Er moet meer getrimd" worden... Winters plezier. wel gevaarlijk... Recordjaar voor Aktie Moeders voor Moeders 99 Als je helemaal fit en lenig wilt blijven, nou, ja, dan moet je er ook wat aan dóen. Goed af en toe een holletje door de stad als je nét de bus mist, is natuurlijk niet voldoende. In het maandblad „Trim u fit" sinds 1968 met veel succes uitgegeven door de Nederlandse Sportfederatie lees je artikeltjes die je als huisvrouw tot nadenken stemmen. Je kijkt naar die aktie-foto bij de opening van het Trim-concours in Lelystad. Sportieve mensen in dito kledij, een directeur-landdrost, een arts en de voorzitter van de Sportvereniging „Lelystad 67" die laten zien hóe of het moet! CLAARTJE... LUCHTKUSSEN HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 22 - WOENSDAG 2 FEBRUARI 1972 Even zag het er naar uit of Koning Winter ons vergeten was, maar nee hoor. Op een morgen constateer den we, allemaal nog wat slaperig, een witte wereld, die er voor het verkeer niet aangenamer op ge worden is, maar voor de jeugd het toppunt van winters plezier waar borgde. Opgetogen toog men naar buiten om zich en elkaar in en met sneeuw te vermaken, zoals hier waar onze fotograaf deze automatische winterspelen in beeld bracht. Toch een gevaarlijk spelletje! Bijna 44.000 (43.622) Nederlandse vrouwen meldden zich in 1971 aan voor deelname aan de „aktie Moe ders voor Moeders". In 1970 was dit aantal nog ruim 36.000 (36.197). Een stijging dus van ruim 20 pet. Deze spectaculaire groei was voor een deel het gevolg van uitbrei dingen van het aktie-gebied in de provincies Utrecht, Noord- en Zuid- Holland en Overijssel (Twente), maar mag ook worden toegeschre ven aan toegenomen bekendheid en belangstelling en het verdwijnen van soms nog bestaande taboe's. Zoals bekend, beijvert de aktie Moeders voor Moeders zich, urine in te zamelen van zwangere vrouwen in de eerste maanden van haar zwan gerschap. Uit deze urine wordt door N.V. Organon in Oss een preparaat vervaardigd, dat kan wor den gebruikt bij de behandeling van bepaalde vormen van onvruchtbaar heid, zowel bij vrouwen als bij mannen. Hoewel voor 1972 geen belangrijke uitbreidingen zijn gepland verwacht men ook voor dit jaar een verdere groei van het aantal deelnemers. Een opmerkelijke groei van de aktie beleefde ook Delft, waar het aantal inschrijvingen van 537 in 1970 maar liefst steeg naar 627 in 1971! We hebben eigenlijk in elke stad wel een plekje waar zo'n toestand opgebouwd kan worden. Dat par cours is een peuleschilletje. Maar uw conditie wordt er uitstekend door. Weg buikjes, weg overtollig vet. Daar moesten we allemaal eens heel erg over nadenken. En meteen een eigen Trimclub oprichten. Gegarandeerd dat er leden op komen. Want wat zijn we vaak harkerig en stijf! Trimmen is beginnen, maar vooral doorzetten, lees ik in dat nuttige boekje. Het jaagt de slapeloosheid op de vlucht, maar wat nog veel belangrijker is: die prikkelbaarheid verdwijnt als sneeuw voor de zon. Nu hebben we op het ogenblik noch sneeuw, noch zon. Maar we voelen allemaal wel dat er iets moet gebeuren. Baantjes lopen, aan de stok bengelen! Een klein meisje uit Eindhoven, Claartje Heukensfeldt Jansen van de Fazantlaan 5 schrijft: „Mijn naam is Claartje, ik vind de regel „Trim u fit" een goede regel. Het zou een goede regel voor ónze hond zijn, dat is zo'n luilak. Ik zou u nou willen vragen of een stel stickers van u mag hebben. Als u nog andere stickers hebt van „Trim u fit" wilt