Om de Schiedamse schaaktitel Toonkunst en Gewestelijk orkest vinden elkaar POTO SHERRY ORANJE" Zuster Romein heeft 't wel geweten- jeugdbrandweer- wedstrijden op Koninginnedag 'j In memoriam j muurklu.zen N. Koren MERCURIUS G/jóog 'of u, CONCERT UITGESTELD Dezo mede: houten Htffifhdt voor S, ete mlnUftoiotkS Hdte mtdlprifi U3pv Br& DAl „Messe Solennele": uitschieter van de avond Nee, geen uitverkocht Passage Theater gisteravond... Doch wel een góed bezet. Vooral boven met een pracht gezicht op het toneel. Bijna te klein om alle solisten te bevatten. Zij, die thuis gebleven zijn, hebben toch echt wel veel gemist. JOH. CHRISTIAAN PRACHTIG SLOTNUMMER Drogisterij Parfumerie UIT DE KEUKEN VAN ANDY'S SNACKBAR: ANDY'S SNACKBAR dom2/chk2dom HIT NIEUWE STADSBLAD - PAG 3 - WOENSDAG 26 APRIL 1972 ',f'V Het jeugdkoor van Toonkunst was gisteravond ook goed bij stem. Het Toonkunstkoor met op de voorgrond het Gewestelijk Orkest, zoals ze gisteravond in het Passage Theater concerteerden. Niet elke week kunt u immers het Toonkunstkoor, het Toonkunst kinderkoor, de solisten Trudy Koe- leman, sopraan Bert van 't Hoff, tenor, John Bröcheler, bas en Tijn van Eijk, clavecimbel beluisteren. Dit alles onder algehele voortreffe lijke leiding van dirigent-organist Aad van der Hoeven. Een avond van hóóg gehalte. En dat in de stad Schiedam. In het éigen Passa0. Theater. Een verschil met de Grote Kerk? Allicht. Maar troost u, op 19 december zingt men daar de Weih- nachtsoratorium van Joh. Seb. Bach. Met als solisten Jenny Veeninga, sopraan en Cornells Schell, bas... Het begon gisteravond eerst met het optreden van het pittige Kinder koor. Geopend met het éigen lied. Wie daarvan de tekst gemaakt heeft, behoeft u niet te raden... Heel goed de vertolking van de negro-spirituals als „All night, all day", „It's me, o Lord". Jeruzalem met pianobegeleiding op Neder landse tekst. Van een geheel ander gehalte: „Verbun caro factum est" van Christian Geist en „Jauch Gott, alle Lande" van Julius joh. Weiland. Met begeleiding van het strijkorkest. Twee liedjes uit de 17de eeuw met een perfecte uitspraak... Het Toonkunstkoor liet zich nu horen met „Coronation Anthem" van G. F. Handel. Beheerst met de juiste intonatie. Gevolgd door het Gewestelijk Orkest van Zuid-Hol land, dat het clavecimbelconcert opus 13 nummer 2 van Johan Christiaan Bach vertolkte. Met tus senspel van Tijn van Eijk achter het clavecimbel. Dit instrument kwam hierin volledig tot zijn recht. Waar voor hij terecht, een warm applaus ontving. Hetgeen trouwens ook bij De strijd om het senioren- en het junioren schaakkampioenschap van Schiedam is ontbrand. Zesendertig spelers zullen gedurende twee maan den strijden om kampioenschap, promotie en trachten degradatie te ontlopen. Er wordt gespeeld in drie seniorenklassen, één hoofdklasse, één eerste klasse en één tweede klasse, elk bestaande uit acht spe lers. De winnaar van de hoofdklasse is de officiële Schaakkampioen van Schiedam. De junioren zijn inge deeld in twee groepen van zes. De twee hoogstgeplaatsten van beide groepen zullen in de finalegroep om de uiteindelijke beslissing strijden i.e. het jeugdkampioenschap. In de hoofdklasse viel in de eerste ronde één beslissing; Vrijland ver sloeg Harmanny, met wie hij het vórig jaar de tweede plaats deelde. Twee partijen eindigden in remise. Promovendus Blok dwong Planken een gelijkspel af, terwijl de beide andere debutanten, de Bruin en Riksen eveneens het punt deelden. Het met spanning tegemoet geziene duel tussen de huidige titelhouder Liefhebber en Reitsma, die in het verleden al vele malen het kam pioenschap voor zich opeiste, werd na een