Jesus Christ Superstar ging naar climax Brass Band Rotterdam landskampioen? BERT EN HET C.B.C. „Unitas SUCCES en z'n feest en z n Delta Flowers en Sapporo Uniek cursus- programma ZET VOOR ZET OM SCHIEDAMSE DAMTITEL HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. - WOENSDAG 2 FEBRUARI 1972 „METEEN KWARTJE „Les cinq sous de Lavarède"heette dat boek in het Frans en als ik me niet vergis was Paul d 'Ivoi er de schrijver van. Een héél spannend jongensboek, want om met niet meer op zak dan vijf stuivers een reis rönd de wereld te maken... dan moet je wel heel handig zijn en ontzettend veel geluk hebben. Sommige mensen denken dat er met een kwartje zelfs vandaag nog héél wat te bereiken valt... door anderen, wel te verstaan. Door de Kerkvoogden van de Ned. Hervormde Gemeente bijvoorbeeld. Zij vergissen zich. In een frisse, duidelijke folder heeft de Kerkvoogdij precies verteld hoeveel geld zij in 1972 nódig hebben: f 406.500, Dat is een hele grote emmer vol. Daar staan weliswaar enige vaste inkomens tegenover, maar ruw geschat blijft er een tekort van f64.500,-. y Dat kan natuurlijk niet. Daar moet wat aan gedaan worden, „Hier en nu zoals ze zelf zeggen. Ze zeggen dat tegen „de man en tegen de vrouw die het werk van onze gemeente dragen moet". Alle Ned. Hervormde Schiedammers hebben die folder in hun bus gekregen. Lees die folder rustig door. Het zijn grote letters, kost weinig tijd en er staat alles in wat u weten moet. Wat is uw kerk u waard? Dat is de vraag waar u de komende week het antwoord op moet geven. Het staat er allemaal in korte zinnen, waar je niet omheen kunt: „Het evangelie mag gebracht worden, de medemens in nood vraagt hulp. Zending en diakonaat, dichtbij en ver weg, hebben een thuisfront nodig". Mensen, die heel hun leven geen kerk betreden hebben, willen toch „kerkelijk" begraven worden. Waarom? „Trouw moet blijken hebben ze hun folder genoemd. Laat uw trouw de komende week echt blijken! Dit zijn ze dan, de mannen Jansen's Dry Cleaners: de zeer muzikale Brass Band Rotterdam. Eerste de hoogste afdeling der Kon. Ned. Federatie, wmnaars van de gemeentelijke audities 1969, 1970 SEBASTIAAN prijswinnaars in en 1971. Ook dit jaar? Men schrijft ons: De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat Rotterdam in 1972 nog weer een nieuwe landskampioen kan gaan huldigen. De Brass Band Rotterdam zal op 21 oktober kunnen gaan deelnemen aan een concours, waarvoor zich in de hoogste afdeling nog vier andere koperorkesten geplaatst hebben, die elkaar deze hoogste eer zullen betwisten. Dit 2e Nationale Brass Band Concours staat onder auspi ciën van de Sonmo en de winnaar is gerechtigd deel te nemen aan het wereldkampioenschap in Londen. Dat onze Rotterdammers niet kans loos zijn kunt u zelf gaan beluis teren, als zij op 16 maart a.s. weer één van hun halfjaarlijkse radio uitzendingen voor de AVRO ver zorgen en op 23 maart a.s. in de Doelen tijdens een promenade con-, eert. Op dit concert zullen alle werken gespeeld worden voor de Gemeentelijke Audities van dit jaar, die de B.B.R. nu al drie jaar achtereen won. Ook in juni zullen deze amateur musici, uit de gehele regio, weer voor de radio optreden in een competitie van de VARA, dat naar voorbeeld van de B.B.C. voor het eerst in Nederland gaat draaien. Al deze aktiviteiten leggen natuur lijk een zware druk op deze musici, die tot de besten van de harmonie en fanfare muziek gerekend mogen worden. Versterking is dan ook altijd nog mogelijk, waartoe men zich kan wenden tot de dirigent: Marinus Jansen, Rotterdamse Rij weg 139, Rotterdam-Overschie, tel. 010-153688 of 346300. Men schrijft ons: „De strijd is gestreden. De nieuwe wethouder is gekozen. Van nabij heb ik de strijd meegemaakt en wat leeftijd, opvoeding en levenservaring betreft meen ik te mogen schrijven dat ik én de „driftige" jongens van „links" doch ook de „voorzichtige" figuren van „rechts" kan begrijpen. De strijd was boeiend maar verba zingwekkend. Men deed bemidde lingspogingen en gooide in het zelfde gesprek de knuppel in het hoenderhok. Men wees resoluut af wat men enige uren later accepteer de. Dit heet „all in the game" te zijn. Het zij