INHABf 1972 BURGEMEESTER ROELFSEMA IN BEZIT „RODE BOEKJE eurotax 15.11.22 COGNAC „ORANJE" HIPKE Coördinatie opnamebeleid voor bejaarden in Schiedamse tehuizen Advertenties voor het SPECIALE INHABE- NUMMER, zullen wij eveneens gaarne note ren. WEEK- AAN- BIEDINGEN S.95 Geen studeerlectuur Een paar jaar geleden, in 1969, werd men geconfronteerd met het feit, dat het zo moeilijk was om te weten te komen welke stof hier in dit gebied gemaakt wordt, hoe het vervoerd wordt. Daarom bracht burgemeester H. Roelfsema als voorzitter van de Kring van Nederlandse gemeenten op uitnodiging van de directie der Shell met de heren M. L. Passchier, brandweerofficier van de gemeente Schiedam en de heer J. Stevens, arts, directeur van de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst alhier een bezoek aan dit bedrijf om op de vragen, wat maakt u eigenljjk en hoe gaat het allemaal, een antwoord te krijgen. HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 3 - WOENSDAG 2 FEBRUARI 1972 Hennesy en Martell te duur Dan Franse brandy Rancourt, van 11,65 voor 9.40 3 flessen voor 27.- SLIJTERIJ en WIJNHANDEL Oranjestraat 10-12 Telefoon 26.59.97 26.41.40 voor de in april te houden industrie- en huishoudbeurs INHABE kunnen geïnterresseerden hun aanvrage voor standruimte indienen bij Het Nieuwe Stadsblad, Broersvest 125, Telefoon 267368-263939 Reserveringen dienen uiterlijk 12 februari in ons bezit te zijn. Winkelcentrum „De Ketel", Schiedam, Telefoon 70 40 76. EMMER, 10 liter van 2.50, NU 1.39 (Uw voordeel 1,11) Ruime kollektie: Rieten Dienbladen en Lektuurmanden, vanaf n r" ALUMINIUM STEELPANNEN 12 cm. van 3.93, nu 1.98 14 cm. van 4.98 nu 2.98 16 cm. van 5.98 nu 3.98 {Uw voordeel per pan ƒ2,-). Grote Afvalbakken, 13.95 VERDEELPLAATJES van emaille, van 3,50, NU 1.69 MINITRAP ook geschikt als tabouret van 28.95, NU 19.95 SPEELGOED voor de allerkleinsten Leuke houten opbouvv- dieren van 6,95. NU 3.95 SCHOOLBORDEN van 12.95, NU 8.95 van 18.95, NU 14.95 De samenstelling van deze verzame ling en de herziening werd verricht- door reeds bovengenoemde heren. Zij zorgden daarbij voor een lande lijke primeur. Al zij opgemerkt dat het geen „studeerlectuur" is, doch een duidelijke en beknopte infor matie aan allen, die bij ongevallen met gevaarlijke stoffen moeten op treden. Zoals de mannen van de brandweer in het bijzonder, G.G. G.D. en niet te vergeten de politie. De bedoeling is deze uitgave bij te houden, waarvoor een redaktie- commissie gevormd is. Bestaande uit de heren F. R. A. van Beest, hoofd sectie organisatie van de inspectie voor het brandweerwezen, C. D. A. Mouwen, secretaris van de algemene verladers- en eigen vervoerdersorg. „EVO", H. E. Mulder, voorzitter van de adviescommissie bedrijfs- brandweer-commandanten, M. L. Passchier, hoofdbrandmeester eerste klasse der gemeente Schiedam, J. G. van Pienbroek, hoofd bureau brand weerzaken der Ver. van Ned. Ge meenten en administrateur van de Kon. Ned. Brandweerwezen, J. Ste vens, arts, directeur G.G. G.D. te Schiedam, dr. R. Vos, geneeskundig inspecteur in algemene dienst voor verkeersongevallen, ambulancever voer en revalidatie bij het Ministerie van Volksgezondheid en milieu hygiëne. Het redaktie-adres „Aanwijzing ge vaarlijke stoffen" is gevestigd: Ama- liastraat 9, Den Haag. Er wordt scherp gelet op het vervoer van chemische stoffen. Bestuurders van vrachtwagens moeten altijd een kaart bij zich hebben, waarop de naam van de chemische stof staat vermeld, die zij vervoeren. Die naam moet ook achterop de borden van die wagens staan vermeld. Het naslagwerk „Aanwijzingen voor het optreden bij ongevallen met Gevaarlijke Stoffen werd door de heren Passchier en Stevens aan burgemeester Roelfsema officieel aangeboden... AFGIEIZEEF dat is handig, van 2.95, NU 1,78 (Uw voordeel 1,17) ...Winters beeld onder Kethel... Met ingang van 1 januari 1972 werd in Schiedam een belangrijke stap gezet op de weg naar een meer geïntegreerd opnamebeleid voor Schiedamse bejaarden. Na een aantal besprekingen tussen de bejaardentehuizen, de Stichting Raad voor het Bejaardenwerk en de Gemeentelijke Sociale Dienst werd namelijk besloten één gemeenschappelijke adviescommissie voor het opnamebeleid te vormen. Deze commissie bestaat voorlopig uit een medisch deskundige (dokter J. Moor), een deskundige op het terrein van het maatschappelijk werk (mej. M. P. Blijlevens) en drie deskundigen uit de Sector van de tehuizen (mevrouw M. v. Horssen, en de heren L. W. A. Smits en N. C. Kerkhoff). De commissie gaat zich in de beginfase vooral bezighouden met onderzoek naar de meest doeltref fende wijze, waarop van alle bejaar den, die zich voor opname in één van de Schiedamse tehuizen hebben aangemeld, de benodigde gegevens verzameld kunnen worden ter be paling van de opname-indicatie en de mate van urgentie. Zij zal daarvoor gebruik maken van een reeds op meerdere plaatsen in het land gehanteerd inlichtingenformu lier. In verband hiermee zullen in de komende tijd die bejaarden worden bezocht, die zich vanaf 1 januari 1972 voor opname in een van de plaatselijke tehuizen hebben gemeld. Voor dit huisbezoek zal een team, bestaande uit maatschappelijk werk sters, wijkverpleegsters en leidsters bejaardenzorg, gevormd worden. Met de instellingen, waar betrokke nen werkzaam zijn wordt thans overleg gevoerd. Bij de organisatie van het huisbezoek (de bejaarde zal van te voren een bericht ontvangen) wordt zoveel mogelijk rekening gehouden met een eventuele voor keur voor bepaalde personen of organisaties. De adviescommissie zal, na bestu dering van de gegevens die door het team zijn verzameld, zo nodig aangevuld met andere gegevens, over iedere bejaarde advies uitbrengen aan het tehuis, waarvoor betrokkene zich heeft aangemeld. Indien met het inlichtingenformulier goede er varingen worden opgedaan, bestaat de verwachting dat dit in de toekomst blijvend door alle tehuizen zal worden gehanteerd. In zijn voorwoord schrijft de hoofd inspecteur voor het brandweer- wezen, de heer Ch. H. J. Brauers, dat het ten alle tijde kunnen beschikken over deze gegevens een verhoging van de veiligheid van allen betekent, die bij een ongeval met gevaarlijke stoffen zijn of worden betrokken. Hij wenst dan ook dat dit rode boekje met zijn schat van gegevens op dit gebied spoedig tot de normale uitrusting van elk brandweervoertuig mag gaan be horen. De gegevens van de bejaarden zuilen strikt vertrouwelijk worden behan deld. Zij worden verwerkt en be waard op het thans reeds functio nerende Centrale registratiepunt, dat voorlopig bij de Gemeentelijke Dienst is ondergebracht, maar te zijner tijd een plaats zal krijgen in het nieuwe dienstencentrum. Bejaarden die zich reeds vóór 1 januari 1972 hebben aangemeld hoeven zich niet opnieuw te melden. Nagegaan zal worden, in hoeverre van hen voldoende gelijksoortige gegevens beschikbaar zijn. Naar wordt aangenomen zal voor een groot aantal alsnog huisbezoek no dig zijn. De adviescommissie zal de mogelijkheden ter concretisering hiervan nader onderzoeken. De wijze van nieuwe aanmelding voor opname blijft voorlopig on veranderd, hetgeen inhoudt dat men via de tehuizen een aanvraagformu lier kan indienen. De adviescommis sie is bereikbaar p/a de Gemeente lijke Sociale Dienst, Postbus 197, Schiedam, tel. 264816. Gegevens werden door de heren Passchier en Stevens bewerkt. Het eerste rampenboekje" ontstond. Bestemd voor de Rijnmondge meenten en door burgemeester Roelfsema betiteld als een leuk stuk werk. Een moeilijk begin geweest, maar dat door de samenstellers ervan overal bekendheid heeft gekre gen. Hetgeen voor de uitgeverij van de Vereniging voor Nederlandse Gemeenten aanleiding was het als een keurig verzorgd boekje uit te geven. Gemakkelijk hanteerbaar, voorzien van een soepel werkende ringband vergeleken bij het eerste boekdeel... Alles kan men hierin vinden wat of men moet doen bij het vrijkomen van welke stof dan ook. Achterin het boekje de internationale index voor Duitse, Franse of Engelse namen. De losbladige uitgave maakt het mogelijk snel de nodige informaties te krijgen over een aantal eigen schappen van de gevaarlijke stof. De maatregelen die dan moeten worden getroffen ter afwending van het gevaar of ter voorkoming van uitbrenging daarvan. De eerste hulp aan slachtoffers en de brandbestrij ding. Hier neemt burgemeester H. Roelfsema in zijn werkkamer op het stadhuis het befaamde „rode boekje" in ontvangst. Hem aangeboden door de heren M. L. Passchier, brandweerofficier van de gemeente Schiedam en de heer J. Stevens, arts, directeur van de G.G. G.D. in Schiedam, die beiden voor een landelijke primeur zorgden. V.* 'f>

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 3