Huifvmive/i/k stom geluk voor bervoets Alex van Buytenen werd menu van de week Joh. De lieer in Rotterdam onder nieuw riant dak: G.E.B. mint de romantiek van kaarsen Cabaretmiddag voor bejaarden Joh* de Heer CENTRUM „DE KREEK" WACHT OP U Open-house- show in nieuw muzikaal mekka stw-tjkav ir DAaainov - da bolËC lï b.4Jïlï P Gegratineerde eierschotel Eieren a la Rossini Onderlinge wedstrijden van Exelcior VERHUISD ORGELSPELEN BINNENKOR NEC DERNST OPENING ERLANDS GROO E OF GEL - EN 00 3TP ste: EN pianobëdr Mti'J V 3WUJIH H'i HEF NIEUWE STADSBLAD =- PAG". 8 - WOENSDAG 15 MAART 1972 De heer Aad Knikman en Alex van Buytenen bij het kapotte hek, dat inmiddels is hersteld... Over luttele weken is het Pasen en dat wil dus zeggen dat de tijd van het beschilderen van eieren weer aanbreekt. Het resultaat is, dat we weer veel hardgekookte eieren heb ben, die niet door iedereen worden gewaardeerd. Maar u kunt ook nog talloze andere gerechten met eieren klaarmaken, die ook de paasdagen op het menu gezet kunnen worden, want eieren horen erbij, als teken van vruchtbaarheid en teken van nieuw leven. Onder het weekmenu vindt u verschillende voorbeelden van eier- gerechten. Zondag: tomatensoep met croutons, ossehaas, frites, bloemkool, rabarber met vanillevla. Maandag: eieren a la Rossini, sla, aardappelpuree, kwarksoufflée. Dinsdag: gehakt met tomatensaus, witlof, aardappelen, citroenrijst. Woensdag: rolpens, rode kool, aard appelen, hopjesvla met rozijnen. Donderdag: kervelsoep, hutspot met klapstuk. Vrijdag: gestoofde kabeljauw, wor teltjes, aardappelen, rödgröd. Zaterdag: gegratineerde eierschotel met stokbrood. 5 eieren, 2 eetlepels boter, 50 gr. geraspte oude kaas, 1 dl. koffie room, peper, zout. Klop de eiwitten zeer stijf met iets zout en peper en doe deze massa even in een beboterde vuurvaste schaal. Leg hierop de eierdooiers. Strooi er de geraspte kaas overheen. Leg hier en daar wat klontjes boter. Plaats de schotel ca. 10 minuten in een matig warme voorverwarmde oven. Giet er daarna 1 dl. room over waardoor iets zout en peper is geroerd en plaats de schaal nogmaals één minuut in de oven. Bijna had ik het weekend met sfeervol kaarsenschijn doorge bracht... Bijna, want de monteur met opdracht mijn elektriciteit op zaterdagmiddag af te sluiten, trof me niet thuis. Hij had op de „Jan van Gent" naar me moeten speu ren. Vermoedelijk gewapend met een knots grote hamer en tang. Woeps lichie niet aan. Op zaterdag en zondag! Omdat ik mijn re kening niet betaald had. Van oktober-november 1971... Gebeurt altijd automatisch. Maar toen onze goede G.E.B. uit Schie dam het verschuldigde bedrag vorderde had ik er nét een tekort op. Kan je gebeuren als je de inspecteur van belastingen „mint". Maar... G.E.B., de andere dag werd dit tekort aangezuiverd met een bedrag van f 200,- Ik ben fout geweest. Ergens lig ik op m 'n knieën met het boetekleed aan. Maar ik had het toch fijner van u gevonden als ik even een waarschuwing had mogen ont vangen. Stil maar, wacht maar, u wilt zeggen dat u dan wel aan het bellen kan blijven? Want er zijn legio overtreders. Naar van de postcheque en girodienst ook. Die weet dat er altijd een saldo gestort wordt. Met de regelmaat van een klok. Bijna dus zonder licht. Met alleen maar een kaars... Ik heb er gelukkig een heleboel. Maar het had toch wel beroerd geweest als die monteur bom me in het donker gestort had. Beloof beterschap, trouwens de inspecteur van de belastingen heeft zijn portie binnen. Komt over een paar maanden wel weer aan de beurt. Eerst die formulieren in vullen. Het leven is wel eens moeilijk soms. En de G.E.B. heeft gevoel voor romantiek. Kaasen op tafel. Maar niet als het móet. Een waarschuwing voor u, als u huur en gas en licht automatisch af laat trekken. Lét op uw saldo, anders komt die monteur op z'n brommertje. Lichten uit, kaarsen aan! MIEKE Het lag zondagmiddag in de bedoe ling van de familie Van Buytenen, wonende aan de Buys Ballotsingel, om gezamenlijk een wandeling te maken door oud Schiedam. Men kreeg echter bezoek, zodat de kinderen w.o. Alex van 