lOD^iDTl DEZEWEmH ör@/KI I S0HIEDflM 4 1. A. ft*. eurofax 15.11.22 Filmmiddag in clubhuis „De Doele" Kerstboom verbranders, opgelet!! RUILBEURS IN NIEUWLAND De „Instuivers' melden... Bestuur Stichting „Lentefeest" juwelier Grijpt uw nieuwe E.H.B.O.-kans bij „Christophorus" OQ( rob heen.es meent 69, rotterdam, tel. 123204 noordmolenstraat 2, r'dam, tel. 283711 rutenspieln 3, schiedam, tel. 266798 A. C J. SCHEFFERS DAM 35 SCHIEDAM ZEGELS BOEKJE VOL altijd f 5.- contant voor U HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 8 - DONDERDAG 30 DECEMBER 1971 Het programma van de „Instuif" voor 1 januari 1972 (nieuwjaar) ziet er als volgt uit: Groot geweld bij Instuif Schiedam met maar liefst medewerking van twee bands. In het voorprogramma The Flails uit Kethel. Een band, die steeds meer bekendheid gaat genieten in Schie dam en omgeving. Vanaf 9 uur tot half een een band van Europees niveau nl. The Dizzy Mans Band. Onlangs nog op de T.V. in het programma Eddy Ready Go, waar zij hun nieuwe single introdu ceerden. Naast het uitmuntend vertolken van hun nummers, wordt er ook nog een spectaculaire show gelanceerd. In de foyer gaan we door tot in de vroege uurtjes. Zaal open 19.30 uur. Om teleurstelling te voorkomen, vergeet je lidmaatschapskaart niet. Zondag 2 januari 1972 Vanavond een gezellige disco-avond met maar liefst medewerking van 5 disc-jocky's, die tesamen op een leuke manier de top 100 zullen doornemén. De toegahg voor deze avond is een koopje. Gewoon te gek zeg! 0 Dit zijn ze dan, de jongens van The Dizzy Mans Band, die a.s. zaterdagavond voor de muzikale omlijsting bij „De Instuivers' zorgen. Dit gaat onze laatste sportrubriek van 1971 worden. Wat is dat jaar weer vlug gegaan. Wat hebben we weer veel meegemaakt en toch, wat is er eigenlijk weinig bijzonders gebeurd. De bal rolt iedere week weer, het verenigingsleven in onze stad vindt gestadig voortgang. Ups en downs, ze zijn er bij nagenoeg alle verenigingen geweest. De problemen werden opgelost, de nodige feesten gevierd en alles gaat nog steeds zo z'n gangetje. Toch betreuren we het, dat we zo kort voor het scheiden van 1971 een bericht lazen in de „Officiële Mededelingen" van de afdeling Rot terdam van de KNVB. Een bericht dat we geheel willen overnemen en waarachter we we zeggen het alvast maar volledig staan. Er staat boven: H.H. Secreta rissen attentie! Betreft strafzaken. Het bericht luidt: ,,De competitie heeft tot half november een onverwacht voorspoe dig verloop gehad. Minder gelukkig is ons bestuur met de reeks onregel matigheden waarmede vele wedstrij den werden ontsierd, zodat tot op heden reeds een aantal van bijkans 450 onderzoekzaken waarvan een angstig groot percentage waarbij juniorspelers betrokken waren - ter hand moest worden genomen. Niet tegenstaande het feit, dat vele verenigingen zelf onmiddellijk corri gerend optreden tegenover spelers die zich tijdens de wedstrijden incorrect gedragen, schijnen de straf maten welke door ons gehanteerd worden, geen afdoende effect te sorteren. Om te pogen aan deze voor een organisatie als de onze zó teleurstellende gang van zaken een halt toe te roepen, heeft ons bestuur in overleg met de ter zake fungerende straf commissie beslo ten na hervatting van de lopende competities in januari a.s. de te hanteren strafmaten aanzienlijk te verhogen. Wij verzoeken de vereni gingen hun leden via hun gebruike lijke publiciteitsorganen van het bovenstaande op de hoogte te stellen, zodat men tijdig gewaar schuwd is". Geen beste afsluiting dus van 1971, maar wanneer spelers en toeschou wers zich voornemen in 1972 sportiever voor de dag te komen, dan kan dit bericht nog veel goed doen. En daar is het uiteraard juist om te doen bij het bestuur