Spranklende Libelle modeparade 72 uitdaging! Mooie verlichting, maar... Met gastvrouw Rita de Baan li O EDDY'S II AUTOSHOP ROTTERDAM GUSTOWEG 55 Sociëteit „De Vredeskerk" Deze week is het weekblad „Libelle" gestart met zijn „Mode Toernee 1972". Op dinsdagmiddag- en avond 8 februari j.l. enthousiast begroet in zaal „De Harmonie" aan de Schiedamseweg in Vlaardingen. Gasf"rouw was hierbij Rita de Baan, tien jaar bij „Libelle" in het vak. Achter het hammond orgel Jan den Beid, die deze parade van zomermode 1972 feestelijk omlijstte. OOSTHAVENKADE 15 VLAARDINGEN sjaaltje dient. Een jonge Lentebruid met lage ingeregen hals, pofmouw tjes. Gekleurde garnering aan man chet en zoom. Japanse vrouwtjes Na de pauze een Oosters tintje aan deze show. Met gevouwen en licht met de hoofden neigend ineens Japanse vrouwtjes op het plankier. De kimonostijl voor een badjas, een grappig rood batik stof kimono-jasje met zwarte franje, een pantalon met effen ronde ingezette pijpen. Doch ook een nonchalante gele mantel met ceintuur heeft allure... Heel erg apart de mouwloze matro zenjurk met de leuke revers, wit afgebiesd, rood-wit-blauwe tas in drie kleuren te dragen. Bijpassende rood-wit-blauwe pet. De gipsylook met het lang afkledende silhouet. Applaus van de jongeren voor de boerenkiel van bewerkte denim met rode garnering, doch ook voor die met ritssluiting van effen rode denim. Een hippe feestjurk in boerenkielstijl voor het handige meisje dat met lapjes weet te toveren. Een beeldige kraagloze mantel van groene wollen jersey. Lange klassieke avondjaponnen... Nu eens met goudgarnering op voorpand en langs de zoom Tot slot een bruidje in een japon waarvan de stof voor zichzelf sprak. Strookgarneringen langs mouw en hals. Heel bijzondere mouwverwer king... Jammer, dat men niet even het geduld op kon brengen om deze show tot na de slotparade af te wachten. Het oude zéér bij iedere show... Maar men ging gewapend met patronen naar huis en dat maakt alles dan weer goed... M. Woerdenbagch-Sens Philips, m.g., 5 watt, van 129,voor 99, Philips stereo, (cassette), 2x6 watt ƒ250, Sharp, m.g., incl. speaker, omschakelbaar, 6 en 12 volt 95, Alle prijzen incl. B.T.W. terrein Sintmaartensdijk TWEEDE AANSCHAF De 22-jarige R.v.d.P. nam een week geleden zonder betaling twee boe ken ter waarde van f 80,— mee uit de Boekhandel Van L. op de Broersvest. Hij kwam nog een keertje terug, maar dat werd hem noodlottig, want een zeer attente verkoopster her kende hem én volgde hem. De politie zorgde voor de rest... Men schrijft ons: „Ongeveer 6 weken geleden hebben we 'n prachtige verlichting gekregen voor ons mooie stadhuis. Na ongeveer 1 week was het feest weer afgelopen, de verlichting werd gedoofd en heb ik na die tijd niet meer zien branden. (Is ook dit weer te duur? Waarom zijn deze kosten gemaakt voor deze verlichting? als het gebruik te duur is? Volgens publicaties in de pers zullen nog enkele daarvoor in aanmerking komende gebouwen van deze ver lichting worden voorzien. Nu voor mij hoeft dat niet meer, als ze toch niet ontstoken worden, waarom dan de kosten van aanschaf en montage gedaan? Mocht men misschien tot inkeer komen en de verlichting toch weer gaan gebruiken ondanks de geringe kosten, en in de toekomst overgaan op nog enkele gebouwen, zo zou ik wel een suggestie in deze willen geven; wat zou men denken van de molen „de Noord" of „de Wal- visch"? Hopende spoedig ons oude stadhuis in volle glorie des 's avonds te mogen aanschouwen verblijf ik in afwachting, H. W. Grüdelbach, Parkweg 333, Schiedam, tel. 711725. (Noot van de redaktie: We hopen dat uw wens in vervulling gaat. Vooral in de vakantie een trékpleis ter, al hebben we daarvoor al meerdere keren gepleit. Want wat hebben we mooie molens in Schie dam. Kijkt u vandaag maar eens naar „De Drie Koornbloemen De naam „Free Church" is veran derd in „De Vredeskerk". Dat is de naam van de vroegere kerk die nu de sociëteit is. Dus nu voortaan naar de „Vredeskerk". Vrijdag 11-2-'72 introduceert men de groep „IOWA", aanvang half acht. En eindelijk gaat ook iedere woensdag de sociëteit open en wel met de bekende disc-jockey „Martin Green". Aanvang half acht. Beide avonden met vloeistof-diaprojektie en film. De sociëteit is te bereiken met tramlijn 1 en 8. Einde Engelse straat bij het Witte Dorp, R'West. HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 