Mensen zijn zo verschillend POLDERVAART Honderden handdrukken voor zilveren direkteur H.A.J. van der Drift .'i ETS „STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE- EN GEZINSVOORÜCHTiN/n SCHIEDAM' Kleine karweitjes besparen u menig heitje H.C. van der Nat AFWEZIG HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 9 - WOENSDAG 2 FEBRUARI 1972 Het is niks nieuws, het valt me alleen maar 'zo opeens te binnen. Rod McKuen en tante Leen, Herman Krebbers en Johnnie Hoe's. Ze horen helemaal niet bij elkaar, maar alle vier hebben ze hun eigen fans. Of neem bijvoorbeeld prof. dr. Jelle Zijlstra en de heer Groenevelt van de Industriebond N. V. V.... ook helemaal verschillend. De één beweert dat de crisis dit jaar zeker niet tot een einde komt, de andere belooft al gouden bergen. Persoonlijk heb ik het niet zo op mooie beloften, ik houd meer van vastigheid. Ik vind het heel gezond als werknemers behoorlijk meedelen in een welvaarts-taart, maar dan moet dat gebak er wel ZIJN. „Over de honder dertig duizend werklozen" klinkt niet zo heel florissant en of je met arbeids-onrust en stakings-acties de economische ontwikkeling van een land nou erg hard bevordert... ik zie het niet zo zitten, maar wie ben ik tenslotte? Er zijn altijd jongens, die van een relletje houden, maar hebt u er ooit resultaten van gezienIk dacht - en daarin ben ik bepaald niet de enige - dat meningsverschillen het beste „uitgepraat" konden worden. En als de heer Groenevelt nou zo verschrikkelijk zeker weet dat over een paar maanden ons bedrijfsleven weer vrolijk open zal bloeien... is er dan in het loon-overleg niet een klein paragraafje tussen te lassen van „indien mocht blijken dat... (ik zeg maar wat). Want stél het geval dat de heer Groenevelt zich vergist... dan zakken we door zijn acties vast en zeker nog dieper in de ellende. Of is het zó dat als je eenmaal uitgeroepen hebt: „Op de barricades" dat het dan hoe dan ook en waarom dan ook GEBEUREN moet? Zijlstra of Groenevelt..? Wie heeft er méér verstand van economie, zoudt u denken? SEBASTIAAN - Gaat de papierprijs weer omhoog? Gelet op de waarschuwende vinger van de heer Koopmans van Van Gelder-papier zou je het wel zeggen. Zonder gekheid: hij was een van de vele honderden die onze direkteur bij zijn zilveren jubileum kwamen feliciteren. Het echtpaar Van der Drift voor de schildersezel met de ets van de Delftse kunstenaar Henk Molenaar: een karakteristiek stukje Delftse Koornmarkt met rechts de panden waar Drukkerij van der Drift sinds jaar en dag huist. Deze ets was het jubileumgeschenk van het personeel van de Randstad Edities. „Eén ding, een zaak kan groeien, maar je doet het nooit alleen. Dat is vanmiddag al in de kerk gezegd en ik herhaal het nog eens vanavond: je kunt het nog zo goed proberen, maar als je het niet samen doet dan lukt het niet". Dat was de teneur van het dank woord, vrijdagavond gesproken tij dens de feestelijke afronding van de jubileumdag van de heer H. A. J. van der Drift, een kwart eeuw direkteur van Drukkerij Van der Drift te Delft, uitgeefster van de Randstad Edities. Een groot deel van de dag stond voor velen uit het bedrijf en de relaties van de jubilaris in het teken van dit zilveren jubileum. Vele honderden hebben hem en zijn echtgenote geluk willen wensen met deze bijzondere dag, welke begon met een plechtige eucharistieviering in de St. Josephkerk aan de Burgwal. Na deze stijlvolle dienst een receptie in de foyer van de Stads Doelen, waar het een komen en