Verkenningsrondritten naar Gouwestad 7000 DIERENPARK WASSENAAR 35 JAAR W Uitslagen 28e Koningin Wilhelmina-mars OPEN HUIS IN HERVORMD RUSTHUIS Gun uzelf vakantie en een cursus BEDDEN VOOR CAMEROUN' ZIJ BEHAALDEN HUN DIPLOMA DE WIEKSLAG VAN P.V. DE VRIJHEID Wie gaat er mee? jjj land. STICHTING VOOR HUISHOUDELIJKE EN GEZINSVOORLICHTING SCHIEDAM" HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 26 - WOENSDAG 7 JUNI 1972 U 'i "-'i t 'j --CJ .-HOv.' I ,A l i1 I i-1'1 =j Deze maand is het 35 jaar geleden dat in Wassenaar de poorten H opengingen van Dierenpark Wasse- s naar. Na een aanvankelijk accent s op vogels in de eerste jaren (nog steeds bezit Dierenpark Wassenaar p de grootste vogelcollectie ter sj wereld) is al snel een all-round S dierenpark ontstaan met b.v. een roofdierencollectie die zijn weerga S in ons land niet kent. Iets wat ook s over de apencollectie gezegd kan worden. g Vooral de laatste jaren zijn er g nogal wat vernieuwingen door- gevoerd, zoals b.v. een zeerovers- g schip „De Piraet", rondom in het water, met een bemanning van H Laponder apen. Een nieuw bassin voor de zee- p olifanten; het enige paar van deze 3 reusachtige oceaanbewoners in ons 3 Het „Jungle Huis" bewoond door g slangen, krokodillen en andere j= reptielen in een tropische om- g geving en temperatuur. Een nieuw verblijf voor de giraffen S met een oppervlakte van 1250 m2. g De kortgeleden geopende Afrika- steppe" met als bewoners struis- 3 vogels, kraanvogels, eland-anti- 3 lopen, Chapmanzebra's en Grant- g zebra's. Van de laatste soort loopt g inmiddels weer een prachtig veulen g rond (zie foto). g Inmiddels is weer een nieuw g project onder handen genomen, g terwijl er bovendien nog tientallen 3 plannen voor de toekomst aan- 3 wezig zijn. 3 Kortom het jarige dierenpark is g springlevend en zal ongetwijfeld, 3 gezien de groeiende belangstelling 3 steeds meer bezoekers in kennis 3 brengen met de natuur. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllinilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllls «a m Men schrijft ons: „In Foumban, Cameroun, werkt dokter Weemhoff in zijn eigen ziekenhuis. Zijn ziekenhuis heeft dringend behoefte aan een speciale kinderafdeling. In Zuid-Holland zijn diverse akties gestart voor de inrich ting van deze kinderafdeling. Schie dam en Kethel zullen een aantal bedden voor hun rekening nemen. Voor ieder bed met toebehoren is f 200,— nodig. Naast de vele akties die in Schiedam reeds gevoerd zijn en nog gevoerd zullen worden, beginnen wij in Kethel met een autowas-aktie, en wel in Kethel- dorp, Tuindorp en Vogelwijk. Wij komen bij u langs op zaterdag 10 juni a.s. tussen 9 uur en 13 uur, wassen uw auto en u helpt dokter Weemhoff voor f 3,- aan een stukje bed. Wij hopen zo snel mogelijk het benodigde bedrag voor een aantal bedden te kunnen overmaken, zodat onze arts in het verre Foumban door kan gaan met zijn fantastisch werk. Wij houden u van de stand van bedden op de hoogte". Men schrijft ons: „Op 5 juli en 20 juli gaan de Stichtingen 18-plus t/m 65-plus en Stichting Bejaarden 65-plus een avondverkenningsrit ondernemen met 3 tourwagens van Lisa Tours naar Gouda. Door het mooie land van de Krimpener en Lopikkerwaard gaat het naar Gouda waar de koffie met een extra verrassing klaar staat. Het vertrek is van Schouwburg Zuidplein om 18 uur, om 18.15 uur van Centraal Station, hoek Engels of Conradstraat en eveneens om 18 uur van Het Nieuwe Stadsblad bij het parkeerterrein te Schiedam. Alles inbegrepen f 5,50 p.p. Thuis om ongeveer 10.30 uur. In augustus zullen namiddagtochten plaatsvinden. Daarover later mede delingen in dit blad. Er zijn 3 tourwagens. Op 22 juni wordt een speciale tocht gehouden naar de Floriade voor de zeer voordelige prijs van f 10,75 p.p. incl. entree aldaar en voor 65-plus kost dit f 9,25 p.p. Vertrek om 8.30 uur van Zuidplein Schouwburg en 8.45 uur van Centraal Station, om 8.55 uur van Schiedam bij het nieuwe parkeerterrein. Terug om 'i 8 km. Jeugdgroepen: 1Anibas, Oud Beijerland 495 pnt.; 