vrije etage 't „Heerenveen-tentje" op Hermes-DVS 5 De politie meldt De grote dansavond van S.G.S. in de sporthal DEZE WEEK IN SCHIEDAM MERCURIUS i JARIGEN... BOEKJE VOL altijd f 5.- contant pjt\c£-jnctH ttff- cfZ- Bij via k» nZe/j per s Hth- stecMd 2S. Hoera voor Hermes DVS! De blauw-witten zijn kampioen en daar door gepromoveerd naar de eerste klas van de amateurs. Proficiat Hermes DVS en we wensen u bijzonder veel suksès volgend sei zoen. Maar wat heeft dat een moeite gekost. Vier uur voetbal bracht geen doelpunt en door een iets beter doelgemiddelde is Hermes DVS nu kampioen. Geen prettige gedachte voor Zwijndrecht, dat wellicht liever met enkele doelpunten verschil had verloren dan door zo'n gelijkspel gewipt te worden. We hebben zo het idee dat ook Hermes DVS het leuker gevonden zou hebben wanneer met 1-0 was gewonnen dan zoals het nu gegaan is. Maar de regels zijn toegepast en het had ook andersom uit kunnen vallen. Bijvoorbeeld dat Zwijndrecht een iets beter doelgemiddelde gehad zou hebben tijdens de kompetitie. Dan hadden de Schiedammers zich ook bij de promotie van Zwijn drecht neer moeten leggen. Dit keer heeft Hermes DVS het geluk gehad iets beter gedoelpunt te hebben en dat leverde de blauw-witten het zo fel begeerde kampioenschap op. Gelukkig volgt er nu een rust periode, zodat straks eind augustus met frisse moed en hernieuwde krachten het nieuwe seizoen kan worden ingeluid. Hoera ook voor SVV, dat zowaar Heerenveen in het Harga-zand deed bijten. Hoe is het mogelijk' We hebben toch wel gelijk gehad met onze bewering dat SVV dit seizoen bijzonder verrassend heeft gespeeld. Tegen lager geplaatste klubs werd gelijkgespeeld of verloren en tegen kanshebbers voor de titel werd gewonnen. Zodoende verwachten we voor de uitwedstrijd van a.s. zondag eigenlijk weer een nederlaag voor de rood-groenen. Of gaan zij door op het goede pad en wordt de kompetitie besloten met een leuke en toch welkome zege op het Amsterdamse De Volewijckers? Onze totovoorspellingen voor toto nummer 50, de laatste van dit voetbalseizoen: 3-1-3-2-3-1-1-3-3-3-3-3-1. Coen Moulijn krijgt vrijdagavond om half negen in de Kuip zijn afscheidswedstrijd aangeboden. Er is een voorwedstrijd, er zijn stickers (voor f 2,50) in de handel gebracht, er is zelfs een gironummer ten bate van Coen Moulijn in het leven geroepen en ook nog een anjeraktie. Nu ja, u weet hoe wij over dit alles denken. Men moet het zelf maar weten! Wel denken we bij elk bedrag dat eventueel gestort wordt op die rekening ten bate van Coen: „had men dat geld of een deel daarvan - maar gestort op één of ander liefdadig doel. VOOR EEN ONZER MEDEWERKERS, zoeken wij liefst op korte termijn of gedeelte van woning. Aanbiedingen aan: Bureau Het Nieuwe Stadsblad onder nr. 2244 Broersvest 12^ Schiedam. Bijvoorbeeld voor De Ooievaars, de invaliden sportvereniging hier in ons eigen Schiedam. Wat zouden die mensen dolblij zijn met bijvoorbeeld een paar duizend gulden. En dan te weten dat straks honderdduizenden guldens aan Coen Moulijn worden afgedragen, omdat hij... al die jaren voor zijn plezier heeft lopen voet ballen. En daarbij wellicht enkele miljoenen guldens aan verdiend heeft. En alsof dat niet genoeg is gaat men hem nog eens enkele honderdduizenden guldens „achter aan brengen". Hier jongen, dat is voor jou, omdat je ons zoveel plezier hebt bewezen tijdens je voetballoop baan". Begrijpt u nu waarom wij daar zo fel tegen waren? Maar goed, ze doen maar... Ursus heeft de gouden-plak- wedstrijd tegen Wit Rood Wit in Den Briel zondag met 2-1 verloren en dus is er (nog) geen gouden plak veroverd. Maar wat niet is kan nog komen! Op zondag 18 juni volgt nog Ursus—Bolnes, nadat a.s. zondag Bolnes WRW zal hebben plaats gevonden. De stand is nu: Ursus 3-4, WRW 3-4, Bolnes 2-0. UVG houdt donderdag 15 juni de jaarvergadering. Alle leden wor den verwacht, want zo wordt in de uitnodiging gezegd - het is ontzettend belangrijk. Welnu, wan neer je als UVG-lid zoiets leest dan durf je eenvoudig niet weg te blijven! Maakten we er onlangs melding van dat men zich bij HBSS kan aanmelden wanneer men een voor zitter- of sekretarisfunktie ambieert, bij Ursus is zoiets nu ook mogelijk. Ursus vraagt het op een andere manier en wel in een artikel dat tot titel draagt: „Gekken gevraagd". Men geeft toe dat het geen gebrui kelijke manier van „zoeken" is, maar wellicht zijn er bij Ursus „gekken" die een funktie in de vereniging