W.F. heeft zijn „Baas boven Baas...." Kinderspeelplaats bij Bachplein Weer gezellige avond in het Passage Bouw twee nieuwe waterwerken voor R'dam schiet al op DETECTIVE NODIG? Wie er echt „Baas boven baas" was... zag dat? mm &3pl| DE WIEKSLAG VAN DE VRIJHEID" ZESJARIGE OP DE FIETS DOOR AUTO OVERREDEN BINGO-AVOND van „DE OOIEVAARS" fikte VERGADERING UITGESTELD T egen woordigheid van geest HOOGTEPUNT FEESTDAG BELGISCHE INZENDING Muurkluisje •t£ WI t/ï T"' HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 18 - WOENSDAG 14 JUNI 1972 Hoewel de interesse voor de op stellenwedstrijd „Baas boven Baas", uitgeschreven door het tijdschrift van dezelfde naam, het informatie blad van het Nederlands Instituut voor Efficiency (Nivé) terug loopt, is de kwaliteit, de stijl van een uitstekend gehalte. Dat werd gister morgen bekend gemaakt op de Nationale Bazendag. Dit jaar op de Dok- en Werfmaatschappij „Wilton- Fijenoord" gehouden. In de kantine van het hoofdkantoor. Sinds 1952 bij de instelling van de Nationale Bazendag is het gewoonte dat op die dag de winnaars van de opstellenwedstrijd bekend gemaakt worden. Hetgeen ook geschiedde. Gewoontegetrouw begon men van onderaf... Zes eervolle vermeldingen, een hoofdprijs van f 400, tweede prijs f 250,—, derde prijs f 150,— en drie volgende van f 100,—. Laten we u dan maar meteen zeggen: de eerste prijs is niet door de heer v.d. Velden gewonnen, omdat hij toevallig bij W.F. werkt, maar dit opstel sprong er gewoon uit. Hij stond overigens niet op eenzame hoogte. Derde werd zijn collega J. S. van Velzen en een eervolle vermelding verwierf de heer A. M. Wolfs. Elders in dit blad leest u de namen van de andere prijs winnaars. Ir. B. Wilton vond „Baas boven Baas" een hoogtepunt in zijn be drijf, waar men allemaal in gei'nte- resseerd was. Om al die echte bazen, die kunnen schrijven, te zien. Het werd een toespraak met allerlei opmerkingen. Zoals die van iemand die het een verdienste vond in geen drie jaar met vakantie te zijn geweest. Hij dacht onmisbaar te zijn in het bedrijf... Werken op een kantoor met vier bedrijfsorganisatoren bleek ook niet het juiste, want ze kregen onderling ruzie en het bureau werd opge heven... Als plichtmatige bedrijfsleider voel de de heer Wilton zich jaren geleden geroepen, toen de directie hem vroeg of hij het erg druk had, dit Eerste prijs: hr. L. G. v.d. Velden, Wilton Fijenoord N.V. te Schie dam. Tweede prijs: hr. J. M. A. Laudy, Philips te Sittard. Derde prijs: hr. J. S. van Velzen, Wilton-Fijenoord N.V. te Schie dam. Vierde prijs: hr. F. van Herwijnen, Hofland Signaal Apparaten te Hen gelo. Vijfde prijs: hr. B. H. G. van Rijn, Schuttersveld te Enschede. Zesde prijs: hr. G. van Galen, G.E.B. IJsselcentrale te Zwolle. Eervolle vermelding: hr. A. W. Wolfs, Wilton-Fijenoord N.V. te Schiedam. Eervolle vermelding: hr. P. W. Kwast, Holland Signaal Apparaten te Hengelo. Eervolle vermelding: hr. C. Ooms, Enka te Steenbergen. Eervolle vermelding: hr. K. J. Berben, D.S.M. te Geleen. Eervolle vermelding: hr. J. P. M. de Kok, Kemper Beton te Tilburg. Eervolle vermelding: hr. J. H. Dirks, Van den Bergh Jurgens te Rotterdam. volmondig te erkennen. Hij kreeg er toen een assistent bij! Spr. eindigde met zijn waardering uit te spreken voor al diegenen die propaganda hadden gemaakt door hun gedachten voor zichzelf op papier te zetten. Een personeels probleem weergevend... Ir. A. Brouwer, voorzitter van de prijsvraagcommissie begon met me de te delen dat het hun dag was. Een feestdag voor de „schrijvers" en hun dames. Die elk een fraai boeket bloemen ontvingen. Hij bracht ir. Wilton dank voor de geboden gastvrijheid en lichtte het onderwerp van de opstellenwedstrijd toe: de opvang van een oud vakman, in het vak vergrijsd. Eerst volop in het zonnetje gezet vanwege zijn 40-jarig jubileum en dan de niet goed voorbereide opvang na de reorganisatie van het bedrijf. Ak- tueler kan het niet! Reden genoeg voor 57 personen om naar de pen te grijpen en hier hun mening over te geven. De inzendingen lopen helaas terug, moest de heer Brouwer constateren. Dit jaar waren er maar 57. In 1965 boog men zich nog over 265 inzendingen... Ondanks