Jazeker, er zijn nu ineens 3 Hollenkampen hollenkamp pr Her-bestrating Boterstraat Gehoord op de elub eurotax 15.11.22 Spuien van hoofdwaterleidingcn in de avond uren V V -s De vlag gaat uit ,fl „Zwerftocht door Italië" J. M. DE KONING IN DE RAAD 1. Bulgersteyn, Rotterdam 2. Beyerlandselaan, Rotterdam 3. Broersvest, Schiedam donderdag 16 maart NIVON SCHIEDAM Dhr DOMINICUS Drie adressen (voorheen Bervoets) met modemoois voor dames, heren, tieners. En jongens. Met meer ruimte en meer keus en meer nieuwe ideeën dan we vroeger ooit konden bieden in onze éne zaak aan de „Oude" Binnenweg. Bovendien: het zijn de 3 vertrouwde Bervoets adressen. Waarvan we het g'oede gewoon hebben gehouden. Dezelfde aardige mensen om u te helpen. Dezelfde vriendelijke toon van adviseren. Komt u gauw?U bent welkom. ET STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE 'ÉN GEZINSVOORLICHTING SCHIEDAM' GEMEENTE SCHIEDAM Onttrekking aan het openbaar verkeer van de Raamsteeg EEN NIEUWE SENSATIE OP PRUIKENGEBIED H!T NIEUWE STADSBLAD - PAG. 3 - WOENSDAG 15 MAART 1972 - - - y i m r „Het zijn niet de slechtste kersen waaraan de wespen knagen". Als er veel grapjes over ambtenaren worden verteld is het naar ik vast geloof, meer uit jalouzie (waardevast pensioen), dan uit de overtuiging dat zij allemaal vreselijk lui zouden zijn. Daarom durf ik ook best wat mopjes dóór te vertellen: „Weet u waarom een ambtenaar altijd een effen costuum draagt? ...Nou, zoudtu hem dan kunnen voorstellen met een „werkje"? En weet u welke dag voor een ambtenaar de drukste is? Dat is de maandag want dan moet hij drie kalenderblaadjes tegelijk afscheuren. Een ambtenaar kijkt 's morgens nooit het raam uit... want dan heeft hij 's middags niks meer te doen. Op de departementen in Den Haag loopt door de gang een dikke, lange krijtstreep... opdat de ambtenaren die te laat komen niet op zullen botsen tegen hen die te vroeg naar huis gaan. Het drukste uur van een ambtenarendag is elf uur: dan komen ze met drie zaken tegelijk: koffie, suiker en melk! Hoe knipoogt een ambtenaar? U ziet, er wordt wél op die mensen gelet: Als een ambtenaar wil knipogen doet hij langzaam één oog open. Eens kwam een ambtenaar bijzonder laat thuis. Zijn vrouw maakte zich daar erg zenuwachtig om en zodra de man zijn hoed aan de kapstok hing vloog zij op hem af „Schatje, wat is er gebeurd? Helemaal niks bijzonders" antwoordde hij... „Ik heb me gewoon verslapen Een ambtenaar draagt altijd een tas omdat hij toch wat om handen wil hebben... SE BAS TI AAN Het Centraal Stembureau voor de verkiezing van leden van de gemeen teraad van Schiedam heeft de heer J. M. de Koning benoemd tot lid van de gemeenteraad in de opengevallen plaats van de heer E. J. M. van Dijck. Zoals het steeds gebruikelijk is geweest in het voorjaar, zullen ook in de komende weken van half maart tot eind mei de hoofdleidin gen van het drinkwater in Schiedam worden „gespuid". De kwestie is dat een deel van het leidingnet van gietijzer of staal is en dat geeft onvermijdelijk roestvorming. In de winter, wanneer het water verbruik in verhouding laag is, blijft de roest op de buiswand zitten. Maar in het voorjaar en vooral in de zomer neemt het waterverbruik door. de inwoners sterk toe. Zwem baden zijn in gebruik, men gaat de tuin sproeien, enz. Doordat er meer water wordt getapt uit dezelfde buizen, moet het water sneller gaan stromen. Die hogere stroomsnelheid nu maakt dat de roestdeeltjes van de buiswand worden losgeschuurd en door het water meegenomen. Er kan bruin-achtig water uit de kranen komen en dit- geeft groot ongerief voor de afnemers. Roest in het water is volkomen onschadelijk voor de gezondheid, doch is wel onsmakelijk. En bij het wassen, zeker in de wasmachines geeft het een grote ergernis voor de huis vrouw. Dit euvel trachten de Tech nische Bedrijven van de gemeente op te vangen door het bovengemelde spuien van de hoofdleidingen, wat dan moet gebeuren na de winter en