De Coster-f ami lie: naar Tunesië COGNAC „ORANJE" ii ii eurofax 15.11.22 SPAARBANK ANNO 1820 r/7 Pietersen Co. presenteert nieuwe Opel Rekord II klein mutsendrama HOTEL„PARC PLAGE" K: EERSTE PASPOORT HtKQRO MEER VERMOGEN „STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE- EN GEZINSVOORLICHT ING SCHIEDAM' Gemakkelijk en veilig voor al uw betalingen geen kosten, wel rente HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 6 - WOENSDAG 26 JANUARI 1972 Hennesy en Martell te duur Dan Franse brandy Rancourt, van 11,65 voor 9.40 3 flessen voor 27.- SI.IJTERIJ en WIJNHANDEL Oranjestraat 10-12 Telefoon 26.59.97 26.41.40 Op 10 februari a.s. is het weer zover. Dan vertrekt de eerste groep van ca. 100 personeelsleden, u weet wel van die zaken voor vader en zoon naar Tunesië. De zevende inmiddels be roemd geworden „Gebr. Coster- reis". Begonnen met reizen naar Parijs, België-Luxemburg, Londen, Denemarken-Zweden, Israël en Amerika. Nu wordt het dan Tunesië. Per snelle K.L.M. D.C. 9 toestellen, verdeeld over vier groepen. Waar van de eerste, waartoe de bedrijfs leider van het filiaal op de Hoogstraat te Schiedam, de heer E. Koe behoort. Hij gaat overigens al voor de vijfde maal mee, die bofferd! Om 1 uur vertrekt men van Schiphol, om dan om 15.40 uur te landen op het vliegveld ,,Carthaga" te Tunesië. De vertrektijd van die achtdaagse reis is bepaald op kwart voor 2 vanuit Tunesië, aankomst 16.25 uur op Schiphol. Op de dag dat groep twee arriveert, vertrekt anderhalf uur later de eerste groep naar Nederland. Vermoedelijk zal men dan nog snel even de diverse indrukken weer kunnen geven. Voor de vijfde keer dus mee. Daar moet je even over praten. Met de heer Koe, die er zich vanzelfspre kend over verheugt. Een reis zonder rangen of standen, een eerste vereiste van de bazen. Die dit Tunesië-gebeuren weer hele maal uitgestippeld hebben. Een geheel verzorgde gratis reis van acht dagen, waarbij de consump ties en excursies zijn inbegrepen. In het eerste klas hotel ,,Parc Plage" te Hammamet met tele foon, t.v., bad of douche op de kamer heeft men een prachtig uitzicht op het exotisch park, grenzend aan het strand. Misschien geen weer om te zwemmen, maar troost u mensen van Coster, er is een verwarmd zwembad. Men kan er golf spelen, sauna. Alles is op papier gezet. Zoals de eerste dag via dia's en films informaties opdoen over het land en de te maken excursies. De tweede dag een bezoek aan de kamelenmarkt (wie brengt er een kleintje voor me Midgetgolf... een vakantiesport bij uitnemendheid. Ook in Tunesië... Dit terras staat op de Costerfamilie te wachten. Op de dagen dat telkens een groep van 100 man om de week bezit neemt van dit hotel... mee? en naar het pottenbakkers plaatsje Nabeul. De bedrevenheid van de koperslager bewonderen. Des avonds een dansje maken in het hotel. Op de tweede dag een tweedaagse tocht naar Gabes, de poort van de woestijn. Van alles zal er die dag te zien zijn. Per bus naar het holwoningendorp Matmama in de zandheuvels van de Sahara enz. enz. Dit wordt een geweldige vakantie voor deze Costermensen, reken dat maar! Kees Huigen, wonende aan de Schaperlaan 94, 16 jaar, twee maanden in dienst van het Schie- damse filiaal, heeft zijn éérste paspoort gehaald. Want in het buitenland is hij nog nooit ge weest. Hij télt de dagen! Clement van Reithoven, 1 1/2 jaar verkoper hier, gaat ook voor de eerste maal mee. Ook Anneke Campo, wonende in de Buizerd straat 13 te Vlaardingen. Net zo oud als Kees, doch ook net zo enthousiast! Ria Verhaar en de cassière Rita Rosman blijven thuis. Zij gaan op eigen gelegenheid met vakantie. Een gezellig zitje in die exotische tuin, dat wordt het allemaal voor die 400 „Costermensen"... Toevallig is net een van de etaleurs van de Gebr. Coster, Frans Schef- fel in deze zaak bezig. Hij is 14 jaar in dienst van de Gebroeders en... heeft alle reizen meegemaakt. De man met de meeste ervaring dus. Hij heeft er een brede lach voor. Want deze reizen zijn altijd uit de kunst. Veel plezier allemaal, d.w.z. een 400 man straks van de 23 filialen, die de N. V. Gebr. Coster in ons land telt. Góede reis en een behouden aankomst. Denkt u aan dat kleine kameeltje? Of als het helemaal niet gaat, dan maar doodgewoon een blitse kaart! M. W.