Menu van de week Op peil brengen wijk Spieringshoek m Mm ".«O Kind in het water gegooid Bouwrijp maken Hargaplein-Zuid Eerste paal van bedrijfspand W.H. Den Ouden n.v. Gemeentebegroting goedgekeurd Proficiat W v '-Vüiii?- HET NIEUWE 5JADS&LAD - PAG. 20 - WO.ENSDAG .1.MAART ,1?72. S"W Tf AAM DAQEH3QW IT OA 4 0Ai820v i'c JV/Uilid T3H u De nieuwe directeur van de St. Willibrordusstichting de heer drs. J. L. J. Dries reikt zijn gewezen directeur de heer H. W. A. Nefkens de hand op de druk bezochte afscheidsreceptie in café restaurant „Europoort". In de komende maanden zal de woonwjjk Spieringshoek „op peil" worden gebracht. Dit houdt in dat de straten, die ongeveer een halve meter zijn verzakt, weer op het oorspronkelijke peil worden ge bracht. Een vrij omvangrijk werk, omdat tevens de riolering, de kabels en de leidingen worden opgehaald. Het is tevens de bedoeling dat de (particulieren) tuinen van de wo ningen worden opgehoogd. Er komt geen wijziging in het profiel van de straten en evenmin zullen er, zoals vaak wek het geval is in andere wijken als Nieuwland, nieuwe par keervoorzieningen worden gescha pen. De meeste woningen in de wijk hebben een eigen garage met inrit. De bewoners van deze wijk zijn vorige week per brief op de hoogte gebracht van de plannen en alle zijn er mee akkoord gegaan. De gemeen te heeft aangeboden om tegen kostprijs zand en aarde te leveren voor de ophoging van de tuinen; voor de verdere afwerking dienen de bewoners zelf te zorgen. Een vrij groot deel van de bewoners heeft er de voorkeur aan gegeven het werk zelf te laten uitvoeren. In 1970 is de Van der Brugghenlaan met een hierop aansluitend klein deel van de Laan van Spieringshoek reeds op peil gebracht. Om riool- technische redenen zal nu daarop worden aangesloten door eerst de Marchantlaan en de Kappeyne van de Coppellolaan aan te pakken. Getracht zal worden zoveel mogelijk in de werkzaamheden de volgorde aan te houden van de Van der Leeuwlaan, gedeelte Van Hogen- dorpstraat, Van der Palmlaan en Laan van Spieringshoek aan te houden. Met het verwijderen van struiken, het aanvoeren van grond is reeds begonnen, evenals met de voorbereidingen door de Technische Bedrijven voor het ophalen van kabels en leidingen. Volgende week wil de dienst Gemeentewerken be ginnen met het bestratingswerk. Voor het doorgaande wijkverkeer tussen Nieuwe Damlaan en Van der Brugghenlaan zal zoveel als mogelijk is een weg worden vrijgelaten, zoals ook toegankelijkheid voor Brand weer, ziekenauto's zoveel mogelijk betracht wordt. Als er delen van de rijweg in tact gelaten (of van rijplaten voorzien) worden de be woners verzocht hun auto's niet op die stroken te parkeren. Bij Ge meentewerken beseft men dat de bewoners ongerief hebben van het werk; het streven is om deze ongemakken tot het minimum te beperken. De dienst Gemeentewerken zal zeer binnenkort beginnen met het bouw rijp maken van het terrein Harg- plein-Zuid, voor de bouw van 86 particuliere eengezinswoningen. Dit kan nu ter hand worden genomen, omdat de aanleg van het nieuwe hoofdriool op die plaats gereed is. Het terrein wordt gedraineerd en noodstraten worden gelegd. Tevens wordt de riolering gelegd, dit laatste in verband met de