FOTO oyerpe/tiz/Mjefi JEUGD EN MUZIEK IN STEDELIJKE AULA BEJAARDEN OPGELET: UW EIGEN NIEUWS Ook dat zijn vervuilers... Wie doet mee aan festival? Bij de buren aan de overkant" Jaarvergadering .Bijdorp' TULPEN VOOR RINUS EN DE MANNEN EN KOOKCURSUS... r> Gejaagd door de wind, een voorjaarsstormpje... Maar dan een heel melodieuze. Zó zou je de bekende cantor-organist van de Prinsekerk in Rotterdam kunnen noemen, tevens diri gent-organist van „Toonkunst" in Schiedam. Een praatje met hem in fortissimo, want zijn tijd is beperkt, zijn agenda boordevol. DRINGEND VERZOEK SPECIAAL RAPPORT DOE MEE..! DAG- EN MIDDAGTOCHT JAARVERGADERING R.K. BOND n HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 6 - WOENSDAG 12 APRIL 1972 Even zeggen bij een kopje koffie in café-restaurant ,,De Amstelbron", dat op de tweede zaterdag in juni, dus op 10 juni a.s. de Schiedamse jongeren van 8-24 jaar in de fraaie aula van het Stedelijk Museum op de Hoogstraat de gelegenheid krijgen zich waar te maken op muzikaal gebied. Of het nu achter het orgel, de piano (allebei aanwezig hier red.), tokkelend op een gitaar, met elkaar popmuziek bedrijvend of wat ook is. Als er maar een berg klanken in zit. Mag ook vocalistischAlles mag op deze wondere zaterdag in juni. Een muziekfestival voor jongeren, waar bij een ieder gratis toegang heeft... Drie weken geleden kwam dat ineens bij Aad v.d. Hoeven op. Dit moet ook in Schiedam mogelijk zijn met die prachtige aula, dacht hij optimistisch en toog aan het werk. De directeur van het museum Hans Paalman omvér praten, was helemaal niet nodig. Die stond er meteen al achter. En och... toen ging het allemaal vanzelf. Het laaiend enthousiasme van Aad v.d. Hoeven sloeg over op de bekende mensen in de muziekwereld: Addie de Jong, orgel, Chris Verhoog, zangpedagogie en Piet Struyck, orkestleider, vooral bekend door zijn Westlands Mannen koor. Zij werden meteen tot de jury benoemd! Zó gaat dat in Schiedam. Op de j.l. gehouden jaarvergadering werd, nadat de overleden voorzitter Bas Kerssen door de waarnemend voorzitter was herdacht, ging men over tot het voorlezen van de jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester. Alsmede van de con trole-commissie. Die evenals de verslagen van de Vrouwenclub onder dankzegging aan de samenstellers zonder op- of aanmerkingen werden goedgekeurd. Het bestuur voor de komende periode is als volgt samengesteld: voorzitter: de heer J. M. Blazer, Schaperlaan 53; sekretaris L. Wie laard, van Ruysdaellaan 22b; pen ningmeester L. J. van Grondelle, bejaardencentrum „Thurlede", ka mer 602, Nieuwe Damlaan 759 en ambulantbestuurders de dames J. Hellenthal en A. D. van Kessel. En de heren L. Meulstee, K. Levering en M. Houtzager. De aftredende bestuurders, die zich niet meer herkiesbaar stelden t.w. mevrouw P. Semeyn en de heren L. J. Smit en H. van Lith werden dank gebracht voor het door hun verrich te werk in al die jaren en ontvingen als waardering hiervoor een enve loppe met inhoud. In de controle-commissie werd in de plaats van de aftredende heer P. v.d. Zouwen mevrouw A. Maltha be noemd. Ook de heer v.d. Zouwen werd dank toegezwaaid voor al zijn werk. De controle-commissie bestaat nu uit mevrouw A. Maltha en de heren D. Opschoor en A. C. v.d. Kruit. De leden gelieve hiervan kennis te nemen of dit anders uit te knippen en achter de kalender te plakken. Weet u altijd wie u hebben moet... De bedoeling is dat iedereen zomaar binnen kan lopen en vooral komt luisteren naar wat hier gepresteerd wordt. Maximaal 35 tot 40 jongeren zullen onderverdeeld in drie groepen zes minuten de gelegenheid krijgen hun éigen nummer te brengen. De jury, waarvan deze dynamische Aad v.d. Hoeven voorzitter is, beoordeelt dit op voordracht, dynamiek en articulatie. Dat dit allemaal góed doorgesproken is blijkt wel uit het feit, dat ieder jurylid aantekeningen maakt in de rapporten, die een opvoudkundig geheel kunnen hebben. Als de jongens en meisjes deze aanteke ningen tenminste ter harte