ambiëren. Het aantal medewerkers neemt bij de rood- witten de laatste jaren ook af en dat, terwijl de werkzaamheden eigenlijk steeds meer worden. Vandaar de vraag om „gekken", waarmee be doeld worden mensen, die bereid zijn een funktie in de vereniging te gaan vervullen. Op zichzelf is dat natuurlijk geen gekkenbaan en degenen die zich mogelijk na dat verzoek zullen aanmelden, worden allerminst als gek versleten. Maar het is immers veelal zo, dat iemand die veel werk voor een vereniging doet als „gek" versleten wordt. In wezen is zo iemand natuurlijk juist onmisbaar voor de klub. We hopen daarom voor Ursus, dat men voldoende medewerkers kan noteren, waardoor het verenigingswerk voortgang kan vinden en niet op de enkeling neer zal komen. Want die zouden inder daad wel eens gek kunnen worden wanneer al het werk maar steeds op hun schouders blijft neerkomen! Toe, Ursianen, en toe HBSS'ers, en toe alle andere verenigingsmensen: denk er eens goed over na en steek de handen uit de mouwen. Vele handen maken licht werk en wan neer u met z'n allen de schouders onder het verenigingswerk zet dan zult u eens zien hoe prettig dat werk is. Het is dankbaar werk, ongeacht wat men u te doen zal geven. Dat kan variëren van voorzitter en penningmeester tot terreinknecht of grensrechter Het is allemaal nodig. Bij de Damclub Schiedam heeft Cees den Boer zich moeten terug- Een gevaarlijk moment voor het SV V-doel, waarin keeper v.d. Velde zondag een heldenrol vervulde en de 3-1 overwinning op Heerenveen liet verder wei- j nig te wensen over. Schiedam had dit sportweekend echt niet te klagen... trekken vanwege andere werkzaam heden en persoonlijke redenen. Vijf jaar lang heeft Cees den Boer „Rond Zwart en Wit" als redaktie verzorgt en de nieuwe redaktie brengt hem daarvoor nu veel dank. Den Boer heeft zich nog niet definitief terug getrokken, zo lezen we, maar de nieuwe redaktie krijgt toch veel meer werk aan de verzorging van genoemd klubblad. Men heeft even wel vele en goede plannen en de leden van de Damclub Schiedam zullen dat in de komende weken wel merken. De charme van een dansavond van S.G.S. is, dat men nooit op tijd begint. Omdat er overal vandaan gasten blijven komen. Van harte welkom geheten door de heren Martens en Sweeris Sigrist. Ook nu weer bleek zaterdagavond de Sporthal „Margriet" uitstekend voor dit doel geschikt, want er kon nog eens een tafeltje bijgeschoven worden. Al die tafeltjes tezamen plus wat versieringen in de hal aangebracht, maakten dat er sfeer was... Het doel van de Schiedamse vereni ging, ontstaan, zoals u een paar weken geleden las, is begonnen met de bestuurloze Samenwerkende Gerepatrieerden Schiedam. NU uit gegroeid met vele, vele vrienden overal in den lande verspreid... Muziek van maar liefst twee uitste kende bands, nl. „The Rhyth Rascals" met pittig zangeresje Ingrid en „The Trifids". Uit Schiedam, ledereen op de dansvloer of gewoon gezellig met elkaar praten. De lekkere hapjes keuren, want die zijn er altijd op deze avonden. Volop moderne, doch ook wat muziek voor ouderen. Als variaties daar tussendoor het optreden van verschillende dansgroepen, zoals The Little Dancers in heel leuke kostuumpjes. De Country en Westemgroup, doch ook een op treden van Eastern en Western danseresjes... Om 12 uur worden een paar namen van mensen genoemd, die hun verjaardag vieren... Vanzelfsprekend meteen in het middelpunt van de belangstelling. Eeir groep Hawai'ndanseresjes... Een op de maat van de muziek met de bewegingen van hoofd en hand. Een avond vol afwisseling, vol gezelligheid. Vooral omdat de vriendschapsbanden zo hecht zijn. En die nooit verloren zullen gaan zo 'lang S.G.S. met afdelingen onder andere namen in den lande blijven bestaan. Jan van Buytenen bedankt in het klubblad van Martinit de rood- witten voor de vijf prettige jaren die hij bij Martinit als trainer mocht beleven en voor de manier waarop men van hem afscheid heeft ge- nomen. Toch wel prettig wanneer een trainer op zo'n manier weggaat, want hoe dikwijls is het niet zo, dat er kwesties zijn en dat de trainer via een „achterdeur" eruitgeschopt wordt? Neen, bij de sympathieke Jan van Buytenen lag dat beslist niet zo en we wensen zowel Martinit als Jan van Buytenen veel geluk in de nieuwe kompetitie, die al gauw genoeg weer voor de deur staat. Het jaarverslag van korfballend Schiedam laat zien, dat het ledental precies gelijk gebleven is aan dat van een jaar eerder