B I I I Met Betty's boetiekmode de zomer in II i'i i'La Jüli'na'j i't tiiLVujj jii*i iCkkCiAii Wi' Het boetiekwezen groeit en bloeit nog steeds in ons goede vaderland (en daarbuiten). Het alsmaar openen van de ene boetiek na de andere mag dan wat geluwd zijn, de bestaande shopjes doen het nog best. Wat ook heel wat grote kleding bedrijven hebben aangevoeld, die in navolging van meer particuliere ini tia tiefneemsters (en nemers) met hun kleertjes en toestandjes, ook de boetiek kant zijn opgegaan. Waar je dan ook inderdaad wat anders vindt, dan in de grote zaak zelf. Een ander sfeertje, een ander muziekje, een ander ondergrondje en mode-voor- jou. Want ge-uwt wordt er nu eenmaal niet in een boetiek. Ook de randstad is modebewust naar u weet en als je dan in je edities Franse haute couture hebt laten zien of zo maar wat kleding als trendsetters voor elk nieuw seizoen, mag het boetiek- gebeuren ook wel een plaats krijgen. En dan kijken we sorry, kijk jij - even naar wat Rock'In'64 voor de zomer heeft uitgedacht, waar ze zo schrijft Betty van Rock'In'64 een ,,deal mee hebben ge maakt". Zoiets als: als jij, zomer voor mooi zonnig weer zorgt, zorg ik, Betty van Rock'In'64 voor een „noch- nie-da-gewesenzomercol- lektie. Voor outsiders, Betty is verbonden aan het Voss-con- cern en je kunt dus in-rocken bij verschillende Voss-zaken. Om helemaal precies te zijn: Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht. 't Is allemaal nog al lang bij Betty. En soms nogal bloot. Eindeloos blote ruggen in schortjurken van gemakkelijk katoen. En dekolleté's zo diep en zo ver je maar wilt - i.e. kunt - gaan. Waarbij je je beha dan wel aan de kapstok moet hangen, maar rasechte boetie- kers beschouwen zo'n ding toch al vaak als een stukje verleden pubertijd. Verder: bloemetjes, trappel zak-motiefjes, dus lief-er-uit zien gecombineerd met geraffi neerd jong vrouwelijk bloot zou je kunnen zeggen. Al vertelt Betty dat niet met zo veel woorden. Ze laat het wel zien via Rock 'In '64 foto's. Een lange rok met een het midden rif openlatende top, een zelfde idee maar dan als jurk. Zomerse jumpsuits en zelfs een lange rok met een bikini-achtig boven- stukje. Als voorbeelden van een zomerse jonge mode en nu maar hopen dat de zon zo'n „deal" met Betty wil maken! - it raii-* Bloemetjes, een makkelijke tricot-stof, zomerse schouders... boetiekmode van Voss. Een makkelijke wikkelbloes en een lange rok: de zomerse „deal" dat Rock'In'64 met de mode maakte. Links ook een lange rok, maar nu met een het middenrif bloot latende top. Niet voor kantoor, wel voor vrije, feestelijke uurtjes deze diep gedecolleteerde set. Pan talon en bovenstukje zijn ge maakt van jersey velours en. als dat financieel beter uitkomt, apart te koop. Rechts een denim bikini, waar bij van hetzelfde denim-mate- riaal nog een lang rok kan worden gekozen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 18