Lovable" sd]iedamsew€g 87 idttadam Lovable* Lovable' Lovable' met nouveaute's in lingerie-sets <v§ f B-cup wit - beige Brasi B - C cup Wit - beige, Brasil, Brique. 17.95 A - B cup wit - beige Brasil - Brique 11.95 HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 12 - VRIJDAG 16 JUNI 1972 Met de terugkeer van de geraffineerde vrouwelijkheid in de mode wordt de lingerie weer bijzonder belangrijk. Een bekend dekoratiemateriaal voor lingerie is kant. Renaissance, Gouden Eeuw of heden kant heeft ons altijd bekoord. Vroeger was het duur handwerk, nu goedkoper, maar niet minder fraai, machinewerk. De echte kant werd met de hand genaaid of geklost, ook gebreid, gehaakt of geknoopt. In de 19e eeuw werd voor het eerst kant op machinale manier gemaakt. Veel hedendaagse vrouwen hebben een voorkeur voor kanten lingerie. Eén op de twee verkochte b.h. 's is van kant dat er in oneindig aantal soorten is. Lovable-fabrikante van Body fashions, doet veel kant in haar kollektie. Allereerst is er de Extase set die gemaakt is van beeldschoon medaillon kant. De b.h. heeft een beugeltje en is verkrijgbaar in B en C cup. De prijs is f 16,95. Het bijpassende slipje kost f 8,95. U kunt kiezen tussen wit en grijsblauw. Lovable maakt haar funktionele B.H.'s van de meest fraaie kantsoorten. De kleuren zijn meestal wit, beige en brasil. Boothals B.H. met fibrefill voor gevormde ondercup. Waar u op moet letten: Koop nooit een te kleine b.h. Als u niet te zware borsten heeft kunt u een boothals-b.h. met voorgevormde cup dragen; voor zwaardere borsten zijn niet voorgevormde cups beter. Stretch b.h. 's passen zich door de soepele lycra beter aan bij uw bewegingen. De stretch schouder bandjes kunt u op verschillende plaatsen op de schouder dragen. Bovendien voorkomen deze bandjes hinderlijke striemen. Stretch b.h.'s kunt u zowel voorgevormd als niet voorgevormd krijgen. Heeft u last van vetrolletjes boven de taille dan hebt u een longline-b.h. nodig met eventueel verstevigingen om de maag te corrigeren. Lovable Libra Ibiza: boxershort een ideale dracht onder strakke broeken omdat een slipje daarbij te veel zou aftekenen. Het dessin van de Olympique set herinnert aan de door elkaar gevlochten olympische ringen. Van deze aktuele kant is een jeugdig b.h.-hesje (f 14,95), een beugel-b.h. (f 17,95) en een slipje (f 9,95) gemaakt. Achter de prozaïsche artikelnummers 893 en 5893 schuilt een ondeugend setje dat Deep Plunge heet. De b.h. heeft een verstevigde halve cup met aan de bovenkant een schulpkantje en heeft, vanzelfspre kend, een diep décolletée. B.h. en slip kosten samen f 19,95. Kleuren: wit en donkerbruin. Van het superelastische Helanca kant maakte Lovable drie setjes. De Eyelet set is er in de kleuren wit, beige, oud rose en grijsblauw. Een kombinatie van b.h. (A en B cup) en slip kost u f 13,90. In Italië" deden de ontwerpers van Lovable de inspiratie op voor de Funny Girl set die gemaakt is van jaquardachtige bloemetjes kant. B.h. en slip kosten samen f 18,90. Ho! Ho! set. Een zgn. one-size-fits-all bra van Helanca. De voorsluiting maakt dit luchtige stukje lingerie extra aantrekkelijk. De b.h. kost f 8,95. Het bijpassende broekje kost f4,95. Kleuren: wit, bleu, champagne, absinth, brigue, pervenche en beige. Extase in Franse kant met beugel-B.H. en daarbij passende slip. Zonder veel haken en ogen toch elegant en met perfekte pasvorm. Wastips: Wanneer u uw b.h. voor de eerste keer wast, kijk dan goed naar het wasvoorschrift op het etiket. Vooral de juiste temperatuur van het water is erg belangrijk. Was in ieder geval nooit iets in water van meer dan 60 graden. Wilt u langer plezier hebben van uw fondation, was het kledingstuk dan iedere avond na het dragen. Delen die erg vuil zijn moet u met een speciaal fijnwasmiddel insmeren. Gebruik nooit een borstel; die maakt het weefsel ruw. Spoel uw b.h. grondig in veel water en droog nooit iets in de felle zon of voor een verwarmingsbron. Ook strijken is sterk af te raden. despiegel der mode bij TEENSTRA textiel m

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 12