DE POLITIE MELDT... „LENTEFEEST" VOL CARNAVALSKLANKEN Plan voor „Jeugddorp" bij „Bijdorp" SPAARBANK ANN01820 „Euphonia" zang en spel in „De Harg' Van allebei in clubhuis „De Doele' Voor reisdeviezen en alle verzekeringen In deze dagen vol carnaval- muziek blijft de Stichting „Lentefeest" natuurlijk ook niet achter. Met medewerking van „De Euromasters" en niet te ver geten de Boerenkapel „De Rietbouwers" van O.B.K. wordt in aanwezigheid van prins Carnaval (met een vraag teken, maar hij kómt red.) een groots feest ontketend in zaal „Irene" aan de Nieuwe Haven 155. Op vrijdag 18 februari a.s. Een datum die u beslist niet mag vergeten. De milieuvervuiling te lijf „De non van Monza" in het Passage Mevr. A. Dirkzwager opvolgster van J. Houtmans als raadslid Ledenvergadering van huisvrouwen HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 19 - WOENSDAG 2 FEBRUARI 1972 De zwaar gehavende motorvlet „Frans J" na de brand; zie verder onder „De politie meldt Inbraakjes met veel schade In een woning aan de Warande, bewoond door de familie A.C.J.K. brak men een raam open en verschafte men zich toegang tot de woning. Verschillende kasten wer den doorzocht. Uit een doos in een der kamers wordt een bedrag van f 60,- vermist. Vermoedelijk werd men gestoord door het thuiskomen van een der bewoners. De winkel van de Co-Op aan het Dr. Wibautplein kreeg eveneens bezoek. Door het inslaan van een draadglas- ruit kwam men naar binnen en nam enpassant uit een niet afgesloten kassa een bedrag van f 40,— mee. Bij de voetbalvereniging „Martinit" in het sportpark „Harga" verwij derde men een ruit. Geld was niet te vinden. Dat moet men zo langzamer hand nu wel weten, het geld gaat mee naar huis. Nu deed men zich maar tegoed aan eet- en drinkwaren. Jammer voor al die schade die vergeefs werd aan gebracht. V.R.O.M. hield opruiming In het Oosten van onze stad, doch ook in Nieuwland en Kethel verwij derde de V.R.O.M. een aantal voertuigen van de straat. U weet dus waarheen uw eigendom gebracht is. Tegen verkeerszuilen op Op de kruising Nieuwe Damlaan/- Burg. Honnerlage Gretelaan begon de auto van de 50-jarige mevrouw H.M.B. uit Vlaardingen plotseling te' slingeren, zodat zij twee verkeers zuilen ramde. Haar passagiere de Schiedamse P.C.H. werd hierdoor uit de auto geslingerd. Mevrouw B. werd met een hersenschudding en een wond boven het rechteroog in de Dr. Noletstichting opgenomen. Mejuf frouw H. kon na behandeling naar huis terugkeren. Van de Volkswagen is niet veel meer over. Fikse brand in motorvlet bij W.F. Vermoedelijk omdat de vlotter van een oliekachel bleef hangen ont stond tijdens een kortstondige af wezigheid van de kapitein van de motorvlet „Frans J.", liggende op de werf van W.F. brand in het voor onder en de stuurhut. In minimum van tijd stond alles in lichter laaie, hetgeen de bedrijfsbrandweer van W.F. niet de baas kon. De brand weer o.l.v. commandant D. de Jager bestreed de vlammenzee. Waarna kapitein Eduard Adrichem de scha de op kon nemen. Flinke water schade tevens in de machinekamer. IHIBEH Als u verstandig bent haalt u meteen kaarten in huis, verkrijgbaar op de navolgende adressen: zaal „Irene", Nieuwe Haven 155, Rossinistraat 25, Groenoord (liefst in de avond uren) en Strijensestraat 3, Schie- dam-Zuid. Doch ook aan het VVV-kantoor. Maar mogelijk dat iemand nu denkt: Op 11 februari om acht uur organiseert de Sociëteit Q.T.? Nieuwstraat 