Menu van de week ,,§eminatore il oro" voor C. v. d. Lely Ria Bremer reikt speelweek- prijzen uit Dolle pret met moeders mooiste Dodelijk ongeluk op de Dam aad v. d, drift DANK NAMENS „GROESBEEKSE TEHUIZEN" „Midnight Inbraak in kapperssalon Die snelheid toch paasklaverjas Cowboy" in de Passage Duivekater Opbrengst reumacollecte 2 mille meer BIJ HERMES D.V.S. HfT NIEUWE STADSBLAD - PAG S - WOENSDAG 22 MAART 1972 De televisie-presentatrice Ria Bre mer (o.a. bekend van Stuif es in) zal op zaterdagmiddag 8 april in de F.xpohal te Hilversum de hoofdprij zen uitreiken van de aktie „Maak zelf een stuk speelgoed", gehouden in het kader van de Speelweek 72. Ria Bremer zal tevens zitting hebben in de jury die de door de kinderen gemaakte werkstukken beoordeelt. Verwacht wordt dat er enkele duizenden stukken zelfgemaakt speelgoed te beoordelen zullen zijn. Bovendien is er die dag in de Expohal een grootscheeps speel- feest, waarop alle kinderen (ook als ze niet aan de aktie „Maak zelf een stuk speelgoed" hebben meegedaan) kunnen komen spelen. Er zijn talloze activiteiten, waaronder een grote Speelmarkt. „Het was een jubelend feest, waar ik ogen te kort kwam", schreef Simon Carmiggelt, die vorig jaar in de Expohal aanwezig was en toen ook zitting in de jury had. Bij de speelgoedzaken in Nederland zijn de deelnameformulieren voor de Speelweek 72 verkrijgbaar. De kin deren kunnen de zelfgemaakte stuk ken speelgoed inleveren bij dezelfde speelgoedzaken, waarna de prijs winnaars meedoen aan de finale in Hilversum. Iedere deelnemer heeft in ieder geval altijd prijs, ook als men aan de „Sticker-verzamel-aktie" meedoet. De opbrengst van de nationale collecte voor de „Groesbeekse Te huizen" bedraagt in Schiedam f4.065,86 en in Kethel f 2.690,35. In totaal dus een bedrag van f 6.756,21. Waarvoor het plaatselijk Comité u langs deze. weg van harte dank zegt. Met Palmpasen en Pasen is het traditie om bijzondere broodsoorten te bakken, zoals de Paaskestoet in Groningen. Ook duivekaters worden de laatste jaren weer erg gewaar deerd. Oorspronkelijk kwamen ze uit „Amsterdam en omgeving", zoals Broek in Waterland, Wormer enz. Deze broodsoort, die tegen woordig weer in vele winkels ver krijgbaar is, wordt ook met Pinkste ren en Kerstmis gegeten. Voor de „doe-het-zelf'-huisvrouw het recept van duivekater onder het week- menu. Zondag', gevulde eieren en gevulde tomaten, gegrillde kip, frites, com pote, ijstaart. Maandag: kaasomelet, veldsla en tomaten, rijst, notenkwark. Dinsdag: gebakken lever, appelmoes, aardappelen, gebakken uien, wentel teefjes. Woensdag: slavink, gebakken plak ken knolselderij, aardappelpuree, rabarber met vanillevla. Donderdag: schotel van witte bonen met tomatensaus, gehakt, rauwe witlofsla, flensjes met gember. Vrijdag: tomatensoep met kaas, gebakken schol, gebakken aardappe len, worteltjes. Zaterdag: uitsmijter-kaas, fruit. Notenkwark 250 gr. kwark, 100 gr. noten, 50 gr. geraspte chocolade, 30 gr. basterd suiker, 1/4 liter koffiemelk. Roer alle ingrediënten dooreen, doe de massa over in coupeglazen en bestrooi ze met gehakte noten of geraspte chocolade. 1 kg. bloem, 60 gr. gist, 4 dl. melk, 10 gr. zout, 200 gr. suiker, 30 gr. citroenrasp, 100 gr. boter. Meng de gist met een deel van de lauwe melk aan tot een vloeibaar papje. Schenk dit in een kuiltje in het midden van 600 gr. bloem. Roer de rest van de melk erdoor en laat deze massa 20 minuten rijzen. Meng daarna de rest van de bloem (400 gr.), 10 gr. zout, 200 gr. suiker en 30 gr. citroenrasp erdoor en kneed en besla alles zolang dat het deeg soepel wordt en blazen gaat vertonen. Meng tot slot de gesmol ten, lauwwarme boter erdoor. Ver deel het deeg in 2 a 3 delen. Vorm elk deel tot een bol en laat dit 15 minuten rijzen. Sla de bollen plat en vorm ze tot een puntmodel, laat ze op een beboterd