2. Kinder vreugd, Rotterdam 473 pnt.; 3. O.W.I.O., Rotterdam 470 pnt.; 4. Juliana, Schiedam 469 pnt. Ongetrainde groepen: 1. De Uitkijk, Schiedam 456 pnt.; 2. Alb. Magnus- school, Schiedam 443 pnt.; 3. S.V. Puttershoek 442 pnt.; 4. Prins Bernhardschool, Schiedam 442 pnt. Gymnast, gr.: 1. Excelsior, Schie dam 441 pnt.; 2. Juüana, Schiedam 417 pnt. Padvinders: 1. De Schakel, Schie dam 460 pnt.; 2. Tono-groep, Schiedam 434 pnt.; 3. Burg. van Haarengroep, Schiedam 423 pnt. Oranje Garde: 1. Vendel Hei- nenoord 474 pnt. 12 km. Jeugdgroepen: 1. Kinder vreugd, Rotterdam 659 pnt.; 2. De Jonge Garde, Rotterdam 657 pnt,; 3. O.W.I.O., Rotterdam 644 pnt.; 4. D.S.O., Overschie 618 pnt.; 5. Volharding, Overschie 601 pnt. Gymnast, gr.: 1. R.K. Gymnastiek Ver. Animo, Hoogvliet 551 pnt.; 2. R.K. Gymnastiek Ver. Animo, Hoogvliet 448 pnt. Padvinders: 1. Tono-groep, Schie dam 562 pnt. Ongetrainde groepen: 1. Dom. Sa- vioschool, Schiedam 525 pnt.; 2. Dom. Savioschool, Schiedam 521 pnt. Oranje Garde: 1. Vendel Klundert 620 pnt. 18 km.: 1. Vendel Utrecht Oranje Garde 670 pnt.; 2. D.S.O., Overschie 655 pnt.; 3. Volharding, Overschie 560 pnt.; 4. Burg. van Haarengroep, Schiedam 520 pnt. 25 km.: 1. Volharding, Overschie 660 pnt.; 2. Zeekadettenkorps, Schiedam 520 pnt. Deelname: totaal 1482, waarvan 86 op de lange afstand. Voor de LEAO-examens van 29 mei t/m 2 juni slaagden: A. van batenburg; R. van Beek; E. M. Bout; E. H. G. Brouwer; E. M. Dijkmans; S. H. van den Dungen; B. Esbach; G. T. A. Freeling; R. van Gerwen; J. E. Groen; A. de Groot; M. J. Hertog; J. W. Hoefnagel; N. C. Jozee; R. Ketting; L. A. Kluit; R. Konings; P. M. Koppenhagen; 1. Korpiraal; M. Koster; L. A. van krimpen; 1. Krommenhoek, J. Kwindcz; J. D. Lange; M. Mastwijk; Y. Mertens; J. D. M. Meijer; J. Mooy; P. van Mourik; Y. Muis; L. Noorlander; C. Nooyen; J H. Riper; P. de Roos; T. Roskam; C. van Santen; P. Selter; M. Schlarmann; A. J. van Sliedregt; S. E. Spanjersberg; P. D. van Stijn; P. Turien; H. Verlinde; J. A. Vilijn; J. VerweijM. T. de Wit; C. F. Witte.s, Er zijn 8 kandidaten afgewezen en 5 herexamens. Schiedam Telefoon 26 47 81 circa 18 uur. Voor al deze tochten worden groepen van tenminste 15 personen afgehaald en thuisgebracht na af spraak. Dan onze grote aanbieding: een 10-daagse geheel verzorgde tocht naar Oostenrijk (Korinte) voor slechts f 325,- p.p. Een frisse tocht voor 18-plus t/m 65-plus. Vertrek van Rotterdam waar dan ook wordt u zo dicht mogelijk bij huis verzorgd afgehaald om circa 8 uur v.m. Wij hebben de beschikking over slechts 45 kaarten. U gaat koffie drinken in Zevenaar. U gaat een goed verzorgd diner gebruiken in Zuid-Duitsland in Hotel Baggersee in Inglestadt waar ook wordt overnacht. De volgende dag gaat u door naar Delbach. Hotel Taurer zal u daar gedurende het verblijf standplaats bieden. De vertrekdatum is 4 augustus uit Rotterdam; terug te Rotterdam 13 augustus. Lunchpakket voor de le dag moet u zelf meenemen voor al het andere wordt gezorgd. Een reis om nooit te vergeten. Vraag inl.. Stichting Gedupeerde Groepen 18-plus t/m 65-plus tel. 236208 of Lisa Tours tel. 503076". Men schrijft ons: „Ter gelegenheid van het veertigjarig jubileum van het rusthuis op 16 oktober 1971 zijn giften ontvangen, die het bestuur in staat hebben gesteld de recreatiezaal grondig te laten opknappen. De geldelijke bij drage van instellingen en particu lieren, waaronder de aktie van „Mieke" van Het Nieuwe Stadsblad, alsmede de medewerking van een team van kreatieve mensen heeft dit mogelijk gemaakt. De sombere recreatie-ruimte is zo danig veranderd dat geen afbreuk werd gedaan aan het monumentale karakter. Het nieuwe meubilair en de nieuwe aankleding nodigen de bewoners voor een prettig verblijf. De nieuwe lampen en de wandver- lichting maken 's avonds de zaal tot een zee van licht. De bewoners en het bestuur zijn dankbaar en ver heugd met het bereikte resultaat. Het bestuur nodigt hen, die dit geldelijk hebben mogelijk gemaakt en belangstellenden uit voor bezich tiging van de zaal in