HetLentefeest '72' wordt 't helemaal 13 Pastoor Meijer ontmoetiings- centrum Sporthal „Margriet" zaterdag Openheid en openbaarheid en wat B. en W. er van denken Mercurius NIVON SCHIEDAM „BIJ DE BUREN AAN DE OVERKANT T. B. GOEI, AFWEZIG CJV Soc. „De Vonk" gesloten Verkoop Jes '72 gaat niet door koperen plOnt&KhOnfy 0/2OHA. mor rrt£ósïn<a haak. jfaf&Srngs- SCHIEDAM BOEKJE VOL altijd f 5.- contant voor U donderdag Burgemeester H. Roelfsema heeft gisteravond van afgevaar digden van de Scholengemeen schap „Nieöwelant" en in te genwoordigheid van de direc teur, de heer J. G. Etman de langspeelplaat gekregen, waar over héél Schiedam praat! Evenzeer als over het „Lente feest '72" dat nu met rasse schreden nadert... De gehele Sporthal „Margriet" is vol geroezemoes. Stands worden opgebouwd. IDEEENBUS /cbrng/chcdore „NIEUWELANTKLANKEN" SCHRIJFMACHINES geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 3 - WOENSDAG 12 APRIL 1973 Secretariaat: Damlaarl 242, telefoon 708486 (indrukken van Engeland, Wales en Schotland), causerie met kleurendia's en kleurenfilm door SIMON DE WAARD In zaal 1 van het gebouw „IRENE", Nieuwe Haven 155. Aanvang 8 uur. Entree 75 cent Op het podium, dat u al van de „Pasar Dalam" kent, komt een groot schoolbord te staan. Het „standen bord" van zaterdag 15 april. Met als eerste opschrift het bedrag van f 100,- dat een bejaarde Schie dammer, die onbekend wenst te blijven, op onze krant af gaf. Bij datstandenbord" zal een aardig meisje de gehele dag te vinden zijn. Bij haar kunt u uw bijdragen voor het clubhuis voor alle invaliden van Schiedam kwijt. Te deponeren in een grote afgesloten bus. Op het bord de verantwoording ervan... Bedrijven, verenigingen, winkeliers, doch ook particulieren... Wéér die knipoog! Het zou zo verschrikkelijk fijn zijn als het bestuur van de Stichting „Lentefeest" zondagmorgen kan zeggen: „Dat is Schiedam op zijn allerbest". Ik weet dat u altijd eerst van dat „heel voorzichtige" bent. Groot gelijk! Ik ben misschien altijd veel te enthousiast. Maar ik kén u immers op een prikje. Ik weet dat ik altijd op u kan bouwen. Al bijna twintig jaar. MAG ik dan astublieft vertrouwen in uw milddadigheid hebben omdat het gaat om, en dat is zo verschrikkelijk BELANGRIJK: om een zuiver SCHIEDAMS initia tief. Waar Rietje Konings vorige Lente haar smalle schouders onder zette. En dat nu uit gaat groeien tot een machtige manifestatie. Op zaterdagmiddag 15 april a.s. als burgemeester Roelfsema dit tweede „Lentefeest" officieel om 2 uur gaat openen... Mogelijk heeft u als invalide be paalde wensen of suggesties voor dat nieuwe clubhuis. Schrijf ze nu meteen op een briefje. Laat dat briefje in die grote ideeënbus be landen. Eveneens op het podium. Móeders van Schiedam: u weet toch dat om 3 uur uw kinderen vijf kwartier kunnen genieten van de dieren uit het grote Dierenbos van de Fabeltjeskrant? Er zijn mensen, die denken dat het „Lentefeest '72" alleen bedoeld is voor de invaliden. Niets daarvan. IEDEREEN is van harte welkom. IEDEREEN krijgt de gelegenheid zijn of haar bijdrage af te leveren. U kunt de stand tot 2 uur in de nacht helemaal bij houden. De heer W. G. E. Valk, nog met hart en ziel aan de W.F.-bedrijfsschool verbonden zal na de openbare lessen 's morgens zelf op het podium bekend maken wat de verkoop van die fraaie werkstukken daar op de bedrijfsschool opgebracht heeft. Na tuurlijk gaat u er in de morgenuren eens een kijkje nemen. Een bod doen op die fraaie handwerkstuk ken. Zie foto... Onnodig te herhalen dat de op brengst daarvan bestemd is voor de Stichting „Lentefeest". Zaterdag 15 Arts tot 5 mei Waarneming: Dr. D. Houthpvsen. Dr. G. Pet, Dr. P. van Santbrink. Visites opgeven voor 9 Telefoon 206611. Scholengemeenschap Nieuwelant zingt... Een (inmiddels uitverkochte) stereo-langspeel aan burgemeester H. Roeltsema gisteravond bij hem thuis door de directeur van deze Scholengemeenschap, de heer J. G. Etman uitgereikt. Op de achtergrond pater Preusting, zeer nauw bij de opnamen van de plaat betrokken. In verband met dringende werk zaamheden aan de vloeren in het C.J.V. Gebouw „Jeugdhaven" aan de Lange Haven 129 te Schiedam zal de sociëteit „De Vonk" tot nader aankondiging'gesloten zijn. Na volledig herstel der vloeren zullen de leden ervan op de hoogte worden gehouden wanneer de socië teit weer begint. Bij een duik in het verleden bots ik altijd tegen pastoor Meijer van de Singelkerk aan. Iedere woensdagavond kwam hij bij mijn ouders een kaartje leggen. Dan zette hij zijn uitneembare manchetten op de tafel deelde de kaarten en zei: Vóórhandje". Eens in de maand meldde hij: „Getverderrie... de hele middag biecht gehoord bij nonnen, der was niet één fatsoenlijke zonde bijOm precies half tien schoof hij zijn manchetten terug, nam haastig afscheid en ging naar de pastorie, waar „gezamenlijk"pap gegeten werd! f Toen ik lang ziek lag kwam hij iedere dag even binnen briezen, gaf