bakblik 15 minuten narijzen. Knip de uiteinden 3x in en krul de ingeknipte punten om. Bestrijk de bovenkant met losge klopt ei en snij er met een mesje wat figuren in. Bak ze in een hete oven in ca. 40 minuten gaar en bruin. MAASLAND Ter gelegenheid van de 25ste internationale landbouw-machinetentoonstelling in Verona heeft de minister-presi dent van Italië, de heer Giovanni Leone, op 12 maart 1972 in de schouwburg van Verona onze landgenoot Cornelis van der Lely, president-directeur van de firma Van der Lely in Maasland, gehuldigd voor zijn bijdrage in de mechanisatie van de landbouw door uitreiking van de „Seminatore d'oro" in de vorm van een gouden op onyx aangebrachte medaille met oorkonde. Andere personen die deze onderscheiding ontvingen waren o.a. Henry Ford, president van de Ford Motor Company en Gianni Agnelli, president van Fiat. De foto toont de onderscheiding Seminatore d'oro" (de gouden zaaier). De tekst op de bijbehorende oorkonde vermeldt: Voorvechter van de machine-ontwikkeling Cornelis van der Lely heeft door de mechanisatie van de landbouw de arbeid van de mensen op het veld menselijk gemaakt, doordat hij hoop op vooruitgang zaaide en zekerheid en vertrouwen op morgen wekte". Het Collecte Comité Schiedam be treffende de Reumacollecte in Schiedam deelt ons zeer verheugd mede, dat de opbrengst dit jaar f 2.000,- meer bedroeg dan in 1971. Het eindresultaat ruim f 12.000,-, waarvoor men alle gulle gevers(sters) langs deze weg van harte dank zegt... Goed, moeders corset was ken nelijk afgedankt. Ze had-em ook gewoon in de plastic vuilniszak kunnen stoppen, maar waar zijn Delftse brug leuningen nog meer voor ge schikt nietwaar. Niet dat zo'n curiosum de kans loopt daar lang te blijven wapperen. Dat laten loslopende jochies zich niet lang zeggen. Gevolg: dolle pret met moeders mooiste. Een passerende fotograaf die het plaatje wel zag zitten knipt af en ziehier.... De 13-jarige Cornelia Bouman, ge woond hebbende aan de Vlaardin- gerdijk, werd zaterdagmiddag inge haald door een truc, bestuurd door de 40-jarige chauffeur D.E. uit Schiedam, die tijdens het inhalen uitweek voor een bromfietser, uit tegengestelde richting. Het meisje kwam te vallen en geraakte onder het achterwiel van de truc. Per G.G.&G.D. werd zij naar de Dr. Noletstichting overgebracht, waar zij bij aankomst bleek te zijn overleden. In een dameskapsalon gevestigd aan de Mgr. Nolenslaan 337 werd in de salon een raam met geweld open gebroken en uit de kassa een bedrag van ongeveer f 100,— meegenomen. Ook de bovenwoning kreeg onge wenst bezoek. Hier legde men beslag op een portefeuille waarin zich een bedrag van ongeveer f 1400,— be vond. Nog veel te veel automobilisten denken dat men zich in de stad een ongelimiteerde snelheid kan veroor loven, zoals 8 automobilisten dit deden met een hoogste snelheid van 76 km op de Nieuwe Damlaan en op de Horvathweg, hoogste snelheid 74 km. Een officieel papiertje zal hen hopelijk wel tot bezinning brengen. Leden en supporters van Hermes DVS kunnen vrijdag 24 maart vele paaseieren winnen,'indien zij mee doen aan de traditionele Paasklaver- jaswedstrijden. Aanvang 8.15 uur clubhuis Harga. Morgenavond, zaterdag-, zondag-, dinsdag- en woensdagavond de film „MIDNIGHT COWBOY". Met in de hoofdrollen Dustin Hoffman, Jon Voight e.a. Op vrijdagavond 24 maart a.s. een optreden van het Rotterdams Danscentrum in dit theater. Uw Passage Theater met als solisten Ineke Sluiter, Lucas Hoving en Bianca Dillen. Een avond die u beslist niet missen mag. Aanvang: kwart over 8. „De avonturen van Pietje Bell". Daar gaan alle kinderen op woens dagmiddag 29 maart om 2 uur van genieten. In het Passage Theater. Het wordt weer tijd voor de „stalletjes" voor de deur van de winkels. Doet u daar al aan mee?

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 8