gemeente informatie m gemeente informatie Rioolbouwtrein trekt eerst nnnr Woudhoek-Zuid Loket in PTT hulppostkantoor HULPSECRETARIE" VOOR Vergunningen KETHEL/GROENOORD Hinderwet A.P.V.-wijziging van kracht Verkeersongevallen Toonzaal van G.T.B. opgeheven cV ^C/f >i SWU3IH T3i< HET NIEUWE STADSBLAD - PAO 13 - WOENSDAG 26 APRIL 1972 In het werkschema voor de „bouwtrein", bezig met het aanleggen van het nieuwe hoofdriool van Groenoord naar Nieuwland, is een wijziging gekomen. De bouwtrein, nu reeds aangekomen op de Mozartlaan, zal verder in noordelijke richting blijven opsto- men, langs de gehele Mozartlaan tussen Johann Straussplein en Bachplein en vandaar verder tot diep in het bouwterrein van Woudhoek-Zuid. Volgens een eerder schema zou de bouwtrein, na de Mozartlaan bereikt te hebben, terugkeren naar de Willem Andriessenlaan en vandaar zuidwaarts trek ken, richting Poldervaart en Nieuwland. Door een wisseling in het schema wordt nu eerst de rit naar Woudhoek gemaakt over een afstand van ongeveer 650 a 700 meter wat ongeveer 3 maanden zal duren. De verklaring is dat het werk met het hoofdriool sneller gaat dan verwacht, waardoor het leggen van de leiding naar het noorden financieel voordelig uitkomt. Er zijn nog enkele andere bijkomende voordelen. De aanleg nu van het hoofdriool sluit mooi aan bij de bouwplannen voor Woudhoek-Zuid, terwijl bovendien het riool vast in de grond zit wanneer later de z.g. „rondweg door Kethel" (waar Mozartlaan en Zwaluwlaan onderdelen van zijn) wordt aangelegd. Een voordeel ook voor de bezoekers aan het Bad Groenoord. De gemeente heeft er mee in de maag gezeten dat juist in het hoogseizoen voor het Bad de bouwtrein voor de deur langs zou trekken. Door de wijziging zal de trein drie maanden later langs komen en dat is na het seizoen. Maar de bewoners van de aan de Mozartlaan grenzende flatblokken van Straussplein en Bachplein zullen in de komende maanden de bouwtrein zeer luidruchtig langs horen komen. Dat wel! De wijziging van de Algemene Politie verordening Schiedam, zoals die door de gemeenteraad van Schiedam is vastgesteld in de vergadering van 28 februari 1972, is op 5 april jl. afgekondigd en heeft drie dagen later rechtskracht gekregen. De wijziging zal gedurende drie maanden na afkondiging voor een ieder ter inzage liggen op de gemeente secretarie afd. Interne Zaken. De wijziging betreft onder meer enkele artikelen ter inperking van parkeerexcessen (door grote vrachtauto's langs de weg), maatregelen tegen overlast (vervuiling door honden, geluids- en andere hinder) en bescherming van eigendom. De bewoners van de wijken Groenoord, Kethel en ook Bijdorp zullen met ingang van dinsdag 2 mei voor het afdoen van een aantal zaken betreffende de bevolkingsadmini stratie niet meer naar het centrum van Schiedam hoeven te komen. Want op die datum (1 mei is een vrije dag wegens de verjaardag van de Koningin! wordt in het hulppostkantoor van de P.T.T. aan het Jacques Urlusplein in Groenoord een hulp secretarie geopend. Vooral voor de bejaar den, de moeders met kleine kinderen en invaliden zal het een welkome verbetering zijn. Maar ook voor de andere bewoners is het makkelijk, dat wanneer men toch op het postkantoor moet zijn, dan gelijktijdig de bevolkingszaken kunnen worden afgehan deld. Nu is „hulpsecretarie" een mooi woord en als er in de toekomst in Groenoord/Kethel een wijkcentrum komt, dan zal daar ook een hulpsecretarie bij komen. Waar het nu om gaat is, dat in het hulppostkantoor aan één loket een ambtenaar van de afd. Bevolking zal zitten, elke werkdag van 8.30 uur tot 12 uur om de meest voorkomende zaken af te handelen en ook om inlichtingen te verstrek ken. Het gaat om de