15.95 1 7.50 1 19.95 korte singelstraat 14 schiedam Mensen en fietsbellen De politie meldt Menu van de week Verstoorde inbraak Glaasje (teveel) op... HALVE PRIJS CORSETTERIE REEKS VAN INBRAKEN Per routine WERKGROEP ZD. AFRIKA MELDT St. Jan B-koor boeiend expressief Afscheidsreceptie C. G. van Neerbos en Oud-Rotterdam in reproduktie Wrakken verwijderd KNALLER Wij hebben nog alle maten en cups van Pastunette, Triumph, Lovable Zoetzure kabeljauw Gebakken lever met ananas en kaas Dik gewatteerde dusters 24.95 nu Dames nachthemden kotoen van 14,95 nu Juponnen, kleine maten van 8,95 nu Katoenen Rosita slips van 1,95 nu Brushed Pyama's. Allen erg chique van 32,95 nu Tafelsets Cinderella Elias Grote maten. Nu de laagste prijs. Bijvoorbeeld: PLAYTEX v PASTUNETTE B.H. van PASTUNETTE PANTY BROEKJE NU PASTUNETTE LANGE B.H Geborduurde CINDERELLA LAKENS 2 persoons BEDSETS van 25,90 nu 20% 30% 40% 50% KORTING 20% KORTING 30% KORTING 30% 30% 30% 18.95 wV 1 - \1/ -ill vV ^Vvbi>1 I i HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 10 WOENSDAG 9 FEBRUARI 1972 Zondagochtend was er een ouderwetse Hoogmis bij ons in de kerk. Een heleboel Latijn, Gregoriaans en wierook, lekker knus zoals vroeger, allemaal ter ere van een gouden bruidspaar. Omdat ik nogal eens hoor, op straat, dat mensen niet tevreden zijn met ,,al dat nieuwe en vanwege de pittige „ingezonden stukken over het wijze beleid dat er gelukkig weer een „behoudende" Bisschop is benoemd... dacht ik: dat wordt een uitverkocht huis „Ach, dat dacht u! zou dat bitse mens op de STER-reclame zeggen. Maar zo was het niet, welnee... behalve een blok vol kinders, kleinkinders, familie en vrienden van de lieve bruid en de krasse bruidegom zat er hier en daar een verdwaalde kip in het kerkgebouw. Kijk, dat snap ik niet. Ik snap ook niet dat veel wijze en oudere werknemers zich door een stel opgeschoten onrust-stokers laat overbluffen en tegen beter weten in staken. (Als je zegt: Het wordt tijd dat er een sterke man komt", roept iedereen, terecht: „Dan krijgen we een rechtse dictatuur"... alsof we nu geen linkse terreur hadden Mijn studerende neven zouden zich, dit lezend, vol afschuw van mij af wenden. Dat zij de grote Crisis en de lange Bezetting niet hebben méégemaakt mag je hen niet kwalijk nemen en dat doe ik dan ook niet. Tenslotte zoek ik troost bij mijn eigen joch van achttien. „Vadertje", zegt hij trouwhartig... Onthoud nou maar dit: je hebt mensen en fietsbellen Daar zit meer diepe wijsheid in dan op het eerste gezicht lijkt. SEBASTIAAN Via een klapraampje verschafte men zich toegang tot het kantoor van een transportonderneming V.d.W. aan de Havenstraat. Laden en bureaus werden doorzocht. Buit: wat dub beltjes en kwartjes... In een houten loodsje aan de Buitenhavenweg werd aan de zijkant een ruit verbroken. Bureaus en kasten werden doorzocht. Uit een lade is een envelop met ongeveer f 40,— meegenomen en een schroe- vedraaier... In de Prof. Kohnstamm school werd een klapraam opengebroken. Kasten en laden doorzocht. Geld mee genomen in totaal f21,— en een radio-cassetterecorder ter waarde van f 50,-. Doch de braakschade bedroeg f 250,— Bij een metaalbedrijf aan de Oude Dijk verwijderde men een hard boardplaat, die voor een raam was gespijkerd. Uit de fabriek nam men een electrische boormachine mee en uit de kantoorruimte postzegels ter waarde van f 40,—. Ook de Lieftinckschool kreeg onge wenst bezoek. Hier werd een ruit aan de zijde van de speelplaats verbroken. Alle klaslokalen en ver trekken doorzocht. Meegenomen een t.v.