Het centrum-winkelareaal Zittingen raadsman Vergunniugen Hinderwet DETAIL ONTWERP-BESTEMMINGSPLAN W „WATERSPORT" IN GROENOORD 1"?: f€ O/rVViOV' "arenh warenhui SCHIEDAM 'I a. I ,W-< M m m/L iifl. rlET NIEUWE STADSBLAD - PAG 14 - WOENSDAG 31 MEI 1972 OA.Jr2G.-12 :'V TÜH gemeente informatie Publicatie van de Gemeente Schiedam. Twee maal per maand verschijnend in Het Nieuwe Stadsblad. Verzorging: Gemeentelijke Voorlichtingsambtenaar Nieuwstraat 26 - tel. 269051 e*pedTf 2 36* CONCEPT ONTWERP Bf STt MM'NGSPl «C I De sinds 1 mei j.l. in functie zijnde Schiedamse raadsman, de heer C. Bijl heeft twee ochtenden in de week zitting en wel op dinsdagochtend van 9 tot 11 uur in het centrum De Ark, Hargplein 101, telefoon 708276 en op vrijdagmorgen in het gemeen telijk Informatiecentrum, Broersvest 95, telefoon 269957, eveneens tussen 9 en 11 uur. Bij de raadsman kunnen de Schiedammers terecht die met problemen of vragen zitten of die de weg niet meer weten te vinden tussen de vele regelingen en voorschriften op maatschappelijk, sociaal, cultureel of recrea tief gebied. Bij het gemeentebestuur zijn de volgende aanvragen voor een vergunning volgens de Hinderwet binnengekomen. Voor nadere bijzonderheden, ook voor wat betreft de procedure bij bezwaarschriften en beroep, wordt verwezen naar de officiële afkondiging aan het Stadhuis. De heer M. L. Ouwerkerk, Van Leeuwen- hoeckstraat 34, vraagt een vergunning involge de Hinderwet tot het oprichten van een offsetdrukkerij met 5 elektromotoren van gezamenlijk 9 1/2 pk op het perceel Westvest 4 te Schiedam, kadastraal bekend sectie C nr. 488. De directie van ESSO Nederland N.V., Zuid-Hollandlaan 7 te 's-Gravenhage, vraagt een vergunning involge de Hinderwet tot het uitbreiden van een benzinestation annex autoherstelplaats, waarna aanwezig 35 elek tromotoren van gezamenlijk 42 pk, op het perceel Stationsplein 2 te Schiedam, kada straal bekend sectie I nr. 4751-4762 (ged.) In de planning voor de reconstructie van de Schiedamse binnenstad is op 15 mei j.l. een niet onbelangrijke mijlpaal bereikt, toen de Commissie Stadsontwikkeling en Stadsuitbreiding akkoord ging met het voorgelegde concept voor een ontwerp van een bestemmingsplan. Dit concept is het voorlopige resultaat van vele jaren studie, plannenmaken, overleg, bespreking, inspraak, enzovoort. Het is langzaam-aan gegroeid, „geëvolueerd" zo men wil, uit het Structuurplan Schiedam van 1968, dat uitgewerkt is in de alternatieve plannen A en B en aangevuld met de alternatieve plannen C (van de FJG) en D (van de Delftse studenten) en met de adviezen en inspraak van vele anderen'; de gemeenteraad heeft een principiële uitspraak gedaan in de „zeven punten"; de ontwikkelings-maatschappij Empeo heeft de plannen bestudeerd en de bevindingen vastgelegd in een rapport. Zo is uiteindelijk, onder voortdurende begeleiding van de raadscommissie Stadsontwikkeling, door het Bureau Van Gent uiteindelijk dit concept ontwerp bestemmingsplan ontstaan. Het biedt in feite geen verrassingen meer, de belangstellende krantelezer zal deze ontwik keling stap voor stap hebben kunnen volgen aan de hand van de verslagen in zijn dagblad. Doch het ontwerp is nu een „hard" plan, aan de hand waarvan het gemeentebestuur kan gaan onderhandelen met de hogere departe mentale instanties. Het is een basis voor een „exploitatie-opzet", een berekening hoeveel de uitvoering