rrr^rTZl deze week in Fikse brand in Nieuwsticht Zilveren jubilaris Breeuwwèrk fabriek PV Schiedam slaat haar vleugels uit HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 14 - WOENSDAG 26 JANUARI 1972 goede trekpleister, hoewel het Ro- zlJn schoot er deze plaat. „Bij de Breeuwwerkfabriek vond maandagmorgen een feestelijke bij eenkomst plaats omdat de heer W. Dekking 25 jaar daar in dienst was. Om 11.30 uur werd het werk stilgelegd en werd de jubilaris in de kantine toegesproken door de heer M. Bijl namens de directie, waarbij hem het vererend getuigschrift met de zilveren legpenning van de Maatschappij van Nijverheid en Handel werd uitgereikt. Ook ontving de jubilaris een horloge. Namens het gezamenlijk personeel sprak de heer J. Meerburg hem toe en overhandigde hem een lederen aktetas, alsmede een platenbon. Geruime tijd bleef men nog in de kantine bijeen". |SP®RT| Ondanks de goede resultaten van onze schaatsenrijders in Davos willen we u gerust verklappen dat we een slecht weekeinde gehad hebben. Geen veldsport betekent voor velen zeker voor ons een bijna verloren dag! En het is u bekend, dat er op de velden niet gespeeld is en dat zelfs het betaalde voetbal zaterdag en zondag geen kans heeft gekregen. Ook vrijdagavond niet, toen DWS-Feyenoord en Excelsior-Ajax op het programma stonden. De hele zaak is verschoven naar zondag 27 februari a.s., hoewel Excelsior—Ajax dan wel weer een dag eerder gespeeld zal worden. Immers is daarvan de voorverkoop reeds geweest, zodat Excelsior die wedstrijd moeilijk alsnog op Woudenstein kan laten spelen. Ook SVV kwam dus niet in het veld en de wedstrijd tegen PEC zal dus ook tot de laatste zondag in februari moeten wachten. paasvakantie. O sorry, zelfs het bericht van de SSV vermeldt al dat Henk v.d. Veer in het ziekenhuis is opgenomen. Mieke was dus goed ingelicht De agenda van DWS vertelt ons dat op 11 februari het reeds door ons aangekondigde karnavalsfeest wordt gehouden. Prijzenswaardig vinden we het artikel dat het bestuur in de weekbrief heeft geschreven en dat eindigt met: „Alle DWS'ers van nu af aan geen kommentaar op de scheidsrechters". En dan begrijpen al onze lezers intussen wel dat ook hier weer geschreven is over sportief en korrekt gedrag tijdens de wedstrij den. UVG doet er goed aan in de weekbrief een spelregeltest te plaat sen, want het is heel belangrijk dat alle leden de regels van het handbal spel onder de knie hebben. Korfballend Schiedam houdt zondag a.s. om 11.00 uur een klaveijastoer- nooi in de kantine. In het klubblad van „Succes" vraagt men zich af wat er aan te doen is om meer bekendheid in de pers te krijgen voor het edele korfbalspel en natuurlijk ook voor „Succes" zelf. Ja, dat is een zaak die de korfbal verenigingen zelf moeten bekijken. De pers doet wat mogelijk is en men moet kunnen begrijpen dat het ondoenlijk is iedere week alle gebeurtenissen rond de korfbal- velden breedvoerig te gaan uitplui zen. Maar wanneer er bijzonder heden te melden zijn (bij jubilea, huldigingen, enz.) dan is het belang rijk om de kranten bijtijds in te lichten of een persconferentie te houden. Maar dan niet zoals som mige verenigingen doen door eerst in een blad één en ander te publiceren om dan daags daarna een persconfe rentie te houden. Zo'n handelswijze kan alleen maar nadelig werken voor de verhouding tussen vereniging en krant. Dit slaat uiteraard niet op „Succes" maar in het verleden is zoiets meerdere malen voorge komen. Laat het een les zijn voor alle verenigingsbesturen! „Succes" streeft naar een ledental van 200 bij het 35-jarig jubileum. De tafeltenniskompetitie is voor vorige week al begonnen voor NO AD en TSF 2. NOAD speelde 5-5 tegen Tilburg en TSF 2 leed in Utrecht met 4-6 verlies tegen IDUNA. Voor TSF geen moedge