IMPRESSIES VAN DE EUROPA-WEEK v V -s heidS- f artikekii versianciig el Snoejp 0k niet alleen 'Jdunvl ieger- jlf-kouwof 7J p4cm aik r manilla voor 1 een artistieke trapleuning, maar van der Stigchel kan hier nog wel 50 soorten touw of staal- \draad aan \vasè knopen CHERRY MARNIER „ORANJE" Centrum-collectanten, hoe zit dat Een verzoekje Ülfc, bejaarden op stap drie „B" aan Esslingen Esslingen aan de Neckar is door de Raad van Straatsburg de vlag toegewezen. Omdat men in het afgelopen jaar het meest voor de Europese gedachte heeft gedaan. Dit is officieel gevierd in de week van de 5de mei, de dag voor de volkeren van Europa. Met een Europa-weekprogramma, waarin allerlei problemen over Europa aan de orde zijn gesteld. Van die Europa-week in Esslingen hebben burgemeester H. Roelfsema en echtgenote, de gemeente-secretaris mr. M. J. Blok en wethouder C. J. M. Bolmers een paar dagen meegemaakt. Van donderdagmiddag tot zaterdagmorgen. Als speciale gasten... Bezoek van de Ef STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE EN GEZINSVOORLICHTING SCHIEDAM" HIT NIEUWE STADSBLAD - PAG. 24 - DINSDAG 9 MEI 1972 IVA n O*'' C« VO- - Telefoon 26 47 81 Verleden week was er iemand bij ons op kantoor voor bloemschik ken. Deze mevrouw dacht, dat men een berichtje kreeg wanneer men op de najaarscursus was geweest, voor het voorjaar. Dit is echter niet het geval. U moet zich daar even voor op komen geven. We hebben nog 2 cursussen vóór de grote vakantie en wel op maandagavond 29 mei t/m 19 juni en op dinsdagmiddag 30 mei t/m 20 juni. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Geeft u zich s.v.p. spoedig hiervoor op, dan kunt u nog gezellig meedoen. Kosten f 15,- plus evt. f 1, voor adm. kosten. En waar blijven de een of twee dames voor het creatief hand werken op dinsdagmorgen? U kunt in overleg met de lerares ook 4 lessen krijgen in plaats van meer. Zo gauw we 12 dames bij elkaar hebben, beginnen we. De daad is aan u! Hebt u uw zomergarderobe al voor de dag gehaald? Alles lekker uitgehangen en gestreken. U bent toch wél zo verstandig geweest, om alles wat gewassen moest worden, éérst te wassen voor het de winterbergplaats in ging, anders hebt u nu een heleboel extra werk en soms nog narigheid op de koop toe van vlekken die er na zo 'n lange tijd niet meer uit gaan. En natuurlijk hebt u alles heel in de kast gestopt! We hebben nu alweer een lang week-end, een heel lang zelfs voor velen onder u. Veel zaken en fabrieken hebben vrijdag een ver plichte snipperdag, zodat we 4 hele dagen vrij hebbenHeerlijk! Als het weer nu maar meewerkt, dan kunt u er van genieten met man en kinderen. Niet achter stofjes aan jagen, maar er lekker op uit trekken Dan zondag nog Moederdag". Wat een feesten allemaalWan neer u een verlanglijstje mag maken, vraagt u dan aan uw man of verdienende kinderen een cur sus? Ja, doet u het allemaal? Dan kunnen wij hier, mét uw hulp door blijven werken en ons werk zelfs uitbreiden in de toekomst. Want, u als inwoners van Schiedam, wilt mét elkaar dit werk toch voortgang doen vinden? Het is zo uitermate belangrijk. Vergeet u ook onze consumenten informatie niet op dinsdag- en donderdagmorgen? Ons kantoor is open dinsdag- t/m vrijdagmorgen van 9.30-12.00 uur, tel. no. 264781 en girono. 