gaan was van vele zakelijke en ook persoonlijke relaties van de heer Van der Drift. Van wie menigeen de gelukwensen wilden onderstrepen met een ge schenk, om over de talrijke bloem stukken die de receptie nog meer opfleurden maar niet te spreken. Aan de vele tafeltjes werd druk gepraat en geklonken, de sfeer was geanimeerd en het moet de jubilaris in het bijzonder en de familie Van der Drift in het algemeen goed hebben gedaan dat zovélen hem de zilveren hand kwamen drukken. Niet alleen vele vooraanstaande figuren uit de drukkerswereld, o.w. de heren A. G. en F. W. Sijthoff, maar ook representanten van het sociale en kerkelijk leven van Delft waren er, van welke laatste we bijv. deken Sul willen noemen. Naast al die relaties van de verschillende media waarmee een bedrijf als het onze goede kontakten heeft. Na een misschien wat gehaast maar niettemin gezellig diner met de familie, arriveerde het echtpaar Van der Drift met de kinderen wederom in de Stads Doelen, binnengeleid door de adjunkt-directeur de heer T. S. Bakker en al applaudisserend begroet door het vrijwel voltallige personeel van al die wekelijks huis aan huis verschijnende Randstad Edities zoals ook dit blad er een is. Omdat gezelligheid moest prevaleren boven een al te officieel karakter waren toespraken kort en niet groot in getal. Of zoals de heer Bakker het in zijn welkomstwoord schetste: u bent voor iedereen in het bedrijf „de baas". En dat in de gunstige zin van het woord. Waarbij hij verwees naar de speciale krant die de jubileum commissie voor deze gelegenheid had uitgebracht. Maar natuurlijk kwam de jubilaris er niet af zonder een geschenk van het personeel. En het was de heer C. van Es die dit aanbood: er werd een verhullend doek van een schilders ezel weggetrokken en aan het licht Schiedam Tyfoon 26 47 81 We blijven nog steeas telefoontjes ontvangen met aanmeldingen voor de cursussen. Goed zo, zó moet het blijven gaan, wil ons werk voortgang kunnen vinden! Op een paar cursussen lukt het echter nog niet zo vlot. Op de maandagmiddag, voor hoe den maken hebben we nog niet veel reakties ontvangen en toch is het zo'n enige cursus! Toen we nog in de Nieuwstraat zaten, waren er altijd 2 cursussen vol, plus nog lange wachtlijsten! Kom dames, we wachten op uw opgave om vlug te kunnen beginnen! 't Is toch zo leuk, om zélf een hoed te maken, helemaal volgens uw eigen idee en passend bij uw kleding. Dan de héél praktische cursus (die eigenlijk iedere huisvrouw zou moeten volgen) de kleine kar weitjes in huis. Ook voor de mannen! U hebt er werkelijk géén idee van, hoeveel geld u zich in de toekomst gaat besparen, wanneer u deze cursus gaat volgen. U leert dingen, die dagelijks in het huis houden voorkomen, reparaties aan behang, bijschilderen van kale plekken, leertje in de kraan, snoeren in stekkers enz. enz., te veel om op te noemen. Deze cursus is op woensdagavond van 7.30-10.00 uur. Op creatief handwerken is nog plaats voor 3 a 4 dames op de dinsdagmorgen. Verder hebben we nog plaats op de uiterlijke verzor ging op de dinsdagmiddag. U weet toch allemaal, hoe ontzettend belangrijk het is om uw uiterlijk goed te verzorgen, ongeacht uw leeftijd? Een goede huid is een kostbaar bezit en daar kan niet voorzichtig genoeg mee omge sprongen worden. Komt u dan bij ons op de cursus om dat te leren, u zult er uw hele leven plezier van hebben. Bloemschikken: op maandagavond en dinsdagmiddag nog plaatsen vrij. U kunt zich ook opgeven voor alle naaicursussen. Op de