12 een lezing over milieuvervuiling. Voor deze lezing is uitgenodigd de chemicus J. Reiding, die de belang rijkste samensteller is, van het in december 1971 uitgebrachte rapport van het Instituut voor Politiek en Sociaal Onderzoek (I.P.S.O.) over milieuvervuiling. Iedereen die hier interesse in heeft is van harte welkom. De toegang en lezing vrij in het Oosten zou ik best een verkoopadres willen zijn. Gauw bellen vanavond nog: 705381! Om nog even bij dat carnaval te blijven: om 24 uur gaan die maskers allemaal af... En worden voor de origineelste of leukste costuums prijzen beschikbaar gesteld. Dat is het waar u misschien al jaren op hebt zitten wachten! Aan de slag meteen als u een leuk idee in uw hoofd heeft. Hoewel bij „Het Masker" in het Broersveld? Keus genoeg, je moet het alleen maar weten! Weet u nü! De toegangsprijs be draagt f 5,—. Maar daarvoor heeft u een geweldige avond, bent u al om 7 uur welkom en vraagt u zich de gehele avond af: wie zou dat zijn? Het antwoord krijgt u om 12 uur! Vanaf donderdag 3 februari de film „De non van Monza" elke avond in het Passage Theater. In de hoofd rollen Anne Heywood, Antonio Sabato en Hardy Kruger. Dinsdagmiddag 8 februari een spe ciale voorstelling met gereduceerde prijzen voor alle bejaarden van Schiedam. Aanvang twee uur. Op woensdagmiddag 9 februari a.s. om twee uur een kindermatinee, waarin de nieuwste avonturen van de zoon van Rin-Tin-Tin in de film „Makker's triomf". Te zien in dit theater. r i I r j(Vf f \,.t A c 1 - I De Schiedamse raad voor jeugd en jongeren, zetelend in het Proveniers huis vergaderde gisteravond in de Louis Ramaekersstraat 10. Bij de stukken was ook het plan van Joh. M. N. Adriaanse om te komen tot de stichting van een „Jeugddorp" in Schiedam. We laten hieronder de strekking hiervan volgen. De jeugd heeft behoefte aan een terrein waar ze kan ravotten, ruige spelen houden, vlotje varen, kam peren, pionieren, tuinieren, dieren houden, muziek maken, sporten, trimmen en clubhuizen bouwen. Een terrein dat veilig en centraal gelegen is. Waar groen en beplan ting aanwezig is zodat de kinderen nog een beetje frisse lucht kunnen krijgen. Een terrein waar de ouders met een gerust hart hun kinderen tijdens de vakanties, weekends en vrije middagen heen kunnen laten gaan om hun aktiviteit uit te leven zonder dat de gemeenschap hier schade van ondervindt. Een gebied waar jeugdverenigingen hun club huizen kunnen bouwen, waar bands kunnen oefenen zonder omwonenden last te veroorzaken. Waar wijkverenigingen hun jeug dige leden kunnen bezighoud:,' Een terrein waar jeugdgroepen primitief kunnen kamperen. Kort om, een Jeugddorp" waar de Schiedamse jeugd, al of niet georganiseerd, en van alle leeftijds groepen, zich op een gezonde manier kan vermaken en aktieve rekreatie kan beoefenen zonder anderen te hinderen of schade te bezorgen, en zonder zelf gehinderd te worden. Er is in Schiedam een prachtig centraal gelegen terrein, begrensd door Rijksweg 20, Schiedamseweg en de spoorbaan Schiedam-Vlaar- dingen, dat in '67 door de gemeenteraad is bestemd voor openbaar groen". Deze bestem ming is door gedeputeerde staten in '68 goedgekeurd. Inmiddels is dit bestemmingsplan Bijdorp" partieel herzien voor de bouw van een Uitgebreid Tech nische School, te bouwen ten zuiden van de Schietbaanstraat. Er resteert echter nog een groot terrein dat zeer geschikt is voor het kreëren van een