een kruisje, sprak iets van „moed en vertrouwen" en „de roepert en de poepert open houdenen racete verder naar andere zieken. Een bijzonder trouw, haastig en vlijtig priester. Bij jong-gehuwden kwam hij nu en dan eens informeren of er al iets „op komst" was... Want dat móest in die jaren, dat hoorde bij je Christenplichtevenals het zondags naar de kerk gaan, met Pasen biechten en een roomse krant lezen..., Op hoge feestdagen hield hij een mooie preek, waar vast en zeker „een schreiend moedertje" in voorkwam. Onder de oorlog hebben de Hunnen zijn klokken uit de toren gesleept, maar nauwelijks waren we bevrijd of, tot ieders verbazing beierden ze luid en plechtig over de parochie... Hij had er rul. net bij tijds een grammofoonplaat van laten maken. Sommige mensen vonden hem een „hollewaai", maar die hem beter kenden wisten dat hij voor ieders nood een geduldig oor had, hielp met raad en daad. Op een goede dag kwam het bericht: Pastoor Meijer heeft een hartaanval gekregen en is vanmorgen bediend". Diezelfde middag rende hij weer de straat op om zijn schaapjes te bezoeken. Een merkwaardig man, een typische dorps-pastoor, zoals er vandaag geen meer zijn. Dat zou ook niet meer kunnen. De problemen liggen zo heel anders. SEBASTIAAN Weet u nog hoe Coen Moulijn, juist van Feyenoord, voor elke invalide een apart woord had? Zoals we al meldden werd in januari besloten de nota „Openheid en Openbaarheid" van de fractie D'66 in de Schiedamse gemeenteraad in handen te stellen om preadvies, overeenkomstig het voorstel van B. en W. Het College stelt de raad voor in te stemmen met de in de nota neergelegde opvattingen, de com missie algemene en bestuurlijke zaken uit te nodigen op basis daarvan adviezen uit te brengen en voorts de nota voor kennisgeving aan te nemen. Wat het nu uitgebrachte preadvies betreft komen B. en W. samen vattend tot de volgende gedragslijn: „In overleg met de Commissie voor Algemene en Bestuurlijke Zaken zullen wij nagaan in hoeverre de vergaderingen van de Commissies openbaar zullen kunnen zijn en in hoeverre aan het publiek gelegen heid kan worden gegeven opmer kingen met betrekking tot het werkterrein van de commissie naar voren te brengen; indien nodig april wordt doodgewoon een „Len tefeest-dag". De heer J. G. Etman van de Scholengemeenschap „Nieuwelant" is met een aantal leraren en leerüngen volledig door de knieën gegaan. En hoé? Die fantastische stereo-langspeel met eigen opnamen van bovengenoemde scholengemeen schap met orgelspel en ritmische begeleiding van Henk Govaart zal in deze omgeving te beluisteren zijn. Via een eigen stereo-installatie in een eigen stand. Die plaat is uitverkocht. Maaaarrrr... als er een 300 inschrijvingen voor binnenkomen, dan wordt er een tweede geperst. Is dat geen geweldig bericht? Natuurlijk schrijft u ook in voor die prachtige Kerstplaat, die eind november uitkomt. Helemaal ten bate van de Stichting „Lente feest". Zeg reeds zaterdag ,ja" tegen deze plaat. Des te groter wordt de verkoop. Des temeer wordt het eindbedrag. Ik hoop van harte dat Rietje Konings a.s. zaterdagmiddag en nacht overstelpt wordt met aanbie dingen. Allemaal laten zien dat we achter deze aktie staan. Laat de Sporthal „Margriet" daveren van het applaus, dat nog lang na zal klinken. Omdat het nu gaat iets te doen voor EIGEN stad. Een clubhuis voor invaliden van alle gezindten in Schiedam. U helpt hieraan al mee door alleen maar te Lange Haven 77-79 - Schiedam zullen de verordeningen worden aangepast. Voorts zal in dit overleg worden betrokken de mogelijkheid om de daarvoor in aanmerking komende stukken al dan niet tegen vergoeding beschikbaar te stellen aan belangstellenden, en om voor een commissievergadering de rele vante stukken voor het publiek ter inzage te leggen. De plaats van de openbare commissie-vergaderingen zal voor elke commissie in eerste instantie door de commissie zelf kunnen worden bepaald binnen het raam van de mogelijkheden; na de ingebruikneming van het Stads kantoor zullen deze mogelijkheden talrijker zijn dan thans het geval is. Onderzocht zal dan ook worden of de politieke partijen in de gelegen heid worden gesteld al dan niet tegen vergoeding gebruik te maken van de accommodatie van het nieuwe gebouw". Vanwege een te gering aanbod van te verkopen werken op Jes '72 zal een openbare verkoping op 1 2 april a.s. in het Stedelijk Museum geen doorgang vinden. De directeur van sporthal „Mar griet" die het nu extra druk heeft met de voorbereidingen van „Lente feest '72". Maar zijn mannetje wel staat... komen zaterdagmiddag om 2 uur. Waar een reeks al genoemde arties ten (jl. vrijdag red.) plus de bloe menmeisjes van Haarlem voor de juiste sfeer zullen zorgen. Tot 2 uur in de zondagmorgen... Bezoek de 30 kraampjes. Beproef uw geluk bij het Rad van Avontuur. Dit „Lentefeest '72", dit wordt het helemaal! M.W.-S.

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 3