Vrouw '72 met sieraad '72 in sprankelende modeshow 8 VERBRUIKSCOÖPERATIES NU VERENIGD IN „CO-OP" Variabele we rktijden bij Verkeersdienst Rotterdam GEVONDEN Vrouwengroep PvdA vergadert VOORWERPEN Beneluxtunnel laat 18.300 voertuigen per dag door Reeds op 4 januari werd in de lichtstad van Nederland, Eindhoven, de eerste voorjaar- en zomermode in Vrouw 1972 getoond. In zeven steden tot 20 januari is deze knappe presentatie te zien. Het waren niet alleen de bekenden uit de confectie.en Haute Couture-wereld die hier hun vakmanschap toonden, maar ook Max Heymans met zijn uitstekende costuums, Pierre d'Alby en Plaza, wereldbekend om zijn mooie goed gesneden mantels en costuums. HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 20 - VRIJDAG 14 JANUARI 1972 n RAM (21 maart 20 april) Een week om goed op de duiten te passen en ook niet over te gaan tot wilde aankopen. U heeft neiging veel dingen te vernieuwen, maar kijk even uit! Een van uw relaties loopt een tikkeltje geprikkeld rond, heeft u soms een van uw bekende goedbedoelde, maar verkeerd aangenomen opmerkingen geplaatst? STIER (21 april - 20 mei) Kans op een definitieve uiteenzetting met iemand, die van narigheid niet weet, hoe vervelend hij moet doen! Heeft de man soms een maagzweer? Toch moet u even schoon schip maken, anders suddert dit verder. Ga niet in op voorstellen die u toch niet waar kunt maken wegens gebrek aan tijd! Beter kunt u alle oude prutjes nu eens afwerken en zorgen, dat de prullemand volkomt met opgezouten, onnodige correspondentie. TWEELINGEN 121 mei - 20 juni) Beetje rommelige week. Op gevoelsterrein wil het wel vlotten, maar zakelijk is er kans op haken en ogen. Geef niet toe aan de neiging, alles te tragisch te willen zien. Zo erg is het nou ook weer niet. Ga liever verder met uw plan, dat in de vakantie bij u is opgekomen en dat goede perspektieven biedt. KREEFT (21 juni - 20 juli) Interessante week, waarin zich diverse mogelijkheden kunnen voordoen. Zowel op zakelijk terrein als op gevoelsgebied. Dit laatste betreft uw verhouding tot een van uw relaties, die de laatste tijd gespannen was, maar nu goed kan komen. Zakelijk doet u er goed aan alles terdege te overwegen en te rade te gaan met iemand die uw volle vertrouwen heeft. LEEUW (21 juli - 20 augustus) Deze week kunt u eens goed de balans opmaken van alles, wat u in het oude jaar heeft beziggehouden. Er komt nu schot in de dingen, ook in die, die u tot dusver hebben dwars gezeten. Men heeft u van bepaalde zijde heel erg onrechtvaardig behandeld, maar dat wordt rechtgetrokken en u voelt neiging de rest nu met nieuwe moed aan te vatten. MAAGD (21 augustus - 20 september) Deze week kunt u uit gesprekken veel leren. U bent goedmoedig van aard, maar toch houdt een bepaalde koppigheid u soms verre van die dingen, die u rijper maken. Luister naar anderen en zeker naar diegenen, waarvoor u respekt heeft en die u wat leren kunnen. Uw ijver is boven alle lof, maar soms is uw horizon te beperkt. WEEGSCHAAL (21 september 20 oktober) Deze week voelt u weer eens neiging u vast te bijten in een nieuw ideaal. Daar zit voor een grote portie idealisme in, maar wees eerlijk, ook een flinke scheut ijdelheid. Dat laatste bezorgt u dikwijls een kater, als alles niet volgens uw plannen verloopt. Kijk dus uit, als men u in een bestuur of een commissie vraagt. SCHORPIOEN (21 oktober - 20 november) Een nieuwe mogelijkheid, die eigenlijk al een heel oude is, komt weer opgepoetst voor de dag. U heeft zin erop in te gaan, maar u doet er goed aan even na te gaan of uw tijd en uw krachten dit toelaten. Aan invallen mankeert het u niet en u krijgt hulp bjj de uitvoering van een plan, dat u een tikje boven het hoofd dreigt te groeien, maar dat u in het nieuwe jaar afkomt tot aller tevredenheid. BOOGSCHUTTER (21 november - 20 december) Kans op gezellige week. U moet alleen even voorzichtig zijn bij een voorstel dat uit een onverwachte hoek komt en dat er eenvoudiger uitziet dan