O Het Zes NIEUWS VAN ONZE WERVEN Deze maand komt de cutter zuiger „Dirk Martens", be stemd voor N.V. Onderne mingen Jan de Nul, een bagger- vaartype van het type 1HC Giant 3300 MP klaar en gaat dan in België aan het werk. Het was een heel jonge doop- -vrouwe, die 'm vorige maand ten doop hield bij l.H.C. „De Klop", nl. Katja de Sadeleer. Zeven maanden oud en klein dochter van de heer J. de Nul. J&t kleine ding verrichtte de plechtigheid op de arm van oma... Zo lezen we in „Het Zeskant", een uitgave van l.H.C. BOUW AAN HOOGOVEN 7 W.F. NIEUWS (Rijn-Schelde-Verolme) HET JOURNAAL GEMEENTE SCHIEDAM Bestemmingsplan Hoofdstraat-Zuid HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 18 - VRIJDAG 4 FEBRUARI 1972 Jnaigmy No 1 De fraaie omslagfoto van „Het Zeskant": één hand voor het schip, één hand voor jezelf. Een Scandinavische groep heeft samen met l.H.C. Holland (die daar voor 10 pet. in deelneemt) en de Franse boormaatschappij Foramer in Oslo de Nordic Offshire Drilling Company A/S opgericht. Deze Com pany heeft l.H.C. Gusto opdracht gegeven voor het bouwen van een „dynamically positioned" boor- schip. Doorslaggevende factor voor het verlenen van deze opdracht was hun kennis van deze constructie van zwaar materiaal, dat geschikt is voor de olie-industrie op zee. Op het ogenblik is men bij de Gusto hard bezig met de afbouw van het andere boorschip de Pélican, die over enkele maanden zal worden opgeleverd. Het speciaal ontworpen boorschip zal vergaand geautomatiseerd zijn. Het zal straks voldoende voorraad aan boord hebben om achter elkaar twee boringen te verrichten, die tot 5000 meter diep gaan. De voort stuwing zal geschieden door middel van verstelbare schroeven. Met deze nieuwe opdracht heeft de l.H.C. Offshore Divisie haar aandeel in de ontwikkelingen die zich buitengaats voordoen, uitgebreid. Tot nu toe heeft men voor het gehele Noordzeegebied ten behoeve van de olie- en gasindustrie 16 drilling-, production- en terminal- platforms en drie éénpunts meer- boeien voor de overslag van boeien al geleverd. Het booreiland „Sedneth 11" en de 600/800 tons offshore-kraan „Challenger" zijn re gelmatig op de Noordzee werk zaam... De mensen van Gusto Staalbouw werken niet ver van hoogoven 6 aan de hoogoven 7. Waarbij men al zover gevorderd is dat van boven de nederzettingen van de velen die bij het werk betrokken zijn het eruit ziet als een druk dorp. Tijdelijk dan. Maar het is wel een gigantisch bouwwerk en... het is nog lang niet klaar. Op het ogenblik werken er een 115 man aan. Een vaste staf van 45 lassers, dan montagewerkers, het kraanpersoneel en de mensen die allerlei andere werkzaamheden ver richten, o.a. in de kantine. In totaal een 130 tot 140 man. Een paar cijfers? In totaal is er een 1450 ton materiaal mee gemoeid. Slechts een deel van de 13.000 ton materiaal, die in totaal moet worden aangevoerd. Waarbij de bunkers van hoogoven 7 niet meegerekend. Al leen al aan de vier windverhitters zit een vier kilometer hand-laswerk. Verricht door de mensen van de Gusto... Tot slot de omslagfoto van „Het Zeskant". Een oude zeemanswijs heid weergegeven: één hand voor het schip en één voor jezelf... We nemen rustig aan dat op de werf van W.F. dit jaar minder ,,griepe- lingenv zijn geweest dan in andere jaren. Men heeft nl. massaal, op komst een 3200 man (en vrouw), gehoor gegeven aan de oproep zich tegen de griep in te laten enten... De Houtbewerking/Plaatwerkerij werkt intensief samen aan opdrach ten voor het nuclidencentrum van de Vrije Universiteit in Amsterdam. Het zijn vooral jongelui met het diploma van de bedrijfsschool op zak die zich intensief bezig houden met het vervaardigen van het staal- en pijpwerk voor de leidingkokers, laboratorium tafels en chemicaliën- kasten. De heer A. Blokzijl in Stadskanaal stuurde de redaktie van dit maand blad een foto van de sleepboot de „Company", die hij naar een foto heeft nagemaakt. Als bijzonderheid voegt hij eraan toe dat ook de verlichting is aangebracht, zoals mastlampen, boordlampen enz. Over knutselaars gesproken..! Traditiegetrouw krijgen de werk nemers met hun echtgenoten weer Dat is een kolfje naar hun hand: werken aan een speciale opdracht. Ten uitvoer brengen wat je allemaal op de bedrijfsschool geleerd hebt. Er waren vorige maand weer verschillende jubilarissen met hun echtgenoten. En natuurlijk kwam daarbij een hartelijke handdruk van directeur ir. B.W. Zo gaat het nieuwe boorschip er ongeveer uitzien. De burgemeester van Schie dam brengt ter openbare ken nis, dat het bestemmingsplan „Hoofdstraat-Zuid" rechts kracht heeft verkregen. Het plan ligt met ingang van 7 februari 1972 ter gemeente secretarie (afd. Openbare Wer ken) voor een ieder ter in zage. De burgemeester Schiedam, 3 februari 1972 voornoemd: H. Roelfsema. treinroof als voorbeeld voor een andere overval, echter met dit' verschil, dat verschillende belang hebbende elkaar beconcurreren, waardoor dol-komische situaties ontstaan. Hoofdfiguren in deze Brits-Franse produktie zijn: David Niven (The Brain), Jean-Paul Belmondo, André Bourvil, Silvia Monti. Onnodig te vermelden dat dit lachspektakel in prachtige kleuren Foto van de maand: de schroef voor Sea-Land containerschip. Een heel kleine doopvrouwe was Katja de Sadeleer bij l.H.C. „De Klop". de filmavond van het eigen bedrijf aangeboden. Het W.F.-Journaal met opnamen van de eigen fotografen F. W. Dingjan en W G. Kienhuis. Een avond in De Doelen in Rotter dam. Of... een middag voor de oud-werknemers. Want die horen er ook bij. Hieronder leest u het volledige programma: Te beginnen op dinsdag 22 februari, maandag 28 februari, half twee voor de oud-werknemers en maandag 6 maart a.s. In de middagvoorstelling wordt de Nederlandse film „Ik zing mijn lied" met Heintje vertoond. Verder: 19.00-19.50 uur: programma van lichte muziek door de Wilton- Fijenoord Harmonie. 20.00-20.10 uur: opening dooréén onzer direktielëden. 20.10-20.45 uur: vertoning WF- Journaal. 20.45-21.15 uur: pauze. 21.20-23.10 uur: vertoning van de speelfilm „The Brain" (Het Brein), een film met de grote Britse Hier glijdt de „Dirk Martens" het water in van de Merwede.

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 18