Het Nieuwe EMPEO-rapport inpassen in de city- reconstructie gemeente Schiedam Informatieavond over Portugese koloniën ^stacV De raad besloot bijna unaniem: Met keihard en waterdicht contract in de maak... kleuren t.v. specialist Bert Kaptein haalde z'n wethouderszetel op de nipper... Blikke Barend aanwinst zeekadetten Weth. Bolmers: metro moet ondergronds RADIO ACTIEF RENAULT KOSTER 70.77.77 Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Randstad-edities verschijnen in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk, het Westland en in Rotterdam (10 edities) in een totale oplage van 320.900 ex Het EMPEO-rapport, een analyse en ontwikkelingsprogramma over het stadscentrum van Schiedam en verkeersstudie over hetzelfde stadscentrum zal mede worden betrokken bij het ontwerpen van een bestemmingsplan betreffende de reconstruk- tie van de binnenstad. Bij dit plan zal ook nog een nota verschijnen die betrekking heeft op de financieel economische aspecten van dit plan. ONDERGRONDS r a o eddy's EREWACHT... ZIE PAGINA 12 en 13 23e JAARGANG WOENSDAG 26 JANUARI 1972 Stadsblad Correspondentie: Postbus 257, Schiedam. Kantoor: Broersvest 125 (C. J. van der Klink) Schiedam, tel. 010-26 73 68 en 26 39 39 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds. Eindredaktie: P. J. Hovingh, postbus 167, Delft, telefoon 01730-24646 Centrale ad ministratie Randstad-edities: Postbus 167 (Koornmarkt 34) Delft, tel. 01730-23627* OPLAGE 35 800 Na een bijna drie uur durend debat heeft de Schiedamse gemeenteraad dit gisteravond besloten met alleen de stem van het raadslid W. J. C. Willemse (KVP) tegen. Verder komt er nog een commissie ad hoe uit de raad die zich bezig gaat houden met het sociaal cultureel recreatieve element, terwijl een andere commissie een keihard waterdicht contract met de EMPEO, een dochteronderneming van de bouwonderneming Brederode moet samen stellen. Overigens stond ook de raadsverga dering van gisteravond weer stijf van de beeldspraak. De liberaal G. P. Verhulsdonk, altijd een kampioen op dit terrein, ging opnieuw als eerste door de finish. Hij noemde de vrijerij met de EMPEO nu verleden tijd, na het aannemen van de voorstellen was z.i. de verlovingstijd aangebroken met het huwelijk als uitgangspunt. Mevrouw Taverne-van Campen (KVP) noemde het een goed uitgangspunt voor een ont- werp-bestemmingsplan, terwijl zelfs tegenstemmer W. J. Willemse (KVP) het rapport opzichzelf een goed stuk vond. Wethouder Bolmers (soc.) van stads ontwikkeling ging uitvoerig in op de beide EMPEO-rapporten. Uit zijn betoog bleek opnieuw dat het college vasthoudt aan het plan de metro door de binnenstad onder gronds aan te leggen. Hij ging zelfs zover te verklaren, de metrobuizen voorlopig als goten door de stad en onder de Nieuwe Haven te willen graven. Daarna kan de haven weer in zijn oude samen stelling worden hersteld. In het ontwerpbestemmingsplan zal het metrotracé ook worden vastgesteld. Daarna gaat het college met steun van het openbaar lichaam Rijnmond naar Haagse instanties om geld los te krijgen. Wethouder Bolmers verklaarde gis teravond Rijnmond te zien als de promotor van deze metro. Het nieuwe hart van Schiedam zal een gezellige sfeer moeten hebben, aldus benadrukte wethouder Bolmers, ter wijl de befaamde westelijke ontslui ting afhankelijk zal zijn van dit metro tracé. Als het ontwerpbestemmingsplan eenmaal een feit is, zal hier ook een exploitatie-opzet worden bijge voegd. Rotterdamsedijk 2 Iedere donderdagavond 12 toe stellen spelend te zien. Keuze uil diverse merken met Nederlandse garantiebewijzen Bert Kaptein, politiek leider van D'66 in de Schiedamse raad heeft van de ene minuut op de andere een forse loonsverhoging ontvangen. Moest hij tot gisteravond vijf voor half negen genoegen nemen met een magere studiebeurs, hij studeert pedagogie aan de Leidse Universiteit waar hij dit jaar zijn doctoraal hoopt te doen, van vijf voor half negen af ontvangt hij voortaan per jaar zo'n 40.000 gulden zijnde het honorarium voor een wethouder van Schiedam. Zijn keuze werd maandagavond een feit na een periode van onzekerheid van ruim twee maanden. Zijn voorganger de liberale drs. J. Houtman trad tijdens de jaarlijkse begrotingsdebatten, die eind novem ber plaats vonden af omdat hij teveel kritiek op zijn beleid kreeg. Ruim twee maanden zijn de poli tieke partijen in de Schiedamse gemeenteraad bezig geweest om een politieke oplossing te vinden. Deze kwam er verleden week toen de grootste fraktie in de Schiedamse gemeenteraad die van de PvdA /PPR besloot de kandidatuur van Bert