Poldervaart loopt leeg In drie en vier woonlagen, met 3 of 4 kamers NIEUW COMPLEX IN WOUDHOEK-ZUID Plannen in hel RAADSMAN De gemeenteraad heeft op 29 mei jl. besloten tot het doen bouwen door de N.V. Intervam te Rijswijk (ZH) van 182 portiekwoningen in het oostelijke deel van Woudhoek-Zuid. Het ont werp is van het Architectenbureau Leo de Jonge N.V. te Rotterdam. De totale stichtingskosten van dit com plex zijn voorlopig berekend op f 11.245.173, zijnde f2.456.310 bruto grondkosten en f 8.788.863 bruto bouwkosten, wat neerkomt op gemiddeld f61.787 per woning. De nettohuur, inclusief de vaste lasten van centrale verwarming en het antennesysteem, zijn voorlopig be rekend op gemiddeld f277,10 per woning per maand. Doch in deze kostenberekeningen kunnen wijzi gingen komen. HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 20 - WOENSDAG 14 JUNI 1972 Publicatie van de Gemeente Schiedam. Twee maal per maand verschijnend in Het Nieuwe Stadsblad. Verzorging: Gemeentelijke Voorlichtingsambtenaar Nieuwstraat 26 - tel. 269051 ~sr •i*. Nu een deel van de Poldervaart wordt drooggelegd, komen langzaam aan de „schat ten" van de vaart boven water: hoofdzake lijk afval! Maar dan wel in grote hoeveel heden, zoals de foto laat zien. Ook de fraaie, rustieke Poldervaart heeft kennelijk dienst gedaan als clandestiene vuilstortplaats. Omdat in het najaar de nieuwe hoofdriool- leiding van Groenoord naar Nieuw/and over het tracé van de Poldervaart gelegd zal moeten worden op een zand ba an, is de vaart op twee plaatsen afgedamd even ten zuiden van de oude vertrouwde Blauwe Brug en ter hoogte Van de Sport/aan, waar die van de Hargalaan komend langs de vaart loopt. Gezien de zeer slechte bodem en de toestand van de kaden is het zand voor de dammen héél voorzichtig aangebracht. Momenteel wordt het water uit de vaart gepompt, wat eveneens zorgvuldig en geleidelijk geschiedt. Enkele centimeters per dag, meer niet. En Grondmechanica houdt een angstvallig oogje in het zeil, of alles wel goed gaat. Hoe leger de vaart daar wordt, hoe voorzichtiger men wordt, aangezien de tegendruk van het water toeneemt. Wie ook geregeld komt kijken, dat is de pachter van het viswater van de Poldervaart. Als het zover is zal hij de vis uit het afgedamde deel wegvangen en naar elders overbrengen. Ook de Hengelsportvereniging Schiedam en Omstreken is op de hoogte van de gang van zaken. Maar voor de Reinigingsdienst komt er, zo te zien, ook werk aan de winkel! Bouw 182 portiekwoningen Informatiecentrum Dit complex van 182 portiekwoningen bestaat uit vijf blokken met vier woonlagen en vijf blokken met drie woonlagen; doch zonder onderbouw, zodat de eerste woon laag op de begane grond is gelegen. In bijgaande situatie-schets zijn de tien blokken zwart aangegeven. Zij zijn dus gelegen rond Dwarsdoorsnede van een van de blokken portiekwoningen in drie woonlagen zoals die in Woudhoek-Zuid gebouwd zullen gaan worden. Opmerkelijk is de dakconstructie, een schuin aflopende kap met pannen belegd, wat in de Schiedamse flatbouw niet gebruikelijk is. Onder de kap krijgt men een zolder, ter beschikking van de daaronder gelegen woning. De Schiedamse raadsman C. Bijl houdt twee ochtenden in de week zitting en wel op dinsdagochtend van 9 tot 11 uur in het zalencentrum De Ark, Hargplein 101, tel. 708276 en op vrijdagochtend eveneens van 9 tot 11 uur in het gemeentelijk Informatie centrum, Broersvest 95, tel. 269957. De raadsman