dichte bebouwing op het Hargplein-Zuid. Vanmorgen om 11 uur is de eerste paal voor het nieuwe bedrijfspand van de firma W. H. den Ouden N.V. geslagen in de Fokkerstraat. Wij komen hierop a.s. vrijdag nader terug. Van de appelen, die met grote zorg in koelhuizen werden opgeslagen, zijn nog grote voorraden aanwezig, zoals bijv. goudreinet, golden deli cious en jonathan. De markt is dan ook ruim voorzien en de prijzen liggen niet hoog. Laten we ervan profiteren en appels verwerken in allerlei gerechten, zoals bijv. onderstaande kwarksoufflé. Zondag: grapefruit met sherry, co- telet suisse, aardappelpuree, spruit jes, gepofte appels met sour cream. Maandag: hardgekookte eieren, ker riesaus, rauwe witlofsla, aardappe len, yoghurt met geraspte appel en bruine suiker. Dinsdag: capucijners, appelmoes, speklappen, gebakken uien, kwark soufflé. Woensdag: slavink, gebakken knol selderij met geraspte kaas, aard appelen, rijstebrij. Donderdag: gebakken lever, kool raap, aardappelen, beschuit met bessesap. Vrijdag: champignonsoep, gebakken schol, rode kool, aardappelen. Zaterdag: macaroni met ham en kaas, appel. Kwarksoufflé Vulling: 1 grote appel, sap van 1 citroen, 2 eetlepels basterdsuiker, 2 eetlepels rumrozijnen. 50 gr. boter, 3 eetlepels basterd suiker, geraspte schil en 1 citroen, 2 eierdooiers, 1 doosje kwark, 2 eetlepels maizena, 2 stijfgeslagen eiwitten. Snipper de appel grof, voeg citroen sap, 2 eetlepels basterdsuiker en rumrozijnen toe en doe dit alles in een beboterde vuurvaste schaal. Klop de boter met de drie eetlepels basterdsuiker, citroensap, eier dooiers, kwark en maizena goed dooreen. Spatel de stijfgeslagen eiwitten door het mengsel van de kwark en schenk dit uit over de gesnipperde appel. Plaats de schaal gedurende 20 minuten in een voorverwarmde oven in het midden (op stand 5). Gepofte appels met sour creamsaus 4 appels (golden delicious), 25 gr. boter, kaneel-suikermengsel (2 eet lepels suiker, 1 grote theelepel kaneel), half potje sour cream, 1 eetlepel bruine suiker, 2 eetlepels gembersiroop, 4 bolletjes klein ge sneden gember, 2 eetlepels geroos terde amandelen. Boor de klokhuizen uit de appels en schil ze. Halveer ze en leg ze met de bolle kant naar boven in een beboterde vuurvaste schaal. Smelt de boter, roer er kaneel en suiker door en vul de klokhuisholten hiermee. Zet de schotel in een voorverwarmde oven en maak de appels gaar in ca. 20 minuten. Meng de sour cream met de bruine suiker, gembersiroop en gesneden gember. Geef deze saus apart bij de warme appels. Strooi er geroosterde aman delen over. Door huwelijksmoeilijkheden ge kweld gooide zondagmiddag de 31-jarige Rotterdammer zijn drie jarig dochtertje Heleentje in de Lange Haven. Teneinde waarschijn lijk zijn vrouw te dwingen bij hem in de echtelijke woning terug te keren. De heer K.S. gewaarschuwd door zijn echtgenote, bedacht zich geen moment en sprong te water. Eerder had de heer W. dit al gedaan. Het gelukte hun beiden het kind op het droge te brengen waar een hevig verontruste moeder het kind direct al te hulp was gekomen. Beiden werden naar het Gemeente Zieken huis vervoerd, maar mochten na behandeling naar huis... Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben de gemeentebegro ting en de bedrijfsbegroting van Schiedam voor het dienstjaar 1972 goedgekeurd, evenals de besluiten van de gemeenteraad van 6 decem ber 1971 tot wijziging van de gemeentebegroting 1972 en de be grotingen van het grondbedrijf, het gasbedrijf, het waterleidingbedrijf en van de Gemeentelijke Vervoers-, Reinigings-, Ontsmettings- en Markt- dienst. Hoewel de gemeentebegroting op de gewone dienst in feite een tekort vertoont van f 870.889,- hebben Gedeputeerde Staten, mede gelet op de stand van de nog aanwezige saldi-reserves, per 1 januari 1972 gemeend de begrotingen te kunnen goedkeuren. Ik moet even een fout herstellen, daar zijn fouten voor. Die „Wereldgebedsdag" is er a.s. vrijdag n.l. niet alleen voor de vrouwen. Die is er net zo goed, op dezelfde plaats, op hetzelfde uur ook voor mannen. In de kerk van de Ned. Protestanten Bond, op de West Vest, tegenover de Walvisch Molen. SEBASTIAAN Bij de in december 1971 /januari 1972 gehouden examens voor het Praktijkdiploma Boekhouden slaag den onze stadgenoten: de heren H. J. van Asten, H. Hofman, M. Jongste, A. J. Stout, W. Schneiders, L. Tanis, A. C. Veld, A. Versteeg, W. A. Vredenbregt, J. H. Windhorst. Het certificaat Moderne Bedrijfs administratie verkregen de heren T. v.d. Berg, J. J. Jonas, G. v. Lankeren, F. J. B. Nicolle, J. Oomes en W. F. Putter. Deze cursisten kregen hun opleiding bij de Economische- en Administra tieve Opleidingen H. Meijers (I.H.M.) te Schiedam. -W. Wilt-- L.-VfAAOOSfSUISS ASCH Nette man, 61 jaar, zoekt serieuze kennisma king met nette vrouw. Brieven ond. nr. 2478 aan het bureau van dit blad. Te koop: een Kreidler crosser, 50 c.c., J.C.S. Zeer snel. Telefoon 26 14 90. Te koop: skai bankstel, salontafel, bergmeubel en eethoek, teak en 2-pers. sikai ledikant, blauw met wit. Telefoon 70 15 67, na 7 uur Te koop aangeboden Queen Anne eethoek-tafe'. Te bevr.: Smetanalaan 60, Groenoord, Tel. 711 730. Te koopeen gotische Libertystoel, kloostertafel met 'kleedje. Telefoon 71 05 86. Zuid-Holl. Werksters centrale, zoekt Werkster:, voor enkele dagen per week. Inlichtingen: Tel. 26 52 84. Te koop: jonge konij nen. Broekkade 7, Kethel, Telefoon 70 51 12. Grootbeeld 61 cm. TV met inruil 398, A. K., Rozenburgerplein 1. Schiedam, Telef. 266361. T.V.'s met garantie o.a Philips, Aristona, Erres, etc., vanaf 98, A. K., Rozenburgerplein 1, Schiedam, Telef. 266361. Baha'i Geloof één v.d. - Mantels, rokken Ja- wie heeft mijn blauwe principes De wereld is ponnen etc. korter maken. boüdschapponta^ je met éen land, de mensheid Ritsen in pantalons, zwarte Dortemonnee zc- haar burger. tevens zakken Inzetten envor^n p^o^e^e- Inl.: Postbus 263, Vlaar- chemisch reinigen. dachtenis dingen of telef. 354233. Heinsbrm* Frans Hals- G terugbezorgen bij plein 2, Schiedam, Mevrouw Uittenbögaard, Talmalaan 67. Als U in blijde ver- Telefoon 26 70 90. wachting bent, komt dan eens kijken naar onze Pantalons taille wijder Handel in lompen en metalen. U belt 262025 en wij halen. Ook Uw andere oude materialen. Th_ Netten, Zwartewaalse- straat 44 B, Schiedam. lge gashaarden, o.a.: Siegler, 398, A. K., Rozenburgerplein Schiedam, Telef. 