PRIJZEN Schiedam, Hilvarenbeek, mevrouw Wilton én het nieuwe vormingscentrum slechts 3 dogen Viertal vond elkaar: Mercurius Bedrijfsschool W.F. vormt nu in „natuurlijke" omgeving... jdog tof uj voor vader en zoon W.F.'s Bedrijfsschoolleerlingen wachtten aan het bospad in Hilvarenbeek de directie en genodigden op om hun de weg te wijzen naar het gloednieuwe Vormingscentrum van deze school. Vlak na de onthulling van de naam door mevrouw G. M. Wilton-Key plensde het even. Zelfs in Hilvarenbeek. Maar het was af en toe een buitje voor het stof! COMMISSARIS DIE 100 KM... PORTABLE SCHRIJFMACHINES „TANTE TREES" PpaxMia. ltAjc*óeeJU~ UtSnef mefschelp eK-kurt- als artfSftetec oüJcorntfe- Ut- hwds slechts cbm2/chedQm licht I gewicht heren pantalons 34.50 HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 3 - WOENSDAG 14 JUNI 1972 L'^j Ulfk<m»i Coster Toen had Gery Verhoeckx mevrouw Wilton al dat mooie werkstukje van de Bedrijfsschool aangeboden, waar in de tent van koper centraal staat. De heer W. G. E. Valk, de grote man van de afdeling Vorming en Oplei ding lichtte het ontstaan van het gewezen Vormingskamp toe. Over kamp wordt nu niet meer gespro ken. Wel over Vormingscentrum. Maar kamperen in tentjes? Dat blijft. Dat is juist de gein van een hele week samen zijn, sport beoefenen. „Gedropt" worden als het stik donker is en dan zo snel mogelijk weer terugkomen in het Vormings centrum. Goed, er belandde er weieens een in België, de grens is heel dichtbij. Maar juist die wed strijden vormen een aparte band... Mevrouw Wilton onthult de naam van het nieuwe vormingscentrum in Hilvarenbeek. Naast haar de heer Valk. In Hilvarenbeek heeft de W.F.-be drijfsschool een zeer bekende klank. Men heeft hier in die tien jaar, met als start die bij de Havenvakschool, iets goeds opgebouwd. Iets wat de jongens tijdens een week Hilvaren beek iets voor de toekomst mee geeft. Men kweekt hier saamhorig heid. Anders dan op de school in Schiedam. Hier komen ook de gesprekken voor de toekomst los. De zgn. „praatavonden", waarbij de heer ir. B. Wilton graag aanwezig is. Tezamen met zijn vrouw draagt hij de Bedrijfsschool een warm hart toe. Vandaar dat het ook mevrouw Wilton was die de officiële inge bruikstelling, in casu bekendmaking van de naam, voor haar rekening nam. Voordat de jongens vertrekken, worden de fietsen en brommers aan een grondige inspectie onderworpen. Dat is al jaren lang de vrijwillige taak van de Verkeerspolitie. Vandaar dat er op het hoofdbureau asbakken van deze school te vinden zijn. Het deed de heer Valk goed dat commissaris C. van der Haagen aanwezig was op deze bijzondere dag voor het Vormingscentrum, waarvan de heer H. P. van Maanen de uitstekende leiding heeft. Vanzelfsprekend was ook de plv. directeur van de school, de heer J. Bijloo aanwezig, evenals mej. C. J. Hindriks van het arbeidsbureau „Waterweg-Noord". Het is voor de jongens een belevenis om met twee leraren de tocht naar dit Brabantse land te maken. Vroe ger uitsluitend op de fiets. Maar nu overheersen de brommers. Bezorgde moeders hebben zich weieens afge vraagd: ,,Is die 100 km. niet te ver? Dat is altijd vakkundig geregeld geweest. Zelfs de heer Valk was weieens pedaalridder". In die ene week veel sport be oefenen. De tenten en het dagver blijf schoon houden. Corveedienst Lange Haven 77-79 - Schiedam En hier is het heerlijk pitten na een dag vol afwisseling en gein. Aan Gery Verhoeckx was het de taak een bloemstukje aan te bieden. Een werkstukje van de bedrijfsschool, waarin een tent was verwerkt... Het gehele complex middenin de bossen; aan het woord op dat moment de heer W. G. E. Valk. De jongens die vorige week in leraren. om de beurt hebben. Op pad gaan en gewoon gezellig bij de burge meester een praatje maken. „Ge meenteraadje" hebben ze ook wei eens gespeeld... Dat kan allemaal in Hilvarenbeek, waar burgemeester Meewisse ge woon een praatje met ze maakt. Praat over hun toekomstplannen. Voor de heer Van Maanen is het altijd een plezierige belevenis. Als vrijgezel heeft hij alle tijd en weet van een week Hilvarenbeek altijd iets bijzonders te maken. Vorige ilvarenbeek verbleven. Met de beide week waren het de leraren F. C. Kegel en F. Goené, die de jongens begeleidden. Zij is eigenlijk zo'n beetje de „pleegmoeder" van de W.F.-Bedrijfs- school mevrouw Smolders, als hun leerlingen hier in Hilvarenbeek ver blijven. Bij haar in de winkel en in het restaurant is het goed toeven. Op die openingsdag was zij er ook. Met als geschenk vier barkrukken. de bar' "°penin8S8eschenk" van mevrouw Wilton; een echte scheepsklok bij ©ore Geschaard om een juweel van een bar, heel kunstzinnig in elkaar getimmerd. U raadt het goed; op de W.F.-Bedrijfsschool. Heel mooi komt daar aan de wand het geschenk van mevrouw Wilton tot zijn recht: een originele scheeps klok. Een klein complex in een prachtige omgeving. We zagen door middel van de heer Bijloo nog even het oude „kamp". Verlaten door de vestiging van camping „De Spaen- dershorst" aan de Spaaneindsestraat te Esbeek. Daar stonden ook die oerdegelijke goalpalen. W.F.-con- structie... Bijzonder vriendelijk van de leiding om verschillende folders van Hil varenbeek e.o. te verstrekken. Ge lukkig dat onze V.V.V. ze ook heeft! Dat men het Vormingskamp (voor het laatst die oude naam, red.) nooit vergeet, blijkt wel uit het feit, dat de jonge vaders later met trots hun zoon of dochter aan „Tante Trees" laten zien. Omdat zij nu eenmaal bij de Bedrijfsschool hoort O, ja, die zalige opgemaakte sla schotels kwamen uit haar restaurant. Maar voor deprest koken de leraren. En die doen het geweldig goed. Pet af voor deze leerkrachten! M. W.-S. I van Trevira en Terlenka, in diverse modieuze tinten.

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 3