ONTWERP VAN JONGE SCHIEDAMMERS CIJFER Jeugduitwisseling op papier al rond BALLY <- P Elke Vogel zingt zijn eigen lied.... AD POLS Mercurius V.V.V.-fo!< C. KOK HOE WORDT DE STAND Krantenaktie O.L.V. Visitatie WILLEBRAND IV Bijzondere Gezinsdienst in Opstandingskerk CONTACT LENZEN Exclusieve baby en kindermode KLOKKEN en WEKKERS SERVICE CORSETTEN DROGISTERIJ Schoenen kei. kenmerk mwi k van Daten A. C J. SCHEFFERS DAM 35 HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 3 - VRIJDAG 16 JUNI 1972 1'1! U (It I F De nieuwe Brabantse folder is uit. Verkrijgbaar aan het V.V.V.-kantoor in het Proveniershuis. Waar u alle inlichtingen verkrijgt als u Nederland wilt gaan doorkruisen met zijn mooie plekjes... Een klein beetje jaloers hebben we vorige week naar de fraaie folders van Hilvarenbeek en omgeving ge keken. De vakantie staat voor de deur. Overal zijn al plannen gemaakt. De een stapt in het vliegtuig naar zonniger landen, de ander in de trein. Maar we vliegen er allemaal tussenuit. We trekken met een zucht van verlichting de deur achter ons dicht en we relaxen. Als u in het eigen land blijft, dan zijn er zoveel mogelijkheden om bezienswaardigheden te ontdekken. Het Brabantse land is altijd erg in trek. De mensen zijn zo gemoe delijk, de omgeving zo mooi. Geïnspireerd op deze gevevens ont wierpen de jonge Schiedammers Landmeter en V.d. Kraan in hun atelier aan de Voornesestraat een „5x Noord-Brabant-folder" in oranje met zwart. U vindt hierop de teksten: 5x d'r uit, 5x fijn, 5x anders en... 5x voor u. Speciaal vervaardigd voor de V.V.V. in Schiedam. U vindt hierin gegevens over Breda, Chaam, Made/Drim- melen, Dongen, Dorst (gem. Ooster- hout). Verder Tilburg, Udenhout, Oisterwijk, Roosendaal, Bergen op Zoom, 's-Hertogenbosch en Boxtel. Gegevens waar u wat aan heeft als u die kant uit rijdt. Of u laat rijden. Nog lang niet ALLE Schiedammers weten dat de plaatselijke V.V.V. in het Proveniershuis aan de Overschie- sestraat zetelt. Dat u daar verschil lende folders kunt krijgen. Doch ook waardevolle inlichtingen. Mis schien wilt u graag de naam van een goed hotel of pension weten. De V.V.V. regelt dat allemaal vooru. U krijgt hier antwoord op al uw vragen, bijv. als u een fiets of bromfiets wilt huren. De V.V.V. doet alles voor u. De informatrices staan u graag tot uw dienst. Het is goed hierop even te wijzen. Anders schrijft u nodeloos brieven naar andere vestigingen, terwijl uw eigen V.V.V... In het Proveniershuis aan de Over- schiesestraat! Neem de moeite er eens langs te lopen. Vooral als u het Brabantse land wilt ontdekken. Plezierige gedachte dat binnenkort een folder over Zeeland uitkomt. Ons eigen land is zo ongelooflijk mooi. We vliegen alleen maar een paar weken naar het buitenland voor de zon. De gezelligheid vindt je in Nederland. En al die kleurige folders bij de V.V.V.! Burg. van Haarenlaan 788 in de merken COPAL en SEIKO vanaf ƒ49,30 JUWELIER I Broersvest 93 Telefoon 267937 Bij het begin van de voetbal kompetitie seizoen 1971-1972 schreef ons blad een „prijs vraag" uit onder de naam „Hoe wordt de stand? De uitslag van deze prijsvraag is intussen bekend geworden en in de sportrubriek vindt u de geluk kige winnaars van de diverse beschikbaar gestelde waarde bonnen. Op zaterdag 1 juli zal de eerste groep Schiedammers in het kader van de Internationale Jeugduitwisse ling van de Schiedamse Gemeen schap naar Esslingen (Duitsland) vertrekken. De groep zal uit tien Schiedammers bestaan en vergezeld worden van twee leiders. Deze groep zal op IS juli weer in Schiedam terugkeren, terwijl dan de deel nemers aan de uitwisseling met Vienne vertrekken. Tesamen met de Franse uitwisselaars komen de Schiedammers op 29 juli weer terug. Dan komen ook de