DE MOUNTIES DUTON BOEKT, WAT U ZOEKT! Uw vakantie begint bij uw reisagent Lezing voor ~De nieuwe Stichting Pro Juventute Beneden-Maas offset-rotatie van Drukkerij v.d. Water „NATUURGENOT" IN „HUIS" HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 26 - VRIJDAG 2 JUNI 1972 TTpr MUt daomw te Inlichtingen en boekingen: actas*" Tegen inlevering van deze BON ontvangen lezers van HET NIEUWE STADSBLAD, ƒ1,— REDUKTIE op de toegangsprijs (geldig voor 1 persoon) voor de volledige revue-show in een WERELD VOL PLEZIER MET Ben Cramer Patricia Paay en het Mixer Trio. VRIJDAG 16 JUNI PASSAGE THEATER hij biedt u een ruime keuze uit een geselec teerd assortiment, hij licht u objectief en vakkundig voor over uw vakantiereis, hij berekent u voor deze service niets extra. Daarom maakt u natuurlijk gebruik van df diensten van de (ANVR) reisagent, die hart heeft voor uw vakantie. Rotterd.dijk 401 b, Schiedam, Tel. 010—26.90.60 (4 lijnen) Feest voor het echtpaar V.d. Water, dat gistermiddag door bemiddeling van burgemeester H. Roelfsema, werk van twee seconden, de nieuwe offset-rotatie in bedrijf stelde. Waarop terecht een heildronk uitgebracht werd... Maandagavond 5 juni a.s. is het weer zover. Dan komen de leden van de Schiedamse aquariumvereniging „Natuurgenot in Huis" bijeen. In gebouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73, waar de koffie om acht uur hardstikke' bruin is. De heer Joh. Krijl zal een interes sante lezing houden en... in de pauze worden er verschillende prijzen verloot. Zoals bijv. de Barbus Bariloides, de vis met baarddraden. Een juweel in uw aquarium, zoals u hierboven ziet. Daarna gaat het bestuur van een welverdiende va kantie genieten. Om hopelijk daarna een serenade te kunnen brengen aan het 250ste lid. Mevrouw P. J v.d. Veen, van Maanenstraat 2 was het tweehonderdste lid. Wat let u in vakantietijd hierover te praten en... een nieuw lid te noteren. Met een enkele beweging kwam ineens de gloednieuwe aanwinst van drukkerij Van de Water in de Van Dijckstraat: de offset-rotatiepers in werking. Een handeling door burgemeester H. Roelfsema verricht. Die zoals hij later vertelde dit graag gedaan had, omdat een klein bedrijf in Schiedam deze moedige aanpak om volkomen mee te gaan met de tijd, had aangedurfd. Reeds een paar jaar geleden had burgemeester Roelfsema tijdens een zÜn oriëntatie-tochten door ^nze stad zich rond laten leiden in deze drukkerij met een hechte staf van medewerkers... In donkere uren van de oorlog heeft burgemeester Roelfsema intense be moeienis met een drukkerij gehad. Vandaar dat zijn belangstelling nog altijd naar de samenstelling van een krant uitgaat. Het werd op deze feestelijke dag voor de firmant A. L. v.d. Water nog even benadrukt hoe belangrijk of het is als men met zijn tijd weet mee te gaan. Een bus pendelde tot 8. uur in de avond van de Van Dijckstraat naar de Van Beverenstraat. Waar de gasten een verfrissing werd aange boden. En met als speciale herinne ring een documentatie-plaatje. Zoals we jl. woensdag al schreven bestaat drukkerij Van der Water tevens 12 1/2 jaar. Een koperen feestdag dus. Sinds januari 1972 zijn de vereni gingen Pro Juventute te Schiedam en te Vlaardingen gefuseerd en opgegaan in de Stichting Pro Juven tute Beneden-Maas, gevestigd te Vlaardingen. Bovendien behoren Maassluis, Maasland en Hoek van Holland tot het werkterrein van de stichting. Met ingang van 29 mei a.s. zal een gezamenlijk buro betrokken worden te Vlaardingen, Schiedamseweg 169, postbus 273, tel. 010-348899. Ge noemd adres geldt ook voor het secretariaat