-toestel en een radio-cassette- recorder plus wat gereedschap tot een totale waarde van f 1350,-... In een winkel en woonhuis van „Waar het wiel draait" op de Hoogstraat is men door een poort aan de achterkant door een waar schijnlijk niet afgesloten deur naar binnen gekomen in de woning van de familie V. die boven de winkel woont. Diverse manteltjes en jassen werden doorzocht. Uit een porte feuille werd een bedrag van f 500, meegenomen. De opbrengst uit die mantels en jassen: 160 gulden. Aluminiumfolie wordt tegenwoordig steeds meer voor allerlei doeleinden in de keuken gebruikt. Meestal als verpakking voor levensmiddelen die bewaard moeten worden. Maar be halve dat, kan men er ook levens middelen in koken, bv. door aard appelen of groenten er netjes in te verpakken en daarna in water gaar te koken. Geur en smaak blijven meer behouden, evenals diverse voedings stoffen. Een voordeel is bovendien dat men geen vuile pannen behoeft af te wassen. Ook taartvormen en bakplaten kunnen bekleed worden met aluminiumfolie; ze behoeven dan niet ingevet en ook niet afgewassen te worden. Zondag: tomaat gevuld met garnalen en komkommer, biefstuk tartaar, doperwtjes, gebakken aardappelen, vanillevla met mandarijnen. Maandag: zoetzure kabeljauw, aard appelpuree, sla, wentelteefjes. Dinsdag: hutspot met klapstuk, chocoladevla met banaan. Woensdag: bloemkool met verse worst en aardappelen, bulgaarse yoghurt. Donderdag: groentesoep, gebakken lever met ananas, kaas, aardappelen- puree. Vrijdag: rode bietjes, aardappelen, runderlapjes, kwark met sinaasappel. Zaferdag: kaasfondue met stok brood. 3/4 kg kabeljauw, 50 gr. boter, 50 gr. bloem, 2,5 dl. water, peper, zout, kleine ui, 100 gr. rozijnen, geraspte kaas, citroensap, wat geschaafde, geroosterde amandelen. Was de kabeljauw, verdeel hem in moten en wrijf deze in met zout. Smelt de boter in een pannetje, voeg de bloem toe en langzamerhand het water. Doe er zout, peper, de fijngesneden ui en de rozijnen in en roer alles goed dooreen. Leg de kabeljauwmoten in deze saus onder in een vuurvaste schaal. Plaats gedurende vijftien minuten in een voorverwarmde warme oven. Strooi er de geraspte kaas over, sprenkel er wat citroensap over en gratineer de schotel onder de grill, of bovenin de hete oven. Strooi er voor het opdienen de geroosterde amandelen over. 4 plakjes kalfslever a 100 gr. zout, peper, bloem, boter, 1 blikje ananas, geraspte kaas, paprikapoeder. Wrijf de lever in met zout en peper en laat deze tien minuten intrekken. Wentel de plakken door bloem. Bak de lever in hete boter in de koekenpan goudbruin en gaar in ca. 15 minuten. Neem de lever uit de pan en leg ze in een beboterde vuurvaste schotel. Bak de schijven ananas even in de koekepan en leg op elke plak lever een schijf ananas. Strooi er een dikke lag geraspte kaas over en gratineer de schaal bovenin een voorverwarmde hete oven óf onder de grill. Strooi er tenslotte iets paprikapoeder over. Maak de jus af met iets ananasnat en water. Zondagnacht werd op het politie bureau aangifte gedaan van een man die bezig was in te breken in een distilleerderij van Wine Spirits aan het Raam. Het bleek dat hij een ruit had vernield en daardoor naar binnen gekomen. Toen hij echter zag dat hij ontdekt was sprong hij weer door een ruit naar buiten en nam de vlucht richting Korte Haven. Later is de man door de politie aangehouden: de 41-jarige lasser J.A. uit Rotterdam... De 27-jarige metselaar F.H. van D. en de 24-jarige W.v.d.R. zonder beroep, beiden Schiedammers dach ten het bij „Huize Brabant" aan de Mgr. Nolenslaan „gefikst" te heb ben. Hun auto werd echter voor een routine-controle