u ze dan ook erbij sturen? Ik zou er graag zo'n 10 tot 20 hebben. Bij voorbaat heel harte lijk bedankt..." Nou, ja, zeg eens nee tegen dit lieve meisje. Maar die luie hond... Tja, daar lijken wij eigenlijk allemaal een beetje op! Wij zitten ook graag lui onderuit in onze stoel. Soms één oog naar „het kastje" of een boek lezen. Een plaatje draaien of zomaar diepzinnig nadenken. Fóut, helemaal fóut! Vooral na die feestdagen met al die lekkere hapjes, het extra „tikje" in de „Up". Al die zalige baktoestanden. We mijden die weegschaal onder het bed gescho ven. Maar ergens voelen we wel dat er wat kilo'tjes bij gekomen zijn. Om die weer kwijt te raken? Heel eenvoudig. Gewoon trimmen! Met elkaar een flinke wandeling maken, bijvoorbeeld langs de zee of in de duinen. Liefst met een huppelpasje. De inwoners van Voorburg zijn gelukkige mensen. Of eigenlijk door dachte mensen. Daar hebben ze op zaterdagmorgen een grote Sport-Inn. Met ongeveer 300 deelnemers, af komstig uit Leidschendam, Delft, Rijswijk en Den Haag. In de Voorburgse Vliegermolen weten ze van wanten. Alleen moet er nog een aparte groep voor de wat ouderen geformeerd worden. Maar dat komt in orde. Winkeliers, ik hoop dat u dit allemaal leest. Maar daar in Voorburg hebben de winkeliers hun eigen Sport-Inn. Tenslotte heeft een winkelier praktisch geen lichaams beweging. Hetzelfde geldt voor de bank- of werfdirecteur. Voor alle mensen die maar zitten. Niet meer doen. Uw voelhorens uitsteken, lekker trimmen. Een gezellig mens voor uw omgeving worden! Om nog even bij Voorburg te blijven: tijdens een extra Sport-Inn duikelden en dartelden daar de Trimbeoefenaars op het grootste luchtkussen van Europa. U zag 'm deze Air Square van de Schelde N.V. laatst tijdens een t.v.-uitzending van een Sport-Zeskamp. De Vlieger- RAM (21 maart - 20 april) U kunt deze week uw draai niet helemaal vinden. Zo wel op zakelijk terrein als op gevoelsgebied heeft u neiging, te overdrijven en nog wel ten goede en ten kwade ook. Daardoor kunt u uw goede kansen mis lopen. Doe dus kalmaan, windt uzelf niet op en derden al helemaal niet, maar laat uw gezonde verstand uw koers bepalen. STIER (21 april - 20 mei) Beetje rare week. Het mannetje met de lange tenen is nu tot meer aktie overgegaan en doet miezerige uitvalletjes. Het zit erin, dat uw geduld eindelijk op raakt en dat u nu de lucht eens kunt verversen, door alle ramen open te gooien. Op zakelijk gebied een paar nieuwe perspektieven die de moeite van uw aandacht waard zijn. TWEELINGEN (21 mei - 20 juni) Over het algemeen een gezellige week. De omgang met derden wil best vlotten, ook op uw werk zit er schot in en u heeft het gevoel, dat u nu veel aan kunt. Kalm aan met de duiten, want het zit erin, dat u door non chalance een verlies lijdt. Controleer uw post en uw boekhouding goed. Een vervelende kwestie wordt op gelost. KREEFT (21 juni - 20 juli) Als het aan uw lag, bracht u deze week mijmerend door. Voor u geen drukte of lawaai, maar lekker dag dromen. Dat doet een mens zo nu en dan ook eens goed, maar toch zijn er dingen waar u een open oog voor moet houden. U heeft bovendien kans op een voordeeltje en u kunt iemand bijstaan, die èr moeilijk voor zit. LEEUW (21 juli - 20 augustus) Over het algemeen een prettige week, als u zelf niet aandringt op veranderingen. Een jeugdige lastpak kan wat roet in het eten gooien, maar dat klusje kunt u wel aan. Op gevoelsgebied goede kansen. Veel aanloop en een paar