de weinige inzendingen toch tevredenheid. Want er waren opstellen bij die geschreven zijn door mensen met een talent, wat zij van zichzelf nog niet weten. Heel veel werk is er van gemaakt. Twaalf juryleden, die in vier groepen selecteerden, kwamen tot de eind uitslag. Er was zelfs een inzending bij uit België; de heer Heinz was geen prijswinnaar, doch wel net als de anderen gast op deze werf. Met een aperitief, een lunch, een inlei ding over de aktiviteit van een scheepswerf, een kleurenfilm over het ombouwen van een schip. Waarna het gehele gezelschap een excursie over deze werf maakte. Leerlingen van de Bedrijfsschool fungeerden daarbij als rondleiders. Weer terug in de kantine Kop-Haven werd thee geserveerd en behoorde deze zeer aparte dag weer tot het verleden. Toen waren de winnaars in het bezit van hun prijzen en tikte aan de pols van de heer v.d. Velden een gouden horloge. Behorend bij die eerste prijs. Een geschenk van de Uni lever... Op 10 juni hield p.v. „de Vrijheid" een wedvlucht vanuit Orleans. De duiven werden gelost om 5.45 uur. De eerste duif kwam binnen om 10.48,30 de laatste 11.32,11 uur. Er waren 314 duiven. De prijzen werden als volgt ver deeld: 1I. v.d. Tuyn 120, 24. 2. G. Breur 2. 3. C. Lems 3, 4, 23. 4. A. v.d. Berg 5. 5. P. Pols 6, 11, 16, 17, 22. 6. J. Wenteler 7, 8. 7. W. Poort en Zn. 9. 8. H. Triel 10. 9. G. v. Diest 12. 10. P. Verlinde 13, 18, 25. 11. G. Barzilay 14, 15. 12. Joh. Duymel 19. 13. Joh. Bakker 21 Het theeservies werd gewonnen door G. Breur. Dinsdagavond inkorven voor St. Vincent, van 6.30 tot 7.45 uur; donderdagavond inkorven voor Compiêgne van 6.30 tot 7.45 uur. Voor St. Vincent is de A.D.-prijs een fruitmand. Voor Compiêgne is de A.D.-prijs een boodschappenmand. Zondag 18 juni 1972 trainingsvlucht jonge duiven; inkorven van 8 tot 9 uur. De zesjarige Petronella C. Holleman, wonende aan het Henr. Bosman plein, die achter haar moeder en vader op de Parkweg ter hoogte van pand 119 op haar fietsje reed, werd bij het passeren van de personenauto bestuurd door een 20-jarige auto monteur geraakt en kwam te vallen. Waardoor het kind werd overreden. Met levensgevaarlijke verwondingen is zij in ernstige toestand door de G.G. G.D. overgebracht naar het Gemeente Ziekenhuis en aldaar opgenomen. De politie vraagt getuigen van dit ongeval zich te melden via telefoon nummer 260760, afd. Verkëerspoli- tie, Lange Nieuwstraat 55. Morgenavond hebben de leden van de invalidensportvereniging „De Ooievaars" een bingo-avond in de recreatie-ruimte van „Hollandia". Aanvang: 8 uur. In het cash- and carrybedrijf aan de Kethelstraat verwijderde men koel bloedig een ruit aan de achterzijde en stevende rechtstreeks op een muurkluisje af. Waarin zich een geldkistje met een bedrag van f 2.000,- bevond. Nu niet meer. Vermissing daarvan werd vermeld bij de politie. „De Mounties" hebben beslist geen aanbeveling nodig. Patricia Paay en Ben Cramer nog minder. Voeg daarbij het Mixer Trio en u heeft weer echt een „avondje uit". In uw eigen Passage Theater. Kaarten aan de kassa verkrijgbaar, doch ook des avonds aan de zaal. Aanvang: 8.15 uur. Op vrijdag 16 juni a.s. Vanaf morgenavond „My Fair La dy" als hoofdfilm. Behalve dan vrijdagavond. In de hoofdrollen Audrey Hepburn als Eliza Doolittle en Rex Harrison als prof. Henry Higgins. Een film die u beslist eens nog een keertje wilt zien. In uw eigen Passage Theater. Een film die is onderscheiden met maar liefst acht Oscars. ,vi". DETAIL SPEELPLAATS schqql i 200 houlen Lta landba.lt 6*6 m onlqraven lol 65 Cm onder verharding ver hardt ny van oud bartin bestrahnqs maftrtaolX - i éeqels S0%50 «D de-lcLtlermj en aanleg speelpi&als in overleg mef afd Vl anl soenmn W7777) DOORSNEDE SPEELPLAATS I 100 A 3 LAGEN BIELS OP BESTRATING 6 w LAGEN BicLS OtS SOVEN VERHARG.NG Gas onger vlrha^uing -l— SPEElWERKTUIGEN C EPSILON 2 ET p.