1 Het Nieuwe „DE AFFAIRE COEN MOULIJN" of Hoe het een voetballer vergaat kleuren t.v. specialist I I I RADIO ACTIEF RENAULT KOSTER 70 77.77 PASFOTO'S E.A.S. AUTORADIO. 99.- j IMPERIAAL monza penning AUTOMATERIAAL (gTO vanderwaal „De affaire Coen Moulijn". Een dergelijke benaming mag ik liet onverkwikkelijke geharrewar rond de vorm waarin Moulijns afscheid gegoten dient te worden toch wel noemen. Zoals de zaken er momenteel voor staan zal van een afscheid van Coen Moulijn overigens nog geen sprake zijn, omdat de frêle vleugelaanvaller vorige week vrijdag, na overleg met zijn persoonlijke adviseur de heer De Jong, heeft besloten nog één jaartje aan zijn voetbalcarrière toe te voegen. Daarmee trouwens zijn contractuele verplichtingen ten opzichte van zijn werkgever Feyenoord voor de volle honderd procent nakomend. Zeker is het overigens nog niet dat Moulijn nog een jaar doorgaat, want eind deze week zal een delegatie van wijze mannen, onder leiding van oud-voorzitter Cor Kieboom, een gesprek hebben met het Feyenoord-bestuur om alsnog de zaak-Moulijn eens helemaal door te praten. De voetballer voor zijn winkel. financieel steunt. Hetgeen bij Moulijn inderdaad het geval is. Moulijn heeft namelijk voor het begin van het nu bijna afgelopen seizoen in zijn (nieuwe en verbe terde) contract een clausule op laten nemen waarin staat dat Feyenoord hem gedurende vijf jaar jaarlijks een bedrag van 23.000 gulden zou doen toekomen. Voorwaar geen kleinigheidje in deze huidige tijd, waarin het aantal werklozen met de dag toeneemt. Voorwaar geen kleinigheidje ook om zonder daartoe verplicht te zijn geheel vrijwillig een speler jaarlijks een zo grote som uit te keren. Wat dat betreft mag Moulijn alleen maar beide handjes dichtknijpen. Heeft hij in ieder geval naar mijn smaak niet te klagen. Moulijn klaagt echter wel over de grootte van dit bedrag. Dat wil zeggen hij stelt dat Feyenoord een onjuiste gang van zaken weergeeft indien Feyenoord zegt dat Moulijn aan een afscheidswedstrijd tegen Uruguay 130.000 gulden overhoudt. Op zichzelf heeft Moulijn daar eigenlijk wel een beetje gelijk in! Feyenoord „verkoopt" de wedstrijd tegen Uruguay als zijnde het af scheid van Moulijn, met daaraan vervolg op pagina 3 Rotterdamsedijk 2 Iedere donderdagavond 12 toe stellen spelend te zien. Keu/c uit diverse merken met Nederlandse garantiebewij/en SPECIALE AANBIEDING VOOR UW VAKANTIE incl. luidspreker, montage-set I ontstorings-materiaal^ past in alle auto-types, 6 en~T2-volt,-* normaal 159,alléén bij Monza 99,excl. B.T.W. RODE MISTLAMPEN, Jodium schijnwerpers, incl. lamp ƒ29,75" prijzen excl. B.T.W. a passend op iedere wagen, verstelbaar in breedte 4% en hoogte AT./J excl. B.T.W. Het domein van iedere auto-bezitter I Parkweg 106 - Schiedam tussen Mgr. Nolenslaan en Burg. van Haarcnlaan Telefoon 702832 Donderdagavond koopavond direct klaar foto optiek rembrandtlaan 83 telefoon (010) 264374 75,— (incl. B.T.W.) incl. inzinkbare antenne IMPERIAAL, passen op iedere auto ƒ25, Verstelbaar in breedte en in hoogte. Gustoweg 55. Tel. 260092 73e JAARGANG WOENSDAG 24 MEI 1972 Stadsblad Randstad-edities verschijnen in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk, het Westland en in Rotterdam (10 edities) in een totale oplage van 320.900 ex. Feyenoord behoeft zich als werk gever inderdaad niet te schamen voor de manier waarop het de voetballer Coen Moulijn behandeld heeft. Voor zo ver mij bekend is het uniek dat een club uit het betaalde voetbal een speler, die door welke redenen dan ook een streep onder zijn carrière zet, nog enkele jaren Coen Moulijn... OPLAGE 35 800 De feiten zijn bekend. Enkele weken geleden heeft Moulijn aan manager Guus Brox te kennen gegeven zijn voetballoopbaan door allerlei om standigheden, die hier verder niets ter zake doen, voortijdig te beëin digen. Moulijn sprak daarbij de wens uit dat het hem gegund zou zijn op passende wijze afscheid te nemen Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Correspondentie: Postbus 257, Schiedam. Kantoor: Broersvest 125 (C. J. van der Klink) Schiedam, tel. 010-26 73 68 en 26 39 39 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds. Eindredaktie: P. I. Hovingh, postbus 167, Delft, telefoon 01524646 Centrale ad ministratie Randstad-edities: Postbus 167 (Koornmarkt 34) Delft, tel. 0,15—23627* van het publiek, beter: ZIJN pu bliek. Hetgeen overigens geen nieuwtje was voor de Feyenoord-leiding. Bijna twee jaar geieden al maakte Coen Moulijn wereldkundig dat hij op waardige wijze afscheid van het Legioen wilde nemen, en niet op eenzelfde manier als bijvoorbeeld Eddy Pieters Graafland en Cor Veldhoen het geval was. Ik citeer uit het boek ,,Coen Moulijn vertelt", uit de mond van Moulijn opgetekend door collega Ger Beste- breurtje: „Ik wil een onvergetelijk afscheid. Niet zoals Hans Kraay, Eddy PG. en Cor Veldhoen hebben gekregen. Dat vond ik, in verhou ding tot hun verdiensten voor Feyenoord, minderwaardig. Ik wil het anders. Een benefietwedstrijd, tegen een tegenstander die ik zelf aanwijs. Ik vind dat ik zo'n afscheid heb verdiend. Als Feyenoord er anders over mocht denken bedank ik voor de eer. Ik heb me geërgerd aan de manier waarop PG en Veldhoen zijn uitgeluid. Dat zal mij niet overkomen. Liever niets dan dat. Maar misschien maak ik me zorgen om niets. Misschien denkt Feyenoord net als ik". Wat dat laatste betreft. Het is inmiddels duidelijk dat Feyenoord zich nog altijd principieel opstelt tegen een benefietwedstrijd. In een communiqué dat voorzitter Guus Couwenberg vorige week zondag uitgaf legt Feyenoord uit waarom. „Bij een benefietwedstrijd is sprake van liefdadigheid en dat woord is wat betreft de behandeling die Moulijn altijd heeft gekregen mis plaatst".

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 1