Zl J_waarts Naaldprinses van Europa 72 Mooi zijn en blijven kost wat moeite, maar loont die dan ook WIE WORDT DE yy DE HANDEL EN WANDEL VAN EN VOOR HAAR; EN DAT BENT U... iv: rrr v:o\- o o.» m t*.-j Voor de twintigste maal zal in zeven Europese landen: Neder land, Duitsland, Oostenrijk, Zwitserland, Italië, Dene marken en Engeland binnen kort weer de strijd ontbranden om de titel: „Naaldprinses van Europa '72". Een eirca 8000 dames zullen hieraan deelnemen met als voorwaarde dat zij de zelf vervaardigde kledingstukken ook zélf zullen showen. Wat er dan allemaal te zien valt. Tot in de perfectie afgewerkt! DE PRIJZEN IK EN JIJ-STEEKJES met Mieke Woerdenbagch-Sens REGIONALE SHOWS BLITSE BRIL „CREME 72" KERASTASE VERJAARSKAARTEN HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 8 - WOENSDAG 16 FEBRUARI 1972 Nederland doet voor de elfde maal mee, waarbij tijdens ISO regionale „amateur-mode-shows" door een jury van mode-deskundigen kandi dates voor de zeven nationale eindrondes worden geselecteerd. Op 10 juni a.s. zal de Nederlandse finale plaatsvinden in de grote restaurantzaal van het gebouw van Inkoopcombinatie Nederland N. V. te Amsterdam. De winnares ontvangt dan een geheel verzorgde vakantiereis voor twee personen. Maar zij zal boven dien samen met (maximaal) nóg zeven andere finalistes op 24 juni naar München vliegen. Gewoon als gasten van Opti-Nederland. Om tenslotte in deze Olympische stad een gooi te doen naar die fel begeerde titel „Naaldprinses van Europa 1972". Tenslotte wordt je dat niet zómaar. En als je dat bent... Dan gaat de hemel voor je open, want dan rijdt die prinses in een Peugeot 204 huiswaarts. Een geschenk van „Neue Mode Wat krijgt nummer twee? Die krijgt een reis, een geheel verzórg de vliegreis naar de Canarische eilanden voor twee personen. Aan geboden door Trevira, de uitkomst in deze tijd. Wassen en gewoon weer aantrekken. Uw stoomstrijk ijzer kunt u rustig in de kast laten staan. De derde winnares? Die van de derde prijs dan wel te verstaan? Een kostbare Pfaff-naaimachine wordt haar eigendom. Wat u zelf kunt weten straks: een muts en jasje voor uw dochtertje. Onlangs vierde de uitgeverij ESKA een zilveren jubileum. Toen bestond het maandblad voor handwerken 25 jaar en verscheen eveneens het 300ste nummer. In kruissteekjes oftewel „ik en jij-steekjes" op de voorpagina weergegeven. Met een schat van handwerkmateriaal en... een heel bijzondere aanbieding. Voor de prijs van slechts f 145 kunt u in het bezit komen van een authentiek Brabants spinnewiel. Er zat een jubileumbon in dit blad, maar mocht het inmiddels uitver kocht zijn, dan is het adres: Ariadne, Lijnmarkt 43, Utrecht. Dat was het dan deze keer. Het ligt in de bedoeling regelmatig bij u binnen te wippen. Misschien heeft u suggesties voor dit blad. Een aparte rubriek met kinderopmerkingen of... een heel originele foto van uw kind. Heel, heel erg origineel, wel te verstaan! Laat u het mij even weten via postbus 257 te Schiedam. Laten we er met z'n allen een heel fijne pagina van maken. Zo „Zijwaarts! De naaldprinses van Europa '71 in haar beeldig complet. Wie zal dit jaar haar opvolgster wor den..? De 15 regionale shows, die nu al gepland zijn, maar nog worden aangevuld, hebben 11 april in Wolvega plaats, 12 april in Emmen, 13 april in Dokkum. Op 2 mei in Hoorn, Den Helder, op 5 mei in Purmerend, 8 mei in Winschoten, 9 mei in Zaandam, 10 mei in Doetinchem, 15 mei in Hoogeveen, Wageningen, 16 mei in Nijver dal, 17 mei in Assen, 18 mei in Groenlo en 19 mei in Hengelo. U verneemt binnenkort meer nieuws over andere steden meer deze kant