vend begin, vooral omdat twee van de zes klubs bij de degradatie betrokken zullen worden. „Komt u ook? Deze vraag stelden we u vorige week toen we u de belangrijke ontmoeting tussen TSF en Deltalloyd aankondigden. Welnu, u bent geweest, dat hebben we met eigen ogen gezien. We zouden intussen nog een paar vragen daar over aan u willen stellen. En wel: vond u het ook zo spannend? Hebt u ook de gespannen sfeer op de spelers' gezichten gezien? Vond u ook, .dat TSF ondanks de nederlaag zich voortreffelijk op trok aan het betere Deltalloyd? Heeft u ook zo genoten van dat geweldige klassespel van de spelers? Wij wel en gezien en gehoord uw applaus: u ook! Punt erachter en vrijdag hopen we verder te gaan. Tot zover dan! De rood-groenen moeten a.s. zondag naar Helmond Sport, zodat weer een uitwedstrijd op het pro gramma staat. Ook Hermes DVS speelt op vreemde bodem, want de blauw-witten gaan naar Alblasser- dam om tegen de club met die naam te voetballen. DHS is vrij en verder zien we de volgende ontmoetingen op ons lijstje staan: Cromvliet— Excelsior'20, Aeolus-Schiedam, De- mos SVDPW, Ursus-GLZ, SFC-Dirksland, Noorderkwartier- WF, DRZ-DOZ en-Kreekboys-FC - Nieuwland'66. Zaterdag a.s.: ASWH—HBSS, PPSC—Spirit, Hellevoetsluis—GTB, Energie Boys—GSS, FC Veronica— WK en SVV b-DFC b. Voor toto nr. 28 voorspellen we de volgende cijfertjes: 3-3-2-2-2-1-3-2-3-3-1-1-3. We zouden nog terugkomen op de' kursus voor kandidaat-scheidsrech ters, die de afdeling Rotterdam weer gaat organiseren. Het is de zoveelste, maar ook de zoveelste die we warm bij u aanbevelen. Zelfs al zou het niet in uw voornemen liggen te gaan scheidsrechteren, dan nog is zo'n kursus zeer nuttig. Maar nog beter is het wanneer u na het volgen van die kursus elftalleider gaat worden of anders gezegd: wanneer u twee elftallen wilt leiden door daar tussenin als scheidsrechter te fun geren. Ze zijn nog steeds dringend nodig, die scheidsrechters. U kunt er één van worden. Financieel zult u er niet wijzer van worden, al worden de onkosten die u maakt wel vergoed. Maar moreel doet u een goed werk en in sportief opzicht is het helemaal bijzonder goed werk wanneer u zich als scheidsrechter wil begeven temidden van 22 voetbal lers, die met u zo graag een fijne middag willen beleven. Ja, ja, want dat is en blijft het doel van iedere sportman: een fijne middag. Dat het dikwijls anders gaat, zijn we met u eens. Maar hoe beter de leiding van die jongens, hoe prettiger de wed strijd. En daar kunt u aan mee werken! Bijvoorbeeld door zich deze week nog aan te melden voor die kursus bij de afdeling Rotter dam, die telefonisch te bereiken is onder nummer 122966 en schrif telijk in de Witte de Withstraat 47a, Rotterdam-2. Zaterdag 5 februari blijft voor Hermes DVS een belangrijke datum, want dan wordt de grote carnaval avond om half negen in de kantine gehouden. Sjakie Schram is een mani-kwartet al voldoende zegt voor een geweldige opkomst. DHS houdt de traditionele karna- valsavond op vrijdag 25 februari en wel in de kantine. Hier wordt medewerking verleend door The Electronica's. Aanvang acht uur. Vrijdag is er bij DHS een bingo avond, terwijl de klaverjassers te recht kunnen op de donderdagen 16 en 23 maart en vrijdag 31 maart. Bij Martinit verloopt de doel- puntenaktie uitstekend. Er is al een bedrag van meer dan f 750,— in kas en wanneer dat zo doorgaat dan komt men zeker dit seizoen over de duizend gulden. WF organiseert zaterdag 5 februari een grote karnavalsavond in het klubgebouw, aanvang acht uur. De deelnemers moeten verkleed ver schijnen en daar is het tenslotte een karnavalsfeest voor. Waarschijnlijk verhuist WF binnenkort voor ander half jaar naar Hermes DVS. Nadere berichten hierover volgen nog. Juniorsekretaris S. P. Maagdenberg doet een