maandag middag is door ziekte plaats gekomen voor 2 dames en op de dinsdagmorgen kunnen nog 4 a 5 dames terecht. Wilt u op een andere keer, geeft u zich dan wél vast op, dan krijgt u direkt bericht van ons, wanneer er een plaats vrij komt. Op dinsdag-, woensdag- en donder dagmorgen kunt u bij onze consu- menteninformatrice terecht van 9.30-12.00 uur. U weet dat ons kantoor open is op dinsdag- t/m vrijdagmorgen van 9.30-12.00 uur, komt u langs en staat de deur open, dan kunt u altijd even op kantoor aankloppen, om te zien of er iemand is. Tot spoedig ziens op Korte Dam 5 of tot horens onder no. 264781. „Tableau de la troupe" ofwel de werkers van de Randstad Edities koppetje aan koppetje, schouder aan schouder op een aantal panelen. Ook met dit originele geschenk, uitgedacht en ontworpen door onze oud-bedrijfsleider S. Nadorp, werd het jubileum van direkteur H. A. J. van der Drift opgeluisterd. kwam een fraaie ets van het karakteristieke pand Koornmarkt 34 te Delft waar Drukkerij Van der Drift sinds de oprichting is geves tigd. Speciaal voor deze gelegenheid vervaardigd. Oud-bedrijfsleider S. Nadorp over handigde vervolgens een passende oorkonde met daarnaast, naar eigen idee en ontwerp een „tableau de la troupe", gevormd door enkele pa nelen met de gefotografeerde afbeel dingen van alle personeelsleden. Ofwel de hele Randstad-familie kop naast kop en schouder aan schouder op de kiek. De gebruikelijke bloemen voor me vrouw A. van der Drift-Bertels waren sierlijk opgemaakt in een fraaie tinnen vaas, zodat ook zij een persoonlijke herinnering bewaart aan deze dag. Een onderhoudend amusements programma met o.a. Fred Kaps, Conny van den Bos, The Three Jacquets, The Como Brothers met muzikale omlijsting van Cas Oost hoek en de zijnen, zorgde voor gezellig entertainment. Er was een dans, er was een dronk en dit alles zoals de „kop" van het jubileum nummer al aangaf: „OP V.D. DRIFT". Fysiotherapeut Parkweg 71 - Telefoon 711583 tot 21 februari a.s. Ook het sportieve element ontbrak niet op de jubileumreceptie; hier overhandigt een afvaardiging van de Delftse hockeyvereniging Ringpass, waarvan de heer Van der Drift voorzitter is, een geschenk. Aan het bestuur van de Hengelsport vereniging „Schiedam en Omstre ken" en aan de Werkgroep tot Behoud, van de Poldervaart, die gepleit hebben voor het behoud van de Poldervaart voor wat betreft de delen tussen de volkstuinencomplex Vijfsluizen en de algemene begraaf plaats en het noordelijke gedeelte van de vaart, hebben Burgemeester en Wethouders van Schiedam be richt dat genoemde delen niet gehandhaafd kunnen worden om redenen van veiligheid, waterhuis houding en stedebouwkunde, waar bij ook nog een rol spelen de financiële, juridische en bestuurlijke aspecten. Onder de aandacht wordt gebracht dat in de Poldervaart bij de huidige waterstand niet mag worden gebag gerd met het oog op de stabiliteit van de kaden. In studie is nog of het mogelijk is in de terreinstrook van de Poldervaart later singels en vijvers op verlaagd niveau aan te leggen, met plaatselijk grotere diepte ten behoeve van de overwintering van vis. De Dienst van Gemeentewerken is bereid overleg te plegen met de Werkgroep tot Behoud van de Poldervaart, doch eerst nadat boven genoemde studie is afgerond, zal het overleg gericht kunnen zijn. Door het College is reeds toegezegd dat op korte termijn over de gang van zaken met de Poldervaart meer bekend zal worden gemaakt.

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 9