heen. Fraaie prijzen zijn hiervoor be schikbaar gesteld, zoals een Pfaff- naaimachine, waarde ruim f 600,-, een collier plus armband met halfedelstenen, een beauty-case e.d. Bovendien gaan er extra prijzen naar het beste volslanke model, de jóngste deelneemster en... de meest geslaagde tienercreatie. Rekent u maar dat er achter de schermen al hard gewerkt wordt. Heeft u interesse, informeert u dan bij een goede stoffenzaak. Aan het deelnemen zijn geen kosten ver bonden. Wie zal de titel straks in de wacht slepen Hernieuwde levensvreugde door een nieuwe, gelei-achtige make-up basis: de film Revitalisant Anti-rides van Harriët Hubbard Ayer. Verjongt en beschermt de huid, voorkomt en bestrijdt vroegtijdige rimpelvorming. Geeft een aangenaam gevoel van welbehagen en frisheid. Ideale basis die make-up de hele dag fixeert. De éne reisgids is nog mooier dan de ander. Zelfs nog dikker en kleuriger. Het is kijken en vergelijken geblazen. Want waar gaan we dit jaar naar toe? Géén vraag meer. U heeft allang geboekt, anders zit u er vooral in het hoogseizoen helemaal naast. Dat geldt ook voor het éigen land met zijn duizenden comfortabele huisjes. O, gaat u twéémaal per jaar en om te beginnen naar de wintersport? Heb ik heel fijn nieuws voor u, teminste als u er al niet zit! Om te beginnen die geweldige Bio Braun Sportset. Onmisbaar daar in die sneeuw of straks in het zonnige Zuiden of Oosten. Of waarheen het vliegtuig u ook brengt... De sneeuw is oogverblindend. Ten minste als u geen góede zonnebril op heeft. Cosmetic Sans Soucis heeft vier modellen in de handel. U zal er ruimschoots plezier van hebben, omdat ze speciaal op de wintersport zijn getoetst. Sans Soucis doet echter méér en dat is verschrikkelijk belangrijk: zij brengt Spray Kleen in de handel, waardoor uw zonnebril een zónnetje wordt met onberispe lijk glanzende glazen, bruin getint en dus rustgevend. Onthoudt u dit astublieft. Het is een klein spuit busje en ik hoop dat iedere opticien het in zijn zaak heeft of neemt. Niets zo irriterend als een vette bril! De hele dag buiten op de smalle latten of wandelend in de sneeuw met zon vergt veel van uw huid. U wilt straks bij thuiskomst die bruine kleur zolang mogelijk houden. Maar dan moet u er óók wat aah doen?' Beauty Service N.V. in Maastricht vervaardigde „Crème 72". De elasti citeit van uw huid wordt met deze crème in stand gehouden. Een roze crème, die u met een klein kwastje aanbrengt. Zeer voordelig in het gebruik. Geheel hierbij passend een beeldig roze etuitje met vijf verschil lende kleuren voor de oog-make-up. Compleet met spiegeltje en kwastje. De hele dag buiten maakt ook loom. Vóór het diner dus eerst een verkwikkend bad, waarvoor Harriet Hubbard Ayer verrukkelijke ingre diënten zoals bain de lait en bain hydratant moussant in crèmes ver werkte. Ideaal in het bad, doch ook savon-gel-douche. Crème super hy dratante corps, vochtinbrengende crème, waardoor u zich als herboren voelt. Een vleugje eau de toilette parfum en u bent een stralende schoonheid! Hetzelfde geldt voor de produkten van Binella, onder- Dit zijn ze dan die zonnebrillen. Vraag daarbij ook naar Spray Kleen. Ongelooflijk hoe uw glazen gaan glimmen. ■gebracht in verschillende series, geschikt voor elke huid. Of u nu „•piep" of wat ouder bent. „Glim- toestanden" te lijf gaan, uw cosme tica helpt u daarbij een handje. Alles in fraaie verpakking. Alleen... u moet er even de tijd voor nemen. Nu we ons toch een schoonheids beurt toemeten, mag ik u dan ook de cleansing milk „Cactus Cleanser" en de „Cactus Tonic Freshener", een huidtonicum van Richard Hud- nut