en voor de penning meester der stichting. Het postgiro nummer is: 664581; de bankreke ning is: AMRO-Bank te Schiedam, nr. 479486166. De vroegere adressen, telefoon-, giro- en banknummers komen hier mede te vervallen. Het buro zal dagelijks geopend zijn van 9-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur. Het buro is gelegen vlakbij station Vlaardingen-Oost en ligt aan een stukje van de Schiedamseweg dat bijna rechthoekig op de hoofdrich ting van deze weg staat en op de Parkweg uitkomt. Auto's kunnen het buro dan ook het beste via de Parkweg bereiken. Tegenover het buro is een bushalte van de W.S.M. terwijl bij het station de buslijnen 56, 57 en 59 een halte hebben. De vaste medewerkers van de stichting zijn: Direkteur: mej. mr. J. A. Burger. Administratrices: mevr. M. A. J. A. van der Gaag-Tieleman; mevr. J. Krijgsman-van der Ster. Maatschappelijke Werkers en spreek uren: Afdeling Adviesburo voor Jongeren en Ouders: mej. J. J. W. Kruithof te Vlaardingen, maandag 9.00-10.30 uur, woensdag 19.00-20.00 uur; mevr. J. H. Stouten-Wijers, Schie dam, donderdag 17.00-19.00 uur. Afdeling Gezinsvoogdij: P. Beeken kamp te Vlaardingen, maandag 19.00-20.00 uur; mej. P. M. J. Bij velt te Vlaardingen, woensdag 19.00-20.00 uur; N. M. de Vries te Schiedam, woensdag 18.00-19.00 uur; mej. M. G. van Wezel te Schiedam, dinsdag 18.00-19.00 uur. De spreekuren te Vlaardingen wor den in het buro der stichting gehouden, Schiedamseweg 169. De spreekuren te Schiedam vinden voorlopig nog in het pand Nieuw- straat 12 plaats. Over enige maanden zullen wij voor een gedeelte van de week de beschikking krijgen over een ruimte in het te openen Dienstencentrum De Vier Molens te Schiedam. De betrokkenen zullen hierover tijdig berichten ontvangen. Buiten de spreekuren richte men zich steeds, gedurende de openings tijden, tot het buro te Vlaardingen. Evenals de bovengenoemde vereni gingen stelt de stichting Pro Juven tute Beneden-Maas zich ten doel advies en hulp te verlenen aan jongeren en gezinnen, indien zich problemen voordoen met betrekking tot de opvoeding en volwassen wording. Zij doet dit bij voorkeur op vrijwillige basis: Hiervoor is ons Adviesburo voor Jongeren en Ouders, met maatschappelijk werk sters ten behoeve van de gemeente Schiedam en Vlaardingen. Ouders kunnen hier terecht met problemen in hun gezin, evenals jongeren, die zelf met vragen komen. De afdeling gezinsvoogdij is bereid de verantwoordelijkheid van de begeleiding van mindeijarigen te aanvaarden, indien deze onder toe zicht worden gesteld. De nieuwe stichting is evenals bovengenoemde verenigingen een algemene instelling, d.w.z. dat zij bij haar werk uitgaat van het geloof of de levensbeschouwing van de jonge ren en van de gezinnen. Het bestuur van de stichting is gevormd door samenvoeging van de besturen van de verenigingen Pro Juventute te Schiedam en te Vlaar dingen. Bovendien zijn daarin opge nomen de heer J. P. de Jager, directeur van de Gemeentelijke Sociale Dienst in Maassluis en de directeur en twee maatschappelijk werkers der stichting. Het dagelijks bestuur bestaat uit de heer H. G. Langerhorst te Schiedam, voorzitter; mevrouw I.J. van Neer bos-van Herk te Vlaardingen, secre taresse en drs. J. N. A. Verwielen te Sliedrecht, penningmeester. Met belangstelling slaat burgemeester Roelfsema het zetwerk in de Van Beverenstraat gade... Oude liefde roest nooit. Vandaar de belangstelling van en voor het drukkersvak, omdat de burgemeester er in de oorlogsdagen bemoeienis mee had...

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 26