Nederlands Saxofoon Kwartet kreeg uitnodiging voor Canada MENU óootlóóorldóoii Diploma uitreiking Chr. T.S. De Wiekslag van „De Vrijheid" van de week Uw gift leeft i w Minister Boertien opent 14e Haagse Pasar Malam Florida Swedish rhapsody Chocobana HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 20 - VRIJDAG 23 JUNI 1972 \l Het repertoire van het Nederlands saxofoon kwartet is bijzonder gevarieerd. Het omvat bewerkingen uit het bekende en minder bekende kamermuziekre pertoire waaronder bijvoorbeeld ook de geestige en verfijnde „speelmuziek- jes" van IVIozart en Haydn zijn tot bestaande partituren voor saxofoonkwar tet, zoals van Alexander Glazoenof en Jean Francaix. Maar ook speciaal voor het Nederlands Saxofoon Kwartet geschreven stukken, zoals saxofoon kwartet" van Wim Petersma (30), gekomponeerd in 1972. Daarnaast wordt nog uit repertoire gekozen van amusante of lichtere toon; dikwijls een meeslepende relatie tussen ritmiek en geraffineerde harmonie, bijvoorbeeld Bach Goes To Town van Alec Templeton. Vtxir dit laatste doel k(X)s het Neder landse Saxofoon Kwartet inlsamenwer- king met producer Cees Scnrama voor hun eerste elpee de medewerking van bassisten Rob Langereis en Piet Vee- ning en de slagwerkers Peter Ypma en Louis Deby. Deze verbluffende virtuo zen met huil zo afwisselende en zo door en door ..muzikanteske" repertoi re zijn Leo van Oostrum. geboren 17 juli 1942 te Den Haag. sopraansaxo foon. Kreeg bij zijn eindexamen Kon. Conservatorium als speciale onder scheiding de Fock medaille voor vir tuositeit en muzikaliteit. Leo is mo menteel hoofdvakleraar aan het Rotter damsch Conservatorium. Ed Brxigaard. geboren I I mei 1943 te Weesp. altsaxofoon; einddiploma Utrechts Conservatorium. Hij is de oprichter van het Saxofoon Kwartet (de officiële start was oktober 1969). Ed is ook als solist bijzonder aktief en hij heeft vtxrr radio en televisie ver schillende recitals gegeven. Adri van Velsen. geboren 26 juni I94t te Den Haag. tenorsaxofoon. Behaalde in zijn geboortestad het einddiploma aan het Kon. Conservatorium en is behalve muziekleraar ook als dirigent werkzaam. Jacques Landa. geboren 5 april 1942 te Bergen op Zrxim. baritonsaxofoon Jacques studeerde in Tilburg, waar hij aan het Brabants Conservatorium zijn einddiploma behaalde. Deze mensen zijn natuurlijk graag gehoorde gasten in binnen en buitenland. Verschillende concertorganisaties en omroepvereni gingen, en vooral niet te vergeten de stichting ..het Schoolconcert" heeft stevig beslag op hen gelegd. Frankrijk staat vaak met de allerbeste resultaten op hun reisschema's en dit alles is ongetwijfeld nog maar een startfase. Zo is er een invitatie voor het Nederlands Saxofoon Kwartet gekomen om deel te nemen aan het Wereldcongres voor saxofonisten in Canada (Toronto) voor de komende zomer, beginnende medio augustus. Het is niet alleen de bedoe ling dat de vier saxofoonleraren daar optreden, maar ook lesgeven en kon takten leggen met alle vooraanstaande saxofonisten uit alle hoeken van de wereld. Nu wil het geval, dat het Nederlands Saxofoon Kwartet daar na tuurlijk dolgraag naar toe wil, ware het niet dat het U raadt het al aan de ntxlige gelden ontbreekt. Het minis terie van CRM. dat het Nederlands Saxofoon Kwartet steeds alle mogelijke steun heeft verleend, zit zoals bekend wat de afdeling Internationale betrek kingen" betreft (daar valt de reis naar Canada onder) op het saldo van nul- komma nul. Het gaat om een tekort vcxir het Nederlands Saxofoon Kwartet, dat wil zeggen reis en verblijfkosten van een kleine dertienduizend gulden. Donderdag 22 juni werden in de aula van de Christelijke Technische School voor Schiedam en Omstre ken aan de Nieuwe Damlaan te Schiedam de diploma's uitgereikt. De volgende leerlingen slaagden, in de afdeling: metaalbewerken 46, houtbewerken 1 3, motorvoertuigentechn. 