helpt de Schiedammers op weg, die met vragen of problemen zitten op maatschappelijk, sociaal of cultureel terrein. Situatieschets van het oostelijke deel van Woudhoek-Zuid, met de tien blokken portiekwoningen zwart aangegeven. Ze lig gen rond het complex van 196 eengezins woningen in het midden. het complex van 196 eengezinswoningen, dat thans reeds in aanbouw is. In het complex komen 97 drie-kamerwoningen, 83 vier-kamerwoningen en 2 vijf-kamerwo ningen. De blokken 1 tot en met 4 krijgen 4 woonlagen met op de begane grond naast de bergruimten en het trappenhuis 3 drie kamerwoningen en 1 vier-kamerwoning; in de drie woonlagen daarboven elk 3 drie kamerwoningen en 3 vier-kamerwoningen. Blok 5 in vier woonlagen krijgt beneden 3 drie-kamerwoningen en boven 4 drie-kamer woningen en 4 vier-kamerwoningen per woonlaag. De blokken 6 en 7 met drie woonlagen krijgen beneden 2 drie-kamerwoningen, 1 vier-kamerwoning en 1 vijf-kamerwoning en in de woonlagen daarboven 3 drie-kamer woningen en 3 vier-kamerwoningen. De blokken 8 t/m 10, eveneens in drie woonlagen, krijgen beneden 2 drie-kamer woningen en 1 vier-kamerwoning, met boven telkens 2 drie-kamerwoningen en 2 vier- kamerwoningen. De woningen in de bovenste woonlagen, zijnde 28 drie- en 28 vier-kamerwoningen krijgen de beschikking over een zolder ir, de kapruimte, die afgedekt wordt met pannen, de woningen op de begane grond krijgen een tuin. Iedere woning krijgt een bergruimte op de begane grond en een berging in de woning zelf. In de blokken komen geen liften. Iedere woning krijgt afzonderlijk een gas gestookte centrale verwarmingsinstallatie; de warmwatervoorziening geschiedt met geisers. De wanden van keuken, de badcel en de w.c. worden betegeld; de gevelkozijnen worden uitgevoerd in hardhout. De centrale antenne voor het gehele complex zal worden geplaatst op de nabij gelegen torenflat (met 20 woonlagen) waardoor een goede ont vangst te verwachten is. De afmetingen van de belangrijkste ruimten in de woningen zijn een woonkamer van 26 m2, een keuken van 12,4 m2 en slaapkamers van 11 m2 en 8,6 m2. Plattegrond van de begane grond van de blokken 7 t/m 10 in het complex portiekwoningen in Woudhoek-Zuid, dus te bouwen in drie woonlagen. Bij het trappehuis waar géén lift bij is! ligt ook de bergruimte voor elke woning in het blok. De woningen beneden krijgen een eigen tuintje. rippcnhuis u her ytnye n In het gemeentelijk I nformatiecentrum, Broersvest 95, liggen de plannen voor het complex van 182 por tiekwoningen in Woudhoe k Zuid (oostelijk gedeelte), zoals hiernaast globaal omschreven, voor be langstellenden meer in details ter inzage. Tevens is daar te zien het voorontwerp Bestemmingsplan voor de binnenstad van Schiedam, zijnde een duidelijk gekleurde tekening, met een schema van de deelplan- nen en doorsneden van het centrum-winkel areaal. Verder is te bekijken de maquette van het nieuwe Stadhuis, waarvn het stadskantoor de voltooiing nadert; met een kleine maquette van de kantine in het stadskantoor, zoals het eventueel gebruikt kan worden voor verga deringen van de gemeenteraad. Duidelijke tekeningen ook van de voltooide gemeente lijke woning-projecten aan Nieuwe Damlaan en Van Beethovenplein. Het Informatiecentrum aan de Broersvest 95 is voor het publiek geopend van dinsdag tot en met vrijdag 's middags van 2 tot 5 uur, het telefoonnummer voor inlichtingen is 269957.

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 20