Duitsers op het Schiedamse station aan. De commissie heeft inmiddels het gehele Nederlandse programma uit gewerkt. In de oorspronkelijke op zet is een aantal wijzigingen ge komen. Zo zal bijv. de .gemeente Rotterdam de deelnemers officieel ontvangen, waarschijnlijk tijdens een boottocht door de Rotterdamse havens. Ook het Openbaar Lichaam Rijnmond heeft van zijn belangstel ling blijk gegeven. Tijdens de kri tische of informatiedag zal een gids van Rijnmond de groep op de tocht door het Europoort Botlek gebied vergezellen. Aansluitend aan de rit door dit vervuilde gebied zal een bezoek gebracht worden aan de meld- en regelkamer van Rijnmond, waar informatie verstrekt wordt over het meetnet van Rijnmond en het doel en het nut ervan Daarna zal in een diskussie de mogelijkheid bestaan om van gedachten te wisselen over het probleem van de milieuvervui ling. Als afsluiting van deze dag zal Rijnmond de buitenlanders een broodje aanbieden. Tevens zal tij dens deze kritische dag een bezoek gebracht worden aan het oude Westen in Rotterdam. Er is nog overleg gaande met de Aktiegroep „Oude Westen" over de inbreng van dit comité in deze dag. Gesproken is reeds over een rondwandeling door de wijk en informatie over de plannen van de buurtbewoners om trent de renovering van de wijk. Tijdens de uitwisseling zal voor het eerst tijdens het bestaan een onder zoek gehouden worden naar de wensen van de deelnemers. Na afloop wordt door de commissie aan de deelnemers verzocht een vragen formulier in te vullen. In de antwoorden kunnen door de buiten landers kritische opmerkingen ge plaatst worden over het programma en kunnen bovendien wensen ver meld worden voor de uitwisseling van de volgende jaren. De kritische dag bijvoorbeeld is als een experiment op het programma opgevoerd. De vraag is nu of deze kritische dag te handhaven, of zelfs een aantal kritische dagen in de volgende programma's op te nemen. Gedacht wordt hierbij aan bepaalde interesse-centra, zoals milieuvervui ling, onderwijs, cultuur of politiek. De commissie wil hiermee een nieuwe dimensie toevoegen aan de jeugduitwisseling. Voorts heeft de commissie zich uitgesproken voor een verbreding van haar werkterrein. Als eerste concrete daad is daarom vastgesteld dat dit najaar getracht zal worden een internationale fotomanifestatie te organiseren. De commissie zal daarover contact opnemen met de Schiedamse fotokring. Gedacht is aan een Europese foto- De gans gaggelt, de haan kraait, de mus sjilpt, de merel fluit en de kraai krast. Zo zou ik nog even door kunnen gaan, dit wordt echter geen klankbeeld en ook geen biologie-les. Ik wilde alleen een aanloopje nemen om te komen tot DE MENS, die voor mij nog altijd het wonderlijkste wezen is, ooit door God geschapen. Er zijn geen twee mensen gelijk. Dat werd mij opnieuw duidelijk toen ik de weg vroeg naar de Lindenhof, het voormalige Ned. Hervormde Weeshuis met een meer dan levensgrote Jan en Kaat boven de voordeur. De een zei: „U weet die winkel van Verhulsdonk, dan nog even verder heb je Jamin en daartegenover moet u naar beneden Een ander begon met: „Waar vroeger die drankzaak was van A. J. v.d. Ven". Een volgende was blijkbaar meer technisch en startte: „Waar dat Wiel draait" en iemand die van klokken en zilver hield wees mij eerst naar de firma Blommendal. Alleen mijn vriend Bart wist onmiddellijk: „Omlaag bij de SEKSBOETIEK". Een psycholoog zou daar interessante conclusies uit kunnen trekken. Ik was al blij dat zoveel Schiedammers genoeg van hun stad weten om mij de weg te wijzen! SEBASTIAAN Op zaterdag 17 juni, dus morgen, bestaat er gelegenheid van 10 tot 12 uur des morgens op het kerkplein aan de Dr. Schaepmansingel 3 kranten af te geven. Waarmede men een grote