HARGA-FILOSOFIETJES IN GESPREK MET I kleuren t.v specialist ^stacV I «««£5^ I En Overmaas had een juweel van een keeper GOUDEN MOLENAARSECHTPAAR U.V.G. heft zilveren glas I 10 mei 1940 RENAULT KOSTER 70 77.77 „THE SOUND OF MUSIC IN HET PASSAGE monza penning PASFOTO'S ®TQ vanderwaal RADIO ACTIEF Op woensdag en donderdag: van harte welkom IMPERIAAL I AUTOMATERIAAL PAUL WILLEMSE 700432 Mijn man is molenaar-machinist, zegt de tengere Maartje Post-Bijl in hun molenaarswoning achter het Beatrixpark bij de kinderboerderij. Waar haar man zeven jaar gewerkt heeft. Om precies te zijn: aan de Schiedamseweg 183. Een klein stukje ongerepte natuur, dat je nergens in Schiedam praktisch meer vindt. Prins, de hond, maakt hier het meeste lawaai als ik op de keukendeur klop. Dan zit ik even later tegenover deze vrouw in de bijzonder gezellige huiskamer. Met een speciale reden. Want op donderdag 11 mei, Hemelvaartsdag, is het hun gouden huwelijksdag. Maar wonen ze ook 50 jaar op de molen... 23p JAARG'ANG DINSDAG 9 MEI 1972 •j® Het Nieuwe Stadsblad OPLAGE Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Correspondentie: Postbus 257, Schiedam. Kantoor: Broersvest 125 (C. J. van der Klink) Schiedam, tel. 010-26 73 68 en 26 3939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds. Eindredaktie: P. J. Hovingh, postbus 167, Delft, telefoon 01524646 Centrale ad- 35 800 ministratie Randstad-edities: Postbus 167 (Koornmarkt 34) Delft, tel. 01523627* Randstad-edities verschijnen in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk, het Westland en in Rotterdam (10 edities) in een totale oplage van 320.900 ex De naam Post staat garant voor een molenaarsgeslacht. Vandaar dat er wat geharrewar lijkt. Juist omdat de vitale levenslustige Arie Post niets wil zeggen. Dat góud van hun huwelijk vindt hij wel belangrijk. De rest niet. Een gewoon gezin als anderen. D.-arom zwijgt hij. Misschien past het helemaal in deze bijna verstilde wereld. Te afgelegen nu voor deze bejaarde mensen, allebei 71 jaar. Huisarts R. v.d. Veer jr. heeft hun aangeraden naar een benedenwoning uit te zien met meer comfort. Centrale verwarming, want het kan hier zo verschrikkelijk kóud zijn. Of zij dit kan accepteren? Wég uit deze vertrouwde omgeving...? Er trekt een glimlach om de mond van deze Maartje Post... We hebben hier een goede tijd gehad. Ik heb vroeger graag mijn man geholpen. Hij was vertrouwd met de machinekamer, toen alles moderner ging worden en ik zorgde dat het koper gepoetst werd. Mijn man is nog erg flink. Maar ik ben na die operatie helemaal op hem aangewezen. Vroeger deerde die afstand me niet. Op de fiets deed ik altijd alle boodschappen. Op de fiets gingen ook later de kinderen naar school. We hebben twee doch ters en een zoon. En zes kleinkin deren... Toen ik hier pas op de molen kwam, werkte ik ook wel bij andere mensen. Het was toen eenmaal een slechte tijd. Later met wel 17 koeien, wat varkens en het gezin was er altijd wel wat te doen. Samen hebben we altijd gewerkt. De Een slordige vierduizend toeschou wers, w.o. wethouder G. D. Ver- wey-de Graaff en haar man. Char mante Dirk Nijs, oud-wethouder P. van Bochove en ga zo maar door. Ergens -in de douchecel een bos blauw-witte bloemen, waar ik nu de gehele week tegenaan kijk. En een Hermes D. V.S. dat het tegen Over maas niet kon klaren. Flarden van een feestlied. Een enorme aanmoe diging. En dan die verschrikkelijke stilte. Boordevol spanning. En een doelpunt dat niet kwam... Nog nooit heeft een wedstrijd zo verschrikkelijk lang geduurd... Nog nooit ben ik zo onbeleefd geweest om de kersvers aangerukte thee te laten staan. Maar het was ook zo druk in de bestuurskamer. En je wilde toch wel graag alles op het veld zien. Je dacht aan die margrieten en kinderen bleven over op school. Maar er was altijd wel wat te doen. Toen we een stuk grond af moesten staan, hebben we het vee verkocht. Nu zijn er alleen nog wat kippen. DAAR had ik het allemaal mee moeten doen... Maar ik heb mijn licht opgestoken bij de moeder van bakker v.d. Staay op de Schiedamse- weg 172. Die zich nog heel goed weet teherinneren dat vreugde of verdriet in de polder altijd door de molen van Arie Post per wieken- stand werd weergegeven. Maar ook een zilveren bruiloft. Dan kon men van ver-af de vijf vlaggetjes op de wieken zien. De voorzitter van de Westabtpolder Dirk van der Eik heeft die vijf vlaggen ook op zijn gouden feest gehad. Als we daarover praten wordt Arie Post wat toeschietelijker en komen er oude foto's op tafel. Mevrouw v.d. Staay weet nog dat vroeger moeder Post de polder inging om pijltjes uit te zetten voor de eenden. Moedereenden. Zorg voor het gezin, zorg voor het erf. Geen gemakkelijk leven gehad