Kermisfestijn in School Fohrenheitstraat A.DERCKSEN COGNAC „ORANJE" Op z'n kant: en op 't kantje af Zeekadetten gast bij R'dams Jeugdbrandweer NOG VIER SCHOLEN IN HET TEKEN VAN „LOMBLEM" Morris Austin Triumph MG Wat valt er toch veel te beleven in Schiedam ONDERLINGE WEDSTRIJDEN EXCELSIOR GROOT SUKSE5 Goede wijn be hoeft geen krans voorjaars en zomercollectie SCHIEDAM ZEGELS Vorig april was het feest voor de leerlingen van de W. A. van Lieflandschool die met een feestelijke optocht door onze stad trokken. Wethouder me vrouw G. D. Verwey-de Graaff sloeg immers de „kroonpaal" voor de nieuwe school, die al aardig opschiet. Hieronder leest u een overzicht van wat er al gebeurd is, maar ook van wat er nog komen gaat. En dat is dan de groots opgezette kermis op zaterdag 25 maart a.s. van 11 tot 18 uur in de oude school. De opbrengst hiervan is be stemd voor het cadeau van de nieuwe school. Een L.O.M.- school, zoals bekend, met mo gelijk de gelegenheid er een kleuterafdeling aan te verbin den. Iets geheel nieuws voor Schiedam. Maar eerst allemaal aan de verwezenlijking van dat cadeau werken. Ouders en oud-leerlin gen: geeft u a.u.b. van uw belangstelling blijk... VERZOEK P BOEKJE VOL altijd f 5.-.contant S voor U C MODEHUIS HIT NIEUWE STADSBLAD - PAG. 3 - WOENSDAG 22 MAART 1972 geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE April 1971: Heien van de „kroonpaal" door mevr. Verwey, wethouder van on derwijs. Feestelijke optocht door de stad. 1 november 1971 Viering van het 10-jarig bestaan van de school in het gebouw aan de Fahrenheitstraat 2. Speurtocht voor de leerlingen door de diergaarde Blij dorp. Zaterdag 25 maart a.s.: Van 11 tot 18 uur „Kermisfestijn" in het schoolgebouw Fahrenheit straat 2. Dit feest is voorbereid door een werkgroep bestaande uit leden van de oudercommissie en het personeel van de school. Daarnaast zijn een aantal werkoch- tenden en -avonden georganiseerd waaraan een groot aantal ouders heeft deelgenomen of nog zal deelnemen (prijzen vervaardigen, inrichten van de kermis). Een reüniecommissie van oud-leer lingen is bezig haar aktiviteiten vast te stellen. O.a. zullen op het kermisfestijn films en dia's uit de oude doos worden vertoond. Verder o.a.: Toneel en andere expressie door leerlingen, demonstraties spinnen en weven, rad van avontuur, restaurant. Doel: Gelden bijeenbrengen voor een cadeau t.g.v. het in gebruik nemen van ue nieuwbouw. Zaterdag 15 april a.s. (bij slecht weer 22 april): 4e strandwandeltocht. Hoek v. Hol- land-Scheveningen 16 km. Mogelijk heid van tussentijds uitvallen in 's-Gravenzande (6 km.) en Kijkduin (12 km). Na de grote vakantie (vermoedelijk) betrekken van de nieuwbouw, met o.a. een voor Schiedam en omgeving geheel nieuwe mogelijkheid voor de opvang van kleuters. Landelijk is van de sinds 1967 bestaande mogelijk heid aan de l.o.m.