volgende zaken: het aanvragen van paspoorten en toeristen- kaarten, het verstrekken van visakten, aanvragen voor een rijbéwijs, aangifte van verhuizing binnen de gemeente en het inleveren van verhuiskaarten, inentings papieren, het uitbetalen van kostwinners vergoedingen aan verwanten van dienst plichtige militairen en uittreksels uit het bevolkingsregister. Dit zijn echter niet alle zaken, voor de burgerlijke stand, dus voor aangifte van geboorte, huwelijk of overlijden (wat maar drie maal in een mensenleeftijd nodig is) moet men naar de Overschiese- straat. Ook verdient het aanbeveling om wanneer men erg veel haast heeft, bv. voor een paspoort, om naar de Overschiesestraat te gaan, waar men alle gegevens volledig bij de hand heeft, wat uiteraard in een tijdelijke hulpsecretarie met één loket niet het geval kan zijn. Om die redenen kunnen ook alleen de bewoners van de genoemde wijken: Groenoord, Kethel en Bijdorp in het PTT-kantoor worden geholpen; van de bewoners van andere wijken zijn daar ter plaatse immers de gegevens niet aanwezig. De instelling van dit „hulpbureau van de gemeente-secretarie" is een proef. Gedu rende de (meestal) drukke zomermaanden tot oktober wil men de zaak bekijken en ervaring opdoen. Blijkt er uit een goede toeloop belangstelling te zijn, dan kan overwogen worden om de dienstverlening aan de bewoners uit te breiden. Bijvoorbeeld door het secretarie-loket niet alleen in de ochtenduren, doch ook 's middags open te stellen, of door uitbreiding van het aantal onderdelen van de bevolkingsadministratie. Nog dit. De gemeentesecretarie heeft nu wel onderdak gekregen in het hulppostkantoor, doch verder blijven gemeente en P.T.T. strikt gescheiden. De post-beambten geven geen inlichtingen over en verlenen geen hulp in gemeentelijke zaken. Telefonische infor matie kan uitsluitend geschieden via het Stadhuis op nummer 269051. In de maand maart 1972 hadden in Schiedam 166 verkeersongevallen plaats tegen 163 in maart vorig jaar. Er viel één dode bij te betreuren, 10 personen werden zwaargewond en 36 personen lichtgewond. Onder de slachtoffers 14 kinderen beneden de 15 jaar. In 19 gevallen werd zware schade aangericht, in 141 gevallen lichte en in 6 gevallen geen schade. Bij de aanrijdingen waren betrokken 198 personenauto's, 24 vrachtauto's, 33 brom fietsen, 18 fietsers en 7 voetgangers. De belangrijkste oorzaken waren: geen voorrang verlenen 32; onoplettendheid 25; onvoorzichtig achteruit rijden 16; te dicht volgen 10 en slippen 5 gevallen. De directeur van de Gemeentelijke Tech nische Bedrijven heeft besloten de toonzaal aan de Broersvest 95 als toonzaal op te heffen, gezien het gebrek aan belangstelling van het publiek. Er blijft echter een bijkantoor gehandhaafd voor het doen van betalingen. Doch met ingang van 2 mei a.s. zal het bijkantoor alleen in de middaguren geopend zijn en wel van maandag tot en met vrijdag 's middags van 1 tot 4 uur. Aangezien meer en meer per giro wordt betaald, is het aantal betalingen in het bijkantoor sterk teruggelopen. Daardoor is het niet langer verantwoord dat er de gehele dag personeel aanwezig is in het bijkantoor. In hetzelfde gebouw blijft gevestigd het gemeentelijk Informatiecentrum voor de stadssanering, waar van dinsdag tot en met vrijdag 's middags van 2 tot 5 uur een informateur aanwezig zal zijn. Ook houdt daar de nieuwe raadsman zitting op vrijdag morgen van 9 tot 11 uur. De buitenlandse werknemers in Schiedam, Grieken, Turken en Spanjaarden willen graag de Nederlandse Schiedammers eens kennis laten maken met hun cultuur-achtergronden. BUITEN- Daarom wordt op 1 mei bij de viering van de (Nederlandse) Koninginnedag een feestprogramma aan de burgerij LANDSE aangeboden op het podium in de Plantage, van 2 uur tot 6 uur. De Grieken brengen dan de folkloristische dansgroep WERKERS „Hermes" (zie bijgaande foto), bestaande uit 4 mannen en 4 vrouwen, op het podium en ook de muziekgroep „Griek GEVEN 'N Sound" van vier man (met bouzouki) die modern en folklore speelt. FEEST De Spaanse „Ecos Espanoles" brengt dans en muziek uit Galicia, N.W.