het is. U heeft wel zin om mee te doen, maar u moet tevoren uitmaken, of u het wel aankunt. In uw gezin reden tot tevredenheid. Brief van overzee met prettig nieuws. Oppassen voor snelle overgangen van koude naar warmte. STEENBOK (21 december - 20 januari) Kans op een genoeglijke week, met één bepaald hoogtepunt ook nog. Er zit een dag in, waar u nog lang met vreugde aan zult denken. U ondervindt veel warmte van bevriende zijde en ontdekt, dat men u hoogschat, ook al doet u de dingen graag stilletjes en op poezevoetjes. Uw goede invloed wordt merkbaar in een kwestie, die anders op gekibbel zou zijn uitgedraaid. WA TERMAN (21 januari - 20 februari) U kunt een plezierige week hebben, als u zich kalm houdt bij bepaalde gesprekken. Niet altijd zout leggen op de slakken, die u soms terecht irriteren! Laat maar praten en stuur ongemerkt bij, dat is beter! U heeft een voordeeltje en u ziet kans, een bevriende relatie met succes bij te staan. In huis niet teveel willen opvoeden. VISSEN (21 februari - 20 maart) Zakelijk gesproken een goede week, mits u niet op lange termijn afspreekt. Zie even diverse katten uit diverse bomen! In uw privé-leven heeft u nog te kampen met een teleurstelling, die u evenveel ten dele zelf heeft opgeroepen. Gelukkig heeft uw gezonde verstand de overhand en bovendien heeft u teveel omhanden, om lang te kunnen piekeren. Een nieuwe mogelijkheid doet zich voor tijdens een interessant gesprek. Indiana suède kleding excellent goed, sportief maar toch elegant waren de jurkjes, jasjes, pantalons en overgooiers. De stiksels, de zakjes alles 100 pet. vakwerk. De pantalons bijzonder goed van lijn, op knie hoogte glad naar de enkel uitlopend en de tinten van het soepel suède mooi bruin, rood, bleu en paars. De suède mantels hadden vaak originele sluitingen. Dit jaar zijn de ritssluitin gen als sieraad verwerkt van metaal of in contrast tint. De blouses die bij de rokjes en overgooiers geshowd werden, waren gestreept of in een ander artistiek motief van Fatrix. Splitten Jetta van Leeuwen, de T.V.-omroep- ster, gaf van de show een uitsteken de explicatie. De splitten in.de zijnaden van de jasjes hebben dit jaar een sterk aflopende ronding. Dansende show experiment De show had al direct een aparte opening in het Hilton hotel. De T.V.-ster Donald Jones opende deze dansend terwijl er knipperlichten het podium verlichtten in de don kere zaal. Vooraf had Jetta van Leeuwen gezegd dat deze dansende show een experiment was van de importeurs en de juweliers om een deel van de zomercollecties te tonen in de modelijnen en de verschillende stijlen. Edel leder Dat was het eerste wat men te zien kreeg. Helen en Bertie in majo's dansend met accessoires van edel leer, olifant, python, laarzen, col liers en ceintuurs. De veelkleurige krulletjes pruiken die ze op hadden dansten mee. Het gewicht van deze pruik is maar 70 gram. Zonnige mode van Baltrik Baltrik volgde hierop. Baltrik bad-, strand- en vrije tijdskleding, kleurig en zonnig werd dat ook al weer dansend getoond door de mode poppen Helen, Sonja, -Carmen, Ria en Bertie. Het was een kostelijk schouwspel. De bikini's in geel met badjasjes waren meestal gebiesd in contrast tint. De matrozenkragen zijn weer in het mode strandbeeld opgenomen en de ankers prijken op de Hemdchen Gallo evenals op het minikleid Bibi. In het Hilton hotel schoot een modepop bijna op de schoot van de persfotograaf tot straks en in Wasse naar ging een modepop al dansend enthousiast op schoot van een jongeman zitten. Een opvallend badpak was van groen cerise en blauw, trouwens Baltrik's collectie van jurken, veelkleurig in mini en maxi was goed, zoals de groen-gele Haagsche kleuren in kimono-model. Dit alles werd zon der foundation gedragen. De zacht vloeiende lijnen schijnen bij deze kleding te blijven. Plaza De hoogtepunten van de show waren de klassieke costuums waar mee Plaza de mode opende met een tuniekpak van bruin-wit geruite stof was het jasje en de