NIEUWS VAN ONZE WERVEN De kraancapaciteit bij de grote helling is onlangs uitgebreid, lezen we in het „W.F.-nieuws" van december 1971. Er is een torendraaikraan met een hef vermogen van 50 ton (bij een sprei van 28,4 meter) geplaatst. Die gemeten vanaf de rails tot de onderzijde van de vlucht 58 meter hoog is. Een tweeper- soonslift is in die kraan aan gebracht, de hoogste van dé gehele W.F.-werf. Voorzien van halogeenlampen met zoveel licht, dat u aan de voet daarvan in het pikkedonker gemakke lijk uw krantje kunt lezen. Het hefvermogen van die kraan bij een sprei van 50 meter is maar liefst 25 ton. HET NIEUWE 5TADSBLAD - PAG. 6 - WOENSDAG 5 JANUARI 1972 >.^Wt V-.vVt -t H w Een fraaie omslagfoto van „Het Zeskant'' U weet dat we een voorkeur hebben voor de voorpagina's. Die van W.F. was deze keer in kleur en daar komt in de krant niet veel van terecht. Een volgende keer béter! We pakken die nu maar van een maand terug, omdat het ons aan tijd ontbrak daar enige aandacht aan te wijden. Een fraaie opname van het plaatsen van het ca. 340 ton wegende brugdekhuis op het eerste door W.F. gebouwde voorschip voor de Sea-Land-containerschepen. Fo tografen zijn eigenlijk kunste naars! Met recht een sfeervolle voorplaat van het R.D.M.-Nieuws december 1971. Hier ziet u het in dok 9 uitstekende gedeelte van het Sea- Land containerschip. In dok 9 van deze werf „aan de overkant" vorm de het indokken van het voorschip een interessant kijkspel. In de periode van 27 november tot 11 december werden de nodige voor bereidingen getroffen om het voor schip met behulp van lieren precies tegen het achterschip te kunnen trekken. Het dok moest hiervoor extra worden afgezonken, waarna een werkelijk begin kon worden gemaakt met het koppelen. Het grote gegraven dok van W.F. zou voor deze operatie oorspronkelijk gebruikt worden, maar bij nader inzien koos men toch dok 9 van de R.D.M. Mevrouw Koudstaal, echt genote van de bedrijfsleider Nieuw bouw Montage liet het achterschip, 155 meter lang, te water. Oplevering van dit containerschip zal half 1972 plaats vinden... De omslagfoto van I.H.C. Holland „Het Zeskant" is ook een plaatsje waard. Men schrijft hierbij als tekst dat het er niet naar uitziet dat 1972 een gemakkelijk jaar zal worden. Maar als men allemaal de handen uit de mouwen steekt, dan zal het waarachtig wel gaan... Fn zo is het ook. Het is alweer een paar weken geleden, maar we meenden u het De torendraaikraan met de tweepersoonslift op de W.F.-werf... verhaal niet te mogen onthouden van de hereniging tussen gepensio neerde bankwerkers en draaiers van „Nieuwe Waterweg". Een gezelschap van een twintig man, die elkaar in geen 20 jaar hadden gezien. Initiatiefnemers voor deze bijzon dere bijeenkomst waren de heren H. B. Lems en P. Timmers, die onlangs hun 25-jarig jubileum bij de NW. vierden. Geen feestavond voor de familie maar louter alleen voor de gepensio neerde collega 's, bij wie zij indertijd als broekie" de kneepjes van het vak leerden. Alle oud-collega's in Rotterdam, Vlaardingen en Schie dam moesten mondeling worden „bewerkt". Dankzij een samenge stelde lijst van de afdeling Perso neelszaken. vervolg op pagina 12 En wat deze twee elkaar najaren te vertellen hadden..! Hier heeft u dan die sfeervolle plaat van het in dok 9 van de R.D.M. uitstekende gedeelte van dat schip... Het oude collega-onderonsje in de Daltonstraat te Schiedam. Contrast van sleepboot en het metershoge containerschip..

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 6