voor het grote waterverbruik begint. Het toegepaste systeem is om in de hoofdleidingen de snelheid van het water kunstmatig op te voeren. Men zet de brandkranen langs de wegen open en met grote'kracht spuit het water er uit, zodat de roestdeeltjes worden losgetrokken. Dit roestige water komt dan niet meer bij de verbruikers uit de kraan maar wordt in het riool geloosd. Met als tijdelijk bezwaar, dat gedurende de korte periode van het spuien en even daarna de bewoners in de omgeving van de openstaande brandkraan een lage waterdruk hebben en bovendien kans op bruin water. IN AVONDUREN Om het ongerief zo veel mogelijk te beperken heeft het spuien plaats in de avonduren en wel op de werk dagen van maandag tot en met vrijdag van half zeven tot twaalf uur. De ervaring wijst uit dat er overdag meer water wordt gebruikt dan 's avonds en aangenomen wordt dat er meer huisvrouwen overdag de was doen dan 's avonds. Het is niet mogelijk om te voren een juiste opgave te doen van de plaats en de tijden waarop gespuid zal worden. Voor de uitvoering is men afhankelijk van het weer, van het beschikbaar zijn van personeel en van de spoed-karweien die voorrang moeten hebben. Voor dit erg tijd rovend werk worden twee ploegen ingezet, die elke gelegenheid aangrij pen om te spuien: de praktijk wijst uit dat het niet doenlijk is om lang van te voren aan te geven waar en wanneer precies zij gaan werken. Dit spuien van de leidingen zal in de gehele stad Schiedam plaatsvinden, bij delen uit te voeren. Oók in de nieuwe woonwijken, hoewel daar de waterleidingbuizen voornamelijk uit kunststof bestaan, waarin dus geen roestvorming plaats heeft. De moge lijkheid is namelijk aanwezig dat de roestdeeltjes uit het oude net van ijzeren buizen naar het nieuwe net worden meegesleurd door het water. Met het spuien van de hoofdlei dingen nü in het voorjaar, wat sterk plaatselijke voor enkele uren een klein ongerief geeft, willen de Technische Bedrijven voorkomen dat in de lange zomerperiode de afnemers voortdurend grote last krijgen van roestdeeltjes in het water. Maar helemaal te voorkomen is het niet! Sekrctariaat: Damlaan 242, Telefoon 708486 een toeristisch programma met een fraaie collectie kleurendia's, te brengen door In zaal 1 van „Irene" Nieuwe Haven 155. Aanvang 8 uur. Entree 75 cent. Na de aanleg van het nieuwe parkeerterrein aan de Broersvest naast het nieuw-geopende filiaal van de Hema aansluitend op de herbe strating van de Kreupelstraat met aanleg van nieuwe parkeerplaatsen, is donderdag begonnen met de herbestrating van de Boterstraat, voor wat betreft het gedeelte tussen Kreupelstraat en Broersvest. Dit werk zal ongeveer anderhalve week duren. In die periode zal het verkeer in de Kreupelstraat, waar een eenrichtingsverkeer bestaat, in te gengestelde richting worden geleid, dus van de Boterstraat af naar de Lange Nieuwstraat toe. Voor de herbestrating van het overige deel van de Boterstraat wordt de regeling moeilijker. Alle doorgaande verkeer wordt aan de kant van het stadhuis opgehouden; alleen het verzorgende verkeer voor de bedrijven wordt toegelaten, doch moet er langs dezelfde weg weer uit. Het bestraten begint bij de Kreupel straat en kruipt zo op in de richting van het stadhuis. Daar echter wordt alleen het verzorgende verkeer toe gelaten en moet er ook langs dezelfde route weer uit. Op de Kreupelstraat zijn aan de westelijke zijde 15 parkeerplaatsen aangegeven, een gelijk aantal als tevoren. Doch aan de oostelijke zijde mag niet meer geparkeerd worden; wel is er (voor de Hema) gelegenheid tot laden en lossen. Het nieuwe parkeerterrein, dat in ver rassend korte tijd is aangelegd door de afd. Bestratingen van de dienst Gemeentewerken, biedt ruimte aan 97 auto's. De bedoeling is dat hier een parkeer-automaat zal gaan gel den, doch voorlopig is het er vrij parkeren. Evenals op de Kreupel straat. Buitenhavenweg De herbestrating van de Buiten havenweg is anders verlopen dan aanvankelijk