Vernieuwing water- en gasleidingen in Groenelaan en omgeving V Nieuw lid gemeenteraad DE BIJENKORF VOORWERPEN en burgerlijk huwelijk Stichting Bad Zuid zet er een streep onder WERELDTENNIS IN DE AHOY K Praten over kerkelijk Riolering Zwammerdamsingel KVG met koffieuurtje in „De Amstelbron" THE CREEDSINGERS IN DE HEILIG HART KERK Met „De Alfer' op concours m .Z*,; HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 26 - VRIJDAG 9 JUNI 1972 MUt OAQUR J SS DA<1 - QAJticGAT2 3WU1IH TJH ln aansluiting op het vrij veel tijd vergende werk van het vernieuwen van water- en gasleidingen in de Aleidastraat, zullen medio juli, dus direct na de bouwvakvakantie, ook de water- en gasleidingen in de Groenelaan en omgeving worden vernieuwd. Dat hiervan reeds zo lang van te voren kennis wordt gegeven (de bewoners zijn per brief op de hoogte gesteld) zit in de voor de deur staande vakantietijd. Dit maakt dat men eventueel maatregelen kan nemen voor men met vakantie gaat, zodat men niet bij terugkomst voor verrassingen staat. In de Aleidastraat is gebleken dat men een tijdige waarschuwing op prijs stelt. Want bij het vernieuwen van de dienstleidingen voor de deur moet er rekening mee gehouden worden dat men een dag zonder gas en een halve dag zonder water zit. Bij het gas het euvel, dat wanneer de druk wordt weggenomen de waakvlammetjes doven, zodat wanneer de druk terugkomt er onverbrand gas uit de toestellen stroomt. Kachels zijn hiertegen veelal beveiligd, doch fornuizen en geisers meestal niet. Het wordt dus zaak om wanneer men in juli of later met vakantie gaat, daarvan kennis te geven aan de opzichter bij het werk, opdat met de afwezigheid rekening gehouden kan worden. Daar komt nog iets bij. Als de Gem. Technische Bedrijven toch bezig zijn met de vernieuwing van de buiten leidingen, worden meteen de bin- neninstallaties in de woningen ge keurd. Het blijkt wel eens dat die niet in orde zijn, zodat er gerepa reerd dient te worden. Is in de gasleidingen de lekkage ontoelaat baar groot, dan sluit de G.T.B. de binneninstallatie niet meer aan, voordat een installateur de nodige reparaties heeft verricht. Wat de waterleiding betreft, krijgen de bewoners die een gezamenlijke watermeter hebben, de gelegenheid om relatief voordelig een eigen meter te nemen. Wanneer er nieuwe leidingen worden gelegd, dan zijn die van kunststof en die geleiden geen elektrische stroom. Daarom slaat de G.T.B. gelijktijdig aard- pennen voor de aarding. Dit gebeurt voor rekening van eigenaar of huurder, wat goedkoper kan ge beuren, wanneer het in combinatie geschiedt. De bewoners zijn of worden nog door de G.T.B. van een en ander schriftelijk op de hoogte gesteld. Ook voor wat betreft de voor waarden van vernieuwing, terwijl afspraken worden gemaakt inzake de kosten. Huurders worden ver zocht de eigenaren op de hoogte te stellen. Door de tijdige waarschu wing kan men eventueel maatregelen nemen. Het vernieuwen van de leidingen door de G.T.B. heeft plaats in de hele Groenelaan (uitgezonderd het laatste stuk bij de Hoofdstraat); verder het hele Wilhelminaplein en een klein gedeelte van de Wester kade tussen Groenelaan en de brug. Dit werk, op zich telkens verschui vende plaatsen, zal enige maanden duren en gaat vooraf aan bestratings- werkzaamheden door Gemeente werken in een later stadium. De bodem moet gelegenheid krijgen om „in te klinken" na het graven. De G.T.B. streeft er naar het ongemak voor de bewoners en ook voor de winkeliers in de Groenelaan zoveel mogelijk te beperken. Zo zullen 's avonds en zeker in het weekend de gegraven geulen weer gedicht worden. Het verkeer zal op een enkele afsluiting van een zijstraat na Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam dagelijks van 9.00 tot 17.00 uur, behalve op zaterdag en zondag: meisjesjas; bruine knipportemonnee met inh.; grote bruine portemonnee; etui met 4 sleutels; bruin etui met 7 sleutels; ring met 5 sleutels; bun galow-tent met toebehoren. Te bevragen bij de vinders: gele kanarie, A. Zantinge, Willem Pijperstraat 62; parkiet, A. Bastiaan- se, Dam 5; fototoestel, Vinke, Diepenbrockstraat 