POTO 49.- Coster DAGn Donderdag opent Végé supermarkt Bachplein SPAARBANK ANNO 1820 Ons Passage-Theater Paas-mime-spel voor jongeren DAGCASSETTES VAN DE HEMA „Wat zien ik" in het Passage COSTER Voor reisdeviezen en alle verzekeringen HET NIEUWE STADSBLAD PAG 4 - WOENSDAG 29 MAART 1972 Drogisterij - Parfumerie Rembrandtlaan 11 Schiedam Tel. 267632 Polyester katoen, 'n regenjas die er te gen kan! Geheel gevoerd, waterdicht. Voor vakantie, vrije tijd, in de auto, enz. De prijs is zó laag, dat U er daarvoor niet zonder kunt zitten! i tijd, in de auto, enz. voor vader en zoon PAASKLANKF.N Morgenochtend, donderdag, om tien uur gaan de deuren van de Vége- supermarkt, het semipermanente winkelcentrum aan het Bachplein in Groenoord wagenwijd voor de be woners en belangstellenden wagen wijd open. Vanavond om half zeven heeft intern de feestelijke overdracht plaats. Opgeluisterd door de mannen van St. Radboud. De inwoners van de wijk Groenoord worden daarna van 19.00 tot 20.00 uur in de gelegenheid gesteld een kijkje in de supermarkt te nemen en tevens kennis te maken met de eigenaar, de heer J. M. van de Bosch en zijn verkoopstaf. De overige winkels, namelijk de foto- en optiekzaak, de textiel, delicatessen en schoenezaak zullen zeer snel daarna volgen. Verwacht mag worden dat medio april de officiële opening van het totale winkelcentrum zal volgen. Wethouder Bolmers heeft zich hier toe bereid verklaard. Gegevens Vége supermarkt Oppervlakte ruim 400 m2; totale kruideniersassortiment; aardappelen, groenten- en fruitafdeling; verkoop van voorverpakt vers vlees; uitge breid non food (grammofoonplaten, lek tuur, glas en aardewerk). De officiële opening wordt verricht door de directeur van Vége-West, drs. C. J. M. Verhoeff. BEIS- DEVIEZEN Op de avond van Goede Vrijdag in de Singelkerk te 19.00 uur: dan komt een Haagse groep jongeren, die in de Goede Week elke avond in een andere kerk het spel brengen van Theo Vesseur; ,,Ben ik het, Heer? Het spel heeft het bij zijn eerste opvoeringen goed gedaan, bij de jongeren, en ook bij de recensenten van kranten. Het plaatst iedereen voor de schuldvraag. Niet alleen voor de vraag naar schuld aan Jezus' lijden en dood. Maar heel indringend ook voor de vraag naar schuld aan het lijden in Vietnam en Latijns Amerika, in Afrika en in onze eigen straat. Een eigentijdse bezinning voor jon geren, door jongeren. Hoe druk of het bij de andere stands was. Sjoelbakken voor de jongeren, onder streng toezicht uiteraard. De bedrijfsleider van de nieuwe HEMA de heer H. A. G. de Haard en rayonchef M. Bakker begaven zich waterdagavond omstreeks tien minu ten voor 7 naar de auto van de heer De Haard, geparkeerd achter het warenhuis. Men had de bedoeling de vier dagcassejtes naar de bank te brengen toen de heer Bakker plotse ling iets in zijn rug voelde en zich omdraaide.Een man, een zuidelijk type maande hem kortaf met een stiletto en een pistool gewapend het geld te laten vallen. Hoewel de hder Bakker nog poogde twee cassettes te redden door deze naar de heer De Haard te gooien, mislukte dit maar ten dele. Waarna de man in een gereedstaande auto sprong en uit het gezicht verdween. Een bedrag van f 28.456,- met zich meevoerend. Een toevallige voorbijganger had het nummer van de Opel opgenomen, maar het bleek later een gestolen wagen te