mmmmrnm obèrt MS* DE BESTE PONY-RUITERS NAAR ROTTERDAM Oecumenische dienst in de Grote Kerk Suggestie voor 'Orgelfonds' Opel breekt Diesel- wereldrekords Musical van „St. Bernardus VOORWERPEN mtm tot 13 juli ALLEEN OP MAANDAG EN WOENSDAG Permanent extra f 22,01 D9MSEL Mobiloii !>'\vr IrtUi 61 DAO <w v'H <JMj8?OAia JWUJIH u- HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 24 - VRIJDAG 16 JUNI 1972 Zaterdag 24 juni a.s. wordt door de Nederlandse Pony Club op het C.H.I.O.-terrein te Rotterdam voor de vierde maal het Pony Concours georganiseerd, dit jaar bijna 100 deelnemers. In de loop van de jaren heeft dit concours een bijzondere plaats ge kregen in de rij van landelijke pony-concoursen Dit niet in het minst door de geweldige accommodatie waarvan, dankzij de welwillende medewerking van de Jockey Club, steeds weer gebruik kan worden gemaakt; maar mede door een altijd perfecte organisatie heeft dit evenement zich in de hippische sportwereld een plaats kunnen veroveren. Het Pony Concours krijgt dit jaar wel een heel bijzonder cachet door de eraan gekoppelde selectiewed strijden voor het samenstellen van een Nederlandse Equipe, die ons land bij het Internationaal Pony Concours te Zweden zal vertegen woordigen. Voor deze selectie zullen, buiten de ongeveer 43 deelnemende ruiters van de Nederlandse Pony Club, ook leden van de Nederlandse Katho lieke Bond, van de Federatie van Landelijke Rijverenigingen en van de Nederlandse Pony Club in de ring verschijnen, nl. 24 bij de dressuur, 24 bij het springconcours. Het concoursprogramma omvat in de morgenuren de Dressuur, waar mee om 8.00 uur wordt begonnen en de eerste manche van het springconcours vangt aan om 10.00 uur. In het middagprogramma, aanvang 13.30 uur, wordt de tweede manche van het springconcours met barrage verreden. Tot slot: Parade met prijsuitreiking en voorstellen van de deelnemers aan het concours te Zweden. De toegang tot het C.H.I.O.-terrein is vrij Inlichtingen over het Pony Concours Rotterdam: Postbus 4150, Rot terdam of telefonisch onder de nummers 0107-335577 of 332207. Niet minder dan 60 combi naties van de beste springruiters en amazones uit Nederland zullen zaterdag 24 juni op het C.H.I.O.-terrein te Rotterdam 's morgens en 's middags strijd leveren om de Sijthoff Pers Prijs. Het uitvoerend comité van de Wereldraad van Kerken houdt van 13-23 augustus haar periodieke vergadering in Utrecht. Ter gelegen heid van de vergadering van dit Centrale Comité organiseert de plaatselijke raad van kerken op zondag 20 augustus een oecume nische dienst in de Grote Kerk te Schiedam. Aanvang 10 uur v.m. De prediking in deze dienst zal worden gehouden door één van de leden van het Centrale Comité van de Wereldraad van Kerken, nl. prof. Adrej. Ziak van de Evangelische Kerk in Tsjechoslowakije. De vertaling van deze pediking zal worden verzorgd door ds. M. C. Baart. Pastoor drs. Fr. Smit is liturg in deze dienst. Medewerking verlenen: de chr. Har monievereniging „Harpe Davids", het Kerkkoor van de parochie van Johannes de Doper, J. P. Bekkers, orgel. De plaatselijke Raad van Kerken vestigt reeds nu uw aandacht op deze dienst en nodigt u gaarne uit deze dienst mede te maken. Tevens deelt men mede, dat de volgend besprekingen over de uit gave van de landelijke Raad, GOD- WERELD-KERK, zullen worden gehouden op de woensdagen 27 september en 22 november. Zowel in de oecumenische dienst op 20 augustus als bij de aangekondigde besprekingen is een ieder hartelijk welkom! MGR. NOLENSLAAN 337 SCHIEDAM Beh. bij voorkeur volg. afspr. To-Voon "»p 48 80 Anonieme briefjes belanden in de prullenmand. Maar wat doe je met anonieme telefoontjes? Je kan ze doodgewoon negeren. Hetgeen niet erg lukt, want een mevrouw vraagt of ik in mijn rubriekje aan de vakantiegangers wil vragen het resterende vakantie geld straks te brengen naar de directrice van hef Hervormd Rust huis. Vreemd geld, dat anders toch ergens in een hoekje van een kast blijft liggen. Ik dacht meteen aan ds. Schuring. Daar lukte het wél bij! Wat doen wij straks? Die peseta's, lires of francs bewaren? Of naar de Tuinlaan 58 brengen Maar als je helemaal niet naar het buitenland gaat, dacht ik haaiig te vragen. Zat 'm natuurlijk in het feit, dat die mevrouw haar naam niet wilde zeggen. Volkomen onbelangrijk. Als u die suggestie maar oppert". Tja, waarom eigenlijk niet? Dan gaan we allemaal straks of nu al doodgewoon doen. Ik hoop dat het een flink bedrag wordt. Mogen best puur Hollandse kwartjes en guldens bij zitten. Want dat orgel, ziet u, dat móet daar komen. Doet u daarom allemaal mee? MIEKE Opel heeft gedurende