haar nieuwe vorm op zaterdagmorgen 10 juni a.s., tussen 10 en 12 uur". j Over 3 weken „breekt" de va kantie los! Voor veel moeders een tijd, waarin ze niet meer aan zichzelf toe zullen komen. Alle kinderen thuis. Voor de groteren is het niet erg, die amuseren zichzelf meestal wel, maar de kleintjes moeten min of meer bezig ge houden worden èn er moet steeds op gelet worden. Totdat de school deuren weer opengaan, dus een extra verzwaring van uw taak. Gunt u zichzelf dan na al die drukte een goede ontspanning bij ons, door op een cursus te komen. Komt u zich nu alvast opgeven, u krijgt van ons dan na half augustus bericht, wanneer de cursus waar u zich voor interesseert begint. Is dat geen prettig iets, om naar uit te kijken? U krijgt die cursus vast wel van uw man cadeau, van zijn vakan tie-toeslag Wij hebben dus: naaien, Indisch koken, buitenlandse keuken, wandkleden maken, creatief hand werken, hoedjes maken, bloem schikken, gast en gastvrouw/heer, verzorging van uw uiterlijk, onder houd en opknappen in huis. U ziet het, keus genoeg en voor elk wat wils! Dan de vakantie zelf. We hopen dat u er allemaal mèt of zonder uw L. P.V. „De Vrijheid" hield zaterdag een wedvlucht vanuit St. Quentin. Er namen 282 duiven aan deel. Ze werden gelost om 6 uur. De tijd van de eerste is 8.38,58; de laatste 9.03,02. De prijzen werden als volgt ver deeld: 1. I. v.d. Tuyn 1. 2. G. Barzelay 2. 3. E. Sebrechts 3, 9. 4. Joh. Bakker 4, 5, 13, 14. 5. Joh. Duymel 6, 7, 10. 6. W. Poort en Zn. 8. 7. Broekhuizen en Co. 11. 8. C. Lems 12. 9. P. Pols 15, 17. 10. P. Verlinde 16. 11. H. Triel 18, 24 12. M. de Roo 19, 22. 13. J. Wenteler 20, 21, 23. 14. A. v.d. Berg 25. Hoera voor Gijs want hij vergiste zich niet en won de radio. Doos drank werd gewonnen door C. Lems. Donderdag inkorven voor Orleans van 6.30 tot 7.45 uur. De A.D.-prijs is dan een theeservies. gezin op uit zult trekken. Waar heen doet er minder toe, want de voorbereidingen zijn toch allemaal gelijk. We kunnen u niet genoeg op het hart drukken, om tijdig aan die voorbereidingen te beginnen. Wan neer het allemaal op het laatste nippertje moet, is het een zenuw achtige boel en wordt veel ver geten. Maakt u van te voren, in alle rust en kalmte een lijstje, zet u een koffer klaar en doe alles erin wat mee moet en wat al schoon is. Streep op uw lijstje door, wat al in de koffer zit. Neemt u ook altijd een goed voorziene huis-apotheek mee, zonnebrandolie, azaron (tegen insektenbeten), hansaplast, muggenolie enz. enz. Vergeet ook niet uw medicijnen in te pakken, met de recepten! Gaat u naar het buitenland, dan komt uw pas eraan te pas, uw autopapieren moeten in orde zijn en gaat u vooral nóóit de grens over, zonder een goede reisverzeke ring. De paar gulden die u dat kost is nooit het nemen van het risico om „zo maar te gaan waard. Bent u alleen na afloop maar dankbaar, dat u uw verzekering niet hebt nodig gehad. Onze consumen ten-informatrice gaat 12 juni met vakantie. U zult uw vragen dus op moeten schorten tot eind augustus. Hebt u ergens dringend antwoord op nodig, dan zullen wij op kantoor u tóch proberen te helpen. Ons kantoor is open dinsdag t/m vrijdag van 9.30-12.00 uur, tel. 264 781 en giro 716115. Tot ziens op Korte Dam 5! En alvast voor velen van u: goede vakantie! De welpen van de Burgemeester van Haarengroep houden dit jaar hun zomerkamp in Oosterbeek van 29 juli tot 5 augustus. In het kader van het Europese vriendschapsjaar wordt aan 10 jon gens tussen 8 en 11 jaar de gelegenheid gegeven deze vakantie week te beleven. Er wordt geslapen in een grote blokhut midden in het bos en het kamp staat in het teken van de ruimtevaart. Jongens, die mee willen moeten zich wel opgeven vóór 20 juni, want anders is de raketbus vol. Zij worden niet „gestrikt" om padvinder te worden, maar zullen eregasten zijn in het ruimtevaartstation. Niet te lang denken, maar infor meren en opgeven bij Akela Hollaar, Plein Eendragt 13b, Schiedam of per telefoon 268669.

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 26