nemen Iedere leeftijdsgroep levert drie prijswinnaars(essen) op, die de uit slag daarvan pas om halj 8 huren. Ten overstaan hopelijk van een bomvolle aula1 Want iedereen is natuurlijk benieuwd naar deze uit slag. Iedereen krijgt deze Schie damse jongeren dan vanzelfsprekend nog eens te horen. Roerend in mijn kopje koffie denk ik een beetje trots: „Wat een fijne gedachte om dat juist hier in ónze stad te organiseren. Een stad waar alles kan. Met de steun van iedereen die met het Stedelijk Museum te maken heeft. Zoals de directeur in de allereerste plaats, de educatieve medewerkers. Doch ook de andere mensen die op die dag „dienst" hebben. Het festival „Jeugd en Muziek" begint om half tien en eindigt rond 5 uur, half 6. Met een lunchpauze, 's Avonds komt men dus terug om te luisteren naar de uitslag van deze dag boordevol klanken. Ik hoop van harte dat de gedachte van Aad v.d. Hoeven op zaterdag 10 juni uitgedragen zal worden door de jonge mensen van Schiedam. Die zich op die dag geheel uit kunnen leven. Die op de steun van Aad v.d. Hoeven kunnen rekenen. Het straalt aan alle kanten van hem uit: dit moet iets gewéldigs worden. Jongens en meisjes, wat ouderen... Praat hierover met elkaar. Studeer iets in. Kom extra muzikaal voor de dag. Een radio- of t.v.-opname zal er wel niet in zitten. Maar we hebben nog altijd onze onvolprezen Zieken omroep Schiedam. Die de patiënten in beide ziekenhuizen daarvan „life" zullen laten genieten. Dus tóch een uitzending! O ja, voor ik het vergeef, haal morgen gauw een deelname-formu lier bij het Stedelijk Museum. Maak er een geweldige dag van. Het bestuur van de Alg. Bond van Bejaarden afd. Schiedam verzoekt dringend in een geval van overlijden hiervan kennis te geven aan het bestuur. Het gebeurt nl. nog weleerfs dat men contributie komt innen of het maandblad brengen en dan blijkt dat de betreffende persoon er niet meer is... In geheel Schiedam zijn verschil lende boden aangesteld, die we gemakshalve voor u even doorgeven. Voor Zuid: P. Klepke, Nieuwe Maasstraat 28; voor Oost: K. Hout zager, Villastraat 1 16.'voor Centrum en de Rotterdamsedijk: K. Levering, Houtstraat 24b; voor Nieuwland ten zuiden van de B. v. Haarenlaan: P. Ramberg, RoëNtraat 45 en Nieuw land ten noorden van de B. van Haarenlaan: mevrouw Kalkhoven, Mackaystraat 45; voor West ten westen van de AleidastraatH. L. Hellenthifl, Vlaardingerdijk 243b; en West tén Oosten van de Aleida straat L. Wielaard, van Ruysdael laan 22b; voor Groenoord is het de heer C. Heukels, Sem Dresdenplein 119 en voor Nieuwland en Kon. Emmaflats. Voor „Thurlede" is dat de heer L. J. Smit, „Thurlede", Kamer 802. Het bestuur hoopt dat alle leden hiervan goede nota zullen nemen. Het ügt in de bedoeling dat het bestuur ook dit jaar weer een middag- en een dagtocht organiseert. Wie hiervoor interesse heeft of suggesties, hij make dit zo snel mogelijk bekend! Op vrijdag 14 april a.s. om 2 uur houdt de R.K. Bond van Bejaarden zijn jaarvergadering. Waarbijhet bestuur opmerkt: „Voor deze be langrijke vergadering is uw aller opkomst dringend gewenst". En natuurlijk kómen alle leden. Nou ja, allemaal? Daarvoor is in zaal „Ar cade" geen plaats. Wel voor de helft, dus een 500 leden. U komt toch? Een opname van het Toon kunstkoor in de Magnalia Dei- kerk vorig jaar. Dat wordt voor Aad v.d. Hoeven nu een beetje anders op de tweede zaterdag in juni. Maar ook hier is hij enthousiast voor... Drogisterij Parfumerie Rembrandtlaan 11 Schiedam Tel. 267632 Men schrijft ons: „Mag ik even een stukje van uw ruimte vragen om mijn verontwaar diging te luchten over wat we zondagavond zagen in het Beatrix- park? Toen we daar wandelden om nog even te genieten van het voorjaar zagen we in een van de hoeken van een speelweide een plaats, waar die dag kennelijk een familie haar tent had opgeslagen. Het was ongelooflijk wat ze daar hadden durven achterlaten. De ver pakking van alles wat die dag gegeten was lag in het rond. Grote en kleine papieren en plastic