^cp Een situatieschets van de kinderspeelplaats bij het Bachplein. De bouw van de spaarbekkens van de N.V. Waterwinningbedrijf Bra bantse Biesbosch, welk projekt wordt uitgevoerd in opdracht van de gemeente Rotterdam, verloopt vol gens het gestelde tijdschema. Het werk aan de eerste twee bekkens, Petrusplaat en Honderd en Dertig, komt in de loop van dit jaar gereed. De bekkens zijn nu bijna op diepte. De dijkbekleding wordt in de loop van deze zomer aangebracht. De sluitgaten in de dijken worden dit najaar gesloten. Ook de bouw van de pompstations vordert goed. Het beton-technische gedeelte is nu gereed en met de installatiewerkzaamheden is een be gin gemaakt, zodat begin volgend jaar water geleverd kan worden aan het zuiveringsbedrijf op de Beren- plaat, waarheen een 35 km. lange leiding wordt gelegd. Die leiding wordt het kritieke element in het hele projekt, want het blijkt bijzonder moeilijk te zijn om de vergunningen voor de dijk- kruisingen op tijd te verkrijgen. Vertraging in deze verlening van vergunningen kan vertraging ople veren in de leverantie van goed water uit de Biesbosch. Het werk aan de verdamper van de N.V. Afvalverwerking Rijnmond, waarvan de Drinkwaterleiding der gemeente Rotterdam de direktie zal voeren, vordert eveneens gestaag. Deze verdamper omvat drie een heden met een capaciteit van 450 ton gedestilleerd water per uur. De belangrijke gunningen zijn geplaatst; in de fabrieken wordt thans gewerkt aan de verschillende onderdelen. Op het bouwterrein zijn de civiel technische werken in vergevorderde staat. In de zomer kan worden begonnen met het montagewerk en begin volgend jaar kan deze fabriek gedestilleerd water aan de industrie gaan leveren. (Ontleend aan Infor matiebulletin van de Vewin, mei 1972.) Aan de zuidelijke rand van het Bachplein, tussen het eerste flat gebouw en het nood-winkelcentrum „Ouverture", is door de afdeling Plantsoenen van de dienst van Gemeentewerken een kinderspeel plaats aangelegd. Dit is gebeurd op verzoek van de bewoners van dit aangrenzende flatgebouw. In het betegelde plateau is een met houten bielzen omgeven speelruimte aangebracht waarin, wederom met houten bielzen afgezet, een grote zandbak van 6x6 meter, waarbij ook twee zitbanken. Daarnaast nog een ruimte met sierbetegeling waarop zes speelwerktuigen: een brug, een rek, twee ringen en twee „epsilons" (zeskantige ringen waar de kinderen doorheen kunnen kruipen). Deze speelplaats is reeds aanwezig. Wanneer het grondwerk voor de aanleg van het hoofdriool gereed is, zal in een later stadium de hele zuidrand van het Bachplein door de afd. Plantsoenen worden afgewerkt met een groenbeplanting. Bij het winkelcentrum zijn echter reeds zeven grote bloembakken, met een middellijn van 2 meter aange bracht, die bijdragen aan de ver levendiging van het plein. Ook op het plein bij de kerk aan de Lekstraat zijn twee grote bloem bakken neergezet. De voor donderdagmiddag 8 juni vastgestelde openbare vergadering van de Commissie voor Opvanging en Begeleiding van Buitenlandse Werknemers kon geen doorgang vinden. Zo mogelijk zal de openbare vergadering van deze Commissie gehouden worden op donderdag 29 juni a.s., doch dit staat nog niet geheel vast. De 37-jarige bankwerker L.J.M uit Schiedam tufte op zijn motorfiets over de Schiedamseweg. Waar hij plotseling de macht over zijn stuur kwijt raakte en daarbij een onvrij willige landing in het vaarwater van de Schie maakte. Zonder hulp wist hij op 't droge te komen. Waarna hij zich bij zijn werkgever van droge kleren voorzag en daarna zijn voertuig met behulp van een vorkheftruc uit het water yiste... Daardoor is het aantal bloembakken dat door de afd. Plantsoenen in de stad is uitgezet gebracht op totaal 530. De ervaring leert dat er helaas uit de bloembakken nog al eens bloemen worden gehaald en zelfs hele planten gestolen. Wanneer ge merkt wordt dat uit bepaalde bloembakken herhaaldelijk wordt gestolen, is de afd. Plantsoenen wel verplicht die bakken daar weg te halen en over te brengen naar een andere plaats. Het aantal bakken en planten is nu eenmaal niet onbe perkt. Overigens is de afd. Plantsoenen gereed gekomen met het aanbrengen van de zomerbeplanting, dit geldt zowel voor de bloembakken als de plantsoenen in de gehele stad. WELNEE Dames bij JANSE slaagt U zeker voor een LEUK VADER DAG-KA DO. DE ZAAK NAAR UW SMAAK Hoogstraat 93 Rotterdamsedijk 427

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 18