11, zijn jonger broertje en een vriendinnetje naar buiten gingen. Richting Lange Haven bij de sluis. Alex leunde tegen een hekje dat abrupt afbrak, waar door de jongen in de sluis viel. Doordat er geschut werd was het water één kolkende massa. Waarin de jongen zich zwemmende het hoofd boven water kon houden. Doch door het spuigat werd getrok ken, een gat van ongeveer 7 meter omtrek. Met een boog onder de straat door en verder met een boog terug naar de Lange Haven, waar hij door dat gat werd heengezogen. Dat kennelijk helemaal open geweest is, anders zou hij ervoor zijn blijven hangen en was dit ongeluk slechter afgelopen. De heer A. Knikman die dit allemaal zag gebeuren snelde naar buiten en bood onmiddellijk hulp met assis tentie van een onbekende. Alex werd in zijn huis direct onder een warme douche gezet en van droge kleren voorzien. Zijn broertje Stephan had inmiddels de ouders van Alex gewaarschuwd, die hem op konden halen. Dankzij zijn goede zwemkunst en het niet in paniek geraken was het mogelijk hem de helpende hand te reiken... Een woord van hulde aan de beide mannen die zich geen moment bedachten en Alex alle hulp boden... Voor een redelijk goed gevulde zaal Arcade, hield de Kath. Bond van Bejaarden afd. Schiedam, een goed geslaagde Cabaretmiddag, welke werd opgeluisterd door de „Club van 500" uit Den Haag, die met een uitstekende conference, populaire liedjes uit de tijd der Bejaarden, die naar hartelust werden meegezongen. Vooral de Tiroler liederen trokken de aandacht, welke dan ook met een spontaan applaus werden gehono reerd. In de pauze werd een kopje koffie geschonken. Er waren zeer veel genodigden, waaronder wij opmerkten mevrouw Zappij en me juffrouw v.d. Klink, die zeer veel werk voor bejaarden verrichten. Verder merkten wij op het voltallig bestuur van de Algemene Bond van Bejaarden en bestuur afd. Vlaar- dingen. Het was intussen bijna 5 uur geworden, toen de voorzitter, de heer P. Oomen alle aanwezigen dankte voor hun opkomst en de beide dames van de Club 500 bloemen aanbood. Misschien heeft u het niet eens gemerkt, maar Hollenkamp, het op twee na grootste grootwinkelbedrijf in heren-, dames-, tiener- en jongens- kleding in Nederland heeft zich nu ook in Schiedam gevestigd. En wel in het v.m. pand van de firma Bervoets aan de Broersvest. Het 25ste Hollenkamp-filiaal van ons land, dat zich hier een plaats veroverd heeft en volkomen is geaccepteerd. De firma Hollenkamp werd reeds in 1887 opgericht en heeft vooral na de tweede wereldoorlog een snelle groei doorgemaakt. In 1968 werd het kledingbedrijf P. van den Brul overgenomen met maar liefst negen winkelzaken. In het voorjaar volgde de firma Bervoets met in totaal zestien zaken. Met als resultaat van dit samengaan dat de firma Bervoets nu is omgedoopt in Hollenkamp. Uitgaande van de gedachte dat door één grote inkoop onder één naam scherpere prijzen bedwongen kun nen worden. Terwijl het tevens sterk kosten verlagend en zeer efficiënt werkt. Hetgeen de consument ten goede komt. Hetgeen men nu ook in Schiedam zelf kan ontdekken. De collecties bestaan uit een veel zijdig assortiment dames-, heren-, tiener- en jongenskleding. Waarvan de prijzen zowel in het populaire als betere genre liggen. De Hollenkamp-mode, men zal heus voorlopig nog wel Bervoets blijven zeggen, omdat die naam in Schie dam zo vertrouwd is, beweegt zich tussen hip en klassiek. Maar ook iets daartussen... Dus voor iedereen wat. Prettig is in elk geval dat het v.m. Bervoets-personeel gewoon is geble ven. Waardoor er in feite eigenlijk niets is veranderd. Want onder de naam Hollenkamp blijft de bedrijfs leider, de heer A. P. M. Peet, die ook bedrijfsleider van de firma Bervoets was, gewoon tot uw dienst. Hopelijk nog vele jaren... Bij voldoende deelname is er ge legenheid tot het volgen van een kursus: Werken met klei (vormen, bakken en glazuren enz.). Deze kursus is opgezet voor beginners en zal 10 lessen duren. Hebt u belang stelling meld u dan snel bij de leiding. Het maximum aantal deel nemers per groep is n.l. 10. Ons telefoonnummer is: 