en wel 131 leden. Het financieel verslag laat in ieder geval een voordelig saldo zien en dat mag een kompliment betekenen aan het adres van de penningmeester, maar ook aan het gehele bestuur, dat de teugels bij Schiedam goed in handen heeft gehouden en stellig van plan is dat te büjven doen. Uit de vele klubbladen die ons wekelijks bereiken blijkt iedere week weer dat we in de tijd van de jaarvergaderingen lever. Toch staan ook de vakanties al weer voor de deur en we beginnen alvast maar met u voor zover u al plannen voor de deur hebt staan vele goede vakantiedagen toe te wensen. Vergeet de sport voor een paar weken, zodat u na uw vakantie weer met frisse moed „er tegenaan kunt. Maar wellicht zijn er ook, die pas in juli of zelfs augustus de koffers gaan pakken, zodat we met onze vakan- tiewensen voor hen nog even moe ten wachten. Dat doen we dan ook maar en we houden het voorlopig op een: tot vrijdagavond' JAN SPORTIEF Lange Haven 77-/9 Schiedam geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties en De uitslag van de loterij? Op de nummer 1520 een moderne paarse schemerlamp; op 1856 een stof zuiger voor de auto; op 1325 een fraaie zonne-ligstoel; op 1638 een whoopy-whip voor de lijn; op 1014 en 1749 schilderijen; op 1759 een fles whisky en op 1721 een koffiezetapparaat. De beide bands zorgden er voor dat de danslustigen aan hun trekken kwamen. Tot in de kleine uurtjes... SCOOTERRIJDER GESLIPT Op de Rijksweg 20 bij het Kethel- plein is de 51-jarige stratenmaker S. van Lith geslipt op de rechterstraat- baan. Komende uit de richting Schiedam. In dezelfde richting reed een personenauto, waarbij de be- stuurder onbekend is gebleven. De scooterberijder werd met zwel lingen op het voorhoofd en schaaf wonden door de G.G. G.D. uit Vlaardingen naar het Gemeente Ziekenhuis overgebracht en daar opgenomen. ZONDER „VERONICA" De 27-jarige expediteur uit Rot terdam i'.ad in zijn auto, neergezet in de Van Couwenhovenstraat, een autoradio. Hij moet het nu zonder de klanken van „Veronica" onderweg doen... LET BIJ HET MARKTEN OP UW BEURS De 42-jarige huisvrouw H.J.V.-van E., die gewapend met een bood schappentas de weekmarkt afging, moest tot haar schade ondervinden, dat uit die tas een beurs met een bedrag van f 47,- was meege nomen... INBRAAK IN WONING Via een brandgang verschafte men zich toegang tot de woning van een winkelier aan de Rotterdamsedijk. In het sousterrain nam men uit een colbertjasje een bedrag van ongeveer f 650,— mee. Als verdacht van deze inbraak is aangehouden de 26-jarige K.G.P., die in het hoofdbureau van politie werd ingesloten. VERSCHIL VAN MENING Een drietal Schiedammers reden in een auto over de Hoogstraat, klokke 2 uur in de nacht. Zeer ten ongenoege van een Deense en een Canadese zeeman, die het nodig vonden de auto met hun voeten te „bewerken". De babylonische spraakverwarring werd omgezet in een stevige klaptaal, die over en weer werden toegediend. Om tot bezinning te komen namen d- ...<iP"en van Hermandad hun mee na net hoofdbureau van politie. B HAARDE KWAM TEN VAL 82-jarige mevrouw C. in 't Hol het bejaardencentrum „Thur- Je" liep op de Mgr. Nolenslaan. Bij net oversteken op een stoepje kwam zij te vallen. Met een hoofdwond en een gekneusde linkerpols werd zij in het Gemeente Ziekenhuis behandeld en daarna naar huis gebracht... BROMTOERISTEN Een tweetal jongelui waren op een sportterrein aan het bromfietsen. Waar bleek dat die vervoersmiddelen n Vlaardingen thuis hoorden. Het geen de politie in Vlaardingen nu ,-erder regelt. Maar de jongens moeten weer lopen. Zoals u allemaal weet: op het Harga-complex speelde Heerenveen een belangrijke wedstrijd tegen S. V. V. Die, zoals u ook allemaal weel gewonnen werd door S.V.V. Koos Smoor, het oudste lid van Hermes D V S. (46 jaar), in zijn roemruchte jaren een bijzonder verdienstelijk keeper, hóórt gewoon bij het clubhuis van de Blauw-Witten. Maar hij keek zondagmorgen wel zijn ogen uit toen hij op het derde veld een tentje ontdekte. Bevolkt door een paar enthousiaste supporters van Heerenveen. Die vorstelijk een ontbijt met Blauw-Witte koffie kregen aangeboden plus een douche Of ze in de toekomst nog eens terug kwamen.. Jammer voor ze, dat ze verloren hebben, zei Koos Smoor Maar op dat moment zette „The Flamingo's" net een lekker muziekje in en tóen wist Koos ineens weer. dat het de feestavond van zijn club was'

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 3