container hoopt te vullen. Al uw oud papier, hoofdzakelijk tijdschriften (die wegen zo lekker door) zijn met uw kranten etc. van harte welkom. Mocht u door de grote hoeveelheid niet in staat zijn dit allemaal af te geven, belt u dan vanavond dit telefoonnummer: 261072. Uiterlijk tot 7 uur en het wordt bij u weggehaald... De baten van deze aktie zijn voor het Orgelfonds... Zondag 18 juni a.s. zal des middags om 16.30 uur de bijzondere Gezins dienst gehouden worden in de Opstandingskerk aan de Burg. Hon- nerlage Gretelaan. Deze diensten werden steeds in de Goede Haven- kerk gehouden deze kerk heeft evenwel een andere bestemming gekregen. Ds. J. Stolk, geref. predikant, zal in deze dienst voorgaan, terwijl het bekende muziekgezelschap ,Jnsu- linde" medewerking zal verlenen. Alle belangstellenden „hartelijk wel kom". Voor inlichtingen en eventueel ver voer: de volgende telefoonnummers: 269741 of 704096. SMETANALAAN 6 TELEFOON 701303 wedstrijd met deelname uit Schiedam, Norrköping (Zweden), Neath (Wales), Esslingen, Vienne en Udine (Italië). De fotowedstrijd zal moeten resulteren in een reizende tentoonstelling, die zou moeten starten in Udine, tijdens het jaar lijkse internationale congres van de jeugduitwisseling. De fotowedstrijd zal als thema de deelnemende steden en hun bevolking moeten hebben. Alhoewel de gedachten over deze wedstrijd nog in een beginstadium verkeren, hoopt de commissie op zeer korte termijn, de plannen te concretiseren. In de verdere toekomst wil de commissie haar aktiviteiten nog verder uitbreiden, zoals het uitwis selen van zanggroepen, orkesten, tekeningen, scholieren, werkende jongeren enz. In een speciale vergadering zal men dienaangaande deze en nog verdere gedachten uitwerken. Met betrekking tot de jeugduitwisse ling van dit jaar zal met de Schiedamse deelnemers na afloop van de uitwisseling een reünie worden gehouden. Het ligt in de bedoeling op deze reünie de deel nemers te laten praten over de uitwisseling van 1972 om op die manier een voortgang en een verdere uitbouw van de uitwisseling ook van onderaf te stimuleren. De perscontacten lopen voortaan via de heer Joop Daalmeijer, tel. 265874. Bij geen gehoor contact opnemen met de S.G. Er is een Engels programma vast gesteld, dat aan de Engels-sprekende landen is verstuurd. Doch er is ook een programma verschenen in het Frans en Duits. BANKETBAKKERIJ Het luiste adres Géén filialen - Tel. 267823 Pocket Memo dicteerapparaat. in zakformaat Lange Haven 77-79 - Schiedam vervolg van pagina 1 was! Want eerst krijgt deze Jan zijn afscheidsreceptie. En dan hoop ik dat heel Schiedam, al diegenen die van zijn zwemlessen geprofiteerd hebben, op die receptie komen. In het Sportfondsenbad aan de B.K.- laan. Doch ook al die mensen, die lid waren of nog zijn, de diverse zwemverenigingen. Deze Jan Garnaat zou eigenlijk een „trompetserenade" gebracht moeten worden. Hij heeft vroeger bij de bekende Bart Storm gespeeld. Kreeg pianoles. Maakte destijds deel uit van de drie B's: Bas Storm, Bas Sluis en Bram Snij doodt. In de mobilisa tietijd. Jan Garnaat, een evenwichtig mens. Hulpvaardig, altijd goed gehumeurd. Een man die de zwem sport in Schiedam goede diensten bewezen heeft al die jaren. Nu gaat hij 't na 27 juni a.s. wat rustiger aan doen: puzzelen, historie- en verzetsromans lezen en zo. Meer tijd hebben ook voor zijn vrouw, kinderen en klein kinderen. Maar het Sportfondsenbad niet zomaar laten schieten. Al weet hij, dat in de persoon van de heer C. J. de Geus een waardig opvolger zijn plaats zal innemen. M.W.-S. VAN 0 TOT 10 JAAR merken oa.: Dombo, Le Bour- quet, Bambino, Petit Bateau. Hoogstraat 34 Schiedam Telefoon 26 35 07 s

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 3