Het Nieuwe Op Valentijntocht met Vincent v. d. Bosch krenterig! "SSXSS. AANVANG SCHOOLJAAR Bij 23 gelukkige mensen... t 0»e krente*en en9oed 9e" Voo? en rr-! gewelde mkrGnf °ns ry f^nen zijn De politie meldt kleuren t.v. specialist Minder druk op water RENAULT KOSTER 70.77.77 RADIO ACTIEF Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Randstad-edities verschijnen in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk, het Westland en in Rotterdam (10 edities) in een totale oplage van 320.900 ex. Het lijstje met de namen en adressen voor de Valentijn-uitver- korenen ligt maandagmiddag op mijn schoot. Route-gewijs opgeschreven en dan rijden we op ons eerste adres af: banketbakker Vincent v.d. Bosch en ik. Mej. N. J. Dekker is niet thuis op het Hofje van Belois. Geen nóód, we komen nog wel terug. En dan blijkt doodgewoon dat we een „geluksmiddag" hebben. Niet alleen door de vreugde die we schenken in de vorm van een zalige taart met het hart van Valentijn erop. Doch alle andere 22 zijn thuis! Bespaart ons heel wat werk, want we hebben weieens een avond gehad, dat we in een koude en gure wind zoveel mensen niet thuis troffen. DIENSTENCENTRUM... m 0f^0a'k gevulde xP NleTt>eter'ljk dwars- gebakken BUMS' fbeterlljk 0o" bokmonzchap DUBBEL EN DWARS WAARD... stiny GEMEENTE SCHIEDAM TTTt1 23e JAARGANG WOENSDAG 16 FEBRUARI 1972 Stadsblad Correspondentie: Postbus 257, Schiedam. Kantoor: Broersvest 125 (C. J. van der Klink) Schiedam, tel. 010-26 73 68 en 26 39 39 Inzendtermijn i OPLAGE advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds. Eindredaktie: P. J. Hovingh, postbus 167, Delft, telefoon 01730-24646 Centrale ad- f 35 800 ministratie Bandstad-edities: Postbus 167 (Koornmarkt 34) Delft, tel. 01730-23627* w Iedere keer opnieuw is het assisteren van de heer Vincent v.d. Bosch een geweldige belevenis, die je wat doet. Zelf heeft u voor die adressen gezorgd. Nu sta je daar dan. Je zegt je „zegje", maar de oprechte blijd schap van al die mensen. De verwondering dat Juist hun dit te beurt gevallen is. We gaan beslist niet ongerust naar bed op Valentijnsdag! Mevrouw Volkers, Thomas a Kem- pisstraat 16, maatschappelijk werk ster van ,,De Zonnebloem begrijpt er helemaal niets van. Wij welWe laten haar met die eerste taart een beetje verbouwereerd achter. Ds. K. Schuring en zijn vrouw zijn niet thuis. Maar hun 14-jarige zoon Jan zal de Valentijnboodschap wel overgebracht hebben, hetgeen ook de heer Kremer Hovinga aan de Jacob Catslaan wel aan zijn vrouw gedaan zal hebben. Mevrouw Vink van de Lekstraat 62 wordt het even een beetje te machtig. Na zoveel Verdriet in haar leven opeens deze verrassing. Hele maal verdiend. Ik ben benieuwd of mevrouw Poll thuis is. Ja juist: mevrouw J. Pcpll-Schut van het Dienstencentrum, zódls mij een paar maal op die bewuste „telefoon-zaterdagmorgen" is verzekerd. Met Rietje Kopings topscoorders! „Ik vind het werkelijk geweldig" is haar spontane reaktie. Mevrouw Van Wingerden in de Marconistraat die er ook niets van begrijpt, dat zij voor de Valentijndag in aanmerking komt. Het is immers heel gewoon als je altijd voor de bejaarden, de zieken en de zending klaar staat? De man die zo ontzettend veel gedaan heeft met het verzamelen van oud papier voor „zijn" O.B.K., de heer Van Broekhoven is al een poosje erg ziek. Ik heb hem namens O.B.K. hiervoor bedankt. Hoe dank baar deze man was! Heel veel sterkte. Mej. V.d. Water in de Boerhaavelaan 63 van wie het aan alle kanten uitstraalt hoe blij of zij met ons bezoekje en de taart is. Eveneens mevrouw De Bruin van „Helpt Elkander" in de P.K.O.-laan, de tengere Nelly Bos op de Oostsingel. Zo ook mevrouw Schaeffer, de gezusters De Veld in de Ooster straat. Mevrouw Kramer Freher in de Franklinstraat. Mej. Van Haaren, maatschappelijk werkster in de Kon' Emmaflat 84. Mevrouw Van Hattum in de Van Hogendorpstraat, het echtpaar Kooy in de Wm. Pijper straat. Beiden weer volop bezig voor de nieuwe akties van de Stichting „Lentefeest". Mevrouw A. Hoogwerf-Heeresma van de Vivaldilaan 101 kan dankzij het „inspringen" van haar schoon zuster en vriendin bij toerbeurt in haar eigen flat doorbrengen. Anders moest zij naar het Zonnehuis in Vlaardingen. Ziet u, zulke onbaat zuchtige mensen leven er ook in ons midden en daarom was die taart dubbel en dwars verdiend. Zeg Rietje Konings en je zegt „Lentefeest". Natuurlijk was ook haar naam op dat lijstje. Denkt u aan de kaarten voor het carnaval op "rijdagavond 18 februari? Terug naar mej. Dekker, die nu wél thuis is. Haar bedanken nartiens Valentijn voor alles wat zij voor de gezusters V.d. Berg doet. Mevrouw Herfst, kwiek, 78 jaar. Een trouwe bezoekster