van de afdeling Rotterdam. Daarom is het ons in ieder sportverhaal uiteraard ook te doen en we hebben het al honderden malen geschreven. Mogen we het bij deze voor de zoveelste maal doen en u allen oproepen om iedere week weer honderd procent sportiviteit te betrachten? Alleen dan krijgt de sport die waarde die het verdient! SVV heeft het niet gered om Heracles voor de tweede keer te kloppen. Zondag nam de ploeg uit Almelo met 2-0 revanche voor de in Schiedam geleden 1-0 nederlaag. Verdiend was die nederlaag voor SVV dit keer wel, want er werd matig gespeeld. Dat zal a.s. zondag tegen Willem II in Tilburg beter moeten gaan. De totovoorspellingen voor zon dag a.s.: 3-3-3-2-1-1-2-3-1-2-1-3-1. Dat betrof dus toto 24. Een week later speelt SVV voor de KNVB- beker uit tegen NAC in Breda, gaat Hermes DVS naar EBOH, is DHS gastheer van DVC en Excelsior '20 van Wippolder, brengt Schiedam een bezoek bij VFC en speelt Martinit thuis tegen The Rising Hope. SVV-b speelt die zaterdag (8 januari dus) thuis tegen NAC-b. Uit het klubblad van Hermes DVS vernemen we, dat de blauw- witten zondag a.s. om 14.00 uur een oefenwedstrijd spelen tegen een nog te zoeken tegenstander. Op zondag 2 januari speelt Hermes DVS om 14.00 uur thuis tegen TOGB. Hermes DVS houdt om 16.00 uur in de kantine de nieuwjaarsreceptie, voorafgegaan door een voetbal wedstrijd tussen elftallen bestaande uit bestuurs- en kommissieleden, trainers, verzorgers en elftalleiders. Deze wedstrijd begint om 15.00 uur. DHS-voorzitter J. Boer schrijft in het klubblad van „slotstukjes" over 1971, waarvan we in ieder geval willen overnemen wat hij schrijft over het trainingsveld, waarover wij onlangs ook iets schreven. We lezen: „Er moet nog veel worden gedaan aan de accommodatie en, wat wel het belangrijkste is, het trainings veld, waarover wij weer met de gemeente aan het schrijven zijn. We hopen daar zo spoedig mogelijk van te horen". DHS wacht dus maar af en wie weet komt er in 1972 een oplossing van dit probleem. Dit klubblad staat vol jaarover zichten en is daardoor een gezellig leesblad zo aan het eind van een jaar. De standen van de elftallen laten ons zien, dat DHS 2, 5 en 6 bovenaan meedoen, dat DHS 3, 7 en 8 moeten oppassen om niet onder aan te eindigen en dat de overige teams goede middenmoters zijn. Tinus Verbruggen en Willem Koens willen we met name noemen, want DHS doet dat ook. Deze twee .gewone arbeiders" zijn dagelijks van 9 tot 5 uur op het DHS-terrein te vinden om daar „alle voorko mende werkzaamheden" te doen. Heerlijk om zulke mensen als lid te hebben! Nu weten we wel dat meer verenigingen zulke „harde werkers" hebben en het is daarom dat we die twee van DHS er eens hebben willen uitlichten. In hen willen we al die andere sjouwers ook roemen. Ere wie ere toekomt. Zondag 2 januari nieuwjaars receptie bij „Schiedam" en wel om 12.00 uur. De kantine is om half elf al open en na de heildronk om twaalf uur en de receptie volgt om half twee een voetbalwedstrijd tus sen A-junioren en de oudjes van Schiedam, aangevuld met enkele juniorleiders. Jo Ebben zal die dag ook veel belangstelling krijgen, want hij viert zijn 25-jarig jubileum als bestuurslid van Schiedam en ook in honkbalverband jubileert hij. Kort om: voor Jo Ebben is die 2e januari een belangrijke dag. DRZ viert de nieuwjaarsreceptie ook al zondag 2 januari en wel om 11.00 uur. Tot 14.00 uur bent u in de kantine welkom om elkaar de hand te drukken. „Eind goed, al goed", zo schrijft de HBSS-voorzitter in de weekbrief en dat houdt in, dat het bestuur eindelijk iemand gevonden heeft die de weekbrief iedere week typt op de stencils en en dat is nog veel belangrijker er heeft zich een penningmeester aangediend. Juist toen het bestuur