HARGA-FILOSOFIETJES Hermes D.V.S. gewoon in kampioenworm Randstad Pasar Malam Schiedamse sporthal M.P. op de band in het Stedelijk O.B.K. HEEFT ER EEN ERE-LID BIJ n in TAL VAN ATTRACTIES. HUISORKEST KAART U MEE MET „NIEUWLAND"? KLANKEN VAN GOLGOTHA VOOR HET LEGER CONTACTAVOND VAN DE OOIEVAARS HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 40 WOENSDAG 29 MAART 1972 Het Deep River Quartet dat zich ook zal laten horen temidden van de Oosterse toestanden in de Sporthal „Margriet". Voor de eerste maal wordt de Randstad Pasar Dalam, hetgeen betekent „Binnenmarkt" in de Schiedamse Sporthal „Margriet" georganiseerd. En wel van 31 maart tot en met Tweede Paasdag. Loco-burgemeester van Schiedam, mevrouw G. D. Verwey-de Graaff, zal de Pasar Dalam vrijdagmiddag om 2 uur openen, waarna u er met de kinderen gezellige dagen kunt beleven. Want er staat heel wat op het programma. Als we u zeggen 65 stands, dan begrijpt u, dat u hier volop aan uw trekken komt. Slaagt dit dan hopen de organisato ren hiervan, de heren Rob Dessau- vagie en Koedood dit tot een jaarlijks evenement te maken. Om dat men weet dat hieraan behoefte bestaat. Dat er in Schiedam e.o. veel gezinnen wonen die hun jeugd in de tropen hebben doorgebracht. Of er slechts een paar jaar hebben ver toefd, maar waarvan de herinnering nooit zal verbleken. Omdat het een fascinerend land is:.. De Amsterdamse boetiek „Indonesia Baru" zal tweemaal per dag mode shows brengen. Geen gewone jurk jes, maar troost u: ze zijn te koop. Er zullen speciale jurkjes uit India zijn met kralen en spiegeltjes. Doch u kunt ook doorgedrukte batiks per meter kopen en iets maken naar uw eigen fantasie. Stoffen verkrijgbaar in corduroy, katoen en badstof in de allermooiste dessins. Pasar Dalam start zijn eerste markt in Schiedam. Met een eigen huis orkest „Tempo Tropica". Bekende artiesten treden hier op zoals Sandra ven Andres (vrijdag en zondag), Saskia Serge (maandag), Ronnie Tober (vrijdag), Cisca Peters en de Chico's (zaterdag) en the Deep River Quartet beide Paasdagen. Niet te vergeten het optreden van de Indonesische hof dansers, Hawai- ensemble. U zal zich geen moment vervelen, want ér zijn maar liefst 65 stands. Teveel allemaal om op te Vanaf maandag 27 maart t/m zaterdag 1 april is er in de aula van het Stedelijk Museum een band opname te beluisteren van de Matthaus Passion van J. S. Bach. Tevens is er een expositie van 40 passieprenten van de vorige week overleden kunstenaar Aad de Haas, gecompleteerd met het abstrakte schilderij Piëta in Rood van Moniru Agata. De bezoeker wordt daar met drie kunstuitingen gekonfronteerd met als thema het lijdensverhaal van Jezus. De Matthaus Passion begint om 13.15 uur en duurt tot ongeveer 16.30 uur. Sandra en Andres, vierde op het Songfestival, maar met een speciale liefde voor Pasar Dalam. Er zijn nog enkele plaatsen open voor het Paasconcours van de wijkvereniging Nieuwland op zater dagmiddag twee uur in het wijkcen trum. U kunt zich hiervoor nog aanmelden tot donderdagavond bij P. B. Brand, Dr. Wibautstraat 29. Staande derde van rechts het net van Bruggen. Op de jl. zondag gehouden leden vergadering in gebouw „Tivoli" is met algemene stemmen tot ere-lid van het harmonie-orkest „Oefening Baart Kunst" benoemd de heer C. J. van Bruggen. Terécht! Want de heer Van Bruggen werd reeds in 1914 lid van O.B.K. Blies daarin al die jaren heel rustig en heel trouw zijn partijtje, maarrr... was tevens rond een halve eeuw nieuwe ere-lid van O.B.K. de heer C. J. bestuurslid, 40 jaar bestuurslid afd. Zd. Holland der Kon. Ned. Federa tie Harmonie en Fanfare. Hij heeft zich hiervan los gemaakt en zijn plaats aan een jongere overgedragen. Reden genoeg voor voorzitter J. H. H. van Krogten om dit toegewijde lid tot ere-lid te verheffen en hem namens de gehele vereniging heel hartelijk dank te zeggen voor de bijzonder prettige samenwerking. En voor alles wat hij voor O.B.K. gedaan heeft. Hetgeen bekrachtigd werd met een daverend applaus. Als dankbare herinnering hieraan over handigde spr. hem het Groot Opera- boek. Iets waarmede hij middenin in de roos schoot. Tot slot had het ere-lid het laatste (dank)woord en bleef men nog even gezellig bij elkaar. Saskia en Serge, eveneens gasten op de Pasar Dalam. Gisteren stond het weer in de krant. Een overval gepleegd. Pakweg een paar duizend gulden buitgemaakt. De dieven namen bij de vlucht een vrouw als gijzelaar mee, die maandenlang nog de nasleep hiervan zal voelen en er misschien zelfs een trauma van kan krijgen. Maar dat was niet de enige overval die op die dag gepleegd werd. O nee, er waren nog twee andere overvallen (de ene bracht niets op) en een inbraak En waarom allemaalWe hebben reeds in de paar maanden van