enerverende slotfase afge broken. Reitsma, die in deze partij goede kansen had gehad kwam namelijk in hevige tijdnood, waar door hij enkele pionnen verloor. De afgebroken stand is echter vrij onoverzichtelijk: Liefhebber staat er op het eerste gezicht met drie de kinderen het geval was. Met het gevarieerde en vrolijke „Due Madri gal!" van de Nederlandse componist Hendrik Andriessen ging men de pauze in. Om moeizaam een kopje koffie of een frisdrank te veroveren. Een teken dat het bezoekersaantal niet ónder de maat lag! Het slotstuk „Messe Soleonelle" van Charles Gounod. Het geheel onder steund door een versterkt orkest. Grandioos de solopartijen van Trudy Koeleman, Bart van 't Hoff en John Bröcheler... In de zaal kon je een speld horen vallen. Dit was Toonkunstkoor op z'n bést. Dit was de avond waarnaar men toe had geleefd om te bewijzen dat ook in Schiedam een uitstekend concert gebracht kan worden. Alle hulde voor Aad van der Hoeven, die het aandurfde dit nummer in het Passage Theater te laten vertolken. Het heeft er alle capaciteiten voor. Staande bracht men het koor, de solisten, het orkest doch ook de dirigent een welgemeend applaus. Met recht verdiend. Nu praat men er nog even over. Luistert men naar de opname, die ervan gemaakt is. Maar op dinsdag avond a.s. begint men weer op nieuw. En wie zijn stem hier als materiaal wil geven: hij kome op dinsdagavond 2 mei om 8 uur in gebouw Chr. Soc. Belangen aan de Lange Haven 73. Telefonische in lichtingen: via 268270... M. CUESTA, eigen import, van 6,95 voor 5.95 Medium, cream en Pale dry SLIJTERIJ en WIJNHANDEL Oranjestraat 10-12 Telefoon 26.59.97 26.41.40 verbonden vrijpionnen wel beter voor, doch zijn-witte-Koning zal zich op h6 alles behalve prettig voelen. In de eerste klasse moest Troost, die het vorig jaar nog in de hoofdklasse speelde, zijn meerdere erkennen in Van Grootveld, terwijl Piek nestor Malkus in het z.and deed bijten in maar liefst twintig!! zetten. Groeneweg en Brand, beiden serieu ze kandidaten voor promotie, na men in de loop van de avond een voor hun gunstig besluit door remise overeen te komen. Aldus houden beiden de kansen in eigen hand. In de tweede klasse werd de partij tussen Hoogendoorn en van Hagen afgebroken. Eerstgenoemde staat er met een paard tegen een pion beter voor. De resterende duels kwamen alle tot een beslissing: C. Groeneweg versloeg van Zessen; Emor won van Bouman en de gepromoveerde But- terman moest zijn meerdere er kennen in debutant Willems. Bij de jeugd kwamen alle partijen in groep A tot een zeer vroegtijdig einde. De partij van Wieringen- Frankel spande de kroon: eerst genoemde kon binnen de tien minuten de felicitaties van zijn tegenstander in ontvangst nemen. De Ridder en Van der Vlist rekenden af met respectievelijk Berends en Jansen. In groep B won C. v. Waas van Van Rij en had Bocckom veel tijd nodig om zijn tegenstander Spanjersberg tot capitulatie te dwingen. 4. ÜLf<< Rembrandtlaan 11 Schiedam Tel. 267632 Nasi en Bami-schotel speciaal met ham cn casseler rib, met gebakken ei, stuk kip en een stokje saté met saté-saus, kroekpoek en chinees zuur, kant en klaar om zo mee te nemen 4.75 Lorentzlaan 1 - Telef. 