gesprek met.... De 4 molens gaat dienstencentrum draaiende houden gemeente informatie 'T/stad Leen van Wagtendonk. een der getrouwen van ,.De Eendracht I I I I I I I I I I ^MALTHA P. A. de Rijk kleuren t.v. specialist el,,,, ■:- o.irr .i....... »!-»■ Bekroonde inzending van Foto-Optiek van der Waal 7j uÉsTING: BE i! nii D'66 vergadert RADIO ACTIEF RENAULT KOSTER 70.77.77 Verschijnt woensdo, en vrijdag in Schiedam. HU fï Zestien jaar geleden, toen hij de zeven kruisjes erop had zitten, nam Leen van Wagtendonk na een diensttijd van 44 jaar bij de thans jubilerende drukkerij „De Eendracht" afscheid. De 86-jarige heeft een fabelachtig geheugen en hij begrijpt heus wel. dat het om een praatje over deze 76-jarige drukkerij gaat, als ik bij hem aanbel. Sinds drie jaar woont hij alleen in een flat aan dt Schaepmansingel. Een tevreden mens, die zich nog best zeil redden kan. Zich wel heeft opgegeven voor het bejaardencentrum „Francois Haverschmidt", maar graag, zolang het nog kan, in zijn eigen woning blijft. Een geboren Schiedammer, die zijn opleiding destijds kreeg bij drukkerij Van Noort in de Boterstraat, in het verleden belast met drukwerk voor de gemeente. EERSTE ZETMACHINE 99 ANDERE SUGGESTIES stintf COSMETIC INTERNATIONAL ZIE PAGINA 14 EN 15 23e JAARGANG WOENSDAG 23 FEBRUARI 1972 Het Nieuwe Stadsblad Correspondentie: PostPe. 2S, SoPied... K,0,,30-^6 - C.,.e, - advertenties: din.de, en Lomnr.rJ^Ci»: OPLAGE 35 800 t.:: w.,;^ prnn had zitten. mijn gastheer de huidige dire Van deze 86-jarige hoor je beves tigen wat dezer dagen al meermalen in de dagbladen en door Sebastiaan is weergegeven wat of de heer M. C. M. de Groot voor Schiedam be tekend heeft. Een sociaal voelend mens die on danks zijn rijkdom verworven als makelaar bij de Gist- en Spiritus fabriek in Delft, ontzaglijk veel goed gedaan heeft in onze stad. Gerrit Willem Snel was chef bij Ode s Boekhandel en drukkerij en had hetzelfde karakter als de heer De Groot. Hij vond het o.a. vreselijk dat de bejaarden toen een bord grauwe erwten in het Gasthuis als maal kregen, terwijl er zovelen waren die de erwten nauwelijks weg konden krijgen. Odé werd overgenomen door druk kerij H. A. M. Roelants. Toen nog met een drukkerij in de Boterstraat. Waar de Schiedamse Courant ge drukt werd. Zoals u weet sinds een paar jaar het eigendom van het Rotterdamsch Nieuwsblad. Leen van Wagtendonk werkte bij drukkerij Geleyns in Rotterdam. Fungeerde in de slechte tijd weieens als noodhulp bij drukkerij „De Eendracht". Begonnen op een bo- venetage van een oude branderij in de Ooievaarssteeg. De belofte dat als er een vaste plaats voor hem was, werd ingelost. Een zetmachine werd aangeschaft en het jonge gezin van Wagtendonk keerde naar de geboortestad terug. Deze machinezetter heeft bij „De Eendracht" goede jaren gehad. Hij is er trots op dat mensen die daar werken, medezeggenschap hebben. Na de heren M. C. M. de Groot en A. van Pelt als directeuren, kreeg mijn gastheer de huidige directeur als baas, die hem op zijn 65ste jaar vroeg nog even aan te blijven omdat er toen zo moeilijk aan personeel was te komen. Leen van Wagten donk bleef er tot zijn 70ste jaar. Van het cadeau onder couvert kochten zijn vrouw en hij een fraaie ets van de St. Bavokerk in Haarlem van Arend Hendriks. Ik heb de twee boekjes ook ontvangen, zegt hij glunderend. Het meest heb ik genoten van die fraaie tekeningen van Octave de Coninck. Vorige week heb ik een fruitmand thuis bezorgd gekregen en een bedrag van f250, -. Bijzonder aar dig, want ze kunnen je immers vergeten als je weg bent7 Jammer vindt hij het dat hij te laat was op die bijeenkomst van alle personeels leden. Maar het contact blijft, want zolang hij uit de voeten kan haalt hij eenmaal in de maand zelf zijn pensioen. Jammer dat drie jaar geleden zijn vróuw overleden is. Maar zijn kinderen, die allemaal iets bereikt hebben in het leven, vergeten hem niet. Hij is dan ook wat trots op hen. Dan zijn er ook nog de vijf kleinkinderen. Er hangt een goede foto van hem aan de muur. Leen van