73, tel. 702323; werphengel met molen, Coster, Brugmanstraat 2; driewielig kinder fietsje, P. van Lingen, Meeuwen singel 76; goudkleurige schakel armband, Van Meurs, Mgr. Nolens- laan 380; dameshorloge, A. Hofman, Westvest 760, tel. 267656; goud kleurig dameshorloge met schakel armband, mevrouw Olieman, Bach- plein 546; goudkleurige armband, W. v.d. Lugt, Mgr. Nolenslaan 578; licht-blauw kinderjack, Van Dorp, Meeuwensingel 110; beige-bruine damesportemonnee met inh.. Van de Haar, Professor Kamerlingh Onneslaan 92a; bruine herenporte monnee met inh., M. Schooneveld, Havendijk 134a; rood etui met 2 sleutels, Bouw-keet, Burgemeester Stulemeyerlaan; 3 sleutels aan label, waarop adres, Plaisier, Rotterdamse- dijk 243c. Het „ophalen" van het verzakte hoofdriool in de Boerhaavelaan, met welk werk op 2 mei j.l. een aanva ng is gemaakt, is voltooid. Het werk wordt echter voortgezet in de Swammerdamsingel, waar eveneens het hoofdriool op peil gebracht zal worden. Met de uitvoering van dit werk, waar ongeveer vijf weken mee gemoeid zijn, is een aanvang ge maakt. De weg is voor het door gaande verkeer afgesloten moeten worden en ook de busroute is omgelegd, doch de bewoners zelf kunnen wel in de straat komen. Na de Swammerdamsingel komt de aangrenzende Lange Singelstraat aan de beurt, gevolgd door een deel van de Marconistraat en vervolgens de Galvanistraat. Ook in dit complex van straten zal op dezelfde wijze worden gewerkt als in de Boerhaave laan. In die zin dat het gedeelte van ca. 50 meter waar gewerkt wordt langzaam opschuift, waarbij het wegdek na voltooiing weer tijdelijk bestraat wordt en geschikt gemaakt voor het verkeer. Leden van de K.N.N.V., afd. Stad, komen op woensdag 14 juni a.s. tezamen om 9 uur in gebouw „De Kreek". Waar pater Kempen na de eucharistie-viering met hen zal spre ken over het onderwerp „Kerkelijk en Burgerlijk huwelijk". Het gebouw „De Kreek" is gevestigd aan de Lange Haven 92. Dan gaan ook deze dames vakantie houden... op de Groenelaan doorgang kunnen blijven vinden, afgezien van een versmalling van het rijgedeelte op de plaatsen waar gewerkt wordt. De redenen voor de vernieuwing zijn bekend. De nu in gebruik zijnde leidingen zijn vaak oud en het materiaal is nog van gietijzer, wat roestvorming geeft. Dus verkleuring van het water en stof in de gasleidingen. Alle hoofdleidingen (in de straten) en dienstleidingen (tus sen hoofdleiding en woning) worden vernieuwd, zowel van gas als water; de binnenleidingen worden gecon troleerd. De gastransportleiding wordt van lekbeugels voorzien, wat nodig is omdat het huidige droge aardgas makkelijker lekt dan het voormalige natte stadsgas, waar de leidingen op berekend waren. Het lastige en voor onwonenden vaak onbegrijpelijke en zelfs irrite rende bij het leggen van nieuwe leidingen is, dat niet achter elkaar dóór gewerkt kan worden op één punt. Het is telkens graven, iets doen, de kuil dichtgooien en na enige tijd opnieuw graven en dicht gooien. Maar het kan niet anders. Eerst moet de hele nieuwe leiding gelegd zijn en terdege gecontroleerd, voordat de dienstleidingen ver nieuwd kunnen worden. En daarna weer gecontroleerd, wat eveneens in fasen met tussenperiodes moet ge schieden. De leden van het Katholiek Vrou wengilde hebben op dinsdag 13 juni a.s. hun maandelijks koffie-uurtje in „De Amstelbron". Aanvang: 10 uur. U komt toch ook, want ook deze vereniging stopt eventjes met de aktiviteiten. Het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad van Schiedam heeft besloten mevrouw P. M. Steens-van der Knaap te benoemen tot lid van de gemeenteraad in de opengevallen plaats van de heer W. J. C. Willemse. Een KLASSIEKE PANTALON met een zo perfekte pasvorm, dat ook de grootste maat er slank uitziet. Ook in kwaliteit een klasse apart. Nu voor de afwijkende prijs, onvoorstelbaar voordelig is deze pantalon, voor 25.