IN GESPREK MET: ke eurotax 15 1122 kleuren t.v. specialist AFWEZIG J. H. Staalman j Mercurius Oi Duizend gulden meer voor het Rode Kruis RADIO ACTIEF BRUIDSPAAR J. DE VRINGER EN JANNETJE TETTELAAR Nog even, Makkers Vanavond de musical van de St. Bernardus SELLOTAPE ONERVAREN STUURMAN ,r iooqtof^ Ze hebben gisteren gewoon in hun eigen fraai gemeubileerde flat aan de Delflandseweg 410 het feit gevierd dat zij 55 jaar geleden samen de grote stap waagden. Jacobus de Vringer, „Co" voor zijn vrouw, familie en vrienden en Jannetje Tettelaar. Beiden geboren Schiedammers. AAN DE LIJN van 17 juni -17 juli DE „COBI" OLIE EN AARDAPPELEN ZESTIGJARIG BESTAAN Leuk. QecUkoreztütz kop etc. SzkuJtc/s.Um Themes hbryek&i FvrSfuk uvog 2,2^ 6 sfuteJ tmor dom2/chGdom HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 3 - WOENSDAG 21 JUNI 1972 f I A 1 J i h 1 i -i Er was mij aangezegd met toe zending van verschillende vragen, dat een paar jongens en meisjes mij een interview zouden afnemen. Jongens en meisjes van de St. Bernardusschool aan de Bosboom laan. Ik heb dinsdagmorgen mijn aller mooiste broekpak aangetrokken, mijn haar extra geborsteld en vijf glaasjes jus d'orange geschonken. Want die „paar" waren er vijf, t.w. Mieke Sondermeyer, Ingrid Ban nenberg, Marian Kamstra, Linda Vermeulen en Kees Hölscher. De beide laatsten kunt u vanavond in de musical „Het koffertje van Van Dalen zien en horen als koningin en koning. De anderen in het koor... Een koningin en een koning dus zomaar bij je op bezoek. Zomaar in je gezellige flat. Met een reeks vragen, die zij op me afvuurden. Het was allemaal erg gezellig en ik De huis aan huis-collecte van het Nederlandse Rode Kruis, afd. Schie dam, heeft dit jaar f 16.150,- opgebracht. Dit is f 1000,- meer dan vorig jaar. Wij danken allen, die door hun gift of door hun medewerking, hebben geholpen dit mooie resultaat te bereiken. Afd. Schiedam van het Nederl. Rode Kruis. Rotterdamsedijk 2 Iedere donderdagavond 12 toe stellen spelend te zien. K'eu/e uit diverse merken met Nederlandse garantiebeuii/en Nog even, makkers en dit zomertje-belazer zit er óp. Vanaf vandaag woensdag 21 juni gaan de dagen weer korten en dan glijden we fijn naar de lekker-knusse winter toe met goeie T. V.-programma's, gepofte kastanjes en verhalen bij-de-open-haard. Er zijn mensen die de boel willen forceren en tegen alle weerberichten in Nivea crème en een zonnebril hebben aangeschaft. Ik ken zelfs een persoon die doodleuk een strandtent heeft gekocht en schepjes met emmertjes voor zijn kinderen. Geef mij maar warme wollen wanten (van Willem Winters, weet u welJe moet de regen nemen zoals ie valt, daar is nu eenmaal niks aan te doen. We moeten er het beste maar van maken: de groene haring is in elk geval uitstekend en ons Passage-theater biedt betere films dan ooit tevoren, 's Avonds op je balconnetje tussen de muggen zitten is er dit jaar niet bij, maar binnen kunnen we de gashaard aansteken en naar Pieten Plees kijken. Maakt u zich daarover geen zorgen: die continuing Story "duurt nog jaren! De kunst van het leven is: het plezierige ervan ontdekken en niet teveel miauwen over alle pech en tegenslag. De kinderen krijgen straks zo'n dikke zes weken vakantie. Dat wordt dan Halma, Ganzenbord en Zwarte Piet geblazen en, niet te vergeten: „Mens erger je niet". Overigens zie ik op vele plaatsen in de stad vlaggen wapperen met een boekentas in top. Boekentassen, die na jarenlang heen en weer gesleep opeens overbodig zijn geworden. Mijn dochter is geslaagd voor het laatste examen Bibliotheek-Assistentezodat ik voorlopig gediplo meerde boeken kan lezen. Als u bedenkt dat in Nederland ieder jaar zo'n negen a elf duizend nieuwe boeken aan de markt komen is er geen enkele reden om met je vrije tijd geen raad te weten! Laten we er de moed nog maar een beetje IN houden! SEBASTIAAN De trekschuit van Hendrik Johan de Vringer. Anno 1890. Geheel links voor zover nog zichtbaar - een agent van politie. Naast hem de eigenaar van de schuit... Soms maak je voor een bruidspaar een uitzondering als het nog geen 60 of 65 jaar getrouwd is. Ik geloof wel, dat het bij deze mensen van toepassing is. Samen hebben ze het nu goed. Maar ze hebben ook een tijd gekend, waarin het minder voorspoedig ging. Dan groei je meer naar elkaar toe. Trotseer je die moeilijkheden en los je die tezamen op... Co de Vringer begon zijn loopbaan met administratieve bezigheden op het kantoor van de Provinciale Crediet- en Spaarbank. Een onder afdeling van de H.A.V.-bank. 