-S. Zaterdag 29 januari a.s. krijgt u van 10 tot 10 uur de gelegenheid kennis te maken met de nieuwe Opel Rekord II. Die gepresenteerd zal worden in de showroom van Pietersen Co. aan de Broersvest 74-76. De bekende Schiedamse dealer voor Opel, Chevrolet en Buick. Bijzonder gelukkig is men met de vele vernieuwingen die aan deze wagen zijn toegepast, zoals bijv. de ophanging, een Tri-Stabiel-con- structie, de veiligheid door middel van stalenkooi met vervormbaar voor- en achterstuk. Een veilig heidsstuurinrichting, bestaande uit vijf elementen. De vormgeving is nieuw-aero- dynamisch. Zijwind heeft geen vat op de wagen. Dus sneller, soepeler en rustiger rijden. Een tikje een Italiaanse styling. De Rekord II kreeg meer vermogen dan zijn voorganger: naar wens 82 P.K., 99 of 110 P.K. Verbruik met normale benzine 110,6. De wagen biedt voor en achter volop ruimte en comfort en bezit daardoor een prettige lange af- standsrit. Solide afwerking, grote ramen, gemakkelijk afleesbare in strumenten, uitstekende ventilatie en verwarming. De achtvoudige anti-roestbehandeling zal de levens duur van deze wagen verlengen. Die op u te wachten staat zaterdag 29 januari a.s. in de bekende showroom van de firma Pietersen. Waar men u graag nog veel meer over deze aanwinst zal vertellen... Schiedam Telefoon 26 47 81 Er zijn al héél véél cursussen aan de gang, op een enkele is er nog direkt een plaats, maar voor alle cursussen schrijven wij u al heel graag in. Komt u nu bij ons, dan bent u er zeker van binnen afzienbare tijd aan de beurt te komen. We kunnen nog dames en heren gebruiken op: Indisch koken donderdagavond, kleine karweitjes of hobby-cursus (hoe u het noemen wilt! woens dagavond en gast en gastvrouwj- heer donderdagavond. Verder spe ciaal voor de dames, uiterlijke verzorging (ontzettend belangrijk om er voor uw man aantrekkelijk uit te zien en ook groter wordende kinderen kijken graag naar een goed verzorgde moeder of oma! Direkt is er plaats op dinsdag middag van 1.30-4.00 uur op Korte Dam 5 en u kunt zich tevens opgeven voor de woensdagavond, speciaal voor de werkende vrouw en de moeders met kleine kin deren. Op dinsdagmorgen voor creatief handwerken is nog een enkele plaats vrij, zo gauw we 12 dames bij elkaar hebben, begint deze cursus. En waar blijven alle bloemenlief- hebsters? We hadden altijd hele wachtlijsten! Nu is er nog plaats op maandagavond van 7.30-10.00 uur en dinsdagmiddag van 1.30-4.00 uur. Kosten f 15, - voor 4 lessen en wanneer u nog niet op een cursus bent f 1,- administra tiekosten. Komt u even langs en geeft u zich op en betaalt u s.v.p. tegelijk. U mag ook met een giro- of bank cheque betalen of per giro. U weet, we moeten 12 mensen bij elkaar hebben om te kunnen beginnen. Dan onze cursus .hoeden maken", fantastisch om te kunnen leren, zo vlak voor het voorjaar en de zomer. Onze consumenten-informatrice is ook weer aanwezig op dinsdag-. woensdag- en donderdagmorgen van 9.30-12.00 uur. Nu het voor jaar (nu ja, het duurt nog wel even! weer aanbreekt, krijgen de huisvrouwen meestal de kriebels en willen van alles en nog wat nieuw aanschaffen. Vóór dat u dat doet, komt u dan eerst even bij ons praten om voor uw dure geld, het beste te kopen, dat er in uw speciale geval te koop is! Het bespaart u vaak véél narigheid, véél geld en véél ellende. Een miskoop heeft vaak een hele nare nasleep! Onze kantooruren zijn dinsdag tim vrijdagmorgen van 9.30-12.00 uur. Staat de deur open en komt u op een andere tijd langs, kijkt u dan even op kantoor of er iemand is. U kunt ook, indien nodig, bellen tussen 5 en 6 op no. 263633. Tot spoedig ziens op Korte Dam 5 of tot horens onder no. 264781. ffaiSvromMe. /l//a- Ze liepen langzaam voor me uit. Een klein meisje en een klein jongetje. Allebei goed gemutst vanwege de kóu. Af en toe bevoelde het meisje haar muts. Helemaal in de stijl van onze wereldkampioen op de schaats Ard Schenk. Dus een schaatsmuts met vrolijke borduurseltjes erop. Had me die moeder ook gauw nagemaakt, overwoog ik in stilte. Het jongetje had een bivakmuts op. Donkergroen... ,J\liemand heeft zo'n muts als ik. Alleen Ard", zei ze met een heleboel triomf, vróuwen eigen, dus ook mini-vrouwtjes, in haar stem. Pfffff In deze uitroep lag een wereld van verachting. Meer jaloersheid en spijt, bedacht ik. Maar dat moest hij maar wéten te incasseren. Later in zijn leven zal dat ook nog weieens een keertje voorkomen. „Je hebt een gékke muts op je kop". Ongenadig strafte het kleine ding de groen gemutste af. Met een kleur als vuur deelde hij meteen een rechtse uit. Het meisje hapte verschrikt naar adem. Maar toen werd het een kleine furie. Ze rukte de muts van zijn hoofd en trok 'm aan zijn haar. Twee miniatuur mensjes rolden over de grond. Twee mutsen vlogen de lucht in. De groene belandde in een plas. De namaak van Ard...? Die werd zegevierend door het kleine kren getje meegenomen. In vliegende vaart naar huis. Haar krullen dansend in de wind. Het joch viste zijn muts op, kneep 'm uit en frommelde 'm in elkaar. „Rot griet" klonk het uit het diepst van zijn hart. „Mamma moet voor mij ook zo'n muts maken", pruttelde hij hardop. Waarna ook hij het op een lopen zette... MIEKE

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 6