Gelezen in de „Politiemelder" Disco-tips vrije etage Ir „Mijn zchrijfmachine" HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 16 - VRIJDAG 9 JUNI 19^2 4 M In het maandblad voor de gemeentepolitie te Schiedam lazen we dat er een kleine wedstrijd georganiseerd was voor het vertalen van het gedicht „Ten little drivers' Dat is eens iets anders dan rapporten schrijven enz. Buiten mededinging deed een redaktielid mee onder het pseunaniem „The Schoolmaster". Met dit gedicht: TIEN rijders stapten in hun slee en reden voort langs 's Heren wegen, Daar stond bord 10 - één zag het niet en toen resteerden er slechts NEGEN. De rijders reden stadig door, verder in de nacht... Eén haalde schielijk in en toen... toen bleven er maar ACHT. Acht rijders reden voort, zij waren kien gebleven. Maar éen ervan was ,,zat"... toen waren er maar ZE VEN. Die zeven durfden wel, zij reden als een mes. Eén schatte d'afstand fout... toen waren er maar ZES. Doch niet getreurd, nu snel naar huis, de zaak heeft niets om 't lijf. Maar ééntje had zijn riem niet vast... toen waren er maar VIJF. Die vijf versnelden fluks hun vaart, 't was stil, dus 't gaf geen zier. Maar ééntje vond z'n rem te laat... toen waren er maar VIER. Die vier versaagden niet, zij scheerden weg doch zie Eén reed plots door het rode licht... toen waren er maar DRIE. Met drieën voort... een file naakt... daar remmen ze gedwee... Maar één heeft haast, hij doet niet mee... toen waren er slechts TWEE. En verder gaat het door de nacht, op 't gaspedaal de teen, Doch één ervan raakt in een slip... toen bleef er nog slechts EEN. Die éne rijder stopt ontdaan. Wat heeft hij veel geleerd ,,Wat fout is, dat moet niet gedaan. „k'Heb me op tijd bekeerd: „Ik houd me keurig aan de Wet „En rijd slechts met verstand". En sedertdien blijft HIJ aan zet Als de BESTE VAN HET LAND. Winnaar werd de heer M. den Uyl, die naar het oordeel van de jury in aanmerking kwam voor de beste vertaling. Zijn werk leest u hieronder: TIEN KLEINE RIJDERS Tien kleine rijders kwamen een waarschuwingsbord tegen, Eén zag het niet en toen waren er nog negen. Negen kleine rijders hadden zich, beangst om te laat te komen, gejacht, Eén haalde te snel in en toen waren er nadacht. Acht kleine rijders kwamen ver na elven in hun eigen dreven, Eén dronk te veel en toen waren er nog zeven. Zeven kleine rijders toonden hun kunstjes, heel ges, Eén overschatte de afstand en toen waren er nog zes. Zes kleine rijders haastten zich, om thuis te komen, de benen uit het lijf, Eén droeg een gordel en toen waren er nog vijf. Vijf kleine rijders kwamen met meer dan zeventig mijl snelheid aangieren, Eén kon niet op tijd stoppen en toen waren ze nog met z 'n vieren. Vier kleine rijders waren nog niet door moeilijkheden er ingestonken, Eén negeerde de verkeerslichten en toen waren ze tot drie geslonken. Drie kleine rijders, opgehouden in een file, bleven eerst heel gedwee, Eén weigerde om te wachten en toen waren er nog twee. Twee kleine rijders hadden voor de grap hun snelheid overschreên, Eén maakte een schuiver over de weg en toen was er nog maar één. Een kleine rijder die geleerd had van de rest, Besloot bedachtzaam om te doen zijn best, Hij las en benutte de Regels van het Verkeer, En nu is hij op de weg als rijder een Heer. The Classics Wanneer u dit leest, wéét ik werkelijk niet, maar ik hoop oprecht, dat het is opgehouden met stormen en regenen, als u met vakantie moet gaan, want het is de laatste tijd wel bij de wilde beesten af geweest hè! Tijdens al die buien en stormen heb ik me overigens best vermaakt met 't luisteren naar fijne muziek. Sommige mensen vragen mij wei- eens of ik ook van mening ben, dat er zo ontzettend veel rotzooi wordt uitgebracht door de platen maatschappijen. Nou is dat een vraag, die