in „Het Zonne huis". Waar een groot stuk taart meegenomen wordt, verklaart zij enthousiast. Mijn eigen buurtjes, de familie Van Pelt, die altijd voor me klaar staan. Ik ben immers altijd een zwerfkat. Ik kijk thuis naar een verrukkelijke doos bonbons, een set balpennen gevat in een lederen etuitje. Valentijndag 1972. Een geweldige dag. Hetgeen 23 anderen met mij kunnen beamen. Dank u wel voor uw telefoontjes op dinsdagmorgen, al heb ik u wel naar banketbakker Vincent v.d. Bosch verwezen. Hém komt alle eer toe. MIEKE P.S. Een naam vergeten, die van Maarten Brand, de voorzitter van de Stichting Zieken Omroep. Niet thuis in de Brugmanstraat 28, maar we hebben de boodschap achtergelaten bij zijn charmante vrouw. En... Maarten: eerlijk delen met de jongens! Van harte verdiend voor al jullie reportages... SOCIAAL SPREEKUUR Op vrijdagavond 18 februari a.s. houdt de PvdA-afdeling Schiedtm een spreekuur speciaal bestemd voor diegenen, die met problemen in het sociale vlak zitten. Van 7 tot 8 uur in het wijkcentrum „Nieuwland"... BEDRIJFSONGEVAL De 33-jarige Turkse arbeider was met een automatische schrootschaar in het bedrijf van de ijzer- en metaalhandel Van Gelderen aan de Jan van Riebeeckweg bezig toen op een gegeven ogenblik zijn rechter hand in aanraking kwam met de schaar. Op zijn schreeuw kwam een collega van hem af. Waarna bleek dat de man zich drie vingers had afgesneden. De man is door de G.G.&G.D. naar het Gemeente Ziekenhuis vervoerd en aldaar op genomen. WRAKKEN VAN DE STRAAT De politie heeft acht wrakken in de stad verwijderd en naar het wrak- kenterrein gebracht. ONTPLOFFING IN KEUKEN In de keuken van de familie H. op het Bachplein 505 was men bezig met de toebereidselen van fondue van kaas die op een spiritusbrander gezet werd. Door oververhitting van de olie ontstond een ontploffing, waarbij de hoofdbewoner, de 52- En hier bevestigt zij de naam aan het nieuwe clubhuis in het Proveniershuis. Waarmede het 20-jarig bestaan van „Juliana" op heel bijzondere wijze is ingeluid. Vandaag ontvangen: De gehele kollektie gloednieuwe POLAROID ZONNEBRILLEN bij Hoogstraat 154 Schiedam Telefoon 26 37 87 Rotterdamsedijk 2 Iedere donderdagavond 12 toe stellen spelend te zien. Keu/.e uil diverse merken met Nederlandse garantiebewijzen jarige J.J.H. een verbrande linkerarm opliep. Zijn 51-jarige vrouw C.H.H.-van L. kreeg een licht ver brand gezicht en linkerbovenarm. De 17-jarige zoon J.H., scholier, kreeg vrij ernstige brandwonden in het gezicht. Allen werden door de G.G. &G.D. naar de Dr. Noletstich- ting vervoerd en na behandeling naar huis. Door de ontploffing sneuvelde een ruit van de keuken en kwamen de scherven van 5 meter hoog op beneden geparkeerd staande auto's terecht, waarvan er drie lakschade opliepen. In de woning zelf was er nauwelijks schade. Wel schrik. OP BROMFIETS GESLIPT De 41-jarige sociale werker C.S. reed op zijn bromfiets op de Parkweg, slipte en kwam daarbij te vallen. Met een hersenschudding en een hoofd wond werd hij door de G.G. G.D. naar het Gemeente Ziekenhuis ver voerd en aldaar opgenomen. ONDER INVLOED VAN DRUGS? De 17-jarige F.V. die in een kraakpand aan de Tuinlaan verbleef, is vermoedelijk onder invloed van drugs in het water van de Buiten haven gesprongen. Hij is eruit gehaald door de 23-jarige T.J.B., wonende in de B.K.-laan, die juist met een bootje door dat water voer. V. is door de G.G. G.D. naar het Gemeente Ziekenhuis vervoerd en aldaar opgenomen. In de gemeentelijke adverten tie van vrijdag j.l. in dit blad aangaande de aangifte van leerlingen voor het openbaar Kleuter- en Basis-onderwijs stond de aanvangsdatum van het nieuwe schooljaar 1972 1973 onjuist aangegeven. Het nieuwe schooljaar begint op 14 augustus 1972. Zaterdagmiddag 12 februari heeft de wethouder van Sportzaken mevrouw G. D. Verwey-De Graaff de nieuwe behuizing van de gymnastiekvereniging „Juliana" geopend. Hier ontvangt zij van de tamboer maitre het nieuwe naambordje. De Gemeentelijke Technische Be drijven moeten in de nacht van vrijdag 11 op zaterdag 12 februari a.s. weer reparatie-werkzaamheden verrichten aan de transportleiding van het drinkwater in de buurt van de Burg. van Haarenlaan. De be woners van het gebied ten noorden van de spoorlijn Rotterdam-Vlaar- dingen (uitgezonderd in de indus triegebieden) worden verzocht er rekening meè te houden dat ge durende het werk de druk op de waterleiding minder zal zijn dan normaal. Het werk begint voor enkele onder delen om 7 uur 's avonds, doch het grote werk zal eerst in de nacht na 1 uur worden verricht. Voor de ochtend verwacht men gereed te zijn.

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 1