interessante gesprekken. Forceer niets in uw gezin, maar stuur rustigjes bij. MAAGD (21 augustus - 20 september) Beetje rommelige week, maar de laatste dagen bren gen meer kalmte. U voelt u teleurgesteld in een trouwe relatie, maar het kan zijn, dat u zelf wel wat te veel heeft geéeist. Bedenk dat iedereen ook zijn eigen kop zorg heeft en niet altijd de uwe erbij kan velen. Op zakelijk gebied zit er een succesje in. Ook is een reis mogelijk. WEEGSCHAAL (21 september - 20 oktober) Wees niet te goed van vertrouwen deze week, en neem geen spontane beslissingen. U loopt kans overhaast een fout te maken. Bezie alles en iedereen van alle kanten en overleg met vertrouwde figuren, als u toch handelend wil optreden. Een van uw plannen gaat vlot door en u beleeft er groot genoegen aan. Op weten schappelijk gebied wordt uw idealisme gedwarsboomd SCHORPIOEN (21 oktober - 20 november) Op een bepaald gebied is het nog steeds afwachten geblazen, hoewel u deze week toch een paar kleinere voldoeningen oogst. Wat u voorspeld heeft, komt uit en u krijgt gelijk. Ga daar niet verder op door en aanvaardt het in dank. Tact en rust zullen u het verst brengen. Prettige brief die u goed doet. Uw gezondheid moet nog wat ontzien worden. BOOGSCHUTTER (21 november - 20 december) Haal deze week uw zakelijke en uw gevoelsleven met door elkaar. Een te groot bewijs van vriendschap kan u te veel kosten. Hulp is goed, maar u moet eerst van al aan uw eigen gezin denken. Temeer, daar uw eigen kansen goed zijn en uw vooruitzichten ook. Concentreer u dus op de hoofdzaken. STEENBOK (21 december - 20 januari) Geen week van grote inspiratie. U kunt het niet hele maal aanvoelen en echte ideeën komen niet los. Maak er dus een kalme week van, dwing uzelf niet, maar zet alles op een zacht pitje. Een goed gesprek met een oude vriend kan u ook op weg helpen, dan ziet u alles weer in de ware proporties. Een prettig bericht bevestigt uw vermoedens en u heeft er een fijne dag aan te danken. WATERMAN (21 januari - 20 februari) U voelt neiging eens even een hoop dingen recht te zetten, zowel thuis als daarbuiten. Dat is een voortref felijk voornemen, maar u loopt kans, daarbij warme hoofden en koude harten te makenMaak er een goede week van, door met tact te spreken en te han delen en niet door te duwen, dat niet vlot vanzelf gaat. U ondervindt grote steun van een oude relatie. VISSEN (21 februari - 20 maart) Kans op emotie, doordat u zender het te willen, botst op de opinie van ouderen. Gelukkig heeft u uw karak ter mee: u kunt aardig wat incasseren met veel ge voel voor humor. Blijf evenwel kalm op uw stand punt, als dit overeenstemt met uw geweten. Goede vrienden begrijpen u best en u kunt er een goede week van maken, door met hen om te gaan. Voor de rest keert de kade het schip wel. molen in Voorburg had als sporthal hier de primeur van. Springen en weer met een sierlijke duik vallen op een 2000 m2 verend vermaak. De heer K. E. Vereecken maakte er deze opname van. Alle wandelsportorganisaties werken op het ogenblik met de N.S.F. aan een plan voor een nationale Trim Wandeldag in 1972. U hoort daar beslist meer van. In 1971 werd deze wandeling in Gelderland geïntrodu ceerd. De K.N.A.U. heeft plannen, doch ook de K.N.Z.B. Op het ogenblik trimmen er in ons land ongeveer 2,5 miljoen. Behoort u daar ook bij? P.S. Redaktie: als u soms een stickertje óver heeft? M. WOERDENBAGCH-SENS

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 22