wel zal gaan kosten en ook voor de te sluiten samenwerkingsovereen komst met Empeo N.V. Dit alles zal dan moeten leiden tot het opstellen van het definitieve bestemmingsplan dat, zo heeft wethouder Bolmers aangekondigd, voorjaar 1973 voor de eerste maal ter visie kan worden gelegd en daarna aan de gemeente raad ter goedkeuring zal worden aange boden. Het concept ontwerp-bestemmingsplan, be staande uit een duidelijke kaart met bijbehorende toelichting, is te bezichtigen in het gemeentelijk Informatiecentrum aan de Broersvest 95. Een interessant detail van genoemde kaart hebben we op deze pagina overgenomen, namelijk het centrum-winkelareaal gelegen in het zuid-oosten van de stadskern, in de „hoek" van de Hoogstraat met de Broers vest. Bij zijn ontwerp is de heer B. C. van Gent er van uitgegaan dat waardevolle stedelijke elementen als de Hoogstraat, de Passage, het Broersveld, de Broersvest en de monumenten de Lindenhof en het Stedelijk Museum gehandhaafd dienen te blijven, terwijl zoveel mogelijk de bestaande bebou wing voor winkels en woningen in het plan is opgenomen. Van het aanwezige niveau verschil (de Hoogstraat is immers een oude waterkerende dijk! heeft hij een dankbaar gebruik gemaakt. Zo heeft hij de overdekte passage tussen Broersvest en Broersveld in westelijke richting en op gelijke hoogte doorgetrokken naar het niveau van de Hoogstraat bij de afrit naar de Lange Achterweg. Dit hoge plateau op 3 meter boven de begane grond is wit aangegeven op de kaart. Daaronder door loopt, op het huidige niveau, de Broersveld dat als voetgangersgebied is gedacht. Op het knooppunt van beide niveaus is een verbin ding gemaakt met trappen. In het westen komt men via trappen van het hoge naar het lage voetgangersgebied rond de historische Lindenhof, die een culturele bestemming zal krijgen. Een leuke vondst is om van het niveauverschil tussen Hoogstraat en Lindenhof-terrein gebruik te maken om daar een soort amphitheatertje te maken waar op beperkte schaal uitvoeringen moge lijk zullen zijn. Nieuwe elementen in dit winkelareaal zijn drie warenhuizen. Een tussen Broersvest en Broersveld vlak ten noorden van het Herenpad en direct toegang krijgend tot het gedachte metro station-Centrum. Een twee de warenhuis achter de Hoogstraat ongeveer op de plaats van het huidige Klein Groenendaal en het derde op het kruispunt van Broersveld en verlengde (hoge) Passage, tegenover de te handhaven winkelgalerij van Vlug. Aansluitend op d,e warenhuizen nog een reeks van kleinere winkels (de smalle uitlopers op de kaart). Achter het derde warenhuis komt een parkeergarage met plaats voor 450 auto's, te bereiken via een brede weg die aansluit op de Broersvest en die een onderdeel is van een verkeerscircuit dat in de westelijke baan eenrichtingsverkeer krijgt. Onder de parkeer garage en winkels door loopt op de beganegrond een toegangsweg naar een expeditieterrein gelegen achter de Hoog straat. Een vriendelijk zomers plaatje uit de wijk Groenoord. Genomen in het recreatiegebied langs de toekomstige Zoomweg, met op de achtergrond dè hoge Rijnmond-flat aan het Sibeliusplein. Waar het om gaat is, dat de op de foto staande dam in de singel tussen Griegplein en Sibeliusplein binnenkort plaats zal gaan maken voor een voetbrug. Dan krijgen de vlotvarende jongens een nog ruimer speelterrein.

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 14