Jeugddorp door: a. De centrale ligging b. De goede bereikbaarheid met particulier en openbaar vervoer c. De korte afstand naar de dichtbevolkte wijken Groenoord, Nieuwland en Kethel door middel van de reeds aanwezige tunnels d. De aansluiting aan het Prinses Beatrixpark. De kaart van Schiedam toont dat reeds een groot gebied in beslag genomen wordt door sportvelden en parken. Het is redelijk dat ook de jeugd een deel van het openbaar groen krijgt toegewezen; Schiedam zou de eerste niet zijn die hiertoe besloot. Specificatie plan Jeugddorp plaats: gebied Bijdorp", begrensd door Schiedamseweg (bebouwing Bijdorp), Rijksweg 20 en de spoorlijn Schiedam - Vlaardingen bestaande uit bijv. een ruig speelveld met een oude brandweerauto o.d., een blokhut, wildwestsaloon, gelegenheid om (eigengemaakte) tentjes op te zet ten e.d. een speelvijver voor vlotje varen, bruggen bouwen enz. een terrein voor het houden van dieren, eventueel manege schooltuinen, met onderkomen voor lesgeven primitief kampeerterrein voor jeugdgroepen, met kampvuurkuil eenvoudig openluchttheater trimbaan voor de jeugd terreinen voor clubgebouwen van jeugdverenigingen etc. Op donderdag 3 februari a.s. zal zangvereniging „Euphonia" zich weer laten horen. Zij zal nl. met het gemengd koor, het gecombineerd koor, het jeugdcombo en het caba retgezelschap „Proza Tic" een avond opluisteren voor de inwoners van het Bejaardentehuis „De Harg" in Kethel. Het gemengd koor zal afgewisseld met het gecombineerd koor verschil lende liederen zingen. Na het zingen van beide koren zal de jeugdcombo o.l.v. Dick Stam enige vlotte melodieën laten horen met o.a. blokfluit, accordeon, orgel en melodica's. Na de pauze zal het cabaretgezel schap evenals de koren o.l.v. Dick Stam de avond verder verzorgen. „Euphonia" hoopt op deze wijze de bejaarden een gevarieerde avond te bieden. Door het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de Gemeenteraad van Schiedam is be kendgemaakt dat mevrouw A. Dirk zwager geb. Van Zoelen benoemd is tot lid van de Raad in de openge vallen plaats van de heer drs. J. Houtman. In de zaal van dansschool Sitton aan de Lange Haven 121 maken de leden en het bestuur van de Ned. Vereni ging van Huisvrouwen, afd. Schie dam misschien wel een dansje op donderdagmiddag 3 februari a.s. Maar eerst de hoofden gebogen over reeksen cijfers en verslagen. U begrijpt het al: de ledenvergadering staat voor de deur. Morgenmiddag 3 februari al om 2 uur! Vergeet u vooral niet de agenda uit het maandblad te knip pen, want er heeft een bestuurs wisseling plaats. Heeft u nog geen blad, omdat u (nog) geen lid bent? Nu de kans het spoedig te worden! Vrijdagavond gaf het Schie damse Politie Muziekgezelschap een bijzonder geslaagd concert in gebouw „Arcade". Met een zeer gevarieerd programma. Na de pauze een optreden van Henk Bukman, Annie Meijer en niet te vergeten de Schiedamse zanger Wim Scholte. Vrijdagavond om half 9 De Doelediscolightshow. Voor de jonge tieners van half 9 tot 10 uur. Voor de ouderen tot 11 uur. Zaterdag 5 februari a.s. van half een tot half drie Carnavalsmiddag voor de kinderen. Ieder kind wordt verzocht verkleed te komen, voor de meest originele wordt een prijs beschikbaar gesteld. Om 3 uur discobar voor de tieners. Zondagmiddag om 1 uur de prach tige kleurenfilm „Assepoester". Om 3 uur discobar voor de tieners.

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 19