266361. - Aangeboden: 6-kamer- enorme collectie positie- ®i nauwer, korter of Ian- u Oosten van kleding,-overgooiers, man- ger maken, nieuwe zakkenjn bezit van Bocal- tels enz. enz. inzetten. Tevens chemisch^™Unning m. enige Modemagazijn „ALJA", reinigen. overname Broersvest 111, Schiedam, Heinsbroek Frans Hals-Inlichti en, Te, 15g417 OA 74 IA rtloin 7 Vonionam Wegens aanschaf auto, te koophippe snelle Puch, in zeer goede staat; slaapkamer ameublement met aangebouwde kastjes; nieuw bed en garderobe- kast. Telefoon 70 72 67. Te koop: Film-camera met telescoop en filmpro jector. Hoegee, Ooster straat 87, Schiedam. Telefoon 26 74 16. plein 2, Schiedam, Telefoon 26 70 90. Te koop: eethoek, in prima staat. Telefoon 70 96 60. - Ruilen: winkel: drie kamers, twee pakhuizen. Lage huur, tegen woon huis voor event. 2 oudere. Brieven ond. nr. 2475 aan het bureau van dit blad. Merkhorloges, model 1971. nu met kortingen van 20/60°/<(. Alle horloges worden afgeleverd met het originele garant ;eb"- wijs Dit kan natuurlijk weer bij: Juwelier Stoepman. Mgr. Nolenslaan 512. Witgouden broche met 14 briljanten, van 975, nu voor 695,Idem met 30 briljanten van ƒ1850,— voor 1390,—. Juwelier Stoopman, Mar. Nolenslaan 512. STEUNZOLEN Dan rechtstreeks naar. Schellings, erkend schoen en voetspecialist. Zieken fondsleden 15,— retour. St. Liduinastraat 27 A, Schiedam, Tel. 26 58 08. Meubelen overtrekken Aan huis te ontbieden. Edisonstraat 33 B, Telefoon 153906. Wij zetten nieuwe boor den en manchetten op overhemden. Maken de mouwen ook korter. Heinsbroek, Frans Hals- plein 2, Schiedam, ITelefoon 267090. - WISSELBAND N.V. Autobanden en accu's. Ba- Zoekt U trompet, sax Wnceren en repareren. Al- of clarinet v. Krogten lerlaagste prijzen. Ook heeft het zaterdags geopend. Rotterdamsedijk 148, Rotterdam-Feyenoond, Telefoon 267026. meter achter Stadhuis), Persoonsdam 14 tel.276460 - ^t U n mcmdorgel Schiedam: Raam 26 (100«f clarinet? v. Krogten Telefoon 268351. heeft het Rotterdamsedijk 148, DEZE KLEINE LETTERSWORDEN WEER DUIDELIJK LEESBAAR DOOR EEN BRIL LIPS BRILLEN MGR NOLENSLAAN 418 NAAST POSTKANTOOR Te koop: kamer vloer bedekking, licht beige, (360 x 370). Vaste prijs 120,—. 4 Maanden oud. Hagastraat 67 B. Te koop: 2 jaar oude geel/groene gungalowtent (4x4 meter). Prijs nader overeen te komen. Tel. 262.464, na 18.00 uur. Werkster Telefoon 267026. W.A. Autoverzekering zonder eigen risico vanaf 125,42 en tot 15 jaar oud Gevraagd voor 2 ochtenden p. week. Electric Service, repa zonder keuring. Öok voor v. Ostadelaan 3. ratie aan Uw elektrische AU Risks concurrerende ijTir-iu huish. apparaten o.a. was- premie met vele moge- Y' leP4ratie, gehaa d macbjnes centrifuges en lijkhedcn. Direkt ingaan- en gebracht. Zeer bdh,ke koelkasten. d<l dekking. Assuranfie- prijs, door eigen Techm- Be, dan; Telef 23 9g42 kamoor BPuik man, scne Dienst p Veerman, Schiedamse- Richard Holstraat 12, Schiedam,Cte"èf Sl we? 206 B' Rotterdam. Vlaardmgen, Tel. 34 14 61 Volkomen zelfstandige huish. hulp gevraagd voor 2 maal per week. v. Senden, Laan van Spie ringshoek 15, Tel. 70 56 13. Wie heeft maandagmid dag ons 3 maanden oude zwart/witte poesje meege nomen of gezien Graag terugbrengen. Gedempte Baansloot 95.

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 20