pantalon effen bruin; losse rugstukken worden veel toegepast. De grijs-zwart gestreepte tailleurs met dubbele rij knopen en splitten in het rugpand was met de gerende rok een wens van ieder goed geklede vrouw. De mooie broches die op de grote hoed en de rever werden gedragen waren van de juweliers Sieraad '72, Citroen, Schaap en Van Gelder. Manchet horloge Al van die bijzondere juwelen en accessoires werden in fraaie vormen, bijpassend bij de kleding, geshowd Ze waren zelfs met hout gecombi neerd. Zuiver katoen Voor de tengere vrouwen werden van die veelkleurige kleine jurkjes gedragen, lekker kort, en gecomple teerd met gehaakte raffia hoeden en tassen. Max Heymans De enige costuums van Max daar herkent men de hand van de meester in. Met recht mocht Jetta dit vertellen, want de juwelen passen uitsluitend bij de klassecostuums van onze meester-couturier Hey mans. Dior sieraden, horloges van wit goud en echte parels. De japonnen vertoonden plooien vanaf de heup. De jaquardstoffen in Heymans pakken waren exclusief. De katoenen regenmantels waren gebiesd aan rever en kraag, zakken en deelnaden in contrasttint en waren van waterafstotend katoen. Taft schoenen Ja, over de schoenen en laarzen valt heel wat nieuws te schrijven. Taft uit Amsterdam het gekruiste banden zien en dikke zolen, maar ook kurkzolen, instap schoenen van uitgeknipt leder. In Safari stijl zagen we een grijs In de loop van 1970 en 1971 besloot de helft van de regionale verbruikscoöperaties het bestuur van haar vereniging op te dragen aan „CO-OP Nederland", teneinde met deze centrale van de Nederlandse Verbruikscoöperaties, als een be drijfseconomische eenheid te kun nen optreden. In december 1971 hebben bedoelde verbruikscoöperaties met algemene stemmen het besluit genomen, de verenigingen te doen samensmelten tot een nieuwe rechtspersoon, de Coöperatieve Verbruiksvereniging „CO-OP" U.A. Binnen deze nieuwe vereniging zul len de volgende organen werkzaam zijn: raad van commissarissen, leden raad, kernbesturen. De ledenraad gekozen door de in een honderdtal „kernen" gegroepeerde leden - vormt het hoogste orgaan binnen de vereniging. De Vrouwengroep P.v.d.A. heeft op dinsdagmorgen 18 januari a.s. haar ledenvergadering. Waarbij het be stuur alle belangstellenden in het wel en wee van de groep in het Wijkcentrum Nieuwland om 10 uur verwacht. Naast het huishoudelijke gedeelte is er gelegenheid om wat bij te praten, terwijl er ook Bingo op het pro gramma staat. Na een klein aantal overheids diensten in ons land, is de Verkeers dienst Rotterdam (VDR) er als eerste in deze stad toe overgegaan variabele werktijden in te stellen. Deze zijn tot stand gekomen na een enquête onder de betrokken 90 ambtenaren en na een bespreking met de Medezeggenschapscommis sie. Uit de resultaten van de enquête, waaraan de werktijden zijn aange past, blijkt dat 50 pet. voorstander was van een vervroegde aanvangstijd (08.00) van de werkuren, 43 pet. was behoudend (08.30) en slechts 7 pet. wenst later te komen (09.00). Zeven personen waren voorstanders van een aanvangstijd van 07.30 hetgeen in verband met de organisa tie van de portiersdienst niet kon worden gerealiseerd. De nieuwe werktijden zijn zodanig verdeeld dat er op een afdeling steeds één persoon aanwezig is. De instelling van variabele werk tijden bij de V.D.R moet nog als een proef gezien worden welke op 1 juni 1972 eindigt. Daarna zal wor den beslist of hiermee zal worden doorgegaan. Het zal een ieder duidelijk zijn, dat een spreiding der werktijden voor costuum van zuiver zijde en linnen weefsel. Prachtige zwierige slordige vamp achtige jurken voor het strand met schouderbanden waaronder de bikini's gedragen werden met siera den in taille en halslijn. Hout en briljanten, goud en emaille en de zwarte briljant, enig in zijn soort, hadden de bewondering bij de dames en meisjes. Liberty Liberty of Londen presenteerde goede plooi-jurkjes in eigen stof- ontwerp en kleurtjes. De jurkjes hadden