't Leverde niet zoveel op, dat gehannes met die couponnetjes. Zodat hij een overstapje waagde naar het kantoor van de werf Gusto. Vader Hendrik Johan de Vringer had echter sinds 1889 een beurt- dienst Schiedam-Leiden. Iets wat hem kennelijk meer aantrok, zodat hij als 15-jarige knaap bij zijn vader in dienst kwam... ben verschrikkelijk benieuwd hoe ik bij hun „uit de bus"kom in het éigen schoolblad. Maar eerst allemaal vanavond blijk geven van uw belangstelling in de aula van het Spieringshoeklyceum. U komt toch ook? Iedereen van harte welkom. Om 8 uur. MIEKE Was dat léuker werk, vraag ik voorzichtig. Met een visioen van water, zon en een strakblauwe lucht voor ogen! Hij moet er even om lachen. Vader was niet zo gemakkelijk, licht hij toe en een fust gedistilleerd met de hand rollen, daar moest je handigheid in Oogarts Spoedgevallen: Telef. 269586 Van trekschuit tot motordekschuit de „Cobi". Later vervoer op de weg. Terugziende op al die jaren is Jacobus de Vringer tevreden. Hij heeft succes geboekt in het leven. Het is hem niet zomaar in de schoot geworpen. Hij heeft er hard voor gewerkt. Twee van zijn dochters zijn destijds op het kantoor in Leiden werkzaam geweest. Een beurtvaartschipper die zich omhoog gewerkt heeft. En nu terug kan zien op een welbesteed leven. Dankzij de steun op de achtergrond van zijn vrouw en zijn drie dochters. Het is nu een beetje stil om hun heen geworden. De bruidegom is 76, zijn vrouw twee jaar jonger. Er zullen niet zoveel bloemen gebracht zijn als in 1949 bij dat jubileum. De herinnering daaraan is op een foto vastgelegd. Het bedrijf is in goede handen overgegaan. Dat van Van de Water Transport aan de Havenstraat 1-3. Nü hebben ze alle tijd voor de kinderen, de acht kleinkinderen en het driejarige oogappeltjehun eer ste achter-kleinkind. Nog heel veel goede jaren samen... M.W.-S. Lange Haven 77-79 Schiedam De 52-jarige sluiswachter A.H. voer met zijn zelfgemaakte zeil-motor- boot de Voorhaven uit. De Nieuwe Maas in... De stuurman sloeg rechtsaf in de richting van Vlaardingen. Toen hij ongeveer een meter of 50 in die richting gevaren had, een 12 meter van de kant, moest hij uitwijken voor een andere boot. Op dat moment sloeg de wind verkeerd in de zeilen en de boot om. En ging de stuurman roemloos ten onder. Het geen ontdekt werd door twee sleepboten, twee boten van de Havendienst en de „Surété". Het politie-te-waterschip. Die onmiddel lijk ter plekke was en de drenkeling aan de wal hielpen. De boot is daarna de Voorhaven ingesleept... Het echtpaar De Vringer, met een voorbeeld van het oude transport. krijgen. Vóór de eerste wereldoorlog was de beurtdienst naar Leiden maar een maal per week. Een trekschuit met een paard. Dat bij Overschie „inge schakeld" werd. Toen er geen olie meer was, geschiedde dit „aan de lijn". In 1924 werd de dienst omgezet in een N.V. „De Drie Gebroedprs". U begrijpt het al: drie gebroeders De Vringer. Die na vaders dood in 1928 uit elkaar gingen. Alleen Co de Vringer bleef... Een moeilijke tijd om je als bodedienst te handhaven. Met veel concurren tie. Maar het is allemaal gelukt. Dankzij de steun van zijn vrouw, die voor de administratie zorgde. Andere tijden braken aan. Er werd in 1938 een vrachtauto bijgekocht. In 1940 was deze Jacobus in het bezit van drie exemplaren. Toen brak de oorlog uit. De nieuwste aanwinst, twee maanden oud, werd met de Duitse inval in de omgeving van Delft beschoten. Jacobus de Vringer heeft 'm nooit meer terug gezien. De andere twee raakte hij later ook kwijt... Er waren verschillende grote op drachten o.a. van de Unilever destijds. Waarvan verschillende win kelvestigingen hestonden. Kunt u zich die nog herinneren? De bevoor rading van die Uniewinkels werd opgeslagen in de schuur van het woonhuis aan de Schie. Waar ons bruidspaar overigens 40 jaar ge woond heeft. Hoe ze de oorlog doorgekomen zijn? Kopen en ruilen. Olie voor aardappelen, aardappelen voor an dere levensbehoeften. Om toen het oorlogsgeweld voorbij was, weten dat er weer opnieuw begonnen moest worden. Jacobus de Vringer verschuift even op de bank. Een heel moeilijke tijd, geeft hij toe. Het beurtvaartbedrijf, de bodedienst behoorde tot het verleden. Een geheel ander tijdvak brak aan. Maar het is hem allemaal gelukt. Op grootscheepse wijze werd op 11 februari 1949 in hotel-restaurant „De Kroonreceptie gehouden t.g.v. het 60-jarig bestaan. Een 30-jarig jubileum van de eigenaar: Jacobus de Vringer. Vele, vele zakenrelaties gaven hierbij acte de presence. Om er snel een paar te noemen: Melchers, Simon Rijn bende, A. Daalmeijer, Swarttouw, A. Hoogendijk. Bond van Bedrijfs- autoverkeer in Nederland, N. V. Ver. Touwfabrieken enz. Vele tele grammen en brieven, o.a. van mr. P. van Bochove, verhinderd om te komen Het menu van die dag bevat vele handtekeningen. Het receptiehoek vanzelfsprekend nog veel meer. ocw

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 3