O.B.K. met zeer gevarieerd programma DE APPEL r? rakK Ard Schenk in de achtervolging in Ahoy BIJT DOOR DE ZURE APPEL HEEN eurotax 15.1122 Voorstander voor cultureel centrum De nacht van het hart Wie bedenkt de leukste spaar- slagzin voor de „Anno 1820"? Het succes was l een V.V. KETHEL KLAVERJAST OM EIEREN 3 m GEBOREN DIRIGENT EENHEID Er STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE 'ÉN GEZINSVOORLICHTING SCHIEDAM" ZUSTERS GESLAAGD l00 - RE - Ml - fA - SoL s'-pO| Kom naar de DISCO-DANCING ,<DE APEL", daar worden alleen maar zoete appeltjes gebakken. dancing APPELMARKT 2 SCHIEDAM (v.h. Monopole-theater). Geopen* y- *°er„ZaUrcJag daq 19 00 uur-r van°J v at 2.0° Xondaq a uUr n-01- L. v. Hal J. Rijke W. Verschoor T n-1 - 'B f- rl' "r -J&lfltfÖÖ De charmante troeven van O.B.K... Een plaatje waard in het Passage Theater De verrassing van de gehele O.B.K.-avond bestond uit twee delen... Ten eerste de nieuwe uniformen van het Jeugd-majoretten-peletonkorps en... de inklapbare dansvloer in de hal van het Passage Theater. Waar men zich alle zenuwen van deze concertavond afschudde op de tonen van O.B.K.'s eigen band, de voortreffelijke „Trifid's Onder leiding van .Johan van Krogten jr. Zijn vader riep in zijn welkomst woord in het bijzonder commissaris C. van der Haagen en echtgenote een hartelijk welkom toe, de vele geno digden en niet te vergeten de diverse zus terver en igingen. Het verheugde spr. bijzonder dat de gemeente plannen had dit Passage Theater tot een cultureel centrum te maken. Van de kant van O.B.K. zegde men hieraan alle medewerking toe. Zodat we alleen maar zeggenwelke vereniging volgt dit góede voor beeld? O.B.K. is 72 jaar jóng van hart. Maar het zal altijd jóng blijven. Hetgeen wel bleek uit het programma, gepresenteerd door de jeugd. De jeugd-drumband, het Jeugd Majoret- ten-peleton en het tamboer-trompet terkorps. Dit alles onder leiding van Desiré Panis en bij de jeugd-majoret- tes door Diana Scheffers. Een kleurrijk en uiterst charmant geheel, ritmisch zich uitlevend in de muzikale klanken, die kwistig rond gestrooid werden. Gratie en charme, de grote toeven van dit O.B.K. Dat het zich niet gemakkelijk had gemaakt bij de keuze van het uitgebreid programma. Duidelijk op de moderne toer. Zijn houding, het gebaar met het dirigeerstokje getuigt van de geboren dirigent, die één is met de mannen, met het korps, dat onder zijn leiding staat. Zijn naamJohan van Krog ten. Een naam die u eens onthouden moet. Beheerst loodste hij zijn korps door de orgie van klanken heen. Een zeker overmacht bezittend, doch deze op de juiste wijze overbren gend. Bijzonder goed het Begin to beguine" van niemand minder dan Cole Porter, het populaire „Rule Brittannia" van W. Rimmen, arr. C. Mellema en het vertrouwde ,,When the Saints" van Walters. Daar tussendoor gewoon een hymne aan Feyenoord De ouderen vormden als het ware onder leiding van dirigent D. H. Helmink een eenheid. Ritme en klank vloeiden in elkaar over. Hair" heeft uitstekende muziek. Öm dit allemaal aan te durven getuigt van grote moed en van de kracht van een harmonie. Die de naam „Oefening Baart Kunst draagt... Een compliment aan de dirigent, doch ook aan de eenzame soliste mevrouw Nel Broeders-Kramer Freher. Jammer dat niet iedereen begreep dat er voor en na de pauze A Schiedam Telefoon 26 47 81 Voor het diploma A ziekenverple ging zijn te Schiedam geslaagd de dames: M. C. M. Goddijn, H. Griese, G. Jansen, H. R. Niemantsverdriet, A. W. Noordegraaf, A S. van Oosten, M. Rodenburg. M. C. Scholten, A. B. Teeuw, J C v.d. Veen, W. V. Zacharias en de heer B. J. Tiggers. Ons „Open Huis" is