17, elektrotechniek 19. In totaal zijn er 9 leerlingen afgewezen, terwijl 1 leerling geen examen deed. Aan deze uitreiking ging een laatste advies vooraf, uitgesproken door de direkteur de heer C. Bel. Het laatste advies ontleende hij aan Gods Woord, met name Fil. 2:12-16 en schetste de parallel tussen de Gemeente te Filippie en de huidige tijd. Paulus schreef opgewekt vanuit Rome om licht dragers te zijn. Dit woord is ook van kracht voor de leerlingen, die dit jaar de maatschappij ingaan. Ook van de zijde van het school bestuur wees de voorzitter de heer J. Pieterman na de uitreiking, temidden van de alom heersende blijdschap over het behaalde diploma, er nog eens met nadruk op, dat het behaalde diploma een enorm belangrijk gebeuren is, maar dat het allerbelangrijkste in het leven van jonge kinderen, flinke kerels en oude van dagen is, Jezus Christus te kennen als enige borg en middelaar voor het eeuwige leven. Hij was dankbaar dat deze jonge mensen via onze Christelijke Technische- en voor de meisjes via onze Christelijke Huishoudschool te Schiedam in aanraking gekomen zijn met Gods Woord, ja meer nog dat er altijd weer personeel ge vonden wordt, dat zich inzet om dat Woord uit te dragen. Tenslotte werd hierop in antwoord gezongen gezang 94, Halleluja, eeuwig dank en ere. Lof, aanbidding, wijsheid, kracht, word' op aard' en in de hemel, Here, voor uw liefd' U toegebracht. De Postduiven Vereniging „De Vrij heid" hield vrijdag en zaterdag een wedvlucht vanuit St. Vincent en vanuit Compiêgne. Compiêgne werd gelost om 7.45 uur. De eerste duif kwam om 11.20,05, de laatste om 1 1.39,54. Er waren hiervoor 263 duiven. St. Vincent werd gelost op vrijdag 16-6-'72. De eerste duif kwam om 13.02,10, de laatste om 23.00,00 uur. Hiervoor waren 66 duiven. De prijzen werden als volgt verdeeld, vanuit Compiêgne: P. Pols 1, 10, 13, 23, 25. W. Poort en Zn. 2, 16. Joh. Duymel 3, 17. G. Breur 4. Joh. Bakker 5. I. v.d. Tuyn 6. G. Barzilay 7. J. Wenteler 8, 9. C. Lems 11 A. Westerholt 12. H. Triel 14. E. Sebrechts 15. A. v.d. Tuyn 18, 21. P. Verlinde 19. E. v.d. Lem 20. M. Putters 22. Gebr. v.d. Harg 24. De boodschappenmand werd ge wonnen door W. Poort en Zn. De prijzen van St. Vincent: J. Wenteler 1, 8. P. Verlinde 2. A. v.d. Berg 3. C. Lems 4. G. Barzilay 5, 9. Adr. Pronk 6, 10 P. Pols 7. De fruitmand werd gewonnen door J. Wenteler. Donderdagavond a s. inkorven voor Chateauroux en Compiêgne van 6.30 tot 7.45 uur. Zondagmorgen (25-6-'72) trainings- vlucht jonge duiven inkorven van 8 tot 9 uur ('s morgens). M» Het Nederlands Saxofoonkwartet dat zóu komen (wie helpt en alle Een koele melkdrank is op een warme zomerdag verfrissend, ziet er aantrekkelijk uit en levert bovendien waardevolle voedingsstoffen. Zowel met chocolademelk, gewone melk, karnemelk en yoghurt kunnen heel bijzondere dranken worden ge maakt. Onder het weekmenu vindt u enkele voorbeelden. Zondag: toastje met gebakken champignons, kip met. ananas, man darijnen en gebakken aardappelen, vanille-ijs. Maandag: kippesoep, stamppot rau we andijvie met gebakken kaas. Dinsdag: runderlap, rode kool, aard appelpuree, yoghurt met aardbeien. Woensdag: bloemkool met kaassaus, aardappelen, gebakken boterham worst, rabarber met vanillevla. Donderdag: bloemkoolsoep, gevulde paprika met gehakt, rijst en toma tensaus. Vrijdag: gebakken schol, sla met tomaten en aardappelen, 2-kleuren- vla. Zaterdag: aardappelsla met bieslook en groenten, stokbrood, fruit. 2 dl. melk, sap van een halve citroen, sap van een halve sinaas appel, basterdsuiker. Vermeng de koude melk al klop pend met het citroen- en sinaas appelsap. Voeg suiker naar smaak toe. 1/2 dl. vossebessenmoes, iets ci troensap, 2 dl. melk, suiker. Vermeng het vossebessenmoes met het citroensap onder goed roeren met de melk en voeg zo nodig nog wat suiker naar smaak toe. 1 eierdooier, 1/2 dl. sinaasappelsap, 1/2 banaan, 1 1/2 dl. chocolade melk, 1 eiwit, kaneel. Klop de eierdooier los en meng er het sinaasappelsap en de fijnge maakte banaan door. Giet er al roerende de chocolademelk bij. Doe de drank in een hoog glas en garneer hem met stijfgeslagen eiwit en bestuif het geheel met wat kaneel. Veel mensen in ontwikkelingslanden willen zelf hun levensomstandig heden verbeteren. Hun plannen stuiten af op geldgebrek. Dat geld willen zij lenen, maar banken lenen-niet aan arme mensen. HIVOS heeft geld nodig om hierin te voorzien via plaatselijke organisaties in die landen. Anders dan bij een gift blijft dit geleende geld steeds weer anderen ten goede komen. In een aantal landen werkt dit systeem al met sukses. Vul de bon in voor infor matie, of stort een bedrag op giro 716000 t.n.v. HIVOS, Den Haag. Een oude archieffoto van het postkantoor, toen nog in de Tuinlaan. Geheel rechts het kantoor van wijlen mrs. Van Velzen Bordewijk. Rechts de panden, de „kraakpanden" die nu onder de slopershanden zijn gevallen. beetjes helpen grote beetjes ook), dan zou het Nederlands Saxofoon Kwartet ons land op dat bijzonder belangrijke muziekcongres kunnen vertegen woordigen Het adres van Ed Boogaard, leider en oprichter van het kwartet, is Turkoois laan 46, Utrecht. Tel. 030-885422. Maandag 26 juni a.s. zal minister dr. C. Boertien (ontwikkelingssamen werking) om 11.00 uur de 14e Pasar Malam in de Haagse Houtrusthallen officieel openen. Tegelijkertijd start de actie van de stichting Tong Tong voor de oprichting van een Indone sisch kunstcentrum, de „Galerie Indonesië", in Den Haag. De 14e Pasar Malam blijft geopend tot en met zondag 2 juli. Naast een uitgebreid amusementsprogramma, w.o. Indonesische dansen, kront- jongmuziek, films en modeshows, wordt een van de hoogtepunten van de Pasar Malam gevormd door de foto-expositie „Indonesië Nu" waar aan gekoppeld een informatiecen trum onder auspiciën van de Indo nesische ambassade. Met ruim 145 stands op 10.000 m2 tentoonstellingsterrein is deze oost west markt Pasar Malam de grootste Nederlandse zomerbeurs met tien tallen Indische eetstands, kunstnij verheid uit Indonesië, India, Pa kistan, Ceylon en de Philippijnen, oosterse sieraden, edelstenen en tal van andere exotische zaken. Verwacht wordt dat tussen de 70.000 en 80.000 mensen uit het hele land de 14e Pasar Malam zullen bezoeken.

Het Nieuwe Stadsblad | 1972 | | pagina 20