-school een kleu terafdeling te verbinden nog maar weinig gebruik gemaakt. Het gebouw is glas- en waterdicht. Ook met de afwerking is men al vergevorderd. Op 17 maart 1972 is opgericht: de reünie-commissie van de W. A. van Lieflandschool. Deze commissie doet een oproep aan alle oud-leerlin gen, zaterdag 25 maart, tussen 11-17 uur, naar het schoolgebouw aan de Fahrenheitstraat 2 te komen. Daar wordt een groot kermisfestijn gehouden waarbij o.a. films uit de oude doos gedraaid worden. Als jullie geen gelegenheid hebben tot verschijnen op dit feest, kunnen jullie met het oog op nog komende aktiviteiten (bij interesse) jullie adres opgeven aan: Wim Kurvers, ark „Yani", Lingehaven, Industrie weg, Rotterdam; Kees v. der Spek, L. de Colignystraat 37, Schiedam, tel. 26.74.05; Irma Melchers, S. Dresdenplein 105, Schiedam, tel. 70.16.60; Joke Akkerman, Galilei- straat 25a, Schiedam; Eddie Jeup, KL Katerstraat 11, Schiedam; Erik Olyslager, Julianalaan 90a, Schie dam tel. 26.62.69. Hennessy cn Martell te duur Dan Franse brandy Rancourt, .van 11.65 voor 9.40 3 flessen voor 27. SLIJTERIJ en WIJNHANDEL Oranjestraat 10-12 Telefoon 26.59.97 26.41.40 N voor volgende attracties J en K Vorige week heeft u allemaal kun nen lezen, waartoe onze Zeekadet ten in staat zijn. Gezellig aan boord van hun eigen schip daar bij de Voorhaven. Natuurlijk heeft u er nu met dat mooie weer extra naar gekeken. Zeekadetten zijn goede zeilers en zwemmers, dus met het water vertrouwd. Maar water heb je ook nodig als er onverwachts ergens een „fik" ontstaat. Ziet u, daarom was dat bezoek aan de Rotterdamse Jeugdbrandweer jl. zaterdag ver schrikkelijk belangrijk. Ze hebben met alle soorten brand weerwagens uit de Klein-Polder gehaaid, kennis gemaakt. Ze hebben geluisterd naar alle wijze raadgevin gen. Maar toen kwam het zware werk: het blussen van een brand en welk materiaal men hier voor gebruikt enz., enz. Een leerzame en heel plezierige middag. Daar zijn de Zeekadetten het allemaal over eens. En natuurlijk komen die brandweeijongens op retourbezoek. Mag vrijdagavond dan het Lom- blem-fancyfair-geweld in het kader van de Lomblem-Vastenaktie op de Scholengemeenschap „Spierings- hoek" des avonds om 7 uur na de officiële opening losbarsten en heel wat mensen op de been brengen... Vier scholen, lagere scholen dragen ook hun eenvoudig steentje hieraan bij. Elk op hun eigen manier, zoals de Alb. Magnusschool aan de Park weg op zondagmiddag 26 maart van 1-5 uur, de Mgr. Beckersschool zelfde tijd zelfde dag aan de Ed. van Beinumlaan. Van 1-4 uur op de Martinusschool aan de Iepenlaan en van ongeveer 11 tot 2 uur (des morgens) op de Jacobusschool in Oud-Kethel (einde bus 53). Onnodig te zeggen dat u allemaal van harte welkom bent op deze fancy-fairs. Allemaal voor het goede doel. Met mogelijk straks een vervolg voor de eigen aktie in onze stad op 15 april, het „Lentefeest" in Sporthal „Margriet". BRITISH LEYLAND Off. Dealer voor Vlaardingen, Schiedam, e.o. AUTOBEDRIJF Emmastraat 56 - lel. 34 21 56 Na 18.00 uur: 34 75 00 Vlaardingen Tja, geen voorbeeld ter navol ging, zouden we willen zeggen. Aan de andere kant, handig is het wel, al is zó parkeren ook weer de bedoeling niet. In elk geval: een zondagse sleutelaar die, door z'n wagen op z'n kant te zetten, wel wat eenvoudiger kon sleutelen. Voor u gezien in de Stations straat te Vlaardingen. Men schrijft ons: „De afgelopen zondag in de sporthal Margriet gehouden onderlinge wed strijden van „Excelsior" zijn een groot succes geworden. Dit succes was te danken aan alle mensen die belangeloos .hun zondag voor de organisatie van de wedstrijden heb ben opgeofferd, zoals de jury- en telcommissie. Het is