- Mode-kleuren, maten 38-50 1000 japonnen uit de hogere prijsklassen nu steik in prijs verlaagd. Vele vlotte zomermodellen, nu reeds vanaf 20, Schiedamseweg 55i-554 Telefoon 34 38 19 Vlaardingen Voor de deur stopt bus 51, 56 en 59. II In de Heilig Hartkerk wordt a.s. zondag het parochiefeest gevierd. De Schiedamse zanggroep The Creed- singers, die reeds verschillende ma len in diverse kerken in Schiedam te beluisteren is geweest, zal de eucha ristieviering van 10.00 uur muzikaal opluisteren. De groep staat onder leiding van Frans Roessen, en wordt aan het orgel begeleid door haar vaste organist Jan Gravendeel. De aktiegroep van de Stichting „Bad Zuid" heeft zijn taak volbracht. Men heeft gehoor gegeven destijds aan de slogan „U bent beter uit met een bad in Zuid". Waarvoor heel wat werk is verzet. De eerste paal is geslagen, het heiwerk deze week klaar gekomen, zodat men nu op de bóuw gaat letten. Talloze Schiedammers reageerden destijds op het spaarsysteem: de mede-financieringsbewijzen van f 100,— en f200,— In het eerste geval krijgen ze straks 5 jaar reduktie op de toegang tot het nieuwe bad. In het tweede geval tien jaar reduktie. Nu zijn er verschillende mensen die de spaaraktie gestaakt hebben. Mis schien geloofden zij niet meer in de bouw van het bad, zijn ze verhuisd of was het alleen maar een „ver geet". Bedragen onder de boven- genoemden zijn dan wel een steun voor de aktie, voor de bouw van „Bad Zuid" geweest. Maar nu kunnen zij straks niet van die speciale redukties profiteren. Daarom vraagt de penningmeester, de heer A. F. Wiegel, Lekstraat 75, tel. 262460 ons of u daaraan wilt denken. U kunt het ontbrekende geld aanvullen en storten op giro 773419 t.n.v. deze penningmeester of het aan zijn woonhuis afgeven... Het geld teruggeven kan niet. Dat werd destijds duidelijk bedongen. Wilt u toch in het bezit komen van uw mede-financieringsbewijs, zorgt u dan dat de heer Wiegel het verschuldigde vóór 30 juni a.s. in zijn bezit heeft. Dan wordt de aktie afgesloten en het bedrag, een twee ton, overgedragen aan de gemeente, die de exploitatie zal gaan voeren via de Stichting Openluchtbaden Schie dam. ln samenwerking met H.S.V. „De Alfer" organiseert Mak's Speciaal zaak op zondag 18 juni een hengelconcours aan de Overschiese- weg, aanvang 8 uur. Inschrijven kunt, u bij Mak's Spe ciaalzaak, Broersvest 19B, of bij G. J. var. Katwijk, Nieuwe Maasstraat 18A. Onder de titel Caballero Wereld- tennis zal van 13 tot en met 18 november a.s. in het Sportpaleis „Ahoy" te Rotterdam voor het eerst in Nederland een toernooi plaats vinden dat meetelt voor het wereld kampioenschap proftennis. Het gaat hierbij om de 32 sterkste tennisspelers, onder contract bij de Amerikaan Lamar Hunt, tot wiens groep ook onze nationale tennis- coryfee Tom Okker behoort. Deze toernooien worden in steeds andere plaatsen gehouden, verspreid over de gehele wereld. Voor de 32 deelnemers tellen de directe resul taten van elk toernooi en bovendien hun positie in de totaalstand. Met deze wereldkampioenschaps-toer- nooien zijn aanzienlijke bedragen gemoeid, te groot voor een klein land als Nederland tot dusver. Dat deze tennis-top nu toch in zijn geheel naar Nederland komt, is te danken aan Sigarettenfabriek Ed. Laurens N.V. te Den Haag, pro ducent van onder meer Caballero, die besloten heeft als sponsor op te treden om het zodoende voor tennisliefhebbers en publiek moge lijk te maken de voltallige Lamar Hunt-groep in actie te zien. Bovendien is het moment gunstig gekozen omdat de samenwerking tussen de officiële l,awn Tennis Federation en Lamar Hunt is her steld en alleen nog bekrachtiging behoeft op de algemene vergadering van de I.L.T.F. in Helsinki op 12 juli a.s. Daarna kunnen de proftennissers in 1973 weer deelnemen aan de vier belangrijkste jaarlijkse toernooien namelijk de open kampioenschap pen van Frankrijk en Italië, Forest Hills USA en Wimbledon Groot Brittannië. De resultaten die zij daar behalen zullen dan voortaan meetellen voor 'f si het wereldkampioenschap prof tennis. Belangrijk voor de totstandkoming van Caballero medewerking Wereldtennis is de van Sportpaleis „Ahoy", omdat alleen daar accom modatie voor 6.Ö0Ó toësc Verder zal Sportpaleis organisatorische gedeelte houwers is. Ahoy" het verzorgen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 26