zo! Zolang het fatsoenlijk gebeurt. De nieuwe wethouder gedroeg zich fatsoenlijk. Hij was erbij betrokken doch stond niet te dringen. Bij interne gesprekken bleek geld geen drijfveer, doch naar mate de strijd vorderde met al zijn wendingen werd deze een uitdaging aan een energieke jonge vent. Hij kon de verleiding niet weerstaan om ook zijn inbreng te kunnen leveren in dit verbijsterende gevecht. Een andere inbreng misschien maar fatsoenlijk. Openlijk en zonder geheime afspra ken. Zijn entree was geen groot feest voor de „gevestigden". De felicita ties kwamen laat en mager of geheel niet. Geen groots gebeuren. Journa listiek fatsoen is het kennelijk om salarissen en wachtgeldregelingen zo te vermelden of deze de grote drijfveren zijn geweest om aan de strijd mee te doen. En dat juist in die bladen die etaleren onder titels als „medemens" en naastenliefde". Nu zal men direct zeggen: maar D'66 is toch zo open! Jawel, maar hier geldt dan het gewone burger lijke fatsoen. Ieder mens kan alles suggereren over die ander, die medemens. Maar het doodgewoon burgerlijk fatsoen eist dat men het beste in die ander veronderstelt tot bewezen is dat dit niet zo is en zelfs dan dient men in de meeste gevallen nog te zwijgen. Ik kan geen waardering opbrengen voor kleine onfatsoenlijke rakker tjes. Veel succes Bert Kaptijn. Mijn steun en van vele anderen heb je." J. J. F. Morel, bestuurslid D '66. (Ook wij wensen de nieuwe wethou der uiteraard alle succes. Blijft toch dat feiten en achtergronden gekend mogen worden. Die door u geschet ste openheid was o.i. zeker niet misplaatst-red.) De afdeling Schiedam van de Chris telijke Bedrijfsgroepencentrale „Uni tas" organiseert op vrijdag 4 februari a.s. een feestavond ten behoeve van haar jubilarissen en leden. Na de huldiging van de leden door de districtsbestuurder, de heer D. de Heer, wordt door enkele dames van de Nederlandse Christen Vrouwen bond het toneelstuk „Knoedeltje", klucht in drie bedrijven opge- pauze tussen het een voerd. Korte We leven allemaal met onze gedach ten naar de opening van de Olym pische Spelen in Sapporo en het verloop daarvan. Op donderdag 3 februari a.s. heeft de officiële openingsceremonie plaats. Tien dagen later wordt dit sport gebeuren met klaroengeschal en vuurwerk afgesloten. Hoeveel goud, zilver of brons er voor de Neder landse ploeg in zit? Afwachten maar! Jan Baard, sinds 14 maanden eige naar van de bloemsierkunstzaak „Delta Flowers" aan de Boerhaave- 'laan 83 heeft aan deze zaak een Sapporo-gebeuren gegeven. Een jongen in oranje bloes met blauwe bies passend bij de blauwe pantalon en dus een trainingspak vormend, compleet met wollen ijsmuts op, wenst onze schaatsploeg alle succes in Sapporo. Vanzelfspre kend is deze jongen een grote pop Achter zijn hoofd hangen de vijf ringen, het symbool van de Olym pische Spelen. Getooid met een rood-wit-blauw lint. In die kransen bengelen een paar schaatsen en zijn er een paar skilatten doorheen geschoven. Al met al een bijzonder geslaagd idee... Men blijft vanzelfsprekend voor dat raam staan kijken, want Sapporo zégt ons wat! Jan Baard (26) heeft een jaar heel plezierig in Londen gewerkt. Hij zit al 12 jaar „in het bloemistenvak", maar heeft zich eigenlijk verbaasd over de bloemsierkunst in Engeland. „Daar lopen ze nog tien jaar achter bij ons land vergeleken", zegt hij misprijzend. tweede en derde bedrijf. In de hoofdrollen mevrouw Van Waart- Noordzij als Bertha, alias Knoedel tje. Deze mevrouw speelt tevens een dubbelrol, is dus ook mevrouw Deusenbriek. Verder de dames P. Maan-Otterloo, Van Wensen-van Waart, Van Eijk-Slieker, V.d. Pas- Schöhnherr, mej. Winkelman, de dames Sonneveld-van Dijk, Plaisier- Soeters en weer een dubbelrol, nl. die van mevrouw Van Waart-N oord zij nu als Bep Kit. De avond wordt gehouden in het gebouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73. Toegang voor leden en huisgenoten vrij. Aanbie ding van twee consumpties. Aanvang half acht, zaal open zeven uur. Met de rock opera Jesus Christ Superstar heeft Ahoy-Rotterdam haar serie culturele wapenfeiten weer met één vermeerderd. Wapen feiten, ja, maar daar zag het in het begin helemaal