Si Huifvroctw/i/ie. olferpemz/Mjefi PROGRAMMA CLUBHUIS DE DOELE WAT EEN VORMINGSGROEP KAN BETEKENEN SPAARBANK ANNO 1820 Morgen sneuvel ik! Hoe gekleurd de Amro-bank er op staat SUKSESVOLLE REÜNIE VAN REISBUREAU VILLERIUS GEEN VOORRANG VERLEEND OPGEPAST MET AUTO-RADIO'S II )n 1 Voor reisdeviezen en alle verzekeringen COORDINATOR HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 38 - WOENSDAG 12 JANUARI 1972 |y\Un/M nU 1 »W vt C ji 'CU\ r' -* M -> L f Hengelen op 't droge valt om den drommel niet mee. Op de achtergrond van de Jacobuskerk. En hoe men van deze middag in het parochiehuis genoot. „Wij zijn werkende jongeren, die van ganser harte hopen dat u van de partij zal zijn. Wij geven voor u muziek, toneel en spel en u hoeft beslist geen geld mee te nemen. Wees welkom..." Dit stond te lezen op de kleurige uitnodiging, tevens programma van een Vormingsgroep uit Rotterdam, werkzaam bij de P.T.T.-besteldienst. Die de Katholieke bejaarden in Kethel een gezellige middag aanbood in het parochiehuis „Jacobus" aan de Kerkweg. Met een goede opkomst Met onder hen ook de pastoor van de oude pittoreske kerk aan de overkant, Groeneveld. De middag was geopend met een saxofoonnummer, tenor en alt, gebracht door Leo en Johan. De achternaam is totaal onbelangrijk. Hoofdzaak is dat men iets wil doen, dat men iets wil uitdragen. Hetgeen al gebeurd is met een poppenkast- vertoning tijdens het jaarlijkse Turk se feest voor kinderen in een der hallen van de Rivièrahal in Rotter dam. Verder Kerststukjes gezamen lijk gemaakt voor bejaarden en warme maaltijden verzorgd. Nu dan deze speciale middag voor de Kethelse bejaarden. Met een toneelstukje, summier opgevoerd, maar waarbij vooral tot uiting kwam hoe of een jongere van nü zich soms pleegt te gedragen: al kauwgum - mend binnenkomen, ergens op een stoel neerploffen met een hippe jas mm aan, die in een hoek neergooien, de opgedragen taak extra onverschillig uitvoeren. Déze hulp in de huishouding deed de haren van de oudere mensen in de zaal te berge rijzen. Maar... dit meisje zag het in. De morale strekking hiervan! Zij kwam op nieuw solliciteren zoals het hoort in behoorlijke kledij en bekende het verkeerd te hebben aangepakt. Rob v.d. Biezen was de coördinator van dit alles, geassisteerd door niet te vergeten Ineke van Dorp. Jonge lui, deel uitmakend van een Vor mingsgroep, zoals reeds gemeld. Men wil in de toekomst nog veel meer doen. Een der eerste aktivi- teiten: sexuele voorlichting. U ziet het, zij pakken de zaken goed aan. Na het toneel vrijdagmiddag ver schillende spelletjes op de fancy-fair. Gewoon voor de gezelligheid, waar bij iedere beurs stijf dicht bleef. Maar men zich uit kon leven in Ezeltje Prik, ballen gooien op fraai bepruikte koppen, hengelen, raden en pijltje werpen. Pastoor Groene veld bleek een van de sneltekenaars. Moet u beslist eens onthouden! Met muziek werd deze contact middag afgesloten en de kleine prijsjes, zeer ten pleziere van de aanwezigen, uitgedeeld. In de pauze werd een kopje koffie aangeboden door de dames van de landbouw- tuinvereniging. Op de kruising Churchillweg afrit Rijksweg 20 verleende mevrouw E.S. de G. een huisvrouw van 22 jaar geen voorrang aan de heer B., een 24-jarige