beroep op alle leden om zich in 1972 sportief te gedragen. We onderstrepen al zijn woorden en bevelen die iedere sportman aan. Al heeft u ze mogelijk niet gelezen, iedereen weet nu wel wat sportief en wat onsportief gedrag is. Woensdag 16, donderdag 17 en vrijdag 18 februari zijn de data, waarop HBSS in „De Ark" een Fancy-F air gaat houden. Ook u houdt die dagen wel in de gaten, want HBSS wil daar iets groots van maken en daaraan kunt u meewer ken. Gewoon door (met geld op zak) een kijkje te komen nemen! De Schiedamse Scheidsrechters- Vereniging (SSV) zond ons een programma en daarvan kunnen we nog overnemen, dat er morgenavond geklaverjast wordt tegen Café De Klok (denk maar aan Jan Crama van Schiedam-Zuid) en wel in de kantine van de v.v. Schiedam. Op 3 februari volgt een Bingo-avond, op 10 februari behandelt Henk v.d. Veer de spelregels (hoewel Mieke ons vertelde dat Henk vorige week woensdag naar het ziekenhuis moest), op 17 februari komt Chr. Verbeek (docent afd. Rotterdam) een praatje houden en tenslotte willen we niet onvermeld laten dat leiders voor het schoolvoetbal (scheidsrechters bijv.) zich nu al kunnen opgeven bij de heer R. Rosheuvel, in Schiedam alom be kend. De data van het schoolvoetbal Een geschrokken haan op de verbrand. Terwijl de vrouw des huizes in het gezin den H. bezig was met de tweeling, kwam een der andere kinderen de slaapkamer uit hollen met de kreet: „Er is brand". Dat bleek dan het geval in de panden 20-22 bewoond door de familie den H. met zeven kinderen. In allerijl werd de brandweer ge waarschuwd nadat de vader eerst alle kinderen uit het huis had gehaald. Plus een hamster en een papegaai. van de heer den H. Maar hij is niet De brandweer o.l.v. de wnd. brand weercommandant J. Keuzenkamp ging de brand te lijf met drie nevelstralen en een motorspuit met vijf stralen. Het gehele pand is uitgebrand. Het onbewoonde pand 18-24 werd ontruimd. Vermoedelijke oorzaak van de brandhet spelen met lucifers door een van de kinderen. Teneinde haar kippen te redden die in een van die pandjes waren ondergebracht kwam mevrouw A. H. van Wijnen, eveneens wonende aan de Nieuwsticht, te vallen, doordat zij uitgleed. Met klachten over een pijnlijke knie werd zij naar het Gemeente Zieken huis vervoerd en aldaar opgenomen. Men schrijft ons: „De Postduive nvereniging „Schie dam", opgericht 15 november 1971, inkorflokaal aan de Oude Sluis, moest door de grote toename van leden, naar een grotere lokaliteit omzien. Men is daar in geslaagd en men zal zich nu vestigen aan de Lange Haven 100. Het bestuur is alsvolgt samengesteld Voorzitter: Jack Doejaaren, Snel- liussingel 38. Tweede voorzitter: E. de Potter, Boylestraat 20. Penningmeester: A. Middendorp, Oostsingel 50. Secretaris: J. Doejaaren, Raam 26. Tweede secretaris: J. Mielo, Fazant laan 52. Aangesloten bij de Rotterdamse Postduivenhoudersbond plm. 2000 leden. Wij zijn toegerust met 15 prima reismanden, gemerkt met als nummer 19, zodat elke vereniging zijn eigen reismanden houdt. Het vliegseizoen neemt op 9 april een aanvang. Men kan zich als lid voor deze vereniging opgeven bij bovenstaande adressen". GRATIS OPNAMEN? De heer H.R. een 22-jarige labora toriumassistent deed aangifte van diefstal betreffende twee foto toestellen ter waarde van f 150,—. Die hij vol vertrouwen in. zijn auto had achtergelaten. Een stalen gereedschapskist bevat tende diverse gereedschappen werd uit een kelder aan het Joh. Strauss- plein meegenomen. Waarde: f250,-. Op een vrije avond wipte Feijenoord doelverdediger Ed die Trey tel even binnen bij de Delftse carnavalsvereniging De Olijkers om daar het glas te heffen met de zojuist „aan de regering" gekomen Prins John de Eerste. Onze fotograaf

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 14