267767 Ons adres: Centrum „De Kreek", Lange Haven 92, Schiedam. Ons centrum richt zich op de wijk Schiedam West. Mensen uit deze wijk die menen op de een of andere wijze gebruik te kunnen maken van ons centrum, zijn altijd van harte welkom en indien in ons vermogen zullen wij u zeker van dienst zijn. Ons centrum houdt zich bezig met een stuk sociaal kultureel werk. Er worden diverse kursussen gegeven (ballet, gymnastiek, enz.). Ook zijn er kinderklubs en volwassenen ont spanningsavonden Kom eens langs of bel eens... 1 grote ui, 1 eetlepel boter, aardappelpuree, 4 eieren, 50 gr. geraspte oude kaas. Smoor een grote (in ringen gesne den) ui in ca. 10 minuten goudgeel in de boter. Leg deze onderin een beboterde vuurvaste schotel en spuit hierom een rand aardappelpuree. Breek in het midden op de uien ringen de eieren en strooi er de geraspte kaas en wat peper en zout over. Plaats de schaal ca. 15 minuten in een voorverwarmde vrij hete oven. Zondag 19 maart a.s. organiseert Excelsior wederom haar jaarlijkse onderlinge wedstrijden in de Sport hal Margriet. Ongeveer 400 van haar leden zullen elkaar dan weer in het strijdperk treffen en proberen met de hoogste eer te gaan strijken. Voor de beste onder hen zit het deelnemen aan de distriktswedstrijden op 26 maart eraan verbonden. Uiteraard kunnen niet alle deel nemers tegelijk aan de beurt komen, daarom is er deze indeling gemaakt: meisjes geboren in 1963 en 1962 om 10.15 uur; meisjes geboren in 1961 en 1960 en de jongens om 12.15 uur; oudere meisjes, meisjes- en jongenskeurgroepen om 15.00 uur. Tussen de bedrijven door zullen de kleuters voor het eerst met een kleine demonstratie ten tonele ver schijnen. Net als vorig jaar hopen- de organi satoren op deze manier ook de minder begaafde goden eens iets van de wedstrijdsfeer te laten proeven en hun krachten met elkaar te laten meten. Alle ouders zullen uiteraard hun neus laten zien om te kijken wat hun kroost zoal kan uitrichten. Daarom hopen de organisatoren en met hen uiteraard de leden dat zondag weer een onvergetelijke dag zal worden. Aan het Oostplein hoek Groenen- daal te Rotterdam, heeft het be kende bedrijf voor orgels en piano's Joh. de Heer, haar nieuwe pand feestelijk in gebruik genomen. De vele belangstellenden en cliënten zullen in een vier dagen durende open-house-show de gelegenheid worden geboden in dit muzikale mekka rond te kijken. Op 13, 14, 15 en 16 maart zullen daartoe vanaf 10 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds gastvrij voor ieder de deuren openstaan, om te zien wat in maanden van hard werken tot stand is gebracht. Het resultaat kent in Euiopa zijn weerga niet. Men vindt er moderne toonzalen, klassen voor muziekonderricht en comforta bele studie-cabines. Het was een ingrijpende beslissing van Joh. de Heer N.V., gevestigd sinds 1898, haar volledige bedrijf in orgels en piano's te verhuizen naar het Oostplein. De eigen populaire muziekschool bleek echter een dusdanig succes, dat de beschikbare ruimte in het oorspronkelijke pand niet meer toereikend was. Reeds meer dan duizend enthou siaste beoefenaars werden ingeschre ven. Jong en oud, van 8 tot 80 jaar, 'beleeft zijn plezier in de nieuwe "tursus, welke ieder die kan lezen ook snel en aanvaardbaar leert orgelspelen. De nieuwe vestiging aan het Oost plein biedt aan allen riant die gelegenheid. Op de ruim 1000 m2 aan het Oostplein is zo het modern ste bedrijf op het gebied van orgels en piano's ontstaan. De inrichting en materiaalkeuze geschiedde onder architectuur van het bureau J. van Bommel N.V. te Rotterdam. Kunt u lezen dan kunt u ook spelen, zo zeggen ze bij Joh. De Heer. Het zelf bespelen van orgel of piano is tot een ware hobby van tiendui zenden geworden. De moderne mens wil creatief een tegenwicht voor de dagelijkse spanningen hebben. Zelf achter een orgel de zorgen van je afspelen, problemen en eenzaamheid vergetend is voor velen tot een heilzaam recept gebleken. Een re medie waar het hele gezin van jong tot oud enthousiast in opgaat.

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 8