overwoog iemand tegen (uiteraard geringe) vergoeding aan te stellen als penningmeester gaf oud-bestuurslid W. Nieuwstraten te kennen zich dan maar beschikbaar te stellen voor deze funktie. Een gebaar dat bij HBSS met gejuich begroet zal worden en waardoor de vorige penningmeester A. v.d. Akker eindelijk een opvolger ziet komen. A. v.d. Akker heeft intussen zijn sporen wel verdiend en heeft „een gespreid bedje" aan W. Nieuwstraten achtergelaten. De SSV viert de nieuwjaarsfees ten op 7 januari in de kantine van Hermes DVS, aanvang acht uur. Op maandag 3 januari beginnen bij Excelsior (gymnastiek) de lessen weer, op 19 maart wordt deel genomen aan onderlinge wedstrijden in de sporthal en op 26 maart aan verenigingskampioenschappen in de Energiehal. Op 4 april is er een Combinex-avond. De heren trimmen 's maandagsavonds om half tien met als startplaats het Bachplein. UVG houdt zaterdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur in het klub- gebouw de nieuwjaarsreceptie. Ook alle ouders van de leden zijn op deze instuif welkom. Op vrijdag 7 januari houdt UVG de eerste kontaktavond, maar dan in het gebouw voor Chr. Soc. Belangen aan de Lange Haven. Voor het zilveren jubileum op 10 mei 1972 kunnen suggesties worden ingediend bij de heer G. van Eyk. WF-voorzitter H. Overheul (afd. handbal) besluit zijn geschrijf in de klubbladen van 1971 van WF met natuurlijk veel goede wensen voor het nieuwe jaar, maar ook met de opmerking, dat vele leden wellicht menen dat zij in 1971 genoeg voor hun vereniging hebben gedaan en dat zij zich voornemen om in 1972 weer het beste beentje voor te zetten. We hopen aan het eind van dit sportverhaal hierop terug te komen. Korfballend Schiedam speelt dinsdagavond in de Sporthal De Enk om acht uur 's avonds tegen HPV. De standen laten zien, dat Schiedam 1 leider is in hun afdeling (twee punten voorsprong op DKV), dat Schiedam 2 op de zesde plaats staat, Schiedam 3 is zevende (en dat is de voorlaatste plaats), terwijl het jeugd- team ook nummer voorlaatst is. Konklusie van de redaktie (en ook van ons): het eerste twaalftal staat goed. De rest slecht. Doe daar wat aan! Op dinsdag 11 maart wordt in de Energiehal een veteranentoernooi gehouden, waaraan Schiedam na tuurlijk ook gaat deelnemen, al was het alleen maar om de gezelligheid. Op de Schiedamse tafeltennis kampioenschappen hebben we al eerder gewezen, maar we willen graag herhalen dat niet NTTB-leden zich voor deelname kunnen opgeven bij de heren J. Th. Clazing, P. J. Troelstralaan 21, tel. 703692, C. Marijnen, Koemarkt 1, tel. 262718 of na 18.30 uur bij de Koopmans beurs, tel. 260669. Het feest begint maandag 10 januari en wordt zaterdag 15 januari besloten. Met in ons handen de jongste uitgave „Smasher" van TSF gaan we nu een „slotwoord" schrijven voor 1971 en bedoeld klubblad van TSF hopen we een volgende keer onder de loupe te nemen. Ja, een slotwoord, want daartoe voelen we ons min of meer geroe pen. We onderstrepen in de eerste plaats de woorden van de heer Overheul van WF's afdeling handbal. Een terugblik werpende op 1971 zijn we van mening dat velen uwer in het voorbije jaar al het mogelijke voor hun vereniging hebben gedaan. Wij deden dat in onze sportrubrie- ken eveneens. U deed het wellicht wel eens fout, wij maakten eveneens wellicht slippertjes en niet altijd kon iedereen het met ons eens zijn. Dat is niet erg, zeker niet wanneer u van ons wilt aannemen dat we alleen maar uw belangen hebben willen dienen en de sport een goede naam hebben willen geven. In 1972 hopen we op dezelfde voet verder te gaan. Doet u dat ook, voor uw vereniging, voor uzelf en uiteraard ook voor de sport in zijn algemeenheid. Laten we daar gezamenlijk aan werken. Wij van onze kant beloven u ons beste beentje te blijven voorzetten. Doet u het ook? Zo ja, dan wensen we u en de uwen een gezond, prettig en bovenal sportief 1972 toe. Enne... een heel prettige jaarwisseling! JAN SPORTIEF Dezer dagen werd in een vergadering het bestuur van de Stichting „Lente feest" alsvolgt samengesteld: Voorzitter: mevrouw H. C. A. Konings-van Dijke, Rossinistraat 25, Schiedamtel. 