Tops de tor vindt paasei z—rrrrir ÏÏl 199.- isip.-na adviseurs voor geluid en beeld elektrische huishoudelijke apparaten Schiedam-teams behalen de volle winst i JPIPt K I autoradio Nu comp.ee< me. 6 wa«. i"»ouw- Philips portable radio 22RL 500 Héél speciale Paasprijs Een goedkope maar betrouw bare cassette recorder NORDMENDE DING! Uw laatste kans laatste week Grundig Stereo Radio RTV 500 Paasprijs Speciale Paasprijs HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 30 - VRIJDAG 31 MAART 1972 De zon was net te voorschijn ge komen. Lange goudgele stralen vielen op de bloemen in het wei land. Eén voor één vouwden de bloemen hun blaadjes open en richtten hun kopjes op naar de zon. Het zou vast een hele mooie daig worden. "tussen de grassprieten liepen de torren bedrijvig heen en weer. Ze moesten vandaag met de grote schoonmaak beginnen. Dat was hoognodig. De hele winter had den hun kachels hard gebrand en dan alles zo stoflfig. Daar om waren ze vanmorgen ook alle maal vroeg opgestaan. Eén van de torren heette Tops. Ze was de kleinste van allemaal, maar had wel altijd het hoogste woord. Tops had gezegd: schoonmaken dusJa. ja, die Tops had het wel voor het zeggen. Eigenlijk vonden de an dere torren het niet leuk, dat Tops zo de baas speelde. Zij wil- yden ook wel eens nummer één zijn. Maar als iemand zoiets zei, kllom Tops in een lange gras spriet en begon zo hard te schel den, dat het gevaarlijk werd voor de torren. Van alle kanten kwa men dan de vogels en veldmuizen om eens naar die aardige torren te kijken en er meteen een paar als middagmaal te gebruiken. Zo bleef Tops de baas. Alile torren waren hard aan het werk. Of niet? Nee zeg, Tops liep op haar tenen weg van de wer kende torren. Ze had zelf hele maal geen zin in schoonmaken. Ze hield meer van wandelen in het zonnteje. In de verte hoorde ze nog 't kloppen van de matjes. Zo, nu was ze wel ver genoeg van het torrendorp weggelopen. Ze ging op een boterbloemblaadje zitten en deed haar ogen half- didht. Wat was de zon al heerlijk warm, zo vroeg in het voorjaar. Tops keek door haar oogharen naar de blauwe lucht. Ze zwaai de de vogels gedag. Die zagen haar toch niet, dus dat kon ze best doen. Tops wilde daar nog een hele tijd blijven zitten, maar plotseling schrok ze zo verschrik kelijk, dat zij én haar voelsprie ten rechtop gingen staan. Wat kwam daar voor een eng ding aan Het rolde steeds dichter naar Tops toe. Wat een raar ding. Het was groot, rond en had al lerlei gekleurde stippen. Tops wilde eigenlijk hard Weglo pen, maar ze was te nieuwsgierig om niet eerst te willen weten wat het voor een ding was. Vlak bij Tops stopte het ding. Tops be keek het goed. Mmm, het rook lekker, een beetje zoet. Tops zag dat de gekleurde stippen van pa pier waren en daar tussendoor was die heerlijke lucht. Ze kon er niet achter .komen wat het was en rende daarom vlug terug naar het torrendorp om de ande ren te halen. Die keken erg verwonderd, toen Tops veritelde wat ze op haar wandeling had ontmoet. De tor ren vonden het niet mooi van Tops, dat ze niet meehielp met de schoonmaak. Maar voordat ze dit zeiden wilde ze eerst het ding zien. Daar lag het en Tops had groot gelijk. Het rook heerlijk. Eén van de torren stelde voor om een stukje van het ding te proe ven. Misschien smaakte het ook lekker. Dat vond Tops een prima idee; voor haarzelf. Ze vond, dat zij het recht had om als eerste het ding te proeven en deed dat. Ze nam voorzichtig een klein hapje. Verrukkelijk Ze nam nog een hapje en nog geen enkele kans om ook iets te proeven. Tops at en at. Ja, ze at zoveel, dat ze even later op de Op deze plaats het Schuttersveld verrijst straks het nieuwe gebouw van de wijkvereniging „Nieuwland". grond rolde. Dat kwam ervan. Ze moest alles voor haarzelf hebben en had er natuurlijk buikpijn van gekregen. De torren hadden hele maal geen medelijden met haar. Het was haar eigen schuld .Dat kwam van het baasspelen. Ze zou het nu wel afgeleerd zijn. Terwijl Tops daar zo op de grond lag en de andere torren er om heen, was nog iemand aan komen lopen. De achterste torren zagen hem het eerst en riepen hem ge dag. Ze vroegen, wat hij hier kwam doen en hij zei, dat hij iets verloren had. Het was uit zijn mand gerold en moest hier er gens in de buurt terecht zijn ge komen. Aha, nu begrepen de tor ren al gauw waar Tops haar buikpijn vandaan kwam Hier stond Herman de haas. In Nu is 't tijd om een goede tijdens't rijden) Uitvoenng aan massa. speaker en inzakantenne Als Paasprijs Tegen kleine meerprijs ook met opbouwluidsprek^^^ yayyapig.; deze tijd van het jaar was hij paashaas en bracht chocolade eieren rond. Eén van die eieren was uit de mand gerold en Tops had hem gevonden. Herman wenste Tops het beste en ging gauw door