dit jaar meer misdrijven gehad dan in het hele vorige jaar bij elkaar! Je snapt eigenlijk niet waarom mensen een overval plegenwaarom de één geld of goed van een ander meeneemt; waarom er mensen zijn die kinderen kidnappen; waarom... Je kan het zelf verder wel invullen. Wat mensen al niet voor manieren uitvinden om aan geld te komen... Of... Zou het wel alleen om geld gaanZouden misdadigers niet willen werken? Het kan zijn dat een man met een goede job fraude pleegt, alleen maar om het simpele feit dat het zo spannend vindt. Het is als het ware een soort honger. Of een soort dorst, hoe je 't noemen wilt. Maar deze mensen kunnen er niet zonder! En dat is het nu ook met Jezus. Je kan er ook niet zonder. En wat nog meer is: Hij neemt al die andere dorst weg. En dan zal je ook niet meer naar misdaad verlangen als je je verveelt of niet prettig voelt. Je zal nu misschien zeggen dat je helemaal geen misdadiger bent. Dat zal dan wel zo zijn, maar zoeken doe je toch allemaal; of het nu in de misdaad is of in het protest tegen deze wereld of drugs of weet ik wat. En met al deze verlangens kun je bij Jezus terecht. Wil je er écht niet meer over weten? Iedere zaterdagavond 8 uur: Koffiebar „De Goede Haven", Westfrankelandsedijk I, Schiedam. MICHEL Het Leger des Heils te Schiedam belegt op Goede Vrijdag 31 maart een bijzondere samenkomst in het gebouw aan de Lange Haven 27, onder het motto: „Klanken van Golgotha". Deze dienst, afgewisseld door decla matie, solozang, samenzang en schriftlezing, begint om 20.00 uur en wordt verzorgd door het zang koor van het Leger des Heils te Schiedam, o.l.v. C. A. Scheper en het muziekkorps o.l.v. A. Bijloo. Medewerkenden: mevrouw A. de Ruiter-Penning, solozang; zr. M. Kats, declamatie; majoor F. Zui- dema, declamatie; zr. C. Noortwijk, schriftlezing; zr. M. den Hartog- Verdam, orgel; br. J. M. Maat, orgel. De algehele leiding is in handen van majoor J. Brinkman. Toegang vrij. noemen. Neemt u liever a.s. vrijdagavond zélf een kijkje. Kom met het gehele gezin een van de beide Paasdagen of allebei. Het wordt zo verschrikkelijk gezellig, dat u vanzelf wel terug komt. Voor de toegangsprijs behoeft u het trouwens niet te laten. Die bedraagt voor volwassenen f3,-, kinderen tot 12 jaar f 1,50. Op vertoon van hun A.O.W.-identificatiebewijs be hoeven de 65-plussers slechts f 1,50 te betalen. Tot ziens op de eerste Pasar Dalam van Schiedam: vrijdag van 14.00-24.00 uur, zaterdag 1 april van 1 uur tot 12 uur 's nachts, zondag Eerste Paasdag van 1 uur tot middernacht en Tweede Paasdag van 1 uur tot 11 uur des avonds. P.S. Jongelui: informeer eens naar de wegwerp-slaapzak van dubbel- laags geprepareerd papier, polysti- rene. Het kan immers zijn dat er weer een popfestival op Whight komt? Op donderdag 30 maart a.s. komen de leden van de invaliden-sportver. „De Ooievaars" bij elkaar met de bedoeling wat aan sport te doen, doch ook een spelletje bingo te plegen. In het recreatiegebouw van de Hollandia Gist- en Spiritusfabriek. Aanvang: acht uur, 's-Gravelandse- Nee, de eerste twintig minuten gaf ik Leerdam Sport beslist de meeste kans om de beide punten mee naar huis te nemen. Waarschijnlijk was dit op mijn gezicht te lezen, ondanks de voorspelling van Henk v.d. Veer 3-1 voor de blauw-witten. Veel te laag geschat! Dit Hermes D. VS. kwam er steeds beter in, al zij toegegeven dat Leerdam Sport geen krimp gaf. Maar de blauw-witte aanhang kon rustig thee gaan drinken. Met een koekje erbij, want toen had Wim Klein even voor een openingstreffer gezorgd... Het zag er dus allemaal hoopvol uit. Ondanks de onvriendelijke regen. Het geroezemoes van bezoekers van die fantastische kermis daar ergens op de achtergrond... Eichhoornjazeker van Leerdam Sport, bewees zijn kunnen: na het succesvolle doelpunt van Theo de Raay: hup 2-1Hermes D. V.S. smeerde zijn doelpuntenmachines, al zorgde Lagendijk met het missen van die strafschop wel voor een teleurstelling. Goed, gewoon doorgaan Klein. De Bruin en tweemaal v.d. Voort? Ze waren niet meer te houden. Men drong naar het hek. Men moedigde zijn favorieten aan. Ook toen de stand al tot vertwijfeling van de glasmensen al was opgelopen tot 5-2. Zij deden er van alles aan. Soms niet al te vriendelijk. Maar dat gold wel voor beide partijen. Afblazen, oplappen en weer gewoon verder gaan. In de bestuurskamer voorzichtig, o zo voorzichtig, want een voetbal is zo wispelturig, plannen vooreen „klein feessie" bouwen straks Als dit Hermes D. V.S. kampioen wordt. Zit er echt wel in. Maar liever nog niets zwart op wit zetten. Een feessie is zo gebouwd... MIEKE Indonesische hofdansen, tijdens het Paasweekend in de Schiedamse Sporthal. H

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 40