ijzerwerker. Een botsing jdeek onvermijdelijk, waarbij een passagiere van de heer B., zijn echtgenote mevrouw W.S. met een rechter-onderarmfractuur naar de Dr. Noletstichting werd vervoerd. Waarna zij na behandeling naar huis kon terug keren. Zij het per taxi of bus, want de auto is total loss... .sneltekenaar" pastoor Groeneveld Ter gelegenheid van de opening der AMRO-BANK aan het Louis Zim- mermannplein, door alle Groenoor- ders overigens met vreugde begroet, schreef de directie van deze bank een kleurwedstrijd uit. Die... hoe kan het ook anders legio inzendin gen opleverde. De jury, bestaande uit mej. S. W. Bervoets van de Dr. Sauerschool aan de Eduard van Beinumlaan 61, de heer R. A. Poels van de Mgr. Bekkersschool eveneens aan de Eduard van' Beinumlaan 64 en mevrouw K. A. Rotman-Hukshorn van Ouverture van het Bachplein had er dan ook de handen vol mee. Maar tenslotte kwam men tot de volgende uitslag: Groep 1, kinderen t/m 8 jaar: le prijs Marjanneke Blom, p/a fam. Kletter, Sibeliuspl. 201 2e prijs Mirjam Dries, Joh. Strausspl. 138. 3e prijs Johnny Brökling, Joh. Strausspl. 41. Groep 2, kinderen van 9 t/m 12 jaar: le prijs Petra Loef, Toon Verheystr. 113. 2e prijs Jolanda Olsthoorn, Polder weg 148b, Kethel. 3e prijs Jacqueline v.d. Eshof, Vivaldilaan 151. Voor iedere groep zijn de prijzen alsvolgt: eerste prijs f50,--, de tweede f35,— en de derde f 15,—, alle bedragen als storting op een renteboekje. De directie zegt langs deze weg alle deelnemers(sters) dank voor hun belangstelling. Iedere dinsdagavond om 8 uur prijsklaverjassen voor tieners. Ook niet-leden van harte welkom. Maandag-, woensdag- en vrijdag avond-clubs voor 9 tot 12-jarigen van 7 uur tot kwart over 8. Van half 9 tot half 11 voor de tieners. Des zaterdags „instuiven" om 1 en 3 uur. Woensdagmiddag „instuif" om 3 uur voor 4 tot 9-jarigen. Dinsdag en vrijdag kinderoppas van 2 uur tot half 4. Iedere vrijdagavond om half 9 „Discolichtshow" met de bekende D.J. Enri van Wachtendonck. Iedere zaterdag om half 12 „Poppe- boetiek". Om 1 uur een leuk programma voor de 4 tot 12-jarigen. Elke zondag om 1 uur film. Deze week: „Spanky en zijn vrienden". Nieuw voor ons clubhuis voor tieners iedere zondagmiddag, alleen gedurende de wintermaanden „Tok In". Zoek je gezelligheid? Kom hier eens langs. Van 3 uur tot half 5! Mevrouw C.V.-E. wonende aan de Vlaardingerdijk deed ontmoedigd aangifte van diefstal van een radio in haar auto, die zij voor de deur had staan. Die auto staat er nog wel, die radio verspreidt elders de Top-Tien. Een draagbare radio wordt vermist uit de auto van de heer H.G. de J. uit de Maasstraat. Donderdag 13 januari 1972. Een dag als elke andere. Zonder zon, triest en grauw. Een dag om te verge ten m issch ien Oelala, denkt u eens heel goed na. Heel erg in uw binnenste moet u uw stem tot zwijgen brengen. Want morgen begint de OPRUIMING... MORGEN halen alle mannen voor mij hun schouders op. MORGEN zeggen ze: daar gaat ze weer! Het geld brandt in haar portemonnee. Als ze maar snuffelen en speuren kan! Och, mannen-broeders, u hebt helemaal gelijk. MORGEN ben ik niet meer te houden. Alle winkels, en wat hebben we een góede zaken in onze bloedeigen stad, heb ik etalagegewijs „afgestroopt". Nee, u behoeft