met eieren rondbren gen. De torren droegen Tops naar huis. Met de paasdagen at ze al leen wat beschuitjes en dronk slappe thee. Gelukkig was ze vlug beter en begon meteen met de schoonmaak van haar eigen huis je. Ze had echt geleerd om niet altijd de baas te moeten spelen. De andere torren hadden hele fij ne paasdagen gehad. Ze kregen mooi gekleurde paaseieren van Herman en wisten, dat Tops voortaan een leuke tor zou zijn: 'kllein, maar fijn Henriëtte Hofman een "grote" portable met concert luidspreker. Lang, midden, korte golf en F.M Uitgangsvermogen liefst 1000 w. Drukknopsysteem voor 4 voorkeurzenders. Aansluiting voor buitenantenne, recorder, oortelefoon en netvoedingsapp. STANDARD model T 115 W. Drukknopbediening en serm- automatische opname. Compleet met draagtas en microloon met afstand- bediening. Moderne vormgevi g metaal/zwart Normale winkelprijs 14SL om een Nordmende Dingi te kopen. De voorraad is bijna uitgeput en kan niet meer aangevuld worden. Wilt U nog profiteren, torg dan dat U erbij bent. DINGI; een kleine portable met grote prestaties. Lange- midden, korte golf en F.M. aansluiting voor recorder, lichtnetdeel en hoofdtelefoon, ingebouwde ferriet- en telescoop antenne. Normale winkelprijs 179,- gratis oortelefoon, (evt. lichtnetdeel f 29,- een kwaliteits tuner-versterker. Vier golfbanden, natuurlijk ook F.M.-stereo. Aparte aansluitingen voor P.U. en recorder. Het toestel wordt geleverd compleet met 2 excellente drukkamer luidspreker boxen. Uitvoering mat noten. Normale winkelprijs 638, Veel wereldmerken in voorraad o.a. Aiwa, Akai, Bruns, Dual, Grundig, Philips, Sony, Standard. TUINLAAN 50 SCHIEDAM TELEFOON 26.48.25 Aan overzijde van postkantoor. In de zesde ronde van de competitie van de Rotterdamse Schaakbond hebben de vier teams van schaak vereniging „Schiedam" een optimale prestatie geleverd door uit de vi^r gespeelde wedstrijden acht match- punten te vergaren. Het Eerste tiental verdween defini tief uit de gevarenzone van de Promotieklasse door een zege op het Westen I uit Rotterdam. .Na afloop van 'de eerste speelavond, werd afgebroken bij een voorsprong van 3,5-2,5, zodat nog vier partijen moesten worden uitgespeeld. De vier Schiedammers kweten zich uitste kend van de van hun verwachte taak en brachten door drie remises en een overwinning de eindstand op 6-4. Met deze zege kwam „Schiedam" I op zes matchpunten, genoeg om de degradatie te ontlopen. Het Tweede tiental moest aantreden tegen rode lantaarndrager Schie- broek II, dat zich zeer heftig verweerde om degradatie te vermij den, zodat de Schiedamse over winning moeizaam tot stand is gekomen. Nadat de eerste zitting een 4,5-3,5 voorsprong had opge leverd moesten de twee afgebroken partijen minstens één bordpunt opleveren om de totaalzege te realiseren. Via twee remises gelukte dit en won „Schiedam" II met het kleinst mogelijke verschil, 5,5-4,5. Kampioenskandidaat „Schiedam" III won gewoontegetrouw ook de voorlaatste ronde, zodat, aangezien ook collega/concurrent Rock II won, inderdaad de laatste wedstrijd van de competitie Rock II-Schie- dam III op 20 april de beslissing gaat brengen. Beide teams wonnen ge durende deze competitie al hun wedstrijden en staan dus met 12 matchpunten bovenaan de ranglijst, doch wat het aantal bordpunten betreft staat „Schiedam" er voor deliger op: 37,5-33,5. En aangezien bij gelijk eindigen in matchpunten de behaalde bordpunten van het gespeelde seizoen beslissend zijn, kan „Schiedam" het zich permit teren gelijk te spelen met 4-4. De spanning zal te snijden zijn op de avond van de 20e april. De kans is groot dat schaakvereniging „Schie dam" dit seizoen een kampioens team te huldigen heeft en dat is de laatste jaren bij de club niet meer het geval geweest. Het Vierde achttal leverde in deze ronde een grandioze prestatie, die de stunt van het Tweede uit de vorige ronde dit Tweede tiental werkte een achterstand van 2-5 geheel weg door de drie afgebroken partijen te winnen en kwam zodoende nog op 5-5 - zelfs overtrof. Tegen Lombar- dijen II keken de Schiedammers na twee uur spelen tegen een 0-3 achterstand aan. Een remise bracht echter de ommekeer. Bij de stand 0,5-3,5 waren dus nog vier partijen aan de gang en had de tegenstander aan een half punt genoeg voor een gelijkspel en aan één punt voor de zege, een schier hopeloze taak voor de Schiedammers om dit te ver hinderen want om nog te winnen moesten alle vier de partijen in een zege eindigen. Doch het bij onmoge lijke gebeurde; de achterstand van 0,5-3,5 werd omgezet in een eind uitslag van 4,5-3,5! Het „Schie damse" succes was hiermee com pleet. Alle vier de teams behaalde in deze ronde de overwinning. J M. L. Vermeulen

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 30