zijn, waarvan men het spoor in Delft bijster raakte. De politie stelt een uitgebreid onder zoek in. De KERMIS in de Scholengemeenschap Spieringshoek heeft alle verwachtingen ver, mijlen vér overtroffen. De organisatoren hadden er op gerekend dat voor Lomblen wel tien timmerkisten a f 433,- verdiend zouden worden. Het werden er... houdt u vast: VIJFTIGl Ruim negen en twintig duizend gulden stroomden binnen, allemaal met kwartjes en dubbeltjes... denk eens even aan de leerlingen die drie avonden achtereen zaten te te'len! Iedereen was „door het dolle heen". Een meneer vond dat ie nog zo weinig had gedaan en schreef een briefje „Goed voor een Afghaans handgeknoopt slaapkamer-tapijt van vijf en negentig gulden Een ander stelde nog gauw een prijs van 100 liter benzine beschikbaar, er werden acht kisten binnengeschoven met elk 15 kg. sinaasappelen. Wie heeft dat zou ik nou eindelijk wel eens willen weten dat stomme verzinsel bedacht: „In Schiedam kan nooit niks Mensen: hier kan AIJ.ES. Als je het maar degelijk vóórbereidt, als je het maar grondig allemaal samen overlegt, als iedereen maar mee wil doen. (En tijdig „Het Nieuwe Stadsblad" inschakelt zou ik er bescheiden aan toe willen voegen). Daarom ben ik vol goede moed met betrekking tot ÜNS Passage theater. Er is n.l. een speciale commissie aan het werk getogen die met grote zorgvuldigheid alle mogelijkheden en wensen voor verbetering van dit theater op papier heeft gezet. Ze hebben op verschillende plaatsen in Nederland Culturele Centra bezocht, goed geluisterd en gekeken wat elders de ervaringen zijn. Natuurlijk moeten de garderobes geheel veranderd worden, het toneel uitgebreid (is al mee begonnen), de zaal .verkleind tot 400 d 500 zitplaatsen, diverse kleinere zalen geprojecteerd. Er wordt zelfs aan een bistro gedacht om het avondje uit" knus te kunnen besluiten... Voorlopig ligt hun rapport bij B. en W. Hopenlijk gaat dat EdelAchtbaar College spoedig spijkers met koppen slaan. Intussen is het aan ons. eenvoudige Burgers, om belangstelling te tonen. Let bijvoorbeeld al vast eens op de bijzonder goede film die er de volgende week gaat draaien. S EB AS TI A An Dat het Spieringshoeklyceum met de opbrengst voor Lomblem midden in de roos schoot wist deze mijnheer op dat moment nog niet toen hij zijn doelwit koos. Vervolg van pagina 1 Met een degen een sieraad door de tralies heen op vissen. Geen gemakkelijke taak, wel fascineren. Vanaf donderdag 30 maart en natuurlijk ook tijdens de beide Paasdagen de film waarop eigenlijk geheel Schiedam gewacht heeft. „Wat zien ik"... naar het gelijk namige boek van Albert Mol. Voor onze 65-plussers een éxtra verras sing: want zij hebben voor de prijs van slechts f 1,25 toegang tot alle voorstellingen. De hoofdrollen in „Wat zien ik" worden vervuld door Ronny Bier man, Sylvia de Leur, Piet Romer, Jules Hamel, Henk Molenberg. Ber nard Droog en... Albert Mol. Voorts elke middag om twee uur Heintje in de kleurenfilm „Eind goed, al goed". Waarin u ons Nederlands zangwonder als film acteur en zanger hoort etl ziet. Vanaf morgen, 30 maart in het Passage Theater... Op Eerste Paasdag zondag 2 april zal de stadsbeiaardier C. Don op het carillon in de toren van de Grote Kerk van 11.30 tot 12.00 uur paasklanken ten gehore brengen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 4