een geweldig succes geweest. De hele dag door was het een komen en gaan van mensen. Wat fijn dat u op deze manier blijk hebt gegeven van uw medeleven met ons werk, of beter nog: met uw huishoudelijke voor lichting! Want we kunnen ons werk alleen doen, wanneer u ons daarbij uw volledige steun geeft door van uw interesse blijk te geven. En dat hebt u afgelopen vrijdag op ondubbelzinnige wijze gedaan. Heel hartelijk dank daar voor. ,We hopen, dat u na al dit moois gezien te hebben, u zich nog deze week voor de een of andere cursus op komt geven. We hebben plaats op diverse cursussen, allereerst: woensdagavond kleine karweit jes" nog 4-6 plaatsen, we willen dolgraag direct beginnen. Dames en heren waar blijft u? Op uiterlijke verzorging" dinsdag middag zijn nog 3 plaatsen direct beschikbaar. Op woensdagavond kunnen er nog 8-9 dames bij. Creatief handwerken voor gevor derden op donderdagmorgen 20 april is nog plaats voor 3 dames, maakt u deze cursus vlug even vol? Wandkleden maken (wat was dat mooi, vond u niet?donderdag morgen: 4 plaatsen dadelijk be schikbaar. Op een paar naaicursussen kunt u ook nog terecht, komt u maar even langs om een afspraakje te maken. Bloemschikken begint over 4 we ken ook weer, u kunt zich er nu al een nummer uit drie gedeelten bestond. Het onnodige, eigenlijke voorbarige applaus werkte starend. Tot machtig slot van dit alles een kleurig doch uiterst fleurig schilderij van geheel O.B.K. Als altijd weer boeiend. De charmante troeven voorop, die na het vallen van het doek een beetje verloren leken... Terecht een fraaie voorjaarsbouquet voor de dirigenten en een hartelijk en dankbaar applaus van het talrijk publiek. Dat na de pauze van de muzikale film „Hello Dolly" genoot. Misschien een tikkeltje te hard Maar er viel muziek te beluisteren enThe Trifids" gaven op die dansvloer de laatste zeer welluiden de toon aan. U weet het nu allemaal: voor een concert met bal na behoeft u niet meer naar elders uit te wijken. Uw eigen Passage Theater biedt het! M..W.-S. Tientallen artiesten en topsporters zullen a.s. zaterdag 25 maart mee werken aan de Nacht van het Hart, die in 't Sportpaleis Ahoy in Rotterdam wordt gehouden. De opbrengst van dit evenement komt geheel ten goede aan de Hartstichting. De vele prominente artiesten en topsporters staan borg voor een avond, die de bezoeker niet snel zal vergeten. Ondermeer staat de huldi ging van Willy Walden en Piet Muyselaar op het programma. Een laatste kans voor velen om deze twee nog eens in actie te zien! Verder zijn het alleen maar klinken de namen van artiesten die zullen optreden: "Seth Gaaikema, The Blue Diamonds, The Shepherds, The Chico's, Rita Corita, Conny Vink, Olga Lowina, Ben Cramer, de Twee Pinten, The Marcello's, Eddy Chris- tiani, John Woodhouse, Jane John, The Crocksons, de Kamé's, The Gilberto's, The Silverstone Steelband, het Combo Tonny Eyk, het Combo Cas Oosthoek en The Movers zullen zorgen voor een show zonder weerga. Liefst zeven orkesten geven hun medewerking. Dit zijn het Radio- en televisie-orkest van Willy Schobben, het Belgisch showorkest van Henk van Montfoort, de Shell-harmonie, het Tamboer- en Trompetterskorps Ahoy', de Boerenblaaskapel De Dauwtrappers en de Drum- en Majorettenver. Prins Alexander. Als speaker zullen Barend Barendse, Elles Berger en Chris Delbressine optreden. Vanaf 22 uur kunnen de toeschou wers in het Sportpaleis terecht en het programma zal te circa 5 uur eindigen. Enige uren na de aanvang zal de Nederlandse schaatsploeg, die tijdens het afgelopen seizoen gewel dige successen behaalde, worden gehuldigd. Dat deze topsporters ook nog tot