het afgelopen weekeinde op de snelheidsbaan van haar proefterrein in Dudenhofen twee wereldrekords en niet minder dan 18 internationale rekords voor wagens met diesel-motor gevestigd of verbeterd. De pogingen, die georganiseerd wer den met medewerking van Mobil Oil a.g., begonnen vorige donderdag en eindigden na 52 uur met een nieuw rekort over 10.000 km. met een gemiddelde snelheid van 190,88 km. per uur. De rekordpogingen hadden plaats onder toezicht van de Duitse ACM, onder voorbehoud van homologatie door de F.I.A. Het ingezette voertuig een gewij zigde Opel GT, aangedreven door een nieuwe door Opel ontwikkelde 4-cilinder dieselmotor van 2.1 liter werd gedurende drie dagen en nachten bestuurd door een team van internationale coureurs, waaronder Marie-Claude Beaumont, Paul Frère, Henri Greder, Giorgio Pianta, Jochen Springer en Sylvia Oester- berg. Na afloop van de proeven verbeterde Marie-Claude Beaumont het rekord over een kilometer met vliegende start, en bereikte 197,498 km./uur in 18,228 seconden. De 2.1 liter dieselmotor, die voor de proeven werd voorzien van een compressor, ontwikkelt 95 DIN PK bij 4400 omw./min. In een 60 DIN PK uitvoering, zal deze motor in serie gemonteerd worden op de Rekord Diesel. Een vierdeurs uitvoering zal vanaf september leverbaar zijn, terwijl een station-wagen met diesel-motor een jaar later op de markt zal ver schijnen. Opel verwacht in het eerste jaar een produktie van 16.000 voertuigen, waarvan 50 pet. voor de export. Op woensdagavond 21 april a.s. brengen de jongens en meisjes van de St. Bernardusschool aan de Bosboomlaan een moderne musical getiteld: „Het koffertje van Van Dalen". Wie hier allemaal hun medewerking aan verlenen? Leest u zelf maar: Koning Frederik, Kees Hölscher; Koningin Mina, Linda Vermeulen; Kroonprins Rudolf, Robert van Gent; Appie, Domien Bolmers; Appeltje, Monique Ham; Meneer Van Dalen, Wout Wildeboer-Schut; Oma Van Dalen, Lucia v.d. Heyden; Willem O'Dillem, Frank Rijneveen; Cameraman Ed, Peter Thijssen; Cameraman Ted, Pierre Rebers. Actiegroep „de laatste bloem", Peter Groenewegen, Karin Heins- broek, Paula Dries, Henny Tolud. Een aantal lagere ambtenaren: Rick Heijster, Wim Bexterman, Jan v.d. Water, Frans van Hoek. Wat of er allemaal in het koffertje van mijnheer Van Dalen zit? Komt u allemaal, ouders, broertjes en zusjes, ooms en tantes enz. kijken en luisteren in de aula van de scholen gemeenschap „Nieuwelant". Op bovengenoemde datum om 8 uur. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam dagelijks van 09.00-17.00 uur, behalve op zater dag en zondag: heren bril, donker montuur; trai ningsjack, Post Kethel; herenhor loge; zwarte knipportemonnee met inhoud; postidentiteitskaart; een paar rolschaatsen; bruine bastaard met halsband en riem, Dierentehuis, Sint Anna Zusterstraat 45, Schiedam. Te bevragen bij de vinders: 1 bromfiets- of fietssleuteltje, Van Kooy, Newtonstraat 48, tel. 154041; 1 sleutel Yeale, Homburg, Burgemeester van Haarenlaan 1250; 4 sleutels aan ring, Ploeg Burge meester van Haarenlaan 458; ring met 2 sleutels, Maczolleck, J. van Zutphenstraat 57; zonnebril in etui, Dries, Schubertplein 158; crème kleurig kinderjack, Van der Horst, Fabriplein 22; kinderjack beige, Van Wely, Burgemeester van Haarenlaan 576, tel. 706176; blauw vistram kinderjasje, Marinus, Kortlandstraat 34; bankbiljet, Van Katwijk, Lau rens Costerstraat 17; een bankbiljet, Van Tilburg, Cor Kuilerstraat 26; muntbiljet, Bel, Middelharnisstraat 37; goudkleurig armbandje met naamplaatje, Edman, Jozef Orelio- singel 171; herenhorloge, C. Kerk hof, Da Costastraat 32b; zilver kinderringetje, Blaauw, Van Marum- straat 8; trouwring, Van de Meer - Schoep, Rubensplein; tas met boe ken, Van de Vries, Schietbaanstraat 15; bruine portefeuille met inh., De Rouw, Prins Frederik Hendrikstraat 12a; verzekeringsbewijs, MRB-193, De Rouw, Prins Frederik Hendrik straat 12a; medaille van avondvier daagse, A. de Gilles, Vlaardingseweg 7; cijferlijst van MULO-examen, Postkantoor Lange Nieuwstraatver zekeringsplaatje, SGB-531, Sinke, Iepenlaan 70; autoped, Lindenburg, Joh. Wagenaarstraat 74. Dit is de speciale Opel GT met diesel-motor, in volle vaart gefotografeerd op de snelheids- baan van het proefterrein in Dudenhofen, die onder voor behoud van homologatie door F.I.A. verscheidene wereld en internationale rekords heeft gebroken na 10.000 km. te hebben afgelegd, met de ge middelde snelheid van 190.88 km/uur. Een 60 PK (DIN) uitvoering van deze dieselmotor zal deze herfst leverbaar worden in de 4-deurs Opel Rekord.

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 24