8 - WOENSDAG 9 FEBRUARI 1972 Natuurlijk ook de vermaarde Channelpakjes. Let u op de aparte stofverwerking, de bloes in de kleur van de biesverwerking. Een uitroep van verrassing gold voor het beeldige lila gebloemde strand- pak in randmotief, wijde pijpen zoals nu geboden wordt. Een strand- pakje met een leuk short en plastron, een gaucho met afgeronde zijnaden en leuke bloes. Lage ruggen... Bent u niet zo smalletjes dan kunt u onmogelijk zonder een goede beha en vindt u de oplossing van de sluiting hiervan door een bandje in de V-hals aan te brengen. Veel zonnige motieven, wijd vallen de mouwen met nauwe manchetten. Voor de grote maten bijzonder afkledend de a-symetrische sluiting. Met fijne stikseltjes of schulpverwer- kingen. Een beeldige zonnejurk van genopte stof, heel lage rug met aparte vetersluiting. Grappige alpinopetjes, doch ook sluike gehaakte hoedjes of grote baretten. Staan verschrikkelijk leuk! Een verlaagde taille en een klokkende rok. Jeugd en charme hier vertegenwoordigd. ruitje. Dat is nu juist de kunst. Een channelpak afgewerkt met de klassieke satijnen biezen. Een juweel van een broekpak in Safaristijl: gele jersey pantalon, marine blauw ge streept jasje met vier zakken. Een roze wit gestreept doorknoopjurkje met bijpassende bikini. Er zijn zoveel zomerse combinaties... i Volgens ons is er maar een buitenboord- motor. Dat is de motor die altijd start. -- De betrouwbaarste bb-motor. Als u kunt aantonen dat een ander merk beter is stoppen we onmiddel lijk met de verkoop van Mercury. Als u het niet kunt aantonen kom kijken naar de nieuwe Mercury 10 pk De be- BUITENBOORDMOTOREN trouwbare Mercury van voor visboten en 4t/m zeilboten. 140 pk. Rita de Baan wees erop dat deze zomer alles kan. Wervelende rokken, klokkend of met plooien, combina ties van ruitjes met strepen. Wat vroeger voor onmogelijk werd ge houden, is nu geoorloofd. Het zal bij sommigen wel aarzelen zijn, als u er maar rekening mee houdt, dat de kleuren combineren. De corsages van bloemen en fruit zijn weer helemaal in de mode. Och, die is eigenlijk afgestemd op die van 1940 en 1950. Zwierig, afkledend voor de grote maten door smalle revers en coupenaden aan te hou den. Als u altijd Libelle-patronen gebruikt, dan hoef ik daar niets van te zeggen. Al moet u ook uw fantasie laten werken, improvise ren... Een glanzende compositie in rood en zwart. Echt voor een avondje uit... Gebloemde blazers... Een ietsje getailleerd zoals u ziet. De grotere maten kunnen daar wel iets aan doen... Typisch vrouwelijk Fijne stikseltjes, lange lijfjes met schulpverwerkingen, dansende klok- en plooirokken. De zomermode is zo typisch vrouwelijk. Boordevol kleuren, steenrood, veel gebloemd, citroen tot oranjegeel, groen, im- primé en natuurlijk het klassieke zwart. Een mode vol vondsten door al dat blote bestemd voor de buitenlandse zon op z 'n Hollands te kunnen bedekken met een mini-bolerootje en klokmouwtjes. Heel veel leerlingen van huishoud scholen vooral van de naaldvakken waren dinsdagmiddag op deze show vertegenwoordigd. De toekomstige vrouwen van mórgen, die liever zelf hun kleding maken en daardoor meer geld uit kunnen geven. Doch die ook leren combineren. De sterke troeven van deze Libelle-patronen. De jasjes, blazers eigenlijk, zijn meer getailleerd dan vorig jaar. Hebben vaak een beeldig bloemendessin. U raadt het al: combineren... Voor de grote maten even uitkijken met dat getailleerde, maar dat lukt wel nu u zelf de baas bent over de schaar en het patroon. Gezellige Brabantse bontjes met leuke verwer kingen precies in de kleur van het Noppen in twee kleuren als zonnejurkje. Matrozenjurkjes U heeft het allemaal al gelezen in de modeverslagen: de grote troef dit jaar is de matrozenstijl. Ook bij „Libelle". U bestelt een patroon, u koopt een lapje marine blauwe stof, wat tresband. ankertjes, sterren en knopen en u bent helemaal bij de tijd. Een vondst het geplooide Brabants bonten rokje met een zwartwitte baan schuin verwerkt, effen lijfje, rode alpino. Een echt zonnejurkje met heel smalle bandjes, katoenen kant aan de zoom. grappig hesje. Een bruidsmoeder kan ook char mant zijn in een bruin mantelpakje met fleurige bloes, waarbij de slip als Een vrolijke combinatie, jeugdig battledress-idee... en vlot. Grote revers en het jasje in

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 8