vroe ger. Maar het was een góed gezin en de kinderen zijn goed op hun bestemming gekomen... vervolg op pagina 3 irissen... Een Blauw-Wit-symbool. Goed, ze staan nu op tafel in mijn éigen huiskamer. Maar daar heb ik ze niet voor gekocht... We houden doodgewoon moed. We wachten doodgewoon af wat of er nu gaat gebeuren. Want lieve mensen, al was de wedstrijd vanwege die nare zenuwen (neem een slok valderie- valdera volgende keer jongens) be slist niet om je leven te onthou den..? Echter wel het laatste kwartier, toen Hermes D. V.S. alles op alles zette. Dappere en vooral steengoede kee per Willem Schouten van Overmaas tweemaal omver werd gelopen. Maar eerlijk is helemaal eerlijk. De bloemen bestemd voor Ger Lagen dijk kwamen Willem helemaal toe. Niets aan te doen. Hermes D V.S. wordt toch kampioen. MIEKE Een heel goede film deze week: „The Sound of Music". Op Hemel vaartsdag om 2 uur en 8 uur. Doch ook op zaterdag en zondag 13 en 14 mei, aanvang 8 uur. VRIJDAGAVOND 12 mei de grote MIKSHOW van Kees Schilperoort met Annie Palmen, Tonny Bos en vooral niet te vbrgeten „De Moun- ties". In uw eigen Passage Theater. Plaatsbespreken aan de kassa van 18.00 tot 21.00 uur. Telefonisch dagelijks van 11-16 uur: 269563. Een avondje uit? Helemaal goed voor u. ^SPECIALE AANBIEDING VOOR UW VAKANTIE I incl. luidspreker, montage-set ontstorings-materiaal^ past in Ialle auto-types, 6 en T2 -volt, -■ normaal 159,alléén bij Monza 99,excl. B.T.W. I passend op iedere wagen, verstelbaar in breedte O O "V C Ien hoogte ArW J excl. B.T.W. IRODE MISTLAMPEN, Jodium schijnwerpers, incl. lamp 29,75 prijzen excl. B.T.W. Het domein van iedere auto-bezitter Loodgietersbedrijf Erkend gas- en waterfitter is sinds 1 MEI gevestigd in Kethel. Btl voor alle installatie- en onderhouds-werkzaamheden: Kerkweg 44 Werkplaats: Dorpstraat 42 Zaterdags tot 12 uur aanwezig 1 -. ;'V Arie Post en Maartje Bijl die op donderdag 11 mei 50 jaar getrouwd zijn, maar ook een halve eeuw samen op West Abtspolder aan de Schiedamseweg 183 achter de kinderboerderij wonen. Op woensdag en donderdag mag u hun beiden feliciteren en begroet Prins, de hond, u wel met vrolijk geblaf... De handbalvereniging Uit Vriend schap Geboren U.V.G. (van Gé Rens) bestaat op 10 mei a.s. 25 jaar. Schiedam Mgr. Nolenslaan en Burg. van Haarenlaan Telefoon 702832 I Parkweg 106 tussen Mgr Donderdagavond koopavond direct klaar foto optiek rembrandtlaan 83 telefoon (010) 264374 Rotterdamsedijk 2 Iedere donderdagavond 12 toe stellen spelend te zien. Keuze uil diverse merken met Nederlandse garantiebewijzen Het was een vrijdagochtend. We werden al heel vroeg gewekt door het luchtdoel-geschut, dat de bevolking van Rotterdam en omgeving ,,uit eigen middelen had aangeschaft! We dachten eerst dat het om een militaire oefening ging, maar de radio vertelde ons anders De Duitsers waren ons land binnengevallen. Aan de Grebbeberg werd gevochten. We dachten nog even: „Dat is hier een heel eind vandaan maar al heel gauw kwamen de verhalen over landing van parachutisten in de Wippolder bij Delft. ,,In nonnenkleren" werd er bij gezegd, „in Hollandse uniformen" en sommigen gingen zo ver dat ze het over „vermomd als koeien hadden. „De Fransen zijn al in Middelburg aangekomen", „de Engelsen zijn onderweg". Het zou niet lang duren of de moffen waren teruggedreven Zondag was het Pinksteren, de verhalen over parachutisten gingen door. Vijandelijke vliegtuigen daalden op de Rijksweg Rotterdam-Den Haag. De mariniers in Rotterdam renden met in elke hand een granaat en een mes tussen de tanden de Maasbruggen over en vochten als leeuwen. Op dinsdag 14 mei hoorden we het bombardement op Rotterdam. Als we niet zouden capituleren waren Utrecht en Den Haag aan de beurt. Achteraf is gebleken dat het bombardement net even te vroeg werd uitgevoerd, want de bevelhebbende commandant, ik meen kolonel Charot, had de stad al overgegeven. Heel laat in de avond moest ons land capituleren. Heel veel soldaten probeerden over zee Engeland te bereiken. Woensdag 15 mei stond de eerste mof het verkeer te regelen op de Broersvest. Duitse soldaten kwamen „zum essen" met huifkarren vol. Ze kochten tien, twaalf gebakjes tegelijk en vraten die achter elkaar op. Ze hapten in pakjes boter en lieten ons verder met rust. Dat duurde niet lang. In de kortste keren verscheen ene Seijs Inquart om het bestuur over ons land op zich te nemen. De regering met H M. Koningin Wilhelmina was veilig in Engeland aangekomen en van daaruit werd \angzaam het verzet georganiseerd. Geen maand later was heel West-Europa door Hitiers troepen bezet! Daar moest ik vandaag tóch even aan terugdenken SEBASTIAAN

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 1