zakken, sinaasappelschillen, ijscartons enz. Een plastic zak met niet geconsu meerde boterhammen hing in de struiken. Hoe is het mogelijk dat er in deze tijd, waarin zoveel wordt gesproken over milieu-hygiëne, nog mensen zijn die zó een mooi stukje van het park durven bederven. De gemeente die zoveel geld en arbeid investeert om ons een mooi stuk recreatie te geven moet ook wel eens moedeloos worden als ze zien hoe hun moeite wordt beloond door „natuurliefhebbers", Is het zoveel moeite om in de tent een draagtasje op te hangen en daar alle afval in te deponeren en dit thuis in de vuilnisbak te gooien? Misschien is het onnadenkendheid, maar als u even omkijkt als u met uw tent en stoelen wegtrekt moet er toch wel een beetje verantwoordelijkheids gevoel opkomen en wilt u zeker zorgen dat uw plekje schoon achter blijft. Of moet het zover komen dat de gemeente parkwachters moet aanstellen die u een bekeuring mogen geven? Laten we hopen dat dat niet nodig is en we allemaal uit onszelf meewerken om ons mooie park schoon te houden, daar hebben we allemaal plezier van". (Naam en adres bij de redaktie bekend). Noot van de redaktie: Natuurlijk worden de mensen van de Plantsoenendienst er weieens moe deloos van... Maar gelukkig blijven ze in de Schiedammers geloven. En helpt uw „hartekreet" hier ook aan mee... Vrijdag 14 april a.s. houdt de wijkvereniging „Bijdorp" haar jaar vergadering in het eigen huis „Het Trefpunt". Aanvang: 8 uur. Aller opkomst gewenst. Het NIVON afd. Schiedam sluit zijn winterseizoen af met een program ma van Simon de Waard, getiteld: „Bij de buren aan de overkant". Hij zal u bezienswaardigheden in Londen Laten zien, de badplaatsen aan de zjuidkust en Lands'End. Het bergachtige Wales, het beroemde merenjistrict, Schotland met de hoofdstad Edinburgh en vanzelfspre- ken<L het overbekende meer Loch Nes met het geheimzinnige mon- stef... Dit alles met kleurendia's en kleu renfilms toegelicht in een causerie, de heer de Waard wel toevertrouwd, te zien op donderdagavond 13 april a.s. Toegangskaarten hiervoor verkrijg baar bij het sekretariaat van het NIVON, Damlaan 242, tel. 708486 en 's avonds aan de zaal. Prijs: drie kwartjes. Aanvang: 8 uur. In ge bouw „Irene", Nieuwe Haven 155. Noodkreet van de penningmeester: De heer Kuppens verzoekt nogmaals de leden welke tot heden de kontributie voor het lopende jaar nog niet betaalden, dit alsnog over te schrijven op het gironummer 25 25229 ten name van de penning meester van het NIVON Schiedam. Dit zijn de verschuldigde bedragen: Leden vanaf 21 jaar f 16. per jaar; echtparen f 24,r- per jaar. Boven 65-jarigen f 6. per jaar, bej. echtparen f 19, - per jaar. Jeugdleden t/m 20 jaar f 12i per jaar. Hoe gezellig of het er allemaal toeging op die kookavond speciaal voor mannen op „Liedewyde", welke nu een vervolg krijgt? Hitifvroüjvefake. Wanneer ik precies weet dat Rinus Gosens „terug van even wegge weest bij zijn S. V. V. is, krijgt hij van mij een knots van een bos tulpen met narcissen. Ten over slaan van de goegemeentedie blij is dat Rinus Gosens bij S. V. V. weer terug komt. Een heel fijn bericfit zo tussen de voor/aars- stormpjes in. Als jè Schiedam aan .ie hart gedrukt hebt. och, dan kan fe Ijjtjj toch nooit de ru'g< toekeren? Jan ^Noordegraaf zier het i wel anders, maar we spreken elkaar nog wel. Dan iets heel anders... Mannen van de kookcursus toen op „Liede wyde"? Och, zo vaak wordt er nog over die kookcursus gespro ken. Men wil een herhaling. Kan me voorstellen, het was bar gezellig en jullie staken-er nog wat van op! Ik heb toen liefderijk met de afwas geholpen, stil maar. Ik weet al wat u gaat zeggen: die pannen liet ik staan... Doe ik een volgende keer niet. Ik hoop alleen dat de heer Huisman dit leest. Dat hij zijn hand over zijn goede hart strijkt en u uw zin' geeft. Verder kan ik er ook niets aan doen. Ik wacht wel op dat telefoontje. Graag volgende week. Vanwege het ..Lentefeest"ziet u! MIEKE

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 6