werkelijk op merkelijk hoe Excelsior er ieder jaar weer in slaagt mensen van buiten de vereniging aan te trekken om hun medewerking te verlenen. Uiteraard hebben de deelnemers er ook toe bijgedragen deze dag tot een geslaag de te maken. De plm. 400 deelnemers hebben na weken van gedegen voorbereiding inderdaad hun beste oeentje voor gezet en als we daarom mensen dankbaar moeten zijn dan zijn het toch wel de leidsters en leiders die zeker in de laatste weken door extra trainingen buiten de normale uren om de turnsters en turners in staat hebben gesteld het vertoonde niveau te bereiken. Voor de beste was afgelopen zondag de generale repetitie voor de komen de distrikswedstrijden die a.s. zon dag in de Energiehal aan de Abraham van Stolkweg in Rotter dam worden gehouden. Hoera!' Ik heb de rode puntjes in onze wilde wingerd gezien, er liggen verse radijzen en dure aardbeien in de groentenwinkels, er zitten huismoeders te zonnen in hun vóórtuintje of op hun balconnetje. Het is LENTE en ons aller Mieke viert haar verjaardag. Nee, mevrouw, de geraniums moeten nog even binnen blijven, er kan nog nachtvorst komen. Vrijdag 1 7 maart speelde U.D. voor een volle lrene-zaal. De eerste Schiedamse amateur-toneelgroep, opgericht in 1911, op de 'elfde november, in kas hadden ze toen elf gulden en elf cent. Voorschrift van de dokter" heette het stuk, dat ik „een dolle klucht" zou willen noemen. Na zestig jaar hoef je niet meer te verwachten dat de spelers met hun handen geen raad weten, hun tekst kwijt zijn of boordevol zenuwen hun rolletjes afratelen. Het was helemaal „net echt", met een verrukkelijke huishoudster, die vanaf het eerste moment meteen de zaal béét had. Ook de andere speelsters en spelers kwamen vlot en foutloos over. In hun midden de onverbeterlijke Bets Schmidt-Crans, die nog tot de oprichters hoort... dus al zestig jaar over de planken huppelt. Heel terecht werd ze luide met applaus begroet, ik had zelfs een grote bos bloemen voor haar verwacht, maar ook de S.G. moet blijkbaar zuinig zijn! A.s. vrijdag komt Geron op diezelfde planken met een thriller. Ik kan er helaas niet bij zijn omdat ik al drie andere afspraken heb die avond. O.a. de opening van DE KERMIS van de Scholengemeenschap Spieringshoek door Burgemeester Roelfsema. Er zijn ruim zevenen dertig attracties! (En onnoemelijk veel prijzen te winnen Hebt u al pakjes bloemzaad gekocht? „De schuit in de Nieuwe Haven" ligt vol plantjes en struiken en vergeet vooral niet eens even door De Plantentuin in de Warande te lopen als u uw tuintje gaat opknappen. Wat zou het gezellig zijn als nog meer Schiedammers hun bloembakken gingen volzetten met bloemen in plaats van er alleen maar sigarenpeuken in te werpen. SEBASTIAAN Zo óók onze zeer exclusieve uit binnen- en buitenland. Komt, ziet en overtuigt Uzelf bij: En zo doen ze dat in de garages: met deze kantelbrug kan een auto binnen zeven minuten op „z'n zij" MGR NOLENSLAAN 426 worden gerold. Erg handig bij het inspecteren van bijv. schade aan het chassis of voor bepaalde reparaties. Maar ja, een voorbeeld ter navolging op de openbare weg is het geenszins, zelfs niet voor ingenieuze Hoek Piersonstraat Telefoon 708362 doe-het-zelvers...

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 3