ik beslist niet met een volmondig ,,ja" zou willen beant woorden. Het gaat er maar net om, wat je onder „rotzooi" verstaat, want dat ligt voor iedereen ver schillend. De één kan dwepen met Corry de Rekels, de ander kotst ervan, om 't nu maar eens overdreven te stellen. Duizenden mensen zijn helemaal gek van 't stemgeluid en de liedjes van Helen Reddy, terwijl de eindredakteur van dit blad van mening is „dat ze in zo'n neuzig geluid blijft stekenIeder z 'n smaak. Het is wél zo, dat er nogal eens erg oninteressant materiaal verschijnt, maar ook dat is weer een rekbaar begrip. Zo ben 'ik nogal geïnteresseerd in popmuziek, country (6 western repertoire en ga zo maar door. Enfin, je kan hier eindeloos over debatteren, met 't risico, geen stap verder te komen, dus daarom laat ik dit onderwerp maar, voor wat het is. Op m'n draaitafel ligt momenteel de L P. „SON OF MY FATHER" van CHICORY TIP, de inmiddels bekend geworden viermansforma tie. Hun Son of my father kwam zeer hoog in Veronica's top-veertig en hun opvolger: WH A TS YOUR NAME" schiet ook al aardig omhoog. Chicory Tip bestaat al geruime tijd, maar ze hebben nooit zo bar veel sukses gehad. Pas toen ze de Moog synthesizer gingen gebruiken, kwam er een duidelijke stijgende lijn in hun sukses. Je weet, wat een Moog synthesizer is? Het is een heel groot en verschrikkelijk duur elektronisch apparaat met talloze knoppen, toetsen enz., waarmee je bijna elk muziekinstrument mee kunt imi teren. Het apparaat is destijds uitgevonden door ene Robert Moog (gewoon uitspreken als Moog) en er zijn er beslist niet meer dan acht of tien, op de hele wereld. The Byrds hebben ook zo'n apparaat. Ze hebben trouwens wel meer dure spulletjesRoger Mc.Guinn, leider van The Byrds, heeft een kleuren T. V., een video foon da's zo'n apparaat waarmee je kunt ZIEN, met wie je spreekt, als je opbelt of opgebeld wordt) en meneer heeft ook nog een twaalf- snarige Rickenbacker-gitaar, die hier pakweg zo'n f3.500kost. Maar goed, terug weer, naar Chicory Tip Chicory Tip. Hun langspeelplaat, die ik reeds genoemd heb, staat boordevol steengoeie muziek. Ik heb er echt m'n gemak van genomen, toen ik 'm beluisterde en mede dankzij het grootse apparaat van Robert Moog is het een steengoed album geworden, waar op behalve Son of my father, ook nog het geweldige „Arizona, Ma rianne, Memory, Lodi" enz. staat. Ik kan niet elk nummer apart bespreken, en dat is ook niet de bedoeling, want uiteindelijk moet je deze plaat zelf maar eens snel gaan beluisteren en daarna natuur lijk ook kopen. Voor de prijs f 17,90 hoef je 't waarachtig niet te laten en als je je platenkollektie een beetje up to date wil houden, mag deze L.P. absoluut niet ontbreken. Nou, goed, dat was dan het wel en wee van Chicory Tip. Aangezien er wekelijks veel meer op 't gebied van populaire gram mofoonplaten verschijnt dan ik ooit in dit geweldige blad zou kunnen bespreken, moet ik altijd wel een strenge selektie toepassen. Eh, 't zal daarom heus wel eens gebeuren, dat ik een plaat be spreek, die ik wel leuk vind, maar jij niet, of net andersom. Het is zo verduveld moeilijk om het iedereen steeds naar de zin te maken. Ik ontving nog een baal informatie over de groep „The Classics" uit 't Zuiden des lands. Ze stonden onlangs op de 35e plaats van de top-veertig en als de promotie rond hun plaat: „My Lady Of Spain voortduurt, zullen de heren nog wel stijgen met deze single, 't Is wel leuk om hier enige aandacht aan te besteden, want punt één is 't gewoon een lekkere plaat en punt twee horen we toch al niet zoveel uit 't Zuiden van ons eigen land. Soms lijkt 't net, alsof ze daar niet hitgevoelig zijn, want je hoort haast nooit iets uit die buurt. In grote steden is dat nooit een probleem en de enige zekerheid die ik qua