gepland, zulks ten gerieve van het doorgaande verkeer, dat zich eerst op woensdag j.l. de weg versperd zag. Een ongemak dat nog ongeveer 2 weken zal duren. Door het werk aan de rijbanen los te koppelen van dat aan de loswallen en kaden, is het verkeer nog doorgang verleend kunnen worden. Doch nu zijn ook de rijbanen, te beginnen bij het bruggetje bij het Nieuwsticht, onderhanden genomen. Burg. van Haarenlaan Wegens bestratingswerkzaamheden rond het nieuwe hoge flatgebouw aan de Nieuwe Damlaan is de Burg. van Haarenlaan-noordzijde voor het doorgaande verkeer in de richting Nieuwe Damlaan afgesloten. Dit kan een paar weken duren. Ter openbare kennis wordt gebracht, dat ter gemeente secretarie (afd. Openbare Werken), alhier, met ingang van 20 maart 1972 tot en met 20 april 1972 ter visie zal worden gelegd ten ontwerp-raadsbesluit (met toelichtende tekening) om de Raam steeg, gelegen tussen het Raam en Achter de Teerstoof, met in gang van 1 juli 1972 aan het openbaar vei keer te onttrekken. Belanghebbenden kunnen zich tegen dit voornemen ge durende de termijn van ter-visie-legging schriftelijke bezwaren in dienen bij de Gemeenteraad. Schiedam. IC maart 1972. Burgemeester en Wethouders van Schiedam: De Burgemeestc-, H. Roellsema. De Secretaris, M. J. Blok. Schiedam Telefoon 26 47 81 De vlag gaat uit op vrijdag 17 maart. Dan rekenen we op het bezoek van u allemaal! U weet, dan houden wij open huis. En dat OPEN HUIS wil zeggen dat onze deur uitnodigend open staat van 10-4 uur en ook 's avonds van 7-9 uyr. Nu kunt u ons natuurlijk geen groter plezier doen, dan met zoveel mogelijk mensen te komen kijken in ons huis. U kunt genieten, u verwonderen, en ten slotte uw grote bewondering uit spreken voor alles wat u hier te zien krijgt. U moet er dan tevens bij denken, dat alles gemaakt is door huisvrouwen net als u en ik' Eantastisch, vindt u niet? Wanneer u dus bij ons op een cursus komt dan kan een volgende keer UW prestatie daar liggen. Een kans, die u niet voorbij mag laten gaan. Wij geven cursussen op allerlei gebied, naaien, indisch koken, bloemschikken. creatief hand werken, wandkleden maken, gast en gast-vrouw, heer, uiterlijke verzorging (ontzettend belangrijk, dames), kleine karweitjes (ontzet tend belangrijk, heren), hoeden maken. U ziet, er is elk wat wils en voor ieder wat. Onze cursussen kosten: naaien f27,50 voor 8 lessen van 2 1/2 uur. Andere cursussen f30, per 8 lessen; f 22,50 per 6 lessen; f 15, per 4 lessen. Vergeet u ook onze Consumenten voorlichting niet. U kunt tevens adviezen krijgen op budget-gebied. Uw huishoudelijke voorlichting wil u graag met raad en daad ter zijde staan in het moeilijk huishoudelijk beheer, maakt u dan volop gebruik van onze diensten. Nu in elk geval tot VRIJDAG. Maakt u het rr.et u allen tot een echte FEESTDAG voor ons! 1 Tot ziens op KORTE DAM 5 of tot horens onder no. 264781. Advertentie I.M. Ultima (het einde) heet deze nieu we pruik en dat betekent ook werkelijk het einde Een van de vele voordelen zijn: Dat hij nite meer op stretchbasis is gemaakt waardoor hij dus minder warm is en na verloop van tijd niet meer uit kan rekken. Ook het gevoel van een muts op je hoofd is weg. Een ander probleem n.l. het opkruipen van de pruik is op gelost door uitsluitend in de band stukjes elastiek te verwerken. Doordat de trenzen niet meer vol ledig op de basis zijn gestikt maar op de smalle strookjes tule is het kanekalon (de haren dus) beter in een natuurlijke valling te borste len of te kammen. Terwijl door de open trenzen even tueel eigen haar kan worden mee getrokken, waardoor een natuur lijk effect in de kleur verhoogd wordt. De hoofdhuid kan vrij ademen en de transpiratie behoort derhalve tot het verleden. Ziehier de mogelijkheid de pruik terug te brengen op de plaats waar hij hoort, op het hoofd en niet in de kast Gezien bij: Haar Import Schiedam Broersveld 169, Schiedam.

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 3