iets anders in staat zullen zijn, zullen ze laten zien in een aantal grandioze achtervolgingsritten op de racefiets. Ard Schenk zal daarin uitkomen tegen Jan Bols en Kees Verkerk moet het opnemen tegen Jappie van Dijk. Wereldkam pioene Atje Keulen-Deelstra klimt 1 op de fiets om te trachten ook hier haar naaste belaagster Stien Baas- Kaiser achter zich te houden. voor opgeven. Indisch koken, voor de cursus op donderdagavond 20 april zijn er nog 7 plaatsen. Ook de mannen vinden het een heerlijke cursus, geeft u er zich maar meteen voor op! Gast en Gastvrouw komt bij voldoende deelname (12) ook op donderdagmiddag. We zijn de mannen ook heel dankbaar voor de belangstelling, die ze voor het werk van hun vrouwen getoond hebben, het was 's avonds echt heel erg druk. Het is onze bedoeling, dat er steeds meer heren bij ons werk betrokken raken, we willen zo graag van het vrouwengedoeaf! We zijn er voor iedereen en in de huidige maatschappij lopen de taken van man en vrouw veel meer dooreen dan vroeger het geval was. De taken zijn niet eng begrensd meer en dat is maar gelukkig ook. We werken nu allemaal samen om ons gezin zo goed mogelijk te laten functioneren en dat dan op elk gebied. Heren, aan u het woord en de daad! Ons kantoor is open: dinsdag- en vrijdagmorgen van 9.30-12.00 uur. We hopen u spoedig bij ons te zien op Korte Dam 5 of te horen onder no. 264781. Het is niet het enige wielergeweld dat er op deze avond zal losbarsten. Nederlands beste stayers ontmoeten elkaar in het gevecht om het Nederlands Kampioenschap achter de grote motoren en wereldkam pioen Lijn Loeveseyn zal zijn alom bekende sprinterskwaliteiten kun nen tonen tegen Europees Kam pioen Robert van Lancker. Ook vele oud-voetbalinternationals komen in actie in een wedstrijd tussen Oud Oranje en Oud Rotterdam om de Gouden Onafhankelijkheidsbeker. 'Staatssecretaris Vonhoff en het College van Burgemeester en Wet houders van Rotterdam zullen dit evenement bijwonen. Zesduizend toeschouwers kunnen de Nacht van het Hart bijwonen. Er zijn nog toegangskaarten verkrijgbaar bij de kassa's van Ahoy' en bij de voor verkoopadressen. Onder het motto „Gebruik één nacht... van uw leven voor de Nacht van het Hart" zullen zij getuige zijn van dit geweldig geweldige evene ment. Als er op één dag twee vestigingen van de Spaarbank „Anno 1820" geopend worden, nl. morgen in Groenoord en Nieuwland, dan is het feest iq die wijken. Dan biedt de Spaarbank „Anno 1820" een prijs vraag aan. Geen gewone, allicht. Een die klinkt als een klok, maar daar moet u. ook iets voor doen. Een velletje papier naar je toe trekken. En er een slagzin op pogen neer te schrijven, als u naar die spaarvarkens in de etalages gekeken heeft. Even nadenken. Gewoon heel diep naden ken. Doorschrappen het woord dat net teveel is. Opnieuw beginnen. Want u wilt goed voor de dag komen. Niet zo gauw de moed opgeven. Het is allemaal de moeite waard, want de prijzen liegen er niet om. Gewoon door blijven gaan. Die spaarvarkens met inhoud en al kunnen uw eigendom worden. U leest de uitslag straks wel... En natuurlijk doet u mee! Let u vooral op de advertentie elders in ons blad. Op vrijdag 24 maart a.s. houdt V.V.K. haar „Eerste Paas Klaverjas- avond". En wel in het bekende verenigingsgebouw, Kerkweg 46, Kethel. Eindpunt bus 53. De aanvang is 19.30 uur. Inschrijf geld f 1,75 De prijzen bestaan uit eieren. Het bestuur hoopt dat deze paas- klaverjasavond net zo n succes zal zijn als de kerstklaveijasavonden werden. Komt u ook? Dan graag tot vrijdag 24 maart. Het Bestuur. woensdag VRIJ ENTREE

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 16