-Spanje, terwijl de Turken een tentoonstelling inrichten tonende het Turkse leefpatroon. Voor specifieke spijzen en dranken uit de drie landen wordt gezorgd. Voor het nieuwe Stadskantoor heeft de jeugdige Schiedamse kunstenaar Sjef Henderickx een reliëf-versiering ontworpen, in zwart wit en vervaar digd van kunststof, die het verbin dende element zal worden voor alle veertien etages van het kantoor. Op de foto (van een maquette) een fragment van het reliëf op één van de etages. vergunning involge de Hinderwet tot het oprichten van een auto-herstel|ïlaats met 5 elektromotoren van gezamenlijk 6,4 pk, op het perceel Van Cleefstraat 7 te Schiedam, kadastraal bekend sectie L nr. 3124. De firma M. A. v.d. Kieboom, Groenelaan 54, vraagt een vergunning involge de Hinderwet tot oprichting van een slagerij, met diverse elektromotoren van gezamenlijk 3 1/2 pk, op het perceel Burg. van Haarenlaan 780 -te Schiedam, kadastraal bekend sectie P nr. 2609. De firma F. M. Sey, Julianalaan 120b, vraagt een vergunning involge de Hinderwet tot uitbreiding van een auto-herstelplaats annex benzine-installatie, waarna aanwezig 4 elek tromotoren van gezamenlijk 2 1/4 pk, op het perceel Fabristraat 35-39, kadastraal bekend sectie M nr. 5765 en 2898. De heer M. A. v.d. Kieboom, Groenelaan 54, vraagt een vergunning involge de Hinderwet tot het oprichten van een slagerij met 9 elektromotoren van gezamenlijk 3 1/3 pk op het perceel Groenelaan 54 te Schiedam, kadastraal bekend sectie L nr. 844. De firma Kloos en Vredebregt, Westmolen straat 8, vraagt een vergunning involge de Hinderwet tot het uitbreiden van een kurkenfabriek, waarna aanwezig 2 elektro motoren van gezamenlijk 4 pk op het perceel Westmolenstraat 5 te Schiedam, kadastraal bekend sectie C nr. 1127. De heer A. A. M. Leeggangers, Berkenlaan 31, vraagt een vergunning involge de Hinderwet tot het oprichten van een bromfiets-herstelplaats met 2 elektro motoren van gezamenlijk 3/4 pk op, het perceel Wilhelminaplein 6 te Schiedam, kadastraal bekend sectie L nr. 2565. Bij het gemeentebestuur zijn de volgende aanvragen voor een vergunning volgens de Hinderwet binnengekomen. Voor nadere bijzonderheden, ook voor wat betreft de procedure bij bezwaarschriften en beroep, wordt verwezen naar de officiële afkondiging aan het stadhuis. De heer H. D. Woermeyer, Mariastraat 13-15 vraagt een vergunning involge de Hinderwet tot het uitbreiden van een verfspuit- en moffelinrichting, waarna aanwezig 6 elektro motoren van gezamenlijk 6 1/2 pk, in het pand Mariastraat 13-15 te Schiedam, kadas traal bekend sectie M nr. 2525. De directie van Natronchemie N.V., Makker straat 1-3 vraagt een vergunning involge de Hinderwet tot het uitbreiden van de soda-raffinaderij, waarna aanwezig zijn 60 elektromotoren, gezamenlijk 173 1/2 pk, in het pand Makkerstraat 1-3 te Schiedam, kadastraal bekend sectie L nr. 402-1599-3103. De firma Nicoverken AB, Brede Marktsteeg 2, vraagt een vergunning involge de Hinder wet tot het oprichten van een herstelinrich ting voor scheepsonderdelen met 5 elektro motoren, gezamenlijk 13,8 pk, op het perceel Van Heekstraat 26, kadastraal bekend sectie L nr. 4748 (ged.). De directie van de Autobusonderneming Broere N.V., Van Cleefstraat 7, vraagt een

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 13