lange mouwen met manchet jes en revers. Lieve japonnetjes waren het. De tinneroy pakken van bleu en crème kregen een applaus. Oosterse mode Design Thai sloot de show met een paar exclusieve maxi-, cocktail- of avondjurken met sieraden verfraaid. De goede kapsels vervolmaakten het geheel. En dat was het slot van het mode-sprookje in januari: de Vrouw '72, waaraan een aparte noot werd gegeven door het geluid, de belich ting en de artistieke presentatie van Hans van Dijk en Tineke Huynen en Donald Jones, die de mannequins tulpen uit Holland aanbood. In Wassenaar was het publiek enthousiaster dan in Rotterdam. In „CO-OP" U.A. zijn opgegaan: „CO-OP Centrum" (Amsterdam), „CO-OP Samenwerking" (Deventer), „CO-OP Oost" (Enschede), „CO-OP De Volharding" ('s-Gravenhage), „CO-OP Noord" (Groningen), „CO-OP Rijnland" (Leiden), „CO-OP Vooruitgang" (Rotterdam) en „CO-OP Brabant" (Tilburg). In de raad van commissarissen zijn I inmiddels acht van de twaalf leden benoemd: mevrouw E. B. Stoffer- Balk (Almelo), de heren T. Baren- drecht (Pernis), G. J. Bouwmeester (Zwolle), T. van Est (Hilversum), H. J. Jansen (Rijswijk), H. Schriemer (Groningen), C. A. Stuiver (Katwijk) en J. C. van Valen (Tilburg). Met haar 150.000 leden is de thans gestichte „CO-OP" U.A. gevestigd te Rotterdam de grootste ver bruikscoöperatie in Nederland. Lijst van gevonden voorwerpen te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 09.00-17.00 uur, behalve op zater dag en zondag: Zwarte damesportemonnee met inh.; etui met 2 sleutels; 1 lipssleutel aan touw; lederen voetbal; een paar zwarte dames glacé handschoenen; gestreepte wollen sjaal; zwarte le deren herenhandschoen, links, wit gevoerd; bruine herenschoen, rechts; elektriciteitskabel; 5 blikken inh. vermoedelijk melkpoeder; autoped. Te bevragen bij de vinders: Bankbiljet, Van Bergen-Walraven, Stadhouderslaan 78; doublé dames polshorloge met idem bandje, W. Harteveld, Potgieterstraat 17a; uur werk van herenpolshorloge, Brander, Cornelis Speelmanstraat, Vlaardin- gen; goudkleurig kinderarmbandje met 3 bedels, Van Ommen, Stad houderslaan 65; gouden? oorring, Lenos, Stationsplein 7b; muntbil jetten, De Jong, Kor Kuilerstraat 56; bankbiljet, Mevrouw Kruif, Van Beverenstraat 36; doublé schakel armbandje, Dingenous, Nieuwe Ha ven lb; gouden armband, Christer, Klaas Katerstraat 148, tel. 702822; gouden of doublé armband, tel. 265679; zwarte knipportemonnee met inh. en sleutel, Vredenbregt, Nieuwe Damlaan 702; bruine dames portemonnee met inh. en bonnen, Schoonrok, Lorentzlaan 42b; op vouwbare dames paraplu, Verver, Halleystraat 26; 3 autosleutels en lipssleutel aan label, P. van Beurden, Dorpsstraat 4, tel. 705229; vierkleu ren balpoint, Etman, Van Limburg Stirumstraat 3; 4 sleutels in suède etui, Handstede, Westfrankelandse- straat 79a, tel. 266130; blauw turnpakje, Verkaik, J. Oreliosingel 29; een bruin met bont gevoerde herenhandschoen, Arkesteijn, Stork- straat 94, tel. 710908; 2 rode/witte wanten, F. Scholte, Maasdamse- straat 5; doosje flits-blokjes, De Boed, Nieuwlandflat 13. In het bedrijfstaksgewijze overzicht van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas wordt ook even stilgestaan bij de Beneluxtunnel. In 1971 zullen gemiddeld 18.300 voertuigen per etmaal de Benelux tunnel zijn gepasseerd (1970: 15.195), hetgeen een stijging bete kent van plm. 20 pet. ten opzichte van 1970. Ongeveer 11 pet. van de voertuigen valt in het tarief van de vrachtauto's. De prognose voor 1971 bedroeg 16.540 voertuigen per dag. De openstelling van de Haringvliet- dam enkele weken geleden is in de Beneluxtunnel niet merkbaar. Moge lijk zal deze nieuwe verbinding met Ouddorp en omgeving in het komen de zomerseizoen van invloed zijn op het verkeersaanbod in de Benelux tunnel. De verwachting is dat de prognose voor 1972 van 19.850 voertuigen per dag licht zal worden overschre den. De personeelssituatie geeft geen probleem.

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 20