niet naar uit. Door het kort geding, dat de makers van de opera Tim Rice en Andrew Lloyd Webber dinsdag tegen de National Rock Opera Company aanspanden, bestond er eerst om vier uur zekerheid over het wel of niet doorgaan van de voorstelling. Met als gevolg, dat radio en televisie het nieuws eerst tegen de avond verspreid hadden, besloot men de voorstelling maar een kwartier later te laten beginnen om ook zij, die om zeven uur Frits Thors het bericht hoorden voorlezen nog in staat te stellen een kaartje te kopen. En dat kon weer niet verhinderen, dat de grote Ahoyhal nog niet voor de helft vol zat. Net zoals de periode voor de voorstelling, verliep ook de voorstel ling zelf. In het begin was de kwaliteit duidelijk minder dan na derhand, doch de geleverde presta ties van de zangers, zangeressen en musici na de pauze maakten veel goed. De opera ging duidelijk naar een climax toe. Toch kreeg het publiek af en toe nog wel enige klappen te incasseren. Bijvoorbeeld toen een meisje de tekst zong van Simon Zeolates, daar kennelijk niet helemaal uit kon komen en het maar op een schreeu wen zette. Ook de topper „Try not to get worried" kwam niet zo uit de verf. Ik heb dit lied wel eens beter gehoord. „I don't know how to love him" kwam beter uit de verf en werd dan ook terecht met een hartelijk applaus beloond. Speciale vermelding verdient zeker ook de belichting, die zonder meer uitstekend was en bijdroeg tot de sfeervolle opbouw van de voorstel ling. Hij heeft de zaak van de heer V.d. Kraan overgenomen en wil er graag een bétere van maken. Meer van het gewone gedoe af. Met mooi hand werk op vazengebied anders dan anders werken. Wat voorjaarsbloe men als een kunstig stukje verwerkt doen wonderen. Succes in Sapporo toegewenst aan onze schaatsploeg via een etalage in de Boerhaavelaan 83, die van Jan Baard van „Delta-Flowers „Er is zoveel moois in ons vak", zegt hij rondkijkend in zijn zaak. Mis schien zit hij (nog) in een bijna vergeten hoek hier. Als leverancier van „Radio-Holland" mag hij beslist niet mopperen. Schiedam-Oost moet hem echter nog „ontdekken". Wij deden dat voor u. Mét een plaatje vanwege Sapporo. Men schrijft ons: De Vereniging van gespreksgroepen voor zelf- en oudervorming start in februari met een nieuwe serie unieke cursussen en gespreks- en studie groepen. Via onze vereniging is het nu in Rotterdam en omgeving mogelijk zich bezig te houden met praktische en sociale filosofie, yoga en medi tatie, kinderpsychologie en opvoed kunde, psychagogie en intieme psy chologie. Een nieuwe cbrsus yoga start op dinsdagavond 8 februari onder de zeer deskundige leiding van baron R. van Heeckeren van Keil en van de heer R. Zandvliet als hatha-yoga- instructeur. Het leslokaal is gelegen in de nabijheid van het centraal station en dus gemakkelijk te bereiken. Op maandag- en woensdagavonden om de drie weken wordt in gespreks groepen praktische en sociale filo sofie beoefend onder leiding van drs. John van Veen. Op maandagavond in Hillegersberg en op woensdag avond in Schiedam. Telefonische aanmelding: 183760 of 263303. Kinderpsychologie en opvoedkunde worden beoefend in gespreksgroe pen van ouders in alle wijken en randgemeenten van Rotterdam on der leiding van vrijwillige door de vereniging geschoolde gezinsopvoed- kundige gespreksleiders. Schrifte lijke aanmelding bij de administra teur Jan Bakker, postbus 1282, Rotterdam. Elke inwoner van Schiedam mag inschrijven voor het damkampioen schap. Gespeeld wordt in 3 klassen: hoofd klas, eerste klas en tweede klas. Het bestuur van de Damvereniging Schiedam deelt de deelnemers in resp. klassen in. Inschrijfgeld f5,— waarvan f2,— retour na alle wedstrijden uitge speeld te hebben. Start: vrijdag 18 februari 1972 in clubgebouw (zaal van Goede Haven- kerk, Havenstraat 1). Aanvangstijd: 19.30 uur. Verder elke vrijdag, zolang het tournooi duurt. Duur hangt af van aantal inschrijvingen. (Geschat wordt 9 a 10 weken). Inschrijfadres: J. J. Antes, Vivaldi- laan 179, Schiedam, tel. 703033. Alsook op de clubavond elke vrijdag 19.30 uur in zaal van de Goede Havenkerk (ingang Havenstraat 1

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 13