aangehouden en toen ontdekten de mannen van Hermandad op de achterbank zes film- en zes fotocamera's. Vermist door een inbraak in bovengenoemde zaak, totale waarde f 11.500,—. De vondst werd in beslag genomen en de niet-rechtmatige eigenaars een gratis logies op het hoofdbureau aartgeboden... Zaterdag 5 februari heeft werkgroep zuidelijk Afrika Schiedam een aktie gevoerd op de Hoogstraat. Er werden borden gedragen met op schriften als: „Koffie voor Neder land bloed van Angola" en „Laat Angola niet sterven". Ook werden folders uitgedeeld. Hierin stond de situatie in Angola beschreven, als mede informatie over de koffie- aktie, die op 4 februari gestart is. Deze aktie heeft tot doel de import van Angolese koffie te stoppen, omdat Portugal hiermee jaarlijks f 13 miljoen verdient, waarmee het de onderdrukking van Angola kan voortzetten. Zoals bekend is reeds Angola-vrije koffie verkrijgbaar bij de wereldwinkel, Albert Heijn, de Coöp en de Gruyter. Werkgroep zuidelijk Afrika De heer C. G. van Neerbos, lid Raad van Bestuur van Neerbos' Industrie- en Handelmaatschappij N.V. beëin digt zijn werkzaamheden per medio februari a.s. in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De afscheidsreceptie is op vrijdag 18 februari a.s. van 16.00-18.00 uur in de Tritonzaal van het Deltahotel te Vlaardingen. Zaterdagnacht, beter gezegd zondag morgen om 3.40 uur, reed de 49-jarige aannemer A.B. tegen een vrachtauto op de Parkweg op. Hij reed door, maar werd later door een taxi van „Eurotax" klem gereden op de Broersvest. Waarbij bleek dat hij een glaasje teveel op had, waarna de politie procesverbaal tegen hem opmaak te... Men schrijft ons: l „Het heeft ons wel enige moeite gekost het dit keer wel zeer rijk gevarieerde programma wat de heer Rancuret met zijn St. Jan B.-koor in de Martinuskerk te Groenoord bracht te volgen. Geopend werd met het „Introitus" (gregoriaans) van deze 5 e zondag door het jaar 6 februari 1972. Daarna volgde achtereenvolgens het „Kyrië" van V. Goller, Op. 66, het „Gloria" van Anton Bruckner An dante con motto gecomponeerd 1844 in-Kronstorfhet „Alleluia" de profundis clamair ad te (grego riaans), het „Ave Maria" van Jacob Arcadelt (plm. 56), het „Sanctus", en het Benedictus (adagio) van Lorenzo Perosi, de dit jaar honderd jaar geleden geboren componist van kerkmuziek, het Agnus Dei" van J. G. E. Stehle, het „Communio" Illumina facien tuam super servum tuum, en tot slot „Ave Verum 3" W. A. Mozart, 1756-1791. Wat valt er over het koor zelf te vertellen? Reeds meerdere vakmensen hebben dit koor genoemd om hun fijn bezielde zang. Daar sluit ik me volledig bij aan, toch: het bleef bij zingen van wat er staat. Nu echter op deze zondag werd er gezongen met een volledige overgave en een boeiende expressie. Vooral de sopra nen, het tot nu toe zwakste punt in dit koor, zijn sterk vooruit gegaan". Dr. S. Laxminarayan Binnenkort verschijnen bij Uitgeverij Minerva te Amsterdam enkele zes tiende- en zeventiende-eeuwse stads plattegronden van Rotterdam in reproduktie. Daarbij bevinden zich o.m. de plattegronden uit 1582, 1593, 1609, 1623 en 1649. Ook de vierdelige Vogelvluchtkaart van Balthasar Florisz uit 1626 komt beschikbaar. Men kan deze uitste kend uitgevoerde plattegronden bij elke boekhandelaar bestellen. S Houdt uw stad schoon.. Dus ook van wrakken op de weg Donderdag en vrijdag heeft de politie 14 exemplaren afgevoerd naar het wrakkenterrein... Nog enkele weken opheffings-uitverkoop voor kraakprijzen die de deur dicht doen martens lingerie

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 10