DIT HEEFT DE ZIEKENOMROEP SCHIEDAM U TE ZEGGEN UW GESCHENK VOOR „ZILVEREN PASTOR JOOP VAN DONGEN Totale opbrengst i 1238,14 kleuren t.v. specialist DY1VIO RENAULT KOSTER 70.77.77 RADIO ACTIEF PASSAGE 7 VEEL ANIMO VOOR BINGO-AVOND Mevrouw A. van Dongen-Heggelman, de móeder van de „zilveren pastor Joop van Dongen" op 1 maart a.s. in Biliton werd er een beetje stil van. Maar zij werd nóg stiller, toen de voorzitter van de R.K. Bond van bejaarden, de heer P. J. G. Oomen bekend maakte, dat het bestuur een bedrag van f 100,- schonk. Maar dat op hun rekeningnummer bij de Spaarbank „Anno 1820" en uit de bus op de soos nog een bedrag van f 187,15 toegevoegd kon worden. In totaal dus f 1238,14. Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Randstad-edities verschijnen in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk, het Westland en in Rotterdam (10 edities) in een totale oplage van 320.900 ex. Er lagen opeens twee briefjes van honderd gulden op tafel in de vergaderzaal van Huize „Frankenland". De directeur hiervan, de heer L. A. Smits keerde het kistje, dat in de aula van dit tehuis een slordige 14 dagen gestaan heeft, toen helemaal om. Briefjes van vijfentwintig, tien en vijf gulden. Zilveren rijksdaalders, guldens, dubbeltjes en veertien centen. Tezamen vormden zij het fantastische bedrag van f 950,99. Ik moest het zelf ook even heel stilletjes in me verhalen: ééndui- zendtweehonderdachtendertig gul den en veertien cent. De gevleugelde zin: ,,daar gaan we wat aan doen" is wél bij u aangeslagen! Namens de bond, waarvan de vader van pastor Joop van Dongen negen jaar voorzitter is geweest, sprak de heer Oomen een kort woord. Eigen lijk had deze aktie moeten duren tot 9 maart, dan had elk lid op de cabaretmiddag zijn duit in het zakje kunnen doen. Dat had hij mij een beetje spijtig al op de soos gezegd. Maar pastor Joop van Dongen is op 1 maart a.s. een „zilverenpastor. Dan heeft hij op die dag het geschenk van het Thuisfrontin zijn bezit. Hij weet hier op 't ogenblik nog niets van. Maar er is natuurlijk gisteren wel op kamer 164 door zijn overgelukkige moeder een verslag van deze „geldtellerij" in een brief aan hem verteld. Zodat hij volgende week plannen kan maken wat of hij met üw geschenk voor zijn mensen daar in Banka of Biliton kan doen. POSTUME HULDEBLIJK Het bestuur van de bond, waarvoor' de kleine Andries van Dongen destijds zoveel gedaan heeft, be schouwde deze aktie voor zijn zoon als een postume hulde voor de vader. Beiden bezield met slechts één gedachte in hun leven: iets voor anderen kunnen doen. Iets voor anderen kunnen betékenen. De vader is niet meer. De zoon betekent ver over zee daar alles voor die genen, die op de afgelegen wisse lende missiepost Banka of Biliton hulp en steun van hem verwachten. En die ook krijgen. Heel even heb ik aan de tijd teruggedacht toen ik tweede secre taresse van de bond was. Zotte jaarverslagen, zotte notulen. Ten minste, niet zo puur zakelijk! Och, ik kon een potje breken bij Andries van Dongen. Bij het gehele bestuur. Op de laatste januaridag van 1972, koud en guur en met een dik pak sneeuw buiten brak opeens de zón door voor zijn vrouw. Voor de moeder van Joop van Dongen, die vorige week haar 83ste verjaardag in dit huis vierde. U zorgde voor een geweldige verrassing met al uw giften. U was, als altijd, weer geweldig! Heel, heel hartelijk dank namens de familie van Dongen. En ik zeg op mijn beurt: dank u wel heer Smits, dank u wel zusters van dit huis voor al uw medewerking. Doch ook: dank u wel bestuur van de Katho lieke bejaardenbond. M. W.-S. Rottérdamsedijk 2 Iedere donderdagavond 12 toe stellen spelend te zien. Keuze uit diverse merken met Nederlandse garantiebewijzen Pastor Joop van Dongen die hier in Biliton even het woord vraagt. Naar hem is een brief onderweg met de aankondiging van üw geschenk, een bedrag van f 1238,14. lellen en nogeens tellen met als eindbedrag f 1238,14. Geheel links de drie dochters van mevrouw A. van Liongen-Heggelman, de directeur de heer Smits, die zich over de zilveren guldens ontfermt. Mevrouw van Dongen die zich net even omdraait en verder het bestuur van de R.K. Bond van Bejaarden. Ook aan het tellen! Men schrijft ons: „Geachte mejuffrouw, mevrouw, mijnheer, Bij een recent gehouden onderzoek hebben wij kunnen constateren dat u behoort tot diegenen die het Ziekenomroepwerk in Schiedam een warm hart toedraagt. Dat vinden wij bijzonder fijn; omdat onze pogingen om