aktualiteit bij dit gedeelte van ons fraaie landje heb gekregen, is, dat de luchtvervuiling er even eens aanwezig is. The Classics komen uit het dorpje Stramproy, onder de rook van Weert. Zie je wel... daar hebben ze óók al rook! Als alles goed is gegaan, heeft de redaktie nog een plaatje van The Classics afgedrukt en dan is ieder een weer tevreden, hoop ik. Verder moet er ook nog een foto afge drukt zijn van Chicory Tip. Ik ontving ook nog Hello-Amaar die hoef ik al niet eens meer te bespreken. Die plaat is tijdens het aanvragen en ontvangen reeds naar de eerste plaats van Veronica's top-veertig gesneld. A lleen gaan de welgemeende komplimenten naar Willem en Sjoukje, oftewel Mouth Mc.Neal en ook naar hun „schepper". Phonogram's producer Harry van Hemert, die ook How Do You Do voor z'n (salaris/reke ning nam. Nou en tot slot dan nog even de L.P. „Himself" van Mr. Gilbert O'Sullivan. Een geweldige leuke plaat, die vooral uitblinkt door originaliteit, waar Gilbert niet vreemd van is, zoals we in februari tijdens het Grand Gala hebben kunnen zien. Nothing Rhymed, Matrimoni en nog veel meer fraais staat er op deze plaat, die ik toch eigenlijk wel als een soort verade ming beschouw tussen al 't lawaai, geschreeuw en gedoe van de meeste hedendaagse groepen. Ik ben echt blij, dat deze plaat er is en ik hoop, dat je 'm al gekocht hebt. Zo niet, doe dat dan binnenkort, want je zult echt niet teleurgesteld zijn, als je 'm draait. Nou, de groetjes maar weer. Als je met vakantie gaat, wens ik je ontiegelijk veel FRISSE LUCHT, ZON, RUST, enz. toe. Ajuus! JIM COLLINS VOOR EEN ONZER MEDEWERKERS, zoeken wij liefst op korte termijn of gedeelte van woning, ongemeubileerd. Brieven onder nr. 2244, bureau van dit blad. In de Politiemelder las men in „De Kern" een verhaal van iemand die een schrijfmachine gekocht heeft. U ziet 'm als het ware zwoegen achter dat ding, met dit resultaat: „MIJN ZCHRIJFMACHINE" Ik heb een tweede handz zchrijf machine gekocht. Een ding, waar ik erg trotz op ben. 't Waz heuz een koopje, dat beweerde ten- minzte de vorige eigenaar en ik heb hem maar nagezegd. Er zit weliz- waar een gebrek aan. Hij lizpelt. Nou, dat doen enkele menzen ook. De Z van Zimon, ofwel de negentiende letter weigert bezlizt haar dienzt. Ik heb een zchroeve- draaier erbij gehaald, maar ver- geefz. Alz het hier maar pij plijft, zal het wel gaan. Oef, ik merk dat de tweede letter van onz alfapet ook neigingen vertoont om het pijltje erpij neer te leggen. Geen noodde P van Pieter lijkt er veel op. 't Gaat er maar om je verztaanpaar te maken. Toch hoop ik maar, dat het gier pij plijft Owee, nee, want de G van Gendrik geeft ook niet tguiz. Get wordt zo langzamerhand wel wat moeilijk Doeg met een peetje goede wil nietwaarMen moet dat over geppen voor dit mooie inztrument, dat zegrijf- macgine geet en de zetter zal erg in z n zcgik zijn, wanneer gij dit pracgtig gedypde copie krijgd Ged wordd er anderz nied gemak kelijker op, wand er plijft alweer een ledder weg. Doeg foei ik mij alz een ecgde geer zo in ged pezid fan deze macgine, goewel ik me doeg zorgen ga maken of ik nied pekocgd pen. Er plijfen nu al neer dan zez ledderz weg. Wad noed ik doen Doorzedden, wand zolang er nog naar enkele doedzen gegoor gefen aan nijn wil, dan zou ged onaardig finden degenofer die goedwillende doedzen on de nacgine aan de cand de zedden. Ecgder al neer en neer geprecen con en er foor de dag. Alz ic goed gedeld gep, dan zijn er nu al zefen ledderz, die nied neer neezpelen. Ic ga gelofen dad ic pecocgd pen. Ic gep zelf de groodzde noeide on de woorden te ondcijferen. Wand ic ferdrouw de andere leddez ooc nied neer! En doeg peweerde de coopnan dad ic een coopje aan die nacgine gad'

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 16