noemen? Het mini-scheerappa- raatje en de Schick mousse voor na het scheren? Gelukkig dat vader niet meer aangewezen is op die tube scheerzeep en dat stukje zeep in de badkamer. Nee, vader gaat geurig in het bad en weet zich in het bezit bijv. van Oriental Spice, after shave, lotion, talkpoeder en zeep. Of geeft hij mogelijk de voorkeur aan een van de Tabac-sets. Maar aan vader zit een geurig pittig luchtje! Met de huid is het dus allemaal in orde. Nooit de Deo Spray van Biodroga vergeten als u last van transpiratie heeft. Een ellende in de winter met dat wollen kostbare goed, doch eveneens in de zomer. Bestrijdt die nare „luchtjes". Voor kom dat men die bij u ruikt, er zijn goede middelen genoeg voor. De kosten hiervan mogen nooit een bezwaar zijn. U heeft de taak er góed verzorgd uit te zien. Beslist ook als u getrouwd bent. Nog meer zelfs, want u moet uw man weten te boeien. Altijd op ieder uur van de dag een verrassing voor hem zijn. Nog lang niet alle meisjes of vrouwen zijn doordrongen van het feit, dat ook het haar een goede behandeling nodig heeft. Niet zo maar even zelf wassen, een paar rollers erin en klaar is Kees. Knap als u het allemaal zélf kunt. Bespaart u heel wat geld. Maar het dan ook doen. Weet dat uw jurk of modieus broekpak waardeloos wordt als uw haar niet verzorgd is. Dan ben ik waar ik zijn moet. Met een verheugend bericht voor die genen die elke week na het bezoek aan de kapper welgemoed naar huis gaan, maar de andere dag wel kunnen huilen van narigheid. Want dat haar! Of te vet, of te droog, of te slap! Alle werk van die kapster of kapper na één dag al voor niets. Fijn dat er tegenwoordig zoveel jongelui zijn die het kappersvak kiezen en beslist niet onderdoen voor de meisjes. Ik dwaal verschrikkelijk af. Door doorlopende spoelingen (welke vrouw prefereert „peper en zout" haar? door ziekte of na een bevalling kan-er soms met uw haar niets begonnen worden. Stil maar, wacht maar, dat wordt weer helemaal goed! De firma L'Oreal in Uithoorn heeft zich inmiddels wel een week opgesloten in zijn kantoor om daar een oplossing voor te vinden. Hetgeen gelukt is via een groep schei- en natuurkundigen in haar laboratoria in Parijs (jazéker! Met het gevolg dat uw haar, ik weet het bij ondervinding, de góede kant weer opgaat reeds na één behande ling. U denkt nu dat ik helemaal- in dat straatje van die firma praat, maar dat is helemaal niet waar. Als u Kerastase „Simple" toepast, dan wordt uw haar niet met gewone shampoo gewassen. Nee, daarvoor gebruikt men Bain Kerastase. Béter is natuurlijk een Kerastase „Com plet" te kiezen. Geen paniektoe stand, of uw kapper dat allemaal wel weet. Of uw haar de juiste behan deling krijgt? Nee, géén paniek, want hij heeft een speciale cursus hiervoor gevolgd. Droog, vet, afgebroken of weet ik veel voor haar. Het wordt weer helemaal goed. Vraag ernaar bij uw kapper..! Graag had ik een standbeeld of meervouden daarvan willen aan rukken. Want dit is het toch helemaal als je haar weer helemaal gezónd is. Als onze kinderen zelf kunnen lezen en schrijven, al zijn het nog van die heerlijke hanepoten, dan is het voor hun zelf al van te voren een féést, als zij een vriendje of vriendinnetje uit mogen nodigen voor hun verjaardag. Er zijn hiervoor keurig gedrukte kaarten in de handel. Maar er zijn ook dozen met kaarten die zij moeten kleuren en daarna uitprik ken. Och, laat u hun dan zelf die uitnodiging eronder krabbelen. Of zelf een tekening maken, als ze daar bedreven in zijn. Vooral voor later een kostelijke herinnering...

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 8