via de Gemeentelijke Overheid een vaste financiële basis te krijgen tot op heden nog niet het gewenste resultaat hebben opgeleverd. Dit betekent dat het vele werk dat onze medewerk(st)ers elke week doen voor 100 procent stoelt op vrijwillige bijdragen. Gelukkig kunnen wij elk jaar weer mensen vinden die ons werk finan cieel willen steunen. Deze mensen, waaronder u, maken het ons finan cieel mogelijk nu al meer dan 12 jaar ontspanningsprogramma's te ver zorgen in het Gemeenteziekenhuis en de Dr. Noletstichting. U hebt gedurende de jaren of het afgelopen jaar dat u bijdraagt, buiten de regelmatig in de pers verschijnende artikelen niet veel van ons gehoord. Niet omdat wij er niet voor voelden u geregeld over het wel en wee van de Z.O.S. te informeren; maar omdat wij alle beschikbare (vrije) tijd wilden benutten voor uitbouw en verbetering van onze programma's. Om u een indruk te geven van de huidige stand van zaken kunt u hieronder in een oogopslag zien wat het Zieken omroepwerk in Schiedam in 1971 inhield 104 verzoekplaten-programma's of wel 206 uitzend-uren, wekelijkse kerkdienst-uitzendin gen vanuit Schiedamse kerken, diverse rechtstreekse uitzen dingen; o.a. Koninginnedag, Sint Nicolaas, Kerstfeest, Margriethal- manifestatie i.v.m. Aktie-Lentefeest en Sportevenementen, als nieuw initiatief een recht streeks programma rond de jaar wisseling op Oudejaarsavond, in welk programma familieleden en vrienden telefonisch Nieuwjaars wensen konden doorgeven. Ook buiten Schiedam liet de Z.O.S. van haar aanwezigheid blijken; wat o.a. resulteerde in een bijdrage aan een jubileum-programma van een collega-Ziekenomroep in Breda en deelname aan een landelijke Om- CODEERTANGEN SCHIEDAM Op vrijdag 28 januari kwamen de leden van de wijkvereniging „Nieuw- land" in het wijkcentrum op het Dr. Wibautplein bij elkaar. Om een praatje te maken, doch eigenlijk hoofdzakelijk om een spelletje bingo te spelen. Nu denkt u: jammer dat ik daar niet aan gedacht heb. Maar troost u: op vrijdag 3 maart a.s. krijgt u hiervoor de gelegenheid. Om acht uur zelfde trefpunt... Een van de vele prijzen. Je moet natuurlijk goed luisteren en precies op tijd „bingo" roe pen! roepwedstrijd waarbij twee eerste prijzen werden gewonnen. Om dit vele werk in 1972 opnieuw mogelijk te maken en zelfs uit te breiden is geld nodig. Daarom willen wij met deze brief een beroep op uw sympathie voor de Z.O.S. doen. Voor uw en ons gemak staat hieronder vermeld wat u in het verleden hebt willen geven: vrijwillige bijdrage in 1969: f vrijwillige bijdrage in 1970: f vrijwillige bijdrage in 1971f Misschien blijkt hieruit dat u voor 1971 nog geen bedrag hebt over gemaakt; in dat geval is dat toe te schrijven aan het feit dat wij verzuimd hebben u hieraan te herinneren. Wij zouden het bij zonder op prijs stellen wanneer u aansluitend op uw eerder gedane bijdrage(n) in de loop van de komende weken uw gewaardeerde financiële steun voor 1972 zoudt willen overmaken. Misschien vinden wij u zelfs bereid een wat hoger bedrag te geven want... al klinkt het zo langzamer hand wat afgezaagd... de inflatie werkt ook in onze kosten door. Mogelijk kent u ook vrienden of bekenden die het Schiedamse Zie kenomroepwerk financieel willen steunen maar het nummer van onze I girorekening niet kennen. Misschien kent u ook mensen die met ons dit dankbare werk willen verrichten als omroep(st)er of technicus. In beide gevallen hopen wij dat u onze „goodwill-ambassadeur" wilt zijn. Overigens geldt voor u natuurlijk een doorlopende uitnodiging voor onze studio. Indien u belangstelling hebt kunt u kontakt opnemen met onze secreataris, de heer W. A. v.d. Steen, postbus 239 of telefoon 265463. Tenslotte willen wij niet nalaten u namens alle medewerk(st)ers van de Z.O.S. nog een zeer voorspoedig 1972 toe te wensen". Hoogachtend, Stichting Ziekenomroep Schiedam, namens deze, M. J. Brand, voorzitter. (Noot van de redaktie: gewoon uw stéun geven: gironummer: 736443..! 23e JAARGANG WOENSDAG 2 FEBRUARI 1972 Het Nieuwe Stadsblad Correspondentie: Postbus 257, Schiedam. Kantoor: Broersvest 125 (C. J. van der Klink) Schiedam, tel. 010-26 73 68 en 26 39 39 Inzendtermijn OPLAGE advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds. Eindredaktie: P. J. Hovingh, postbus 167, Delft, telefoon 01730-24646 Centrale ad- ministratie Randstad-edities: Postbus 167 (Koornmarkt 34) Delft, tel. 01730-23627* 35 800

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 1