Kaptein te steunen. De keuze van een vierde Schiedamse wethouder leek bijna op een doos van pandorra te gaan hjken, toen van KVP-zijde plotseling de kandi datuur van de PCG S. J. Rosman werd gesteld en ook de VVD met vier zetels zich verdeeld op ging stellen. Daarbij kwam nog dat het socialistische raadslid H. W. Wierda plotseling zijn ontslag had genomen, omdat hij zich volgens een brief aan raadsvoorzitter Roelfsema niet kon verenigen met de gang van zaken. Dat Bert Kaptein voortaan wethou der Kaptein kan worden genoemd dankt hij nu alleen maar aan het feit dat de KVP'er mr. M. J. M. van Kinderen en de PCG P. Poot in het ziekenhuis zijn opgenomen, terwijl ook de voormalige wethouder Hout man, die nog wel raadslid is, niet aanwezig was. De grootste verrassing was echter dat drie VVD'ers zich achter de kandidatuur Rosman stel den, terwijl één PvdA'er blanco stemde. Een eenvoudig reken sommetje leert dan ook dat als de raad compleet was geweest de stemmen precies in evenwicht waren geweest 18-18, waarbij de ene stem blanco dan de doorslag had gegeven. Voordat wethouder Kaptein achter de collegetafel mocht plaats nemen, vandaag wordt tijdens het wekeüjkse collegeberaad besloten welke porte feuilles hij krijgt toegewezen vielen er over en weer bepaald geen vriendelijke woorden. Wel deed de fraktievoorzitter van de grootste PvdA/PPR fraktie de heer P. Bosch man pogingen om olie op de politieke gemeentelijke golven te gooien. Hij wilde de zaak zo objectief mogelijk bekijken, want aldus de heer Boschman, als de keuze van deze vierde wethouder de vorming van een kabinet was ge weest had ik mijn opdracht (hij is tevens voorzitter van het senioren convent) al lang teruggegeven. Daar geldt tenminste altijd nog: wie brokken maakt moet ze lijmen, waarbij hij zeer boos keek in de richting van de drie liberalen. De KVP-woordvoerdster mevrouw Taverne werd kribbig toen zij bij een verspreking van wethouder Collé, hij noemde een andere KVP'er Poels „Van der Ploes", snibbig antwoord de de man heet Poels. Zij verklaarde zich namens haar fraktie nog steeds voorstander van een afspiegelings college met vijf wethouders bestaan de uit twee PvdA'ers, twee confes sionelen en één vertegenwoordiger uit de kleinere partijen. Wij zijn zelfs bereid de communist Collé, die momenteel wethouder is, achter de collegetafel te laten zitten. Tenslotte stelde zij namens haar fraktie de PCG'er Rosman kandidaat voor de vierde wethoudersplaats. „Hij is de juiste man op de juiste plaats", riep zij uit. Zijn keuze is in het belang van de stad Schiedam. Wethouder Kaptein zit nu echter met een uiterst wankele meerder heid achter de collegetafel. Philips, m.g., 5 watt, van 129,voor 99, Philips stereo, (cassette), 2x6 watt 250, Sharp, m.g., incl. speaker, omschakelbaar, 6 en 12 volt 95, Alle prijzen incl. B.T.W. I» II AUTOSHOP ROTTERDAM GUSTOWEG 55 terrein Sintmaartensdijk Het Zeekadettenkorps Schie dam heeft enige dagen geleden weer een uitbreiding ondergaan. Aan de vloot, die bestaat uit vijf koopvaardijsloepen en een motorsloep werd een nieuwe zeilvlet toegevoegd. Deze boot, die de naam „Blik ken Barend" zal gaan dragen, kan het korps goed gebruiken voor de training van haar toekomstige kader. Als de „Blikken Barend" het korps goed bevalt, dan zal er nog een tweede vlet worden aangeschaft. Daar het laatste seizoen zeer bijzonder geslaagd is, kunnen alle zeekadetten spoedig weer aan de slag om de boten voor het zeilseizoen vaarklaar te maken. Op zaterdag 29 januari zullen de zeekadetten erewacht staan bij de tewaterlating van de veerboot „Free Enterprise", die bij l.H.C. Gusto N.V. in aan bouw is. Vijf van hun mogen de tewaterlating zelf aan boord van de nieuwe veerboot mee maken. Deze unieke gebeurtenis van een tewaterlating van zo dicht bij mee te maken, zullen de Schiedamse zeekadetten wel licht niet gauw vergeten... Het Nivon-Jongerencentrum Zuide lijk Afrika werkgroep Schiedam schrijft ons: „Op donderdag 27 januari a.s. wordt er in het Nivon-Jongerencentrum aan de Van Everdijcksestraat 25 te Rotterdam een Informatie-avond gehouden over de Portugese Kolo- nieën. Er zullen twee films vertoond worden van het Angola Komitee, welke een beeld geven van de strijd van de bevrijdingsbewegingen in Mozambique en Guinee. Het Medisch Komitee Angola Rot terdam zal het een en ander vertellen over haar werk, en verder wordt er informatie gegeven over de binnenkort te starten koffie-aktie van het Angola Komitee. De avond begint om acht uur en de toegang is gratis".

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 1