705 381 Secretaris: J. van Stigt Thans, Lange Nieuwstraat 69, Schiedam, tel. 265517. Penningmeester: H. W. Posthoorn, Copernicusstraat 14, Schiedam, tel. 267131. Leden: P. van der Linden, Vivaldi- laan 157, Schiedam, tel. 703821A. Veründe, Da Costastraat 12b, Schie dam, tel. 267455; G. P. Verhuls- donk, Hoogstraat 66, Schiedam, tel. 269593. Medische adviseurs: dr. R. Agema, Warande 125, Schiedam, tel. 268964; dr. J. Stevens, Ruys de Beerenbroucklaan 12, Schiedam, tel. 704268. Voor het nieuwe jaar staan verschil lende aktiviteiten op het program ma. U hoort daar t.z.t. beslist meer van. Met eendrachtige samenwerking kan heel wat bereikt worden! Want dat clubhuis voor alle invaliden van Schiedam kómt er...! cultivé parelcollier prachtige gekweekte parels 59.75 alleen deze week bij: Zondagmiddag 2 januari a.s. zijn alle kinderen van 6-12 jaar welkom in het clubhuis „De Doele". Waar de spannende film „De avonturen van Robin Hood" zal worden vertoond. Aanvang: 2 uur. Dezelfde film zal ook worden gedraaid voor de ouderen en wel om 3 uur. Neem je vriendje of vriendinnetje mee. Het nieuwe jaar zal in Schiedam ingeluid worden met twee vreugde vuren, waar op maandag 3 januari om zeven uur 's avonds de brand in zal worden gestoken. Dat gaat gebeuren aan de Zwaluw laan bij het Bachplein en op het terrein aan de Westfrankelandsedijk. Er zullen kerstbomen worden ver brand, die men op 3 januari van 's morgens negen uur tot 's middags één uur kan inleveren. Voor iedere boom wordt een dubbeltje betaald. Bomen kunnen worden ingeleverd aan het Rozenburgerplein, Van 't Hoffplein, Parkweg hoek Mgr. Nolenslaan, bij het wijkcentrum aan het Wibautplein, Frans Halsplein en op het dienstterrein van de VROM aan de Buitenhavenweg. Ook kun nen 's avonds op het terrein van de verbranding de bomen ingeleverd worden. BANKETBAKKERIJ Hot juiste adres Geon filialen - Tel. 267823 De huidige E.H.B.O.-cursus bij „Christophorus" loopt op 6 januari a.s. af. Diegenen die al zolang van plan waren om een E.H.B.O.-cursus te volgen, krijgen hiervoor midden in de winter een kans. Want een nieuwe cursus vangt op 11 januari a.s. aan en loopt tot 25 april. Een kans om u verdienstelijk te maken als er in uw onmiddellijke omgeving een ongeval plaatsvindt en u van alle markten thuis bent. De cursus wordt in de bovenzaal van gebouw „Arcade" aan de Lange Haven 71 gehouden. Alle inlich tingen hierover worden u verstrekt door onderstaande adressen: De heer C. Scheffers, Vlaardinger- dijk 255a. De heer J. Boks, A. van Raalteplein 15, tel. 705405. Mevrouw A. Niemantsverdriet, Nieu we Haven 75b, tel. 265027. Woensdag 5 januari houdt de wijk- vereniging Nieuwland haar maande lijkse ruilbeurs in het wijkcentrum, Dr. Wibautplein, ingang Mgr. No lenslaan. Voor de kinderen is de zaal om 6 uur open. De volwassenen komen om half 8. Natuurlijk mogen de volwassenen ook op het vroegere uur komen. De reden van het tijdsverschil is, omdat de meeste ouders hun kin deren tijdens de wat latere donkere uren liever binnenshuis hebben. Een wens die men tenvolle onderschrijft. Alleen daarom is men aan deze wens tegemoet getreden en is de kinderen het aanvangsuur vroeger gesteld. De bijdrage in de zaalhuur is nog steeds 25 cent per persoon. geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties en

Het Nieuwe Stadsblad | 1971 | | pagina 8