Wagtendonk achter die eerste zetmachine. Ze hebben er nu vier. Nee, „De Eendracht" is deze oude getrouwe nog lang niet vergeten. Doch dat is ook omgekeerd het geval... MIEKE De heer Leen van Wagtendonk gewoon thuis. Nog veel over zijn werk bij „De Eendracht"... De jury van de Stichting Raad voor het Bejaardenwerk heeft het niet gemakkelijk gehad bij de beoorde ling van de maar liefst 146 inzen dingen van namen voor het nieuwe Dienstencentrum. Afkomstig van 49 inzenders(sters). Drie leden van een bejaardensoos en drie van de Sectie Dienstencentrum hebben zich met veel plezier over al die namen gebogen. Een daarvan sprong er helemaal uit. Die van de heer P. A. de Rijk, wonende aan de Wattstraat. ,,De 4 Molens", omdat hij van mening was nu de molens weer in de belangstel ling staan men met die naam er steeds weer op geattendeerd zal worden, dat er nog van die 19 m onze stad vier over zijn. Met name „De Drie Koornbloemen", „De Noord", „De Vrijheid" en „De Walvisch"... Spreker dankte de commissie en het bestuur voor de boekenbon en het fraaie bouquet bloemen voor zijn vrouw. Hij vond het prachtig dat zijn suggestie bekroond was. Mevrouw J. Poll-Schut, voorzitster van de Raad van het Bejaardenwerk in Schiedam, vond dat men weer een trapje hoger op de ladder was gekomen. Hoe hoger we komen op die ladder hoe dichter we bij de plaats komen waar de naam aan gebracht moet worden. Het bestuur van bovengenoemde Raad had ge meend dat de naam door de Schiedammers zelf gekozen moest worden. Dat dit aangeslagen is, blijkt wel uit al die namen. Dat iemand uit het bestuur buiten mededinging ook een naam had ingezonden, vond zij de moeite waard om die te belonen. Met een grote houten pollepel. „De Warme Hap" heet straks de keuken, waar vandaan de warme maaltijden naar de bejaarden gebracht worden. Mevrouw Poll wil nog een stapje verder gaan... De bedoeling is straks een centrum te scheppen dat cen traal een veelheid van diensten te bieden heeft. Er worden verschil lende ruimten gecreëerd zoals voor de kapper, pedicure, wasserette, een postagentschap. Er zal gelegenheid zijn tot baden. Er komt ruimte voor wijkverpleegsters, maatschappelijk werkster, fisiotherapeute en een bijstandsambtenaar. Het zal straks mogelijkheden bieden tot biljarten, kaarten, hobbyclubs, gymoefenin- gen en zang. Mogelijk dat de bezoekers(sters) nog andere wensen hebben? Mevrouw Ontwikkelen in 1 dag KLAAR Rembrandtlaan 83, tel. 264374 Poll verzoekt deze dan door te geven aan de heer P. M. F. van Beurden, secretaris van de Beheerscommissie, Jan van Avennestraat 23. Ja, juist: het adres van die namen. Schrijft u gerust wat of u daar graag zou willen hebben. Zoveel mogelijk zal men trachten aan uw verlangens te voldoen. Want dit Diensten centrum „De 4 Molens wordt het helemaal. Met in de toekomst natuurlijk de mogelijkheid dat het een nevenfunktie krijgt als wijk centrum. Met toneelvoorstellingen, dia-avonden enz. enz. De naam is nu bekend dankzij de heer De Rijk. Er wordt driftig gebouwd. En dat houdt meteen in dat we per 1 april de aktie „Dienstencentrum „De 4 Molens" starten. Ik voel me zo verschrikke lijk léég zonder een aktie... Vervolg op pag. 6 de complete kollektie GLOEDNIEUWE POLAROID ZONNEBRILLEN <flb Hoogstraat 154 Schiedam Telefoon 26 37 87 DROGISTERIJ PARFUMERIE FOTO Dr. Wibautplein 81, Telefoon 703184 Een boekenbon en een fraai bouquet bloemen voor zijn vrouw De heer P A de Rijk uit de Wattstraat zorgde voor de naam van het nteuwe Dienstencentrumdat zoals u inmiddels weet „De 4 Molens" gaat heten... Vanavond houdt D '66 een open bare vergadering in zaal „Irene' aan de Nieuwe Haven 155. Er wordt gesproken over de raadsagenda met subsidie-begroting Raad voor Jeugd en Jongeren, verplaatsing kleuter school, ophoging speelplaats enz. Over het congres op 25 maart a.s., de regio-indeling enz. Aanvang: acht uur. Rotterdamsedijk 2 Iedere donderdagavond 12 toe stellen spelend te zien. Keuze uil diverse merken met Nederlandse garantiebewijzen

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 1