mij niet te vertellen waar of die aanbiedingen staan, waar voor je als huisvrouw door je knieën gaat. Ik heb allerlei wijze toespraken tegen mezelf gehouden. Ik heb gezegd: sufferd, houd je geld in die bruine portemonnee. Doe 'm niet ópen. Wees eens één keer in je leven redelijk! Bezwijk niet voor dit en bezwijk niet voor dat. Wees een volmaakte vróuw... Dat laatste had ik natuurlijk nooit moeten zeggen. Want een vol maakte vrouw, bestaat die eigenlijk wel? Ik heb er metersdiep over nage dacht. Ik heb vergelijkingen ge maakt. Mezelf in een heel nietig daglicht geplaatst. Maar ergens belandde ik met mijn gedachten weer bij die bruine portemonnee. Eenoerdegelijke uiterst sobere portemonnee. Maar de inhoud daarvan En dan al die verlokkelijke etala ges. Blijf dan eens verschrikkelijk, nuchter. Zoals er zoveel mannen zijn! Die hebben nooit wat nodig. Hoewel, HUN mode mag op het ogenblik gerust gezien worden. Gegarandeerd dat er ook voor hen wat bij is. Maar dat geweldige spencerpak. Die leuke coltrui? MORGEN sneuvel ik... U ook? MIEKE De Korte Havenbrug is nu duidelijk aangegeven door aanbrenging van een nieuw plaveisel... De moderne zaal van het Palace gebouw was j.l. vrijdag 7 januari tot de laatste stoel bezet met ruim 600 roisgasten van het Schiedamse Reis bureau Villerius. Het geheel was door de Schiedamse bloemenkunste- naar Krabbedam van de Hoogstraat omgetoverd tot een waar paradijs. Het toneel-decor was in de Oosten-, rijkse stijl met sprookjesachtige verlichting. Gezellige zitjes met bloemen op de tafels gaf de zaal het aanzien van een enorme bruiloft. Gastheer/eigenaar van Reisbureau Villerius opende om precies acht uur deze reünie-avond. Begonnen met plm. 60 personen, enkele jaren geleden zijn we wat betreft de zaalruimte Schiedam uitgegroeid en prijzen ons zeer gelukkig nu ruim 600 reisgasten hier in het prachtige Palace gebouw deze avond te doen aanbieden. Als we de zaal op zaterdag hadden kunnen huren waren twee avonden te weinig geweest. Ons sukses ligt hoofdzakelijk in de enorme service, eerlijke voorlichting en recommandatie want door U beste mensen zijn wij zo uitge groeid. Ons reisbureau is geheel zelfstandig. wij zijn van niemand afhankelijk en hebben de allerbeste touragent schappen van Nederland. Achter ons reisbureau staat de A.N.V.R. die voor U betekent: garantie voor Uw vakantie. De heer Villerius, afgelopen zomer reeds 25 jaar als reisleider in het vak, toonde zich ook deze avond weer een man met daden. Het internationale pro gramma wat door de ruim 600 aanwezigen enorm werd gewaar deerd, vond zijn hoogtepunten in het Nederlandse duo ,,De Spelbre kers", de Spaanse groep „Los Cobanos", de Ned./Italiaanse tenor „Pedro" en als donderende ovatie „Het Alpentrio" uit Westendorf, Oostenrijk. Het geheel onder leiding van het dansorkest van Klaas van Dorp. Er was een gratis verloting met ruim 70 bijzonder mooie prijzen uit diverse landen. Het feest duurde tot in de kleine uren want niemand wist van weg wezen Wat een avond I Hulde aan de artiesten, de geweldige organisatie en de prachtige reclame welke voor Reisbureau Villerius aan het Broersveld 167 wel het belang rijkste zal zijn. A.R.

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 38