153863 Afdehng IIA van de Dr. Noletstich- ting heeft dinsdagmorgen uitbundig feest gevierd omdat de hoofdver pleegkundige van deze afdeling zus ter J. Romein 25 jaar in de verpleging was en 12 1/2 jaar aan het ziekenhuis was verbonden. Tijdens de receptie voor oud patiën ten bleek pas hoe zeer zij in haar werk wordt gewaardeerd. Van alle windstreken in Nederland waren oud-patiënten naar de Dr. Nolet- stichting gekomen om zuster Ro mein te feliciteren. Voordat de patiënten aan de beurt kwamen werd zuster Romein in de conversatiezaal gehuldigd door di rectie en het verpleegkundig per soneel van de afdeling 1 IA. Daarna was het dus de beurt aan de patiënten en oud-patiënten en toen de receptie was afgelopen leek de conversatiezaal te zijn herschapen in een Schiedamse Floriade. Zuster Romein stelt met name de komst van zoveel oud-patiënten bijzonder op prijs. Ook dankt zij iedereen die deze dag voor haar onvergetelijk heeft gemaakt. De talrijke cadeaus en gelukwensen geven haar en haar staf van de afdeling HA de kracht verder te gaan in haar beslist niet gemakkelijke taak. Men schrijft ons: „Zaterdag 22 april 1972 is in het Gemeente Ziekenhuis te Schiedam op 72-jarige leeftijd overleden de heer Nardus Koren. Hoewel reeds meerdere jaren een wankele gezondheid zijn deel was, kwam het einde nog onverwachts. Onze gedachten gaan in de eerste plaats uit naar hen, die hem zo lief waren, zijn vrouw, kinderen en kleinkinderen. Moge de dankbaarheid voor al het goede, wat God hen in hem heeft willen schenken, de droefheid over heersen. Weemoed en dankbaarheid is er ook in de harten van velen in Schiedam en daarbuiten, die de heer Koren gekend hebben als een principiëel mens en een harde werker, waarvan vriend en tegenstander zouden kun nen zeggen: Zo trouw is er niet één! In velerlei arbeid heeft hij als een rots in de branding gestaan. Niet in eigen kracht, maar in de kracht van die God, Wiens Woord het richt snoer was bij al zijn arbeid, heeft hij dit kunnen verrichten voor: de Hervormde kerk, die hem lief was, voor: de Chr. Hist. Unie, die hij vele jaren gediend heeft als voorzitter van de plaatselijke afdeling, als voorzitter van de Statenkring Delft, als lid van de Unieraad, voor: het Schiedamse Verenigingswerk, als voorzitter van de C.J.V. Samuel, voor: Het Maatschappelijk werk, als Vakbondsbestuurder, enz. Dit alles stemt ons tot grote dankbaarheid. ZALIG ZIJN DE DODEN, DIE IN DE HERE STERVEN EN HUN WERKEN VOLGEN HEN". Namens het bestuur van de afd. der C.H. U. Groen van Prinsterer te Schiedam S. Kuiper, voorz. Lange Haven 77-79 - Schiedam Evenals vorig jaar, heeft de Schie damse Brandweer zich weer bereid verklaard de jeugd-wedstrijden te organiseren. Aan deze wedstrijden kunnen jon gens van 10 t/m 14 jaar deelnemen. Er worden hindernissen gebouwd welke door de jongens overwonnen moeten worden, waarbij de brand spuit een belangrijke rol speelt. En een leuke prijs te verdienen valt. Tussen de wedstrijden door, worden er door de Schiedamse Brandweer demonstraties gegeven, zoals het blussen van een keukenbrand en diverse springoefeningen. De aanvangstijd der wedstrijden is gesteld op 14.00 uur. Ze worden gehouden op het grote verkeersplein aan de Broersvest. Er wordt geen inschrijfgeld verlangd. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij de Brandweerkazerne, Singel 81, en bij de volgende adressen: J. Nomen, Mozartlaan 59, Schie- dam-Groenoord en C. Lemmen, Gasstraat 20, Schiedam-Zuid. Daar het aantal deelnemers beperkt moet blijven, is het verstandig tijdig op te geven. GELDKISTJE De 45-jarige ambtenaresse van de Gemeentelijke Openbare Biblio theek aan de Lange Haven kwam tot de ontdekking dat uit een niet afgesloten bureaulade een geldkistje met daarin bevindende een bedrag van f 200, wordt vermist. Op het hoofdbureau van politie heeft men daarvan kennis geno men In verband met een armblessure moet het concert van de pianiste Frida van Straaten, dat op woensdag 26 april zou plaats vinden in „De Rank" te Kethel, tot een nader te bepalen datum worden uitgesteld

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 3