716115. Heel prettige feestdagen en daarna: tot ziens op Korte Dam 5. DE FRANSE LIKEUR VOOR MOEDER IN GESCHENKDOOS voor 12.95 SLIJTERIJ en WIJNHANDEL Oranjestraat 10-12 Telefoon 26.59.97 26.41.40 Zoals u inmiddels al gemerkt zal hebben, is de collecte via inteken lijsten in volle gang. Voor de Stichting „Lentefeest". Met als inzet dat clubhuis voor invaliden. Het gaat allemaal goed. Alleen voor het centrum kan men deze week en vooral op de grote collectedag, zaterdag 13 mei a.s., nog wel wat enthousiaste mensen gebruiken. Gewoon bellen: 705381. Gewoon wat van je vrije tijd voor dit doel opofferen. Drogisterij- Parfumerie Rembrandtlaan 11 Schiedam „DE OOIEVAARS" De Schiedamse invalidensportvereni- ging „De Ooievaars" neemt met 17 deelnemers op donderdag 1 1 mei a.s. aan het Pijpenstad-toernooi deel. Uitgeschreven voor gehandicapten in de tafeltennissport. De Schiedammers, onder training van Peter v.d. Broek van T.S.F. zijn op bovengenoemde datum in het veilinggebouw aan de Bredeweg 23 te Waddinxveen. Aanvang van de wedstrijden: half tien. U komt toch ook kijken..? Het is inmiddels traditie geworden dat er ieder jaar door „Het Ivoren Kruis" en het „Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen" gezamenlijk op de basisscholen in ons land een tekenwedstrijd wordt georganiseerd onder het motto: „Snoep verstan dig, eet 'n appel! Want appels zijn gezond voor de tanden". Ook dit jaar is de tekenwedstrijd weer een groot succes geworden. Meer dan 200.000 kinderen hebben aan de wedstrijd meegedaan. Van de 8.200 aangeschreven basisscholen, reageerde 13 pet. positief door de tekeningen van de leerlingen in te zenden. Er zijn 42 prijzen beschik baar gesteld, plus nog 3 extra groepsprijzen. In de leeftijdsgroep 7 tot 12 jaar bestaat de hoofdprijs uit een fiets. De andere prijzen zijn aangepast aan de leeftijd van het kind. Voor de grotere kinderen worden als 2e prijs transistors ter beschikking gesteld. Verder zijn er horloges, gouden kettinkjes met hanger, armbandjes en tekenefbzen. Op de meeste scholen wordt de feestelijke prijsuitreiking verricht door de schooltandverzorgings- dienst. Meestal is het de school- tandarts zelf, die onder een toepas selijk speechje de prijs uitreikt. Om het geheel nog wat extra luister bij te zetten wordt de gehele school, waarvan een der kinderen een prijs heeft gewonnen, op appels getrac- teerd. Ieder kind ontvangt een zakje met drie heerlijke appels. De 600.000, ofwel plus minus 10 ton appels worden met een speciaal versierde „appelwagen" vlak voor de prijsuitreikingen op de prijswinnen de scholen afgeleverd. Na de prijsuitreiking op de scholen zullen de betreffende bekroonde tekeningen vanaf een nader te bepalen datum op de Floriade te Amsterdam op de afdeling Voe- dingstuinbouw te bezichtigen zijn. De winnaars van de hoofdprijzen zullen bovendien voor een dagje „Floriade" worden uitgenodigd. IN HET CENTRUM - SPUI 262 DEN HAAG -TEL.070-605Ö20 In het gezin van de familie v.d.G. aan de Van Swindensingel was op 5 mei dubbele vreugde. De vrouw des huizes was jarig, maar ook de jongste zoon mocht na een verblijf van drie weken in het ziekenhuis naar huis. Bloemist Noorlander uit de St. Liduinastraat trof het gezin dus niet thuis, maar legde het bouquet bloemen voor de jarige onder de heg vlakbij de huisdeur. Een ander ontfermde zich daarover. Nu vraagt de heer v.d.G. of degene die dat bloemstukje meenam het geld hiervoor wil storten op de intekenlijst van „Stichting Lente feest" deze week... dit gedaan. Gewoon in het Neder lands... Aan de afgetreden 75-jarige heer Ernst Vaul een oorkonde overhandigd. Geluisterd naar andere sprekers. Doch ook naar de muzi kale omlijsting hiervan. Dit programma is door de T. V. opgenomen, maar men heeft dit niet kunnen zien. Zaterdagmorgen is men met een comfortabele trein huiswaarts ge reisd. Het bestuur van de R.K. Bond van'* Bejaarden maakt zijn leden er nogmaals op attent, dat men op 17 mei a.s. voornemens is een middag- tocht voor de invaliden te organi seren. Voor deze tocht zijn nog enige plaatsen disponibel. U kunt zich alsnog opgeven bij de volgende adressen: P. Oomen, Van Leeuwen hoekstraat 50, tel. 264049; P. den Brinker, Van Oldenbarneveltstraat 183, tel. 703935 en aan de soos. Tevens kunt u zich opgeven voor de te houden dagtochten op 14 en 21 september. De kosten voor de middagtocht zijn bepaald op f 10,— en voor de dagtochten op f 25,— p.p. Deze kosten moeten uiterlijk 4 weken van te voren worden voldaan. In een stad, die voor de Schie dammers door de Jeugduitwisseling geen onbekende klank heeft. Hij telt 86.000 inwoners en telt een 14.000 buitenlandse arbeiders, zoals Ita lianen, Turken, Marokkanen en Spanjaarden. Die evenals in onze stad proberen goedkope woningen in de stad te krijgen, nu men liever naar moderne flats in de buiten wijken trekt. Flats veelal gebouwd in de stijl van de Stricle de flat. Dus met uitstekende hoeken, hetgeen daar bijzonder goed tot zijn recht komt. Knap vond burgemeester Roelfsema het dat voor de toelichting tijdens de rondleiding 90 minuten getimed was en dat dit precies klopte. EERLIJK Op 5 mei werd de grote dag begonnen met een ontvangst in het oude raadhuis. Burgers van Norrkö- ping en Viënne waren vertegenwoor digd. Udine niet. De problemen en moeilijkheden werden heel eerlijk besproken. Men wees op het openbaar vervoer per bus en tram, waarbij niet storend een ringweg door de stad is aange bracht. De woningbouw is ook hier duur... Grondkosten: 1000 mark per vier kante meter. Bouwkosten 3 tot 400 mark per kubieke meter. Men is die dagen niet bij elkaar gebleven. Burgemeester Roelfsema en zijn vrouw bezochten een fraaie tentoonstelling met heel bijzonder houtwerk uit Polen. Men woonde een vergadering bij voor oudere mensen, waarbij professor dr. Otto Borst toelichting gaf. Een en ander omlijst met zang en optreden van folkloristische groepen. Gemeente-secretaris Blok en wet houder Bolmers verdiepten zich in de vrijwillige brandweer. Maar had den ook een discussie met een vrouwelijk niet-georganiseerd raads lid, gehuwd met een tandarts. Uit deze discussie bleek hoe groot de kloof is tussen de ouderen en de jeugd in de Europese gedachte. Schiedam Het stadhuis in Esslingen, dat iets weg heeft van het onze. Al is het dan hoger... In de burgerzaal van het raadhuis had de prijsuitreiking plaats van de opstellen, die de kinderen in het kader van de Europese gedachte hadden gemaakt. De leiding hiervan was in handen van prof. dr. Ralf Dahrendorf. VOOR DE VUIST WEG Burgemeester Roelfsema is geen voorstander van toespraken via een papiertje. Iedereen mocht als gast een groet brengen. Hij heeft dan ook namens de stad Schiedam in Holland Heel veel indrukken opgedaan. Be wondering voor de eenvoudige opzet van de Stadsgehoorzaal. Met een uitstekende akoestiek. Een gebouw waarbij het beton dominerend is, het plafond met latten, wat wand- beschildering. Ook in Esslingen jongelui met pamfletten. Andere gedachten heb ben over de Europese gedachte. Maar